Şimdi Ara

Kriz kapıda lütfen dikkatli olun! (16. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
420
Cevap
7
Favori
15.353
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
52 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Fed gelecek ay faiz artırdığı an işimiz biter

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Boşuna kimse düşünmesin başımızdaki arkadaşlar kafalarına göre istediklerini satıp istediği gibi teklif yaptığı sürece dışarıya ne kriz gelir ne bir şey.Kendi ömürlerini kurtarıcak kadar kaynak var bu ülkede ya sonra mı?

CEHAPE ZİHNİYETİ ÜLKEYİ BATIRDI OLUR.
  • quote:

Orijinalden alıntı: imhiret

quote:

Orijinalden alıntı: StillB0rN

Bu halka okkalı bir tokat lazım ki, din ve siyasetin karın doyurmadığını öğrensin.Artık gerçeklerle yüzleşme zamanı.Ekonomi bombok durumda.Başbakan sürekli bankacılarla görüşüyor.Bugün de görüştü ama bakalım neler olacak.

Benim tahminim başkanlık seçimine kadar yamaya yamaya idare edecekler, ondan sonra boom.Ekonomiyi kurtaracak hiçbir hamle yok.Üstelik 2-3 cephede savaş veriyoruz.

elbet birgün öleceksin, Dinin ozaman daha çok yararı olacak, ama dinsiz yaşıyorsan ogün başını taşlara ateşlere vurmak isteyeceksin ama yoklar omur heba oldu gitti bitti.

http://www.urbandictionary.com/define.php?term=laugh%20out%20loud

• quote:

Orijinalden alıntı: İl teber

Kasım ayında dolar maksimum seviyeyi görecek aralıktan itibaren düşüşe geçecek tahminim.

Daha faiz arttirimi gerceklesmemisken neye dayanarak bu yorumu yaptiniz acaba? Abd güçlü dolar istiyor artik ve ekonomik verileri gün gectikçe duzelmekte. Bence daha zor günler bekliyor bizleri.

• quote:

Orijinalden alıntı: m-99

İstanbuldaysanız özellikle Allah yardımcınız olsun . Buralarda ev almak aşırı zorlaştı. Abimler yıllardır uğraştı alamadılar . Kriz yok diyenlere de Allah akıl fikir versin . Otomobil sahibi olmakla ekonominin iyi olduğu sonucuna varan zihniyetten hiçbir şey beklenmez .

evet istanbuldayım.

tam 2 sene önce tam istediğim gibi istediğim bi yerden yeni binada, ara kat daire alabiliyordum.
    Şimdi bodrum katlara yetmiyor param. çünkü para çöp oldu.
  • Ecevit'e yazar kasa atan eleman,simdilerde ne yapıyor acaba :d

• quote:

Orijinalden alıntı: eeeonure

Ecevit'e yazar kasa atan eleman,simdilerde ne yapıyor acaba :d

1 kmden fazla yaklasabilse gene atacak bir sey bulur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: anarcho

quote:

Kasım ayında dolar maksimum seviyeyi görecek aralıktan itibaren düşüşe geçecek tahminim.

Daha faiz arttirimi gerceklesmemisken neye dayanarak bu yorumu yaptiniz acaba? Abd güçlü dolar istiyor artik ve ekonomik verileri gün gectikçe duzelmekte. Bence daha zor günler bekliyor bizleri.

Faiz artımı büyük ölçüde fiyatlandı diye düşünüyorum. Aralık ayına kadar büyük ölçüde dış olmak üzere ve iç etkenli oynaklıklar devam edecektir. Kasım ayında maksimumum görecek demem bu yüzden. 3.2 TL'yi görürmüyüz ve ya görmezmiyiz bilemiyorum ama dolar/TL bir miktar daha yukarı yönlü olacak diye tahmin ediyorum. Artı olarak yabancılar da çok aktif oluyor yıl sonu sebebi ile Kar realizasyonları da etken olur dolar/TL üzerinde.

• Ecevit yazar kasa olayı çok çok çok daha vahimdir. 2001 krizinde dolar/TL sadece 2 günde %57 oranında devalüe olmuştu..

Yani günümüze uyarlar isek bugün dolar/TL kuru 3.14 ise pazartesi uyandığımızda dolar/TL kuru 4.93 olmuş olacaktı.

Halbuki 3 Kasım 2015 dolar/TL 2.86 , 3 Kasım 2016 ise 3.11 TL idi.

Son 1 yılda sadece %8 değer kaybı.

2001'de 2 günde %57...

• Dolar rekor tazeleyerek 3,1476 oldu welcome to turkey.. 3.15 olmak üzere

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Antlion -- 4 Kasım 2016; 13:39:50 >
  • İl teber İ kullanıcısına yanıt
    O zamanın ekonomisi 6 milyar dolara kurtarıldı, bugünkü patlar ise elimizdeki rezerv yetmez demedi demeyin...
  • quote:

Ecevit yazar kasa olayı çok çok çok daha vahimdir. 2001 krizinde dolar/TL sadece 2 günde %57 oranında devalüe olmuştu..

