Şimdi Ara

Kripto para fiyatları tepetaklak: Bitcoin bir saatte eridi (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
126
Cevap
2
Favori
6.182
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: crazy585858

Çin yeni yılı yüzünden piyasadan para çıkışı var.. Korkulacak birşey yok her sene bu zamanlar düşüyor çin yeni yılından kaynaklı olarak.. 8600 dolara kadarda düşecek ve şubat ayının ortasında tekrar çıkmaya başlayacak... ona gôre pozisyon alın..

Bu kadar beddua edebilecek karaktersizlerede Allah hidayet versin.. Ne demek "İnşAllah para yatıran herles batar " NE BU KİN ? NE BU HIRS ? BTC SİZE NE YAPTIDA MİLLETE BEDDUA EDİYORSUNUZ...

Gerçi itin duası kabul olsa.... :)

bu kadar din iman lafları edip ,ne olduğu belli olmayan bir sistemden vurgun peşinde olmayı da sayende görmüş olduk
    bu işin kumardan farkı nedir kardeşim ,ne yapıyorsun da bu kadar fazla kazanıyorsun yada kaybediyorsun ?
    fabrikalar açıp milleti iş güç sahibi mi yapıyorsun ,yoksa ülkenin gelişmesi için bir şeyler yapıyorsun da milletin haberi mi yok ?

bu kadar zoruna gidiyorsa ,o zaman senin bilinç altında bazı suçluluk duyguları olmalı
    yoksa milletin beddua yada dua etmesini niye bu kadar ciddiye alacaksın ?

dinimizi iyi araştır ,bu şekilde kazanç normal mi yada dini karıştırmadan söyle ne söyleyeceksen

• Karşılığı olmayan bir şey. hayali bir ürün. Bir gün batacak diye yazdık aylardır. Agresif fonlar %40 kazandırırken %1000+ kazanıdıran ve karşılıksız bir ürün tabii ki balondur. Ama erken patladı. Keriz silkeleme değil bu. Kedi sıçrayışları yaptı. Düşecek önümüzdeki günlerde. Geldiği seviyeye dönmez bu kadar hacimle ama 4000$ seviyelerine kadar düşer bu aylarda.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dark dragon

Şu an dünyada dolaşan paralarım hepsi basılı olarak var zannediyor bu tipler. Bir yerde okuduğuma göre aslında dünyadaki paralarım yüzde 90’ı gerçekte yok sadece hesaplar arası transfer ediliyor. Bu oran ne kadar doğru bilmiyorum ama darbe, deprem gibi büyük olaylarda herkes bankamatiklere koşunca bir süre sonra bankalar bu yüzden para vermeyi kesiyor. Çünkü herkesin parasını verecek gerçek para yok. Btc’nin sayısı falan belli en azından hangisi daha sanal acaba.

kardeşim gerçek para sanal ama istediğin zaman çekersin 100 dolar mı var o 100 dolar her yerde geçer belki nakit olarak veremez ama dünyanın her yerinde kullanırsın girersin online işlemlere tl ye çevirir markette harcarsın bitcoin öyle değil sanal para .. devletler sanal parayı el altından destekleyip birden düşürüp kendi paralarını değerlendiriyor gerçek paralar yok oldu gitti.

• Kripto paraların değeri artarken ortada gözükmeyenler düşüşe geçince hemen ortaya çıkıp "ben demiştim" diyor. Bir süre sonra yükselişe geçtiğinde bu insanları yine ortalarda göremeyeceğiz.

Bir de "balon" deyip 2 gün sonra "abi şimdi nereden Bitcoin alabiliyoruz?" diyenler var.

İnsanlar garip.
  • bugün biraz yükselmiş bitcoin 11300 dolar nedense altcoinlerde çıkışta alım fırsatı için sinyal mi veriyor
  • Bazı arkadaşlar gerçek parayı elle tutuyoruz demiş istediğiniz noktadan çekeriz filan demişte elinizde tuttuğunuz "gerçek" paranın gerçekte ederi nedir?? Bir kağıt parçasının ederi kuruş bile değildir. Üzerinde 100 tl yazan bir kağıt parçasını gerçekten 100 tl yapan şey ona insanların o değeri biçmesinden başka birşey değildir zaten.

