Şimdi Ara

KRİPTO PARALAR [ANA KONU] (16. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
2.367
Cevap
242
Favori
132.802
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
118 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Tam anlamiyla modern lale balonu.tabana daha yayilmadigi icin patlamasina daha var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi double minded -- 10 Aralık 2017; 1:5:13 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bilgileriniz için teşekkür ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: NeutronS

bence öğrenci için piyasaya alışma olarak günlük 10-20 tl bile kar yapmak 1 gün harçlığını çıkarır diye düşünüyorum tabi ki biraz daha hakim olunca yüksek miktarları yatırıcam şu anlık düşüncem bu

Btc Fiyatı A

Alış TL= B
    Btc Miktar = B/A
    Güncel Fiyat = C
    Btc'nin Karşılığı = (B/A)*C
    Kâr = Btc'nin Karşılığı - Alış TL

Ben bu formülleri excelde yaptım. Buna göre bugün ne olursa satmalıyım şeklinde bi hesap yapıp satabilirsin. Satış emri vermeden önce girebilirsin.

10-20 lira yeterli diyorsan bi 5 lira üstünü hedef koy bence komisyonlardan dolayı. Günlük 10.000 liralık artış takip etmelisin.

• quote:

Orijinalden alıntı: Dracos

aylık 100-250 lira arası bir kazanç elde etmekse derdin git mininge at parayı sonra da unut, bir yıl sonunda zorluk ve kur artışını da göz önünde tutarak 1000 dolar civarı olarak geri alırsın

Aylık olarak değil hocam günlük 100-250 arası. Aylık yazdıysam farketmeden yazmışımdır.
  • Huseyinn31 H kullanıcısına yanıt
    şu anda yatırıcam da paribuda onaysız hesaplar al sat yapamıyor galiba şu anda ve hafta içini bekleyip telefonla arayıp bilgi alıp öyle yatırmak istiyorum para çekme ücreti 3 tl alıyorlarmış her al satta yaklaşık 40-50 kuruş komisyon desek bi 5 tl fazla hedef koymam gerek haklısınız çok zor bişey değil yani son 1 aydır çok arttı hala neden artmasın ki
  • quote:

şu anda yatırıcam da paribuda onaysız hesaplar al sat yapamıyor galiba şu anda ve hafta içini bekleyip telefonla arayıp bilgi alıp öyle yatırmak istiyorum para çekme ücreti 3 tl alıyorlarmış her al satta yaklaşık 40-50 kuruş komisyon desek bi 5 tl fazla hedef koymam gerek haklısınız çok zor bişey değil yani son 1 aydır çok arttı hala neden artmasın ki

Paribu şuan kabul etmiyor. Bende beklemedeyim.
    yeni mi başlamayı düşünüyorsunuz yoksa daha önce kullanmış mıydınız bende mesai saatlerinde arayıp öyle yatırım yapacağım birde onaysız hesaplar durdurulduğu bilgisi göremedim nerede yazıyor
  • _kertmeyenkele_ kullanıcısına yanıt
    belki yalan haber ?

bu bitcoin denen zımpırtı kayıtdışı . bankalar neden bu olaya dahil olmuyor hangi ülke bu parayı tanıyor nerde geciyor bu para ?

karşında bir muhatab yok .. hangi serverları kimler kullanıyor bu ağ kimin kontrolünde ? bilinmiyor

bu dönemler tüm dünyada yayılıyor reklamla bu konuda oldugu gibi .. balon iyice şişirildikten sonra patlatılacak
  • quote:

yeni mi başlamayı düşünüyorsunuz yoksa daha önce kullanmış mıydınız bende mesai saatlerinde arayıp öyle yatırım yapacağım birde onaysız hesaplar durdurulduğu bilgisi göremedim nerede yazıyor

Yaklaşık olarak 15000 - 20000 lira civarında iken takibe başladım ama almamıştım. Riske atacak param yok diye düşünmüştüm her ay düzenli para biriktiriyorum. Sonra bir anda bu ayda BTC olarak değerlendireyim diye düşünüp başlamaya karar verdim ama şuan para yatıramadığımdam beklemedeyim. Yoksa her gün takip ederim o gün alsaydın bugün bu kadar olurdu diye.

TL İşlemleri -> Yatırmak İstediğiniz Tutar -> Bildirim Gönder 'e basınca uyarıyı veriyor.
    neyse saolun eğer bir gelişme olursa haber verirseniz sevinirim
  • quote:

Orijinalden alıntı: Huseyinn31

quote:

bence öğrenci için piyasaya alışma olarak günlük 10-20 tl bile kar yapmak 1 gün harçlığını çıkarır diye düşünüyorum tabi ki biraz daha hakim olunca yüksek miktarları yatırıcam şu anlık düşüncem bu

Btc Fiyatı A

Alış TL= B
    Btc Miktar = B/A
    Güncel Fiyat = C

Ben bu formülleri excelde yaptım. Buna göre bugün ne olursa satmalıyım şeklinde bi hesap yapıp satabilirsin. Satış emri vermeden önce girebilirsin.

10-20 lira yeterli diyorsan bi 5 lira üstünü hedef koy bence komisyonlardan dolayı. Günlük 10.000 liralık artış takip etmelisin.

