Şimdi Ara

kripto para alım-satım, soru-cevap, rehber

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir (1 Mobil) - 1 Masaüstü1 Mobil
5 sn
31
Cevap
4
Favori
1.138
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 3 hafta
  • Cevaplayan Üyeler 13
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 16
  • Ortalama Mesaj Aralığı 2 gün 19 saat 59 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 4
  • Favoriye Eklediklerim 5
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • bigbooss (16 mesaj) SoNSaMuR4Y (2 mesaj) MadeGuy (2 mesaj) Nam-ı Diğer (2 mesaj) WarsLife (1 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (22 mesaj) Mobil (9 mesaj)
  • @
0 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Finans Forumları >> Kripto Para ve Madencilik >> Bitcoin >> kripto para alım-satım, soru-cevap, rehber
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    6832 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    öncelikle kısa bir rehber olması için çalışacağım.
    Akıllı olursanız bu piyasadan çok çok büyük paralar kazanabilirsiniz kısacası 10 bin TL ile zengin olabilirsiniz

Bu arada Alttaki linkten üye olursanız bana az çok faydası olur , link direk google play a yönlendiriyor zaten.

bu adrese tıklayın buradan üye olun.

https://accounts.binance.com/tr/register?ref=37352655

dünyanın en büyük borsası binance'dir. alım satımlarda makas oranı düşük olduğundan Binance borsasını tercih etmeniz sizin lehinize olur. Ben şahsen türk borsalarını sadece paramı TL olarak hesabıma atmak için kullanıyorum. çünkü hacim türk borsalarında düşük ve bazen yoğun günlerde kitlenmeler oluyor ve çok basit şekilde binlerce TL zararınız olabiliyor malesef.

güvenlik sekmesine gidin ve oradan kesinlikle
    Google Doğrulama, mail ve sms doğrumalarını seçin, google doğrulamayı aktif ederken two factor kodu verecek size onu kesinlikle ve kesinlikle bir yere not edin.. telefonuz kaybolduğunda veya yeni bir telefona geçtiğinizde bu kod ile yeniden giriş yapabilecekseniz. kod olmazsa baya bir sorun yaşarsınız bu da size baya bir kayba neden olabilir.

yazacak çok şey var arkadaşlar ama merak ettikleriniz varsa buradan cevaplayabilirim 2016 yılından beri bu piyasada olan biri olarak nerede ne yapmanız gerekiyor az çok biliirm yardımcı olmaya çalışırım. kafanıza göre takılırsanız çok para kaybedersiniz. aklıllı olursanız çok ama çok para kazınırsınız.

GÜNCELLEME.

arkadaşlar öncelikle baya zamandır başlığıa bir şey yazmadım. ama sohbet tarzında düşüncelerimi belirtmek isterim yaklaşık 5 yıldır piyasayı takip eden biri olarak size şunları söylemek isterim.

btc nin son yükselişini kimse tahmin edemedi ilk önce bunu söylemek isterim. kim biliyordum diyorsa yalandır. herkes maksimum 35 bin dolar olacağını düşünüyordu, ki bu düşünce bile uzun süren ayı sezonundan snora sadece bir ümit olarak kalmıştı. ancak BTC nin ne halt edeceği hiçbir zaman belli olmadığından dolayı aralıksız şekilde 13 k dolar bandından buralara kadar geldi. ben size çıkacak demiştim diyen aptallara inanmayın itimat etmeyin, bende diyorum ki BTC düşecek! ama nereden düşecek nereye kadar düşecek ? yani herkes böyle yuvarlama tahminlerde bulunur sonra BTC 50 k dolardan 20 k dolarlara düşünce ben size dememişmiydim der, hatta 20 ka dan 10 k dolara kadar düşer aynı kişi yine; ben size demiştim demi bakın dibin dibi var 10 bin dolara kadar düştü .... falan falan böyle salak