Şimdi Ara

KRİPTO PARALAR [ANA KONU]

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
1.300
Cevap
206
Favori
65.910
Tıklama
Giriş
    18 Not
    90 dolarken 1000 liralık ltc almıştım.keşke 10 k alsaydım.bu ekonominin mantığına uygun değil ya.4-5 günde 4 kat kar

Orijinalden alıntı: ileri iade

90 dolarken 1000 liralık ltc almıştım.keşke 10 k alsaydım.bu ekonominin mantığına uygun değil ya.4-5 günde 4 kat kar

İnsanlar hala şunu anlamadı hocam (söz meclisten dışarı) bu piyasa normal kağıt para piyasası değil tamamen bambaşka bir dünyası var burada, yorum yapmak imkansız, çıkıp da ülke başkanları bir şey deyince BTC artmıyor veya düşmüyor, burada piyasayı bana göre büyük balinalar dediğimiz çok büyük paralarla al-sat yapanlar belirliyor. Misal 1 gündür BTC sabitti altcoinler fırlıyordu şimdi balinalar altcoinlerden çekseler paralarını btc yine fırlayacak. Tahminim budur benim.
    |
    |

Desktop: MSI Z97S SLI PLUS // i5 4690k (Turbo Boost 3.9 GHz.) // Hyper 212 Evo CPU Soğutucusu (160 mm) // Gigabyte G1 GTX 970 ; stok hız 1380-7010 mhz // Corsair Vengeance PRO 2x4 DDR3, 1600 mhz // CORSAIR SPEC-02 MidT // Corsair VS 650 PSU (12v = 50A) // Samsung 850 Evo 120 GB // Seagate Barracuda 1 TB 64 mb 7200rpm (ST10000DM003-1CH162)
  • Binbaşı
    1888 Mesaj

Koinim de 4.18 lite coin tutuyorum toplam maliyetim 500 TL. Neredeyse 10 kart arttı o zaman 2000 TL daha alacaktım iş güç derken kaldı sonrada 400 dolarlık stratis aldım. Stratis te iyi gidiyor ama ltc ye yatırsam bir araba parası çıkmıştı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    ileri iade kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: Front-Back

blockchain veya coinbase'den oluşturabilirsin.

çok teşekkür ederim blockchain ile açtım
    |
    |

|
    |
    |
    |

Kripto parayı ölümüme savunan bir grup var. Geleceğin teknolojisi , kağıt parayı bitirecek , herkes istediğine 7/24 komisyonsuz para gönderebilecek, anonim ürün vs vs.

Şu an zaten para dediğiniz şeyi çoğunlukla dijital ortamda kullanıyoruz. Banka hesaplarında gördüğümüz rakamlardan ibaret , gündelik hayatta kredi kartları ile kullanıyoruz. Hatta artık cep telefonu okutup ödeme yapıp devam ediyoruz. Cebinizde 10 tl nakit bile olmasa kredi kartı ile hemen hemen herşeyi yapabilirsiniz. Bu anlamda bir yenilik Yok. Kağıt para zaten bitiyor. Para gönderme transfer işi ise artık yoğunluk durumuna göre günler sürmeye başladı. Bu tarafta vaad edilen şeyler geçmişte kaldı ve sistem artık çok hantal. Ayrıca güvenilir değil , trade yapılan borsa fişi çekip gitse hiç bir şey yapamazsınız , paranın üstüne yatsa, yanlış hesaba gönderi yapsanız , kripto paranız hacklense, çalınsa falan. Ortada muhattap yok. Bu açılardan mevcut para sistemi ile uzak yakın alakası yok.

Bir sürü coin türedi. Hepsi bir fiyattan giriyor, sıfır değeri olan şeye anlam yüklüyor, bakıyorsun 0,5 dolar diyor. 2 ay yatay gidiyor sonra hop 2 gün içinde 300 dolar olmuş. Ne oldu da 600 kat arttı bunun fiyatı ? Onu bilen yok. Sadece ucuz alıp pahalıdan satmaya çalışan oyuncular var sistemde. İnsanları çeken tek şey bu. Sabah akşam Yeni coinler üretilebilir bunun sınırı da yok. Yarın biri topunuzacoin diye kripto para yapar , finansal destekle manipule eder. Bitcoin sınırlı deniyor ama bunun bir önemi yok, hızı azaldığında ivmesi düştüğünde buradaki parayı kodamanlar başka bir coine gömüp orayı parlatırlar yukarı doğru, bitcoin biter xcoin şişer.

