Şimdi Ara

Kripto para bayisi olabilirsiniz

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
841
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Kripto para kullanımının oldukça yüksek olduğu ülkemizde yavaş yavaş yabancı yatırımlar da gelmeye başlıyor. Pundi X platformu popüler XPOS sistemini ülkemizde de faaliyete geçirmiş durumda. 

Kripto para bayisi olmak çok kolay

NPXS kripto parasıyla tüm dünyanın tanıdığı Pundi X platformu kendi POS sistemini kurmuş ve pek çok ülkede akıllı kartları ile kripto para alım satım imkânı sunuyor. XPASS kartlarını XWallet cüzdanına tanımlayan tüketiciler XPOS cihazları üzerinden dilerse kart ile dilerse cüzdan uygulaması ile ticaret yapabiliyor. 

Ayrıca Bkz.MSI yeni tümleşik bilgisayarlarını duyurdu

Pundi X global çapta sunduğu bayilik sistemini OVO Dijital Servisler A.Ş. distribütörlüğünde ülkemize de getirdi. 4 farklı bayilik sistemi olan Pundi X ilk bayisini Sirkeci’de açtı. Firma şimdilik 100 bayi ile sınırlı kalmayı planlıyor.

Bayilerin dörtte birinin İstanbul’da olması hedeflenirken; Ankara, İzmir, Adana, Antalya ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti başta olmak üzere Türkiye genelinde yerel yatırımcılara bayilikler verilecek. 

Kripto para bayisi olmak isteyen girişimciler, Pundi X Türkiye (pundixturkiye.com) internet sitesini ziyaret ederek, tüm teknolojik altyapının kurulumu ve pazarlama materyallerinin de dahil olduğu 4 bayilik seçeneğinden birini seçerek lansmana özel belirlenen 1500 dolardan başlayan bayilik seçeneklerinden dilediklerine başvuru yapabilecek.

Kuyumcular ve döviz büroları için en uygun seçenek verilirken stand şeklinde dış nokta, standart mağaza tasarımı ve havalimanları için kapalı stand tasarımı seçenekleri de var. Haliyle fiyatlar da yükseliyor. 

Pundi X sistemi Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası tarafından 16 Nisan 2021 tarihinde yayınlanan kripto paraların ödeme işlemlerinde kullanılmamasına yönelik yönetmelik ile de uyumlu. Komisyon bazlı çalışacak olan Pundi X bayileri kripto paralara olan ilgi göz önüne alındığında iyi bir gelir kapısı olabilir. 

• Senin gibi kripto parayı yatırım aracı olarak görenler ancak bu kadar sığ düşünebilir. Yurtdışındaki müşterilerimden ödemeleri kripto para ile alıyorum. Devletimiz sağolsun PayPal yasaklandığı için nakit ile iş yapamaz konuma geldim. İstediğini söyleyebilirsin ama kripto paraları gerçek amacıyla kullananlar bu dediğinin ne kadar saçma olduğunu biliyor.
  • Gün gelecek Türkiye'de bu kripto para zamanları bir döneme damgasını vuran Banker krizi gibi konuşulacak. Birde bayiliği gelmiş...

Şu düşey seyirde kaçan kaçıyor birkaç ayda %50 den fazla değer kaybeden bu piyasalara hala girmeye çalışanın aklına şaşarım. Savunucularıda girmiş çıkamayanlar. Cehenneme giden arkadaşını çok severmiş misali yeni müşteri istiyorlar. Çoook beklersiniz. :)

• al-ozaria kullanıcısına yanıt
    Yatırım yapılacak bir mecra söyler misin?

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Bizde bir deyim vardır;
    Punduna getirmek..
    Bir şeyi yapmak için uygun koşulları elde etmek, fırsat kollamak demektir.
    Adına dikkat edin derim. Aman ha.. :)

Senin gibi kripto parayı yatırım aracı olarak görenler ancak bu kadar sığ düşünebilir. Yurtdışındaki müşterilerimden ödemeleri kripto para ile alıyorum. Devletimiz sağolsun PayPal yasaklandığı için nakit ile iş yapamaz konuma geldim. İstediğini söyleyebilirsin ama kripto paraları gerçek amacıyla kullananlar bu dediğinin ne kadar saçma olduğunu biliyor.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
    Bir yılda %310 değerlendi aslında ama bakış açısı tabi.

• quote:

Orijinalden alıntı: al-ozaria

Gün gelecek Türkiye'de bu kripto para zamanları bir döneme damgasını vuran Banker krizi gibi konuşulacak. Birde bayiliği gelmiş...

Şu düşey seyirde kaçan kaçıyor birkaç ayda %50 den fazla değer kaybeden bu piyasalara hala girmeye çalışanın aklına şaşarım. Savunucularıda girmiş çıkamayanlar. Cehenneme giden arkadaşını çok severmiş misali yeni müşteri istiyorlar. Çoook beklersiniz. :)

4.000'den 65.000'e gelmiş bir hisse, %50 düzeltme yaptığında normaldir. Hayatında finans namına tek satır okumamış diyeceğim ama sen büyük bir kuruluşta finans uzmanı çıkacaksın demiyorum. Buyur BIST. Ne kadar düşmüş kendin bak. Git oraya yatırım yap sen arkadaşım.

• quote:

Orijinalden alıntı: RAIZEN

Senin gibi kripto parayı yatırım aracı olarak görenler ancak bu kadar sığ düşünebilir. Yurtdışındaki müşterilerimden ödemeleri kripto para ile alıyorum. Devletimiz sağolsun PayPal yasaklandığı için nakit ile iş yapamaz konuma geldim. İstediğini söyleyebilirsin ama kripto paraları gerçek amacıyla kullananlar bu dediğinin ne kadar saçma olduğunu biliyor.

Dikkat et arkadaşım. 30 yıllık finans uzmanı çıkacak birazdan bu arkadaş. Başımıza iş alırız :D

• quote:

Orijinalden alıntı: RAIZEN

Yurtdışındaki arkadaşına alıyorsun parayı. O sana yolluyor. Tertemiz. Küçük tutarlarda gelir vergisinden yırtsan yırtarsın. Tamamen senin insiyatifinde. İster beyan et, ister etme. California'da 50 dolar 100 dolar, küçük küçük, bir adamın hesabına yılda 15.000 dolar yatmış, kimsenin dikkatini çekmez. Üç kuruşa bakmıyorlar. Arkadaşın da sana EFT yaptı. Türkiye çağırsa "borç verdi" dersin. ABD onu çağırsa "borç verdim" der.

Paypal'le ufak tefek Ebay satışı yaptım bu arada. Para paypal'e yattı. Sonra parayı alışverişte kullandım. Ama paypal'den Türkiye hesabıma para çekemem. Küçük tutarlarda paypal halen kullanılıyor. Ben paypal Malta üyesiyim.

Alışverişte zaten kullanılıyor. Türkiye kredi kartım tanımlı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Huseyin-ZST -- 11 Temmuz 2021; 2:7:4 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.