İstenilen bankadan Tl veya dolar olsun para çekilip dönüştürülen değerlidir diğer şeyler değersiz gibi algılanmış bu da hatalı tabi. Altın veya pırlanta bu durumda değersiz mi olacak? Altın yada elmas zaten insanın temel ihtiyaçları arasında değil. Altın dediğiniz elektriği iyi ileten korozyona uğramayan bir metalden başka birşey değil aslında. Pırlanta ise daha da feci sadece "cam parçası" eğer insanlar değer vermeseydi sokakta görünce bi yerimize batmasın diye çöpe atacağımız bir cam parçası olarak göreceğimiz "şey"dir pırlanta..

Öyleyse kıymetli olan nedir?? İnsanların o şeye "bu kıymetlidir" demeleridir. Tahminlere göre BTC'de sayısının sınırlı olması ve çok zor şartlarda üretilebilmesi dolayısıyla "değerli" kabul görecektir. Bunu ister insanlar kabul etsin ister etmesin eninde sonunda tüm dünya bunu kabul edecek gözükmektedir ama öyle ama böyle. Elbette bazı sancılar olacak güney kore'deki gibi ama tahminler en son gerçek değerine ulaşacağı yönünde.

Benim tahminim ise; insanların bundan zengin olma umutları... Ben buna inanmıyorum açıkcası. Çünkü herkes bu şekilde zengin olamaz, hiç kimse iş yapmaz çalışsın ekran kartı ben uzanayım şöyle derse misal; hayvancılıkla uğraşmaz ise hayvan sahibi olan zengin olur. Zengin olma durumu paranın el değiştirmesi gibi birşey. BTC'nin zaten bu kadar kısa sürede bu kadar yükselmesi anormal bir durumdu. Bu değerin(BTC'nin) kendine gelmesini izliyoruz kanaatimce yoksa tamamen sıfırlanması söz konusu olamaz gibime geliyor düşünün 1 dolara düşse BTC, ertesi gün 100 bin dolara fırlar artık.

• quote:

Orijinalden alıntı: tctstcts

İnşallah beter olsun para yatıran herkes batsın.

keşke ölsen
  • quote:

Orijinalden alıntı: shot_gun

Bazı arkadaşlar gerçek parayı elle tutuyoruz demiş istediğiniz noktadan çekeriz filan demişte elinizde tuttuğunuz "gerçek" paranın gerçekte ederi nedir?? Bir kağıt parçasının ederi kuruş bile değildir. Üzerinde 100 tl yazan bir kağıt parçasını gerçekten 100 tl yapan şey ona insanların o değeri biçmesinden başka birşey değildir zaten.

İstenilen bankadan Tl veya dolar olsun para çekilip dönüştürülen değerlidir diğer şeyler değersiz gibi algılanmış bu da hatalı tabi. Altın veya pırlanta bu durumda değersiz mi olacak? Altın yada elmas zaten insanın temel ihtiyaçları arasında değil. Altın dediğiniz elektriği iyi ileten korozyona uğramayan bir metalden başka birşey değil aslında. Pırlanta ise daha da feci sadece "cam parçası" eğer insanlar değer vermeseydi sokakta görünce bi yerimize batmasın diye çöpe atacağımız bir cam parçası olarak göreceğimiz "şey"dir pırlanta..

Öyleyse kıymetli olan nedir?? İnsanların o şeye "bu kıymetlidir" demeleridir. Tahminlere göre BTC'de sayısının sınırlı olması ve çok zor şartlarda üretilebilmesi dolayısıyla "değerli" kabul görecektir. Bunu ister insanlar kabul etsin ister etmesin eninde sonunda tüm dünya bunu kabul edecek gözükmektedir ama öyle ama böyle. Elbette bazı sancılar olacak güney kore'deki gibi ama tahminler en son gerçek değerine ulaşacağı yönünde.