Hocam sana zahmet olmazsa şu formülü Drive üzerinden falan paylaşabilir misin yani yaptığın Excell'i, normalde yaparım da bu saatte kafam almıyor hiç. Burada anladığım kadarıyla C'yi buluyoruz değil mi formülde? Yani aradığımız bilinmeyen C

• biri yazmış güleyimmi ağlayımmı bilemedim:
    papates ektim cürüdü,inek aldım öldü Allah ım acıcıda beni buraya (bitcoin gurubu) sürdü varım yogum sende sayın iota 2019da isterim senden bi ev bi arada
  • quote:

Orijinalden alıntı: Spycho_

quote:

quote:

Btc Fiyatı A

Alış TL= B
    Btc Miktar = B/A
    Güncel Fiyat = C

Hocam sana zahmet olmazsa şu formülü Drive üzerinden falan paylaşabilir misin yani yaptığın Excell'i, normalde yaparım da bu saatte kafam almıyor hiç. Burada anladığım kadarıyla C'yi buluyoruz değil mi formülde? Yani aradığımız bilinmeyen C

A, Alım yaptığın anki Btc'nin değeri
    B, Kaç tl'lik aldığın
    Btc miktar elinde ne kadarlık btc olduğunu gösteriyor.
    Güncel fiyat, Btc'nin satmayı düşündüğün ya da güncel değeri
    Btc'nin karşılığı, elindeki btc'nin güncel değere göre ederi
    Kâr, bildiğimiz kâr/zarar

https://yadi.sk/i/AHB85Q6X3QUDzW

• adembd A kullanıcısına yanıt
    bankalar neden bu olaya dahil olmuyor hangi ülke bu parayı tanıyor nerde geciyor bu para ?

- Amacı zaten merkezi olmayan bir para birimi olmak.

karşında bir muhatab yok .. hangi serverları kimler kullanıyor bu ağ kimin kontrolünde ?

Ağı kontrol eden yok. Merkeziyetsizlik var. Değerli kılanda bu.

Olaya sadece bitcoin gözüyle bakmayın. Bitcoin hiçbir işlevselliğe sahip değil. Gönderim süreleri uzun ve pahalı. Herhangibir teknolojiyede sahip değil. Bitcoin bir emtiadır. Altın gibi düşünün.

Asıl iş alternatif coin denen coinlerde. Ethereumun başını çektiği kendi blockchaini olan bir çok proje var. 3-4 yıl içinde bunlar hayatımızın bir parçası olucak.

Ha bunları dedim diye gidin 60.000₺ den bitcoin alın demiyorum. Üzülmeyeceğiniz tutarlarla eth,ltc vs alabilirsiniz. Ev arkadaşım 1.100₺ den 2 eth aldı 2 ay önce. Şu an 4.000 e yakın bir para ediyor.

• Konu iştah açıcı :)

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Spycho_

quote:

quote:

Btc Fiyatı A

Alış TL= B
    Btc Miktar = B/A
    Güncel Fiyat = C

A, Alım yaptığın anki Btc'nin değeri
    B, Kaç tl'lik aldığın
    Btc miktar elinde ne kadarlık btc olduğunu gösteriyor.
    Güncel fiyat, Btc'nin satmayı düşündüğün ya da güncel değeri
    Btc'nin karşılığı, elindeki btc'nin güncel değere göre ederi
    Kâr, bildiğimiz kâr/zarar

https://yadi.sk/i/AHB85Q6X3QUDzW

Hocam senin formülü geliştirdim, ben farklı bir şey yaptım. Ana paranı (yatırdığın TL), hedeflediğin kâr miktarını ve BTC'nin alım fiyatını yazıyorsun sana otomatik olarak yazdığın hedefe ulaşman için BTC'yi kaçtayken satman gerektiğini yani BTC'nin olması gereken satış fiyatını söylüyor. Üstte de bunu kastetmiştim sana ama farklı anlamışsın neyse sorun değil.

Şu komisyonları falan da ayarlayayım paylaşırım tekrardan Excell'i.

• 100 lira ile ıota almak mantıklı mı çünkü bir miktar ücret kesiliyormuş bi anlatırmısınız her para için aynı ücret mi kesilir ne kadarım kalır kaç tane alabilirim
  • selamlar. bu bitcoini almak için illa sitelere kimlik bilgimizi mi vermemiz lazım ya? kimlik mimlik göndermeden yapaz mıyız? ufak meblağlarla girip al sat yapıcam sırf denemek için. mesela 200-300 tl falan. iota alacağım.
    ama kimliğimi, imzamı fotoğrafımı vs. göndermek istemiyorum.
  • Arkadaşlar alttaki gibi bir Excell formülü yaptım, özellikle "şu kadar yatırıp bu kadar kazanmak istiyorum, ne zamana kadar beklemeliyim, kaç olunca satmalıyım?.." gibi soruları olanlar için pratik olabileceğini düşündüm. İlk 3 kutucuğu doldurunca gerisini kendisi hesaplıyor. Şimdilik işin içine komisyonu da katmadım, uğraşamadım şimdi. Onu da yarın veya ilk müsait zamanımda hallederim, talep olursa Excell'i paylaşabilirim.

SS:

Bunun aslında altcoinler için (mesela Iota'yı baz alırsak); TL>BTC>IOTA şeklindeki hesaplamasını da yapabilirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fulton -- 10 Aralık 2017; 3:48:16 >

• Gecenin şu saati bitcoin ne kadar diye bakayım dedim, millet patır patır satıyor, 5 dakika içinde 15.000 küsürlerden 14.820 dolara düştü ve düşmeye devam ediyor, acaba dip yapacağından dolayı millet kaçmaya mı başladı nedir ? Anlık olarak siteden takip edebilirsiniz, gece gece bir işler dönüyor :) Olan bizim türk kullanıcılara olacak galiba herkes uykuda :))

https://cex.io/btc-usd
  • 
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.