Şunu iyi algılamak lazım, bu bahsi geçen tüm coinlerin tamamının bir karşılığı Yok, karşıığı sisteme giriş yapan kişilerin , kazanç sağlamak ümidi ile ödediği bedeller. Yani bitcoinin diğer coin veya altcoinlerden eksisi veya artısı yok. Daha önceki balon olayları ile karşılaştırılamayacak derecede , teknolojinin ve internetin de etkisiyle küresel hale gelmiş bir olay. Bu sebepten 3-5 güne patlamasını beklemek mümkün değil çünkü sisteme oluk oluk para akıyor şu an. Siz 5000 usd ye aldığınız bitcoini 20 bin usd ye sizin gibi sisteme girmiş başka bir kişiye satıyorsunuz. O da 50 bin usd ye başka bir kişiye. Öyle ya da böyle , sisteme giriş yavaşladığında , bu iş tersine gidecek. Gittiği zaman da 1 bitcoini 500 bin dolara satan adam mutlu olurken , 500 bine alıp 700 bine satma hayalindeki adam iflas edecektir. Birilerinin canı muhakkak yanacak bu işten. Şu an inanılmaz derecede haberlerde , reklam sayfalarında , internette elinizi attığınız her yerde reklamlarının olması , haber yapılması da ayrıca can sıkıcı bir durum. Daha önce de yazdım , berberden , ofisboya , taksiciden kaportacısına, boyacısına kadar herkes coin konuşuyor. Kredi kartı ile alanlar mı dersin, ev kirasını buna gömüp bekleyenler mi dersin , çeşit çeşit örnek var.

Oynayanlar veya düşünenler için tek tavsiyem , hazır yükseliş trendinde iken, mümkünse girdiğiniz parayı kar eder etmez çekip geri alın. Salt kar kalan para ile kafanıza göre oynamaya devam edin.

Herkese bol kazançlar

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Yarbay
    3402 Mesaj

Tüm söylediklerine tamamen katılıyorum

|
    |
    ridleyscott kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Paribuyu denedim ama yoğunluktan dolayı para yatırılmıyor.

|
    |
    Ripple 2-3 saat içinde kendini 2'ye katladı canlı canlı bunu gördüm ama giremedim, kaçırdım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fulton -- 13 Aralık 2017; 1:13:14 >
    |
    |

Desktop: MSI Z97S SLI PLUS // i5 4690k (Turbo Boost 3.9 GHz.) // Hyper 212 Evo CPU Soğutucusu (160 mm) // Gigabyte G1 GTX 970 ; stok hız 1380-7010 mhz // Corsair Vengeance PRO 2x4 DDR3, 1600 mhz // CORSAIR SPEC-02 MidT // Corsair VS 650 PSU (12v = 50A) // Samsung 850 Evo 120 GB // Seagate Barracuda 1 TB 64 mb 7200rpm (ST10000DM003-1CH162)
  • Binbaşı
    1782 Mesaj

söylediklerin de kısmen haklısın ama karşılığı yok kısmına şuan için katılmıyorum.

paranın karşılığı nedir? altın. peki altının karşılığı ne? sen, ben, o, herkes.. çünkü herkes sahip olmak istiyor altına. peki altını hiç kimse istemese umursamasa ne olur ? elindeki altının bi değeri/karşılığı kalmaz aynı sokaktaki taş gibi olur. BTC de aynı böyle. şuan herkes btc sahibi olmak istiyor bu yüzden karşılığı yine sen ben o..

bunun dışında bu olay "sıradan" birinin veya bir grubun işi değil. Şuan paraya kim hükmediyorsa onların yeni planı. yine paraya hükmediyor ama farklı bir plan ile. TEK PARA BİRİMİ. şuna bakar mısın ? doğruluğundan kesin olarak emin olamadığım 1988 tarihli the economist dergisi kapağı