Benim tahminim ise; insanların bundan zengin olma umutları... Ben buna inanmıyorum açıkcası. Çünkü herkes bu şekilde zengin olamaz, hiç kimse iş yapmaz çalışsın ekran kartı ben uzanayım şöyle derse misal; hayvancılıkla uğraşmaz ise hayvan sahibi olan zengin olur. Zengin olma durumu paranın el değiştirmesi gibi birşey. BTC'nin zaten bu kadar kısa sürede bu kadar yükselmesi anormal bir durumdu. Bu değerin(BTC'nin) kendine gelmesini izliyoruz kanaatimce yoksa tamamen sıfırlanması söz konusu olamaz gibime geliyor düşünün 1 dolara düşse BTC, ertesi gün 100 bin dolara fırlar artık.

Bazı arkadaşlar parayı sadece kağıt parçası olarak lanse etmişler, bir ekonomist değilim ama...
    Her ülke kağıt paralarının karşığılını hazinesinde değerli maden olarak bulundurmak zorundadır,
    hazinedeki değer kadar emisyon (piyasaki para hacmi) olmak zorundadır, emsiyon yüksek olursa
    enflasyon olur paranın değeri, düşük olursa deflasyon olur, paranın değeri yükselir.
    Sonuçta elinizde/cebinizde olan sadece kağıt parçası değil, o ülkenin hazinesinden de bir parça
    taşıyorsunuz demektir.
    Sanal paralarda kimsenin/kurumun garantisi yoktur, karşılığı da yoktur..
    Bir karşılığı olmayan emtiaların fiyatını arz/talep belirler..
    Şimdi ABD çıksa ben BTC kabul etmiyorum dese yüzlerce kw harcayıp oluşturduğunuz
    btc'nin değeri sıfılanır...
    Sanal paraların geleceği ok mu? Bence de var ama bunun için bir temel oluşturulacak,
    bu temeli de Satoşi Nakamoto değil, finans piyasasında sözü geçen kurumlar oluşturursa
    sağlam olur...
    Kişisel görüşümdür.

• quote:

Orijinalden alıntı: sdbz

quote:

Orijinalden alıntı: shot_gun

Bazı arkadaşlar gerçek parayı elle tutuyoruz demiş istediğiniz noktadan çekeriz filan demişte elinizde tuttuğunuz "gerçek" paranın gerçekte ederi nedir?? Bir kağıt parçasının ederi kuruş bile değildir. Üzerinde 100 tl yazan bir kağıt parçasını gerçekten 100 tl yapan şey ona insanların o değeri biçmesinden başka birşey değildir zaten.

Bazı arkadaşlar parayı sadece kağıt parçası olarak lanse etmişler, bir ekonomist değilim ama...
    Her ülke kağıt paralarının karşığılını hazinesinde değerli maden olarak bulundurmak zorundadır,
    hazinedeki değer kadar emisyon (piyasaki para hacmi) olmak zorundadır, emsiyon yüksek olursa
    enflasyon olur paranın değeri, düşük olursa deflasyon olur, paranın değeri yükselir.
    Sonuçta elinizde/cebinizde olan sadece kağıt parçası değil, o ülkenin hazinesinden de bir parça
    taşıyorsunuz demektir.
    Sanal paralarda kimsenin/kurumun garantisi yoktur, karşılığı da yoktur..
    Bir karşılığı olmayan emtiaların fiyatını arz/talep belirler..
    Şimdi ABD çıksa ben BTC kabul etmiyorum dese yüzlerce kw harcayıp oluşturduğunuz
    btc'nin değeri sıfılanır...
    Sanal paraların geleceği ok mu? Bence de var ama bunun için bir temel oluşturulacak,
    bu temeli de Satoşi Nakamoto değil, finans piyasasında sözü geçen kurumlar oluşturursa
    sağlam olur...
    Kişisel görüşümdür.

