Şimdi Ara

(Kritik Güncelleme!)SAMSUNG 840 EVO SSD İNCELEMESİ + ANA KONU ! (120-250) (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.810
Cevap
29
Favori
80.625
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Rapid modu açık değildi, laptopta kullanıyorum. Sata 2 olarak kullanıyorum zaten, laptopta sata 3 desteği yok ne yazıkki.
  • Yazma sonucun biraz kötü. Endişelenecek bişey yok.

Anakartın intel destekliyse rapid storage technology sürücüsünü güncelle. Ahci sata driverini güncelle.

Biosdan c1 c3 c6 state leri kapatarak dene.
  • quote:

Orijinalden alıntı: emre0808

Rapid modu açık değildi, laptopta kullanıyorum. Sata 2 olarak kullanıyorum zaten, laptopta sata 3 desteği yok ne yazıkki.

O zaman biraz düşük olması normal

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bende 250GB olanı kullanıyorum, çok memnunum.
  • Birkaç sürücü güncellemesi yaptım. ( İntel rst güncelleştirmesi ve chipset güncelleme) Sonrasında sonuç bu şekilde

(Kritik Güncelleme!)SAMSUNG 840 EVO SSD İNCELEMESİ + ANA KONU ! (120-250)
  • Test sonuçları sata 2 ye göre gayet iyi. Sata 2 nin limiti 300 mb/s dir. Ama 300 ü bulmaz. Genelde yazma 275 okuma 275 olarak geçer.
  • quote:

Orijinalden alıntı: nmm1716

Test sonuçları sata 2 ye göre gayet iyi. Sata 2 nin limiti 300 mb/s dir. Ama 300 ü bulmaz. Genelde yazma 275 okuma 275 olarak geçer.

Bu testten sonra bir test daha yaptım ve ondada 280 250 45500 37600 olarak çıktı değerler. Sanırım daha fazlası olmaz :)
  • hayır
  • Merhaba dostlar,
    Bende kısa zaman sonra ABD'den 137 dolara Samsung Electronics 840 EVO-Series 250GB 2.5-Inch SATA III getirteceğim.
    Rampage 3 formula kullanıyorum. Kontrolcüyle herhangi bir problem yaşar mı ?Yaşayacagını zannetmiyorum ama öneriniz var mı ?

Tşk.
  • kadtas kullanıcısına yanıt
    Hocam anakartın sata 3 ü marvel kontrolcüsü ilr desteklemekte. Marvel kontrolcü ile ssd den tam performans alamayabilirsin. Riske girmemeni tavsiye ederim. Dogal (intel kontrolcü) sata portuda sata 2 yi desteklemekte. Onunlada anca sata 2 hızında kullanırsın.

StorageIntel® ICH10R controller : 
    6 x SATA 3Gb/s port(s), graySupport Raid 0, 1, 5, 10
    JMicron® JMB363 controller :
     1 x eSATA 3Gb/s port(s), red1 x Power eSATA 3Gb/s port(s), green
    Marvell® PCIe 9128 controller : *1
    2 x SATA 6Gb/s port(s), red

Bu anakarta bu kadar para vereceğine sata 3 intel konttolcü destekli bi anakart al.
  • quote:

Hocam anakartın sata 3 ü marvel kontrolcüsü ilr desteklemekte. Marvel kontrolcü ile ssd den tam performans alamayabilirsin. Riske girmemeni tavsiye ederim. Dogal (intel kontrolcü) sata portuda sata 2 yi desteklemekte. Onunlada anca sata 2 hızında kullanırsın.

Bu anakarta bu kadar para vereceğine sata 3 intel konttolcü destekli bi anakart al.

Anakartı Rog vs. var diye rampage 3 formula almıştım. Baya da pahalıydı. Şu an için malesef anakartı değiştiremem. Anca bir dahaki sistem upgrade yaparken komple değiştiririm. Marvel ile ne gibi problemler yaşayabilirim? Pci-e takılan sata3 portu yaratan donanımlar yok mu?

• quote:

Orijinalden alıntı: kadtas

quote:

Anakartı Rog vs. var diye rampage 3 formula almıştım. Baya da pahalıydı. Şu an için malesef anakartı değiştiremem. Anca bir dahaki sistem upgrade yaparken komple değiştiririm. Marvel ile ne gibi problemler yaşayabilirim? Pci-e takılan sata3 portu yaratan donanımlar yok mu?

Pci-e takılan sata3 portan haberim bi bilgim yok.

Marvel ile testlerin düşük çıkar. Günlük kullanımda bunu hissetmezsin. Ama bu kesin bir bilgi değil. Kullanıcılar geneli marvelden şikayetçi buna bende dahil.

Render ve agır programlar ile uğraşan birisi isen marvelden kaynaklanan yavaşlığı hissedersin.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: kadtas

quote:

Pci-e takılan sata3 portan haberim bi bilgim yok.

Marvel ile testlerin düşük çıkar. Günlük kullanımda bunu hissetmezsin. Ama bu kesin bir bilgi değil. Kullanıcılar geneli marvelden şikayetçi buna bende dahil.

Render ve agır programlar ile uğraşan birisi isen marvelden kaynaklanan yavaşlığı hissedersin.

Şimdi bütün yurtdışı forumları okuyorum. Marvell ile bir çok kişi sorun yaşamış. Okuma da problem yok ama yazmada 520mb/s lik disk 270mb/s çıkamamış. Bu tek parça dosyalar için geçerli.Film-oyun vs. için geçerli. Pci-ex kartlarla problemi çözenler olmuş. Ama bu da kesin değil. Acaba marvell ile sorunsuz olan sandisk, ocz ile problemim ortadan kalkar mı şimdi onları araştırıyorum. Çok da niyetlenmiştim acıkcası bu ssdye :(

Ocz ve sandisk ilede problem yaşamayacagınız bir muamma. Garantisi yok.
  • Haklısınız hocam, pci-ex ile de sorun yaşamayacagım aşikar.. Çok kararsız kaldım, moboyu da değiştiremem tekrar masraf yapmamam lazım.. Ya bu haliyle kabul edecem samsung alarak yada ssd maceramı bir müddet daha erteleyecem.. :(
    Hayırlısı olsun. Bin kere düşünün bir kere karar verin. Sonra pişman olmayın.
  • Teşekkürler hocam, belki bu konuda daha fazla fikri olan vardır.. Onlardan da bilgi beklemekteyim..
  • Dünya varmış dedirtti bu ssd resmen. Sata 2 de kullanmama rağmen 280 okuma 250 yazma hızı aldım( kendi programı ile ölçülen değerler) Sata 2 nin 300 sınır değeri olduğunu düşünürsek, süper bir değer diyebilirim.
  • Hayırlı olsun. iyi günlerde kullanın.
  • quote:

Hayırlı olsun. iyi günlerde kullanın.

Teşekkürler, umarım bundan sonrada beni yolda bırakmaz. :)
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.