çok ürkütücü değil mi sence de?

ek olarak burayada bakabilirsin ki yukardaki kapağı doğrular nitelikte bence.

http://www.economist.com/node/166471

belkide komplo teorileri bunlar emin olamıyorum şu zamanda herşey mümkün...
    |
    |

• Yarbay
    6446 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: tkblack

söylediklerin de kısmen haklısın ama karşılığı yok kısmına şuan için katılmıyorum.

paranın karşılığı nedir? altın. peki altının karşılığı ne? sen, ben, o, herkes.. çünkü herkes sahip olmak istiyor altına. peki altını hiç kimse istemese umursamasa ne olur ? elindeki altının bi değeri/karşılığı kalmaz aynı sokaktaki taş gibi olur. BTC de aynı böyle. şuan herkes btc sahibi olmak istiyor bu yüzden karşılığı yine sen ben o..

bunun dışında bu olay "sıradan" birinin veya bir grubun işi değil. Şuan paraya kim hükmediyorsa onların yeni planı. yine paraya hükmediyor ama farklı bir plan ile. TEK PARA BİRİMİ. şuna bakar mısın ? doğruluğundan kesin olarak emin olamadığım 1988 tarihli the economist dergisi kapağı

çok ürkütücü değil mi sence de?

ek olarak burayada bakabilirsin ki yukardaki kapağı doğrular nitelikte bence.

http://www.economist.com/node/166471

belkide komplo teorileri bunlar emin olamıyorum şu zamanda herşey mümkün...

Şöyle özetleyeyim.

Çalışıyoruz , emeğimize karşılık para kazanıyoruz. Paramızın arkasında devlet var , Ordu var , halk var, mümkün olduğunca stabil tutabilmek adına merkez bankası var. En önemlisi stabilite var , enflasyonu kenara ayırırsak her ay kazandığınız para ile benzer harcamalarınızı yapabiliyorsunuz. Eviniz kira ise sabit olarak ödemesini yapabilirsiniz. Çünkü ay sonunda alacağınız rakam değişmiyor. Yani kazandığınız para bir yatırım aracı değil ve arkasında koca bir devlet var değerinin korunması için çalışan.

Bu açıdan bitcoin ve türevleri , her ne kadar belki ilk aşamada farklı bir amaçla çıkmış olsa dahi , şu an gelinen noktada sadece ve sadece spekülatif yatırım aracıdır benim gözümde. Maaşınızı bununla alamazsınız , evinizi bununla kiralayamazsınız çünkü bugün 1 btc 17 bin usd ise ay sonu 3000 usd de olabilir , 35 bin usd de olabilir. Rakamları uçuk vermiyorum. Bir kaç ay önce neydi şimdi ne oldu hepimiz görüyoruz. Warren buffett şöyle izah ediyor; bitcoin e değer biçemezsiniz çünkü değer üreten bir varlık değil.

Altın için ise şunu söylemeliyim. Altın bir soy metaldir. Gezegende paslanmayan, oksitlenmeyen bakır, altın, platinyum, gümüş ve civa dan başka element bulunmaz. Dikkat ederseniz saydıklarımın hemen hepsi kıymetlidir. Sadece takı sektörü değil çok çeşitli sektörlerde kullanılır. En iyi iletkenlerden biridir bu sebeple ses sistemleri sektöründe dahi vardır. Az bulunur, bu sebepten bitcoin ile karşılaştırmak doğru olmaz.

Bitcoin yerine , önceki mesajımda saydığım gibi 1000 üzerinde altcoin kullanılabilir, bugün bitcoin revaçta iken sadece balina diye tabir ettiğimiz para babası grupların hamlesi ile yerin dibine geçebilir ve başka bir altcoin uçuşa geçebilir. Ama altına bu yapılamaz. Kripto para denilen şey 8 sene önce yoktu. Şifreden ibaret, adı üzerinde sanal bir para. Değerli hale getirenler, buna para yatıran kişiler. Altın ise bin yıllardır var olan ve kıymete sahip bir varlık.

