Şimdi Ara

kron spx 300 hd inceleme

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
2.087
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar bazı arkadaşların bildiği gibi bir bisiklet aşığıyım. yol bisikleti roadbike sedona kullandım, mtb olarak salcano kullandım şimdi ise citybike satın aldım. öncelikle amacım şehir içerisinde gezinti yapmaktı ve var olan bisikletlerimi satıp bir süre bisikletsiz kalmak zorunda kaldım.
    bisiklet almadan önce aradığım özellikleri belirledim ve öyle gittim bayiye, aradığım özellikleri şu şekilde sıralayabiliriz.
    1-öncelikli olarak rahat bir oturuş pozisyonu olmalıydı konforuna düşkün biriyim
    2-amacım şehir içerisinde rahat bir gezi yapmak olduğu için bisikletin geometrisi buna uygun olmalıydı
    3-amacım her ne kadar gezinti olsada trafikte gerektiği an sprint atabilen seri bir bisiklet olması benim için önemliydi
    4-herşey iyi güzel ama insan içine çıkıyoruz biras yakışıklı ilgi çekici bir görüntüsü olması beni mutlu eder dolasıyla listeme bu kriteride ekledim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Evet arkadaşlar öncelikler listemi zihnimde oluşturup bayiye gittim, bayiye geldim gelmesine ama halen tam ok demeden karar vermedim biras seçici biriyim tabiri caizse havadan nem kaparım, geldiğim bayi çeşit tür ve model konusunda oldukça zengin bir yer seçme ve kıyaslama şansım oldu rahat rahat.

• yol bisikleti Evet çok seri ve hızlı ama şehir içinde mazgaller Arnavut kaldırımları parke taşları yatarak sürüş beni eleme noktasına getirdi daha öncede bahsetmiş olduğum gibi bir yıllık yol bisikleti tecrübem oldu ve seçenekler arasından yol bisikletini eledim

• sıra geldi mtb bisikletlere, evet gerçekten çok yakışıklılar tırtıklı lastikler amortisörler felan ama arkadaş ben istanbul trafiğinde kullanıma uygun bir bisiklet almam lazım o lastik o kadro geometrisi şehir içinde işkence olur arazi de işim olmadığı için direk eledim mtb bisikletleri

• arkadaşlar en baştada belirttiğim gibi hepsini tekrar değerlendirdikten sonra sıra geldi şehir bisikleti citybike bisikletlere ve gerçekten çok rahat bisikletler

• Evet arkadaşlar şehir bisikleti citybike olarak tercihimi tekrar check ettikten sonra şimdi sıra geldi seçim yapmaya, marka olarak kron tercih ettim nedeni ise renk ve tasarım olarak gözüme hoş gelmesi ve bayi servisi komşumuz olan pendik efor Bisiklet olması sebebiyle içim rahat bir şekilde seçim yapma aşamasına geldim.

Evet kron serisi çok güzel gerçekten ama beğendiğim kriterlerime uyan modelleri hem bütçemin oldukça üzerinde hemde istediğim o göz alıcı kadro geometrisi ve tasarım değillerdi, ve tek bir adet kalmış olan kron spx 300 hd gözüne takıldı, hem agresif bir görünüme sahip hem rahat bir oturuş pozisyonu oldukça rahat olması beni kendine aşık etti.

• karşınızda kron spx 300 hd karamamba

kron spx 300 hd inceleme

• ÖZELLİKLER
    Bisiklet Tipi Trekking Bisikleti
    Cinsiyet Erkek
    Jan 28
    Vites 24
    Fren H-Disc
    Kadro Double Butted Aluminyum
    Kadro Ölçüleri 18"-20"
    Maşa Aluminyum
    Arka Vites Shimano RDM310
    Ön Vites Shimano FDTX50
    Vites Kolu Shimano SL-M310
    Fren Shimano HD
    Aynakol Shimano FC-TY501
    Ruble Shimano
    Gidon Zozo
    Gidon Boğazı Zozo
    Sele Borusu Zozo
    Jant 28"Zozo çift kat alüminyum
    Lastik 700X38
    Sele Kron
    Hazne Shimano

kron spx 300 hd inceleme

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dobrasam -- 23 Temmuz 2017; 9:53:9 >

• Madem kendi kendinize up lamışsınız konuyu hocam ben de bir soru sorayım

Kron xc 250 sahibiyim 2014-2015 olması lazım. Ondan buna geçersem ne kadar hız artışı olur? Akıcılığında ne kadar fark olur? Ben de şehir içi kullanıyorum artık işkence olmaya başladı...

• Miyovsdinie kullanıcısına yanıt
    xc250 dağ bisikleti zaten. Şehir içinde diğer tur bisikletlerine oranla daha ağır ve daha performans yoksunu bisikletler olarak kalır xc'ler! Tur bisikletine geçtiğin zaman hız artışın neredeyse 2 katına çıkar. Akıcı olarak gayet akıyolar yolda. Özellikle düz maşa eklentisi sayesinde yokuş yukarı ve eğimsiz düz zeminde daha rahat gidiyorsun. Fakat tek kusuru en ufak çukur veya tümsekte sarsıntıyı iliklerine kadar hissediyorsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: netd forum

xc250 dağ bisikleti zaten. Şehir içinde diğer tur bisikletlerine oranla daha ağır ve daha performans yoksunu bisikletler olarak kalır xc'ler! Tur bisikletine geçtiğin zaman hız artışın neredeyse 2 katına çıkar. Akıcı olarak gayet akıyolar yolda. Özellikle düz maşa eklentisi sayesinde yokuş yukarı ve eğimsiz düz zeminde daha rahat gidiyorsun. Fakat tek kusuru en ufak çukur veya tümsekte sarsıntıyı iliklerine kadar hissediyorsun.

düz maşadansa kilitli olması daha avantaj olur malum yollarımız...

Kilitli maşayı kilitlediğimiz zaman düz maşaya dönüyor diye bir kavram çıkmış ortaya. Aslında pek öyle değil. Süspansiyonlu bisikletten düz maşalı bisiklete geçtiğin zaman anlıyosun hızı. Düz maşalar daha hafif daha seri olur. KM maşalar kilitlesen bile DM gibi olmaz. Fakat çukur tümsekli bir şehirde yaşanılıyorsa o zaman KM alınmalı. Eğer heryer engebeli ve bütçe fazla yoksa o zaman zoom yada en giriş seviye suntour tercih edilmeli.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.