Değerli şefim bir kere elimizde tuttuğumuz parayı kağıt parçası olarak lanse etmedim o paranın neden "değerli" olduğunu anlatmaya çalıştım. Dediğim o kağıt neden kağıt kadar değerli değil de üzerinde yazan rakam kadar değerli onu anlatmaya çalıştım. Neden anlamak istemiyorsun ki?
    Dediğin gibi o kağıt parçasının karşılığı kadar "değerli" madenin hazinede olması lazım. Tekrar soruyorum sana; sana göre değerli olan maden NE? Altın mı? Altının neden "kıymetli" olduğunu da açıklamaya çalıştım ancak anlatamadım yada anlamak istenmiyor herhalde. Sonuçta aynen lafımın arkasındayım bir şeye kıymet veren şey insandır. Kağıdı para yapan altın, altına kıymet verende insandır.
    "Şimdi ABD çıksa ben BTC kabul etmiyorum dese yüzlerce kw harcayıp oluşturduğunuz btc'nin değeri sıfılanır... "Bu sözüne de kesinlikle katılmıyorum , bu şuna benziyor bigün amerika sinirlenirse altın benim için kıymetli değil derse hepsi çöpe atılır demek gibi bişey. Eğer insanlar o "şeye" kıymet vermişlerse o şey kıymetli olur bu kadar. Yasaklar bi yere kadar frenler yasal düzenlemelerin getirilmesi konusunda haklısın, çılgın donanıma para vermenin de bi dünya riski var, harcanan elektrik gücünün ve harcanan zamanın da bir ederi var.
    Ayrıca devamlı olarak sanal para tabiri kullanılıyor bu da hatalı! Sanal değil dijital demek doğru, aynen şu anda bankandaki hesabına bakarken gördüğün rakamlar kadar gerçek.

• quote:

Orijinalden alıntı: C.CEMİL

quote:

Çin yeni yılı yüzünden piyasadan para çıkışı var.. Korkulacak birşey yok her sene bu zamanlar düşüyor çin yeni yılından kaynaklı olarak.. 8600 dolara kadarda düşecek ve şubat ayının ortasında tekrar çıkmaya başlayacak... ona gôre pozisyon alın..

Bu kadar beddua edebilecek karaktersizlerede Allah hidayet versin.. Ne demek "İnşAllah para yatıran herles batar " NE BU KİN ? NE BU HIRS ? BTC SİZE NE YAPTIDA MİLLETE BEDDUA EDİYORSUNUZ...

bu kadar din iman lafları edip ,ne olduğu belli olmayan bir sistemden vurgun peşinde olmayı da sayende görmüş olduk
    bu işin kumardan farkı nedir kardeşim ,ne yapıyorsun da bu kadar fazla kazanıyorsun yada kaybediyorsun ?
    fabrikalar açıp milleti iş güç sahibi mi yapıyorsun ,yoksa ülkenin gelişmesi için bir şeyler yapıyorsun da milletin haberi mi yok ?

bu kadar zoruna gidiyorsa ,o zaman senin bilinç altında bazı suçluluk duyguları olmalı

dinimizi iyi araştır ,bu şekilde kazanç normal mi yada dini karıştırmadan söyle ne söyleyeceksen

Elhamdülillah Müslümanım.

Bu iş sanş oyunu değil bu piyasada kazanmak kolayda değil.. şu coini alayım artar kafasında birşey kazanamassın.Bu işten kazanan herkes bilirki emeksiz olmuyor özellikle gece piyasasında sabah 6-7 ye kadar uyumadan beklemekde cabası.. Al-sat fırsatlarını iyi değerlendirmek gerekiyor.. Günde 5 saat uyuyorum.. Sürekli yeni gelişmeleri haberleri araştırıp durmak grafikleri okumak ki en zoru grafikler oluyor.. hangi coin artar onu bilmek ve bunu bilmek içinde çalışmak gerekiyor..Yani emeksiz birşey yok burda Ordan göründüğü gibi değil herşey

Bitcoine caiz değildir diyen diyanet önce kendi bütçesini erkenden nerelere harciyor onun bir hesabını versin hele..