Bitcoin ve blockchain i birbirinden ayırmak gerekiyor onun da altını çizeyim. Blockchain gerçekten önemli bir teknoloji. Ama sanal paralardaki gidişat ve insanların bu olaya çok cesur şekilde yaklaşımı beni ürkütüyor.

Bir yerlerde mevcut kazılan bitcoinlerin büyük miktarının 5-6 hesapta bulunduğu ile ilgili bir şey okumuştum. Komplo teorisi olarak , bitcoini asıl elinde tutan bu tarz hesap sahipleri var ise , vurgun yaprak paralarını sistemden çıkarabilmek için önce bitcoine olan talebi tabana yaymaları gerekmekte. Eğer öyle ise Şu anda tam olarak bu oluyor. O kadar büyük bir akın var ki , usulca , sakince milyarlarca dolar eritilebilir durumda.

Neyse siz yine de beni dinleyin. Oynayacaksanız da kar eder etmez ana paranızı sistemden çıkarın , ettiğiniz kar ile keyifle oynayın. İhtiyacınız olan parayla asla oynamayın.

Bol kazançlar.

• Binbaşı
    1697 Mesaj

Hocam bitcoin ne olur ne olmaz bilemem, ama altının değerli olmasının nedeni bence paranın ilk çıktığı dönemde, kolay işlenebilen yani hükümdarın simgesinin üstüne kazınabildiği yumuşak bir metal olması.

|
    |
    CND koduyla cindicator isimli yeni bir kripto para çıkmış.Bunla ilgili bilgisi olan varmı?

|
    |
    Ltc 89 dolardı geçen gün girmedim, 260'ı geçti

|
    |
    Paribu’da bişeyler dönüyor bence. Dalavere yani. Bitfinex de 1000 dolar düştü ama orda hala aynı aralıkta. 68700-69000. 500 dolar artıyor paribuda 100 tl bile artmıyor. Manipüle ediliyor kanımca. Ne zaman emir girsem çok düşük miktarla hemen bi üstüne veya altına emir giriyorlar. Bu aralıkta tutmaya çalışıyorlar.

Ona bot deniyor canısı.

|
    |
    pistachios kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Bot olduğunu biliyorum ☺️ Sadece girmek isteyenleri uyarmak istedim. Müdahale etmeyen yer neresi varsa oraya girsinler. Btc de var mı bot?

|
    |
    Villentretenmerth kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: le passager

Ben yatırım yapmıyorum sadece gözlemliyorum krypto para piyasasını. Ekonomiden de çok anlamam ama şu an değeri yüksek krypto paralara 5000 - 10000 lira gömüp uzun vadeli plan yapmak bana mantıklı gelmedi pek. Sağı solu belli olmayan bir piyasa gibi. Onun yerine bu parayı daha değer kazanmamış ama potansiyel olan para birimlerine eşit şekilde veya hangisinin potansiyelini daha yüksek görüyorsak, sermayeyi paylaştırarak farklı para birimlerine yatırmak daha mantıklı değil mi ? Değeri yüksek krypto paraları al sat yapmak için kullansak daha mantıklı gibi sanki. Bilen biri varsa aydınlatabilir mi, hangisi daha avantajlıdır ?

Bu işe girişmeden iyice araştırmak bence. Hiçbir şey bilmeden yüksek meblağ paraları bu piyasada harcamak riskli diye düşünüyorum.

Ağustos ayında gözümü kararttım. Ya batarım ya çıkarım, risk yoksa kazanç yok diye. Büyük meblağ yatırdım. Şuan hala bozmadım yatırdığım meblağın neredeyse 7 katını kazandım. (%700 kazanç akıllıyı delirtme özelliğine sahiptir. Milli piyango tuttursam bu kadar sevinmem. Bunun zevki bir başka geliyor.)

• Yüzbaşı
    921 Mesaj
    merhaba
    bir 100 tl ile giriş yapmayı düşünüyorum al sat için
    ne önerirsiniz
    sürekli pc başındayım takip edebilirim
    ama neye göre alcam satçam
    yardımlarınızı bekliyorum
    |
    |
SEO
Sohbet
kolayoto.com
bankalar.org
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR6
0,297
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.