Yani günümüze uyarlar isek bugün dolar/TL kuru 3.14 ise pazartesi uyandığımızda dolar/TL kuru 4.93 olmuş olacaktı.

2001'de 2 günde %57...

Dalgami geciyorsun?

• An itibari ile

• quote:

Orijinalden alıntı: Stand Alone

quote:

Orijinalden alıntı: ~Lion King~

Euro 3,47 mi yoksa gözlerimmi bozuldu? Umarım bozulmuştur.

Şu an ticaretle uğraşıp TL üzerinden iş yapan insanlar inanılmaz derecede fakirleşti.

• quote:

Orijinalden alıntı: MUTAF

quote:

Ecevit yazar kasa olayı çok çok çok daha vahimdir. 2001 krizinde dolar/TL sadece 2 günde %57 oranında devalüe olmuştu..

2001'de 2 günde %57...

Dalgami geciyorsun?

Dalga mı ? Niye, ne alaka. Mesajım %80 rakamlardan oluşuyor. İlkokul 4 matematiği gördüysen bir sıkıntı olmaması lazım.
  • Devlet ormanlarını satarlar bunlar kriz olmasın diye

• Kriz denince halen milletin aklına 2001 krizi geliyor nedense yani sabit kur rejiminden kaynaklı bir devalüasyon. Dalgalı kur rejiminde O tarz bir beklenti içinde olmayın.

Az önce Cumhurbaşkanı'nın açıklamalarını dinledim "Gündemimizdeki yeni proje 1915 Çanakkale Köprüsü. 5,5 milyar dolar maliyeti olan köprünün temelini 18 Mart'ta atmayı planlıyoruz. Efsane bir proje dediğim Kanal İstanbul projemiz eşine az rastlanır bir eser olacak. Bu projeyle ilgili hazırlıklar tüm hızıyla sürüyor. İstanbul'da yeni havalimanı Türkiye'yi bir numara haline getirecek." bahsediyor

Cumhurbaşkanı saydığı yatırımları bile dolar üzerinden degerlendiyor.

Sanki bolluk ve refah içinde yaşayan bir arap/petrol ülkesiymişcesine sürekli lüks sayılacak ve hayatımızı kolaylaştırcak yatırımlar(!) yapılıyor.
    Ya arkadaş ben duble yol istemiyorum bırak toprak yoldan gideyim vallahi razıyım. Bırak körfezi dolanayım bırak arabalı vapurla karşıya geçeyim. Çok mu elzem bu işler yapmayın etmeyin. Tüm çilesini çekmeye razıyım yeter ki üreten bir toplum olalım kurtulalım artık şu dışa bagımlıktan. Fabrikalar yapın bana. Argeye ve en önemlisi eğitime ayırın bu kaynakları. Eğitimden daha karlı bir yatırım mı var.

• quote:

quote:

quote:

2001'de 2 günde %57...

Dalgami geciyorsun?

Dalga mı ? Niye, ne alaka. Mesajım %80 rakamlardan oluşuyor. İlkokul 4 matematiği gördüysen bir sıkıntı olmaması lazım.

Ilkokul terkim.
    Bugun Turkiyenin krizi yasadiginin farkindayim.
    Kriz yok demek koru korune biat etmektir, ecevit ile kiyaslamakta gereksizin gereksizi.

Cikin bu zihniyetten, birakin eskileri. Gunun kosullarina bakin.

• quote:

quote:

quote:

quote:

2001'de 2 günde %57...

Dalgami geciyorsun?

Ilkokul terkim.
    Bugun Turkiyenin krizi yasadiginin farkindayim.
    Kriz yok demek koru korune biat etmektir, ecevit ile kiyaslamakta gereksizin gereksizi.

Cikin bu zihniyetten, birakin eskileri. Gunun kosullarina bakin.

Ben 2001 krizi ve günümüzü karşılaştıranları kasteden bir mesaj atmıştım ama sen bana kriz yok dedin diye itham ediyorsun.

İlkokul terk olsan bile Türkçe dersi almış olman lazım !

Ekonomik kriz çok geniş bir anlam içerir. Benim şu anki zamanı tarif etmem için ekonomik kriz lafını kullanmam.

FED kaynaklı küresel ölçekli bir hareketin Türkiye üzerindeki etkisi saklı kalmak kaydıyla iç ve dış sebeplerin ekonomide bir dalgalanma gerçekleştirmesi benim tanımım.

Ayrıca önceki mesajımda bahsettiğim gibi tekrar etmem gerekirse yaz sonu itibari ile başlayan (ağustos sonu , eylül , ekim) küresel Dolar para birimi değerlenmesinin Kasım ayında maksimuma ulaşacağını , Aralık itibari ile tekrar bir düşüş eğilimine gireceğini tahmin ediyorum.

Yani Kasım sert geçecek...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi İl teber -- 4 Kasım 2016; 15:22:53 >

• Dolar 5 tl'de olsa bişey olmaz,bu halk asla akıllanmaz.
  • 
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.