Devletimiz genel evlerden, alkolden, şans oyunlarından yani yasal kumardan aldığı vergilerle diyanete bütce veriyor değilmi ?? Önce diyanet bunları çözsün :)

Neymiş bitcoin harammış.. Sebep ? Bahanede şu kara para aklanıyor uyuşturucu ve pis işlerin ödemesinde kullanıyormuş.Bak bak bak o zaman Türk lirasıda kullanmayalım sonucta Türk lirasiylada icki alınıyor kirli işlere giriliyor...

Millet kredi faizlerinde boğuluyor buna birşey diyormu diyanet ? Neden çünkü işlerine geliyor.. Kripto paralara vergi koyamayacağını anlayınca yapıştır haramdır yaftasını salla gitsin oh ne güzel..

Bide laflara bak fabrikalarmı acıyormuşum.. Fabrika acacak paramı var ? Alın terinle bu ülkede köle olarak çalıştırıyorlar seni ! Bir araba almak için senelerce asgari ücretle çalışman gerekiyor farkındasın değilmi ?

BEN EMEĞİMİN KARŞILIĞINI BEŞ PARA ETMEZ ŞEREFSİZLERİN EMRİNDE CALIŞIP HEBA EDEMEM
    BU İŞE EMEK VERİYOR UYKUSUZ KALIYOR BEYNİMİ YORUYORUM.SANDIĞIN GİBİ EMEKSİZ DEGİL YANİ EMEĞİMİN KARŞILIĞINI EN İYİ VEREN İŞ BU.. NOKTA :)

Her neyse kısacasacı BU İŞTE EMEKSİZ PARA KAZANAMASSIN ordan gôründüğü gibi değil hiçbirşey.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi crazy585858 -- 18 Ocak 2018; 17:52:36 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Ekran Kartı lari ve ram Fiyatları iki ye katladı RX 580 1300 tl civarlarinda iken şimdi 2000 tl lere dayandı çok sat sürümden kazan kardeşim

• Zaten kime neye güvenip bu sanal paraları alıyorlar!

• quote:

Orijinalden alıntı: musAKka

Kripto paraların değeri artarken ortada gözükmeyenler düşüşe geçince hemen ortaya çıkıp "ben demiştim" diyor. Bir süre sonra yükselişe geçtiğinde bu insanları yine ortalarda göremeyeceğiz.

Bir de "balon" deyip 2 gün sonra "abi şimdi nereden Bitcoin alabiliyoruz?" diyenler var.

İnsanlar garip.

Tekrar söylüyorum kıskançlıklarından çatlayan bir kitle bunlar hocam.

Bir de bazı sivri zekalı olup haram konusuna değinenler var. Ev, arsa alıp yıllar sonra onları aldığınız fiyatın yüzde bilmem kaç kat fazlasına, fahiş fiyatlara satınca haram olmuyor sanırım. Veya evinizi kiraya verip yattığınız yerden para kazanma hayali kurunca haram olmuyor sanırım. Bunlar da haram olsun o zaman. Ama yooo... işimize gelmiyor çünkü millet olarak uzanamadığımız ciğere mundar deriz, haram deriz, tü kaka deriz, deriz de deriz. Müslümanlığı da bu tiplerden öğrenecek değilim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fulton -- 18 Ocak 2018; 20:14:55 >

• İçimden hep diyorum, hatta bir yerlere yorumda yapmış olabilirim bitcoin çakılacak diye. Bunlar oyun arkadaşlar. Size 1000 liralık kartları 3000e sattılar mı sattılar. AMD bu işten deli gibi kâr etti mi etti. Size en yüksek watt'da ki en iyi psuları sattılar mı sattılar. Bu işten en çok çok oyuncular muzdarip oldu. 500 liralık GTX 1050ti oldu 900 lira. 1060lar 1100 liraya bulunurken şimdi 2. eli o fiyatlarda.

İnşallah daha da düşerde, balıklama atlayanlar görür günlerini. İnşallah 0'lanır. Bilgisayar toplayamaz olduk aç gözlüler yüzünden. 10ar tane kart alıyorlar, 2-3 katı fiyatına satıyorlar sonradan. İnşallah o kartlar elinizde patlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hayrikoc61 -- 18 Ocak 2018; 20:45:12 >
  • Piyasa batmayacak call of duty veletleri boşuna ağlamayın

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hayrikoc61

İçimden hep diyorum, hatta bir yerlere yorumda yapmış olabilirim bitcoin çakılacak diye. Bunlar oyun arkadaşlar. Size 1000 liralık kartları 3000e sattılar mı sattılar. AMD bu işten deli gibi kâr etti mi etti. Size en yüksek watt'da ki en iyi psuları sattılar mı sattılar. Bu işten en çok çok oyuncular muzdarip oldu. 500 liralık GTX 1050ti oldu 900 lira. 1060lar 1100 liraya bulunurken şimdi 2. eli o fiyatlarda.

İnşallah daha da düşerde, balıklama atlayanlar görür günlerini. İnşallah 0'lanır. Bilgisayar toplayamaz olduk aç gözlüler yüzünden. 10ar tane kart alıyorlar, 2-3 katı fiyatına satıyorlar sonradan. İnşallah o kartlar elinizde patlar.

Bilgin yok firkin var işte klasik cahil örneği. Sen mining'ten bahsediyorsun ve evet bir oyuncu olarak ben de muzdaribim miningçilerden dolayı haklısın da lakin konu Bitcoin ve altcoin borsası. Yani bitcoinin düşmesi ve çıkması şu an mining'ı etkilemiyor söylediklerinle bir gram alakası yok. Mining her geçen gün zorlaşıyor ve ayrıca sadece Bitcoin kazılmıyor bu işte ve yine söylüyorum senin bahsettiğin tamamen farklı konu. Biz borsasındayız işin.

• quote:

Orijinalden alıntı: Spycho_

quote:

İçimden hep diyorum, hatta bir yerlere yorumda yapmış olabilirim bitcoin çakılacak diye. Bunlar oyun arkadaşlar. Size 1000 liralık kartları 3000e sattılar mı sattılar. AMD bu işten deli gibi kâr etti mi etti. Size en yüksek watt'da ki en iyi psuları sattılar mı sattılar. Bu işten en çok çok oyuncular muzdarip oldu. 500 liralık GTX 1050ti oldu 900 lira. 1060lar 1100 liraya bulunurken şimdi 2. eli o fiyatlarda.

Bilgin yok firkin var işte klasik cahil örneği. Sen mining'ten bahsediyorsun ve evet bir oyuncu olarak ben de muzdaribim miningçilerden dolayı haklısın da lakin konu Bitcoin ve altcoin borsası. Yani bitcoinin düşmesi ve çıkması şu an mining'ı etkilemiyor söylediklerinle bir gram alakası yok. Mining her geçen gün zorlaşıyor ve ayrıca sadece Bitcoin kazılmıyor bu işte ve yine söylüyorum senin bahsettiğin tamamen farklı konu. Biz borsasındayız işin.

Hocam üslubunuz ile takılınız lütfen. Ben bilmem alt dalıymış üst dalıymış. Cebime parayı koyup bilgisayar almaya giderken ekran kartının 500 lira uçtuğunu görünce verdiğim tepkiyi anlatmak istemiyorum. Bunlar hep Bitcoin ile meydana çıktı. Bilgisayar alamadan geri döndüm ben.

Ayrıca Minning muhabbeti Bitcoin muhabbeti ile çıkan bir şey. Ve insanlar bitcoin kazanmak için minning yapıyor. Bende işin kullanıcıya verdiği zarar kısmındayım. Borsa ilgilendirmiyor beni.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Spycho_

quote:

Hocam üslubunuz ile takılınız lütfen. Ben bilmem alt dalıymış üst dalıymış. Cebime parayı koyup bilgisayar almaya giderken ekran kartının 500 lira uçtuğunu görünce verdiğim tepkiyi anlatmak istemiyorum. Bunlar hep Bitcoin ile meydana çıktı. Bilgisayar alamadan geri döndüm ben.

Ayrıca Minning muhabbeti Bitcoin muhabbeti ile çıkan bir şey. Ve insanlar bitcoin kazanmak için minning yapıyor. Bende işin kullanıcıya verdiği zarar kısmındayım. Borsa ilgilendirmiyor beni.

Ne anlatsam boş ben ne diyorum sen diyorsun ya

• Kripto paralar piyasasını uzaktan uzaktan seyrediyorum. Piyasa aşırı dalgalı olabilir ama bu paralar gerçekten insanlar inanmak istemese de gerçek.. Şu an itibari ile 528 milyar dolar piyasa değeri olan bir piyasa... Her ne kadar devletler, kabullenmek istemeseler de kendilerine bu gerçeğe hazırlıyorlar..

Nasıl her ülkenin kendi parası varsa, her kripto paranın arkasında bir şirket veya şirketler var..

Piyasa çok yeni, kimler kalacak, aralarında bir konvertibilite yarışı var. Geçerliliği en yüksek olan, ayakta kalacak olanlar..

Sözün özü, bu paralar gerçek ve gelecek..
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: C.CEMİL

quote:

Elhamdülillah Müslümanım.

Bu iş sanş oyunu değil bu piyasada kazanmak kolayda değil.. şu coini alayım artar kafasında birşey kazanamassın.Bu işten kazanan herkes bilirki emeksiz olmuyor özellikle gece piyasasında sabah 6-7 ye kadar uyumadan beklemekde cabası.. Al-sat fırsatlarını iyi değerlendirmek gerekiyor.. Günde 5 saat uyuyorum.. Sürekli yeni gelişmeleri haberleri araştırıp durmak grafikleri okumak ki en zoru grafikler oluyor.. hangi coin artar onu bilmek ve bunu bilmek içinde çalışmak gerekiyor..Yani emeksiz birşey yok burda Ordan göründüğü gibi değil herşey

Bitcoine caiz değildir diyen diyanet önce kendi bütçesini erkenden nerelere harciyor onun bir hesabını versin hele..

Devletimiz genel evlerden, alkolden, şans oyunlarından yani yasal kumardan aldığı vergilerle diyanete bütce veriyor değilmi ?? Önce diyanet bunları çözsün :)

Neymiş bitcoin harammış.. Sebep ? Bahanede şu kara para aklanıyor uyuşturucu ve pis işlerin ödemesinde kullanıyormuş.Bak bak bak o zaman Türk lirasıda kullanmayalım sonucta Türk lirasiylada icki alınıyor kirli işlere giriliyor...

Millet kredi faizlerinde boğuluyor buna birşey diyormu diyanet ? Neden çünkü işlerine geliyor.. Kripto paralara vergi koyamayacağını anlayınca yapıştır haramdır yaftasını salla gitsin oh ne güzel..

Bide laflara bak fabrikalarmı acıyormuşum.. Fabrika acacak paramı var ? Alın terinle bu ülkede köle olarak çalıştırıyorlar seni ! Bir araba almak için senelerce asgari ücretle çalışman gerekiyor farkındasın değilmi ?

BEN EMEĞİMİN KARŞILIĞINI BEŞ PARA ETMEZ ŞEREFSİZLERİN EMRİNDE CALIŞIP HEBA EDEMEM
    BU İŞE EMEK VERİYOR UYKUSUZ KALIYOR BEYNİMİ YORUYORUM.SANDIĞIN GİBİ EMEKSİZ DEGİL YANİ EMEĞİMİN KARŞILIĞINI EN İYİ VEREN İŞ BU.. NOKTA :)

Her neyse kısacasacı BU İŞTE EMEKSİZ PARA KAZANAMASSIN ordan gôründüğü gibi değil hiçbirşey.

bunları bana anlatınca vicdanın rahat ediyorsa sen bilirsin ama etmediği belli oluyor
    benim söylememin yada diyanetin söylemesinin önemi yok ,sonuçta bunun hesabı sana sorulacak
    ben sadece hatırlatayım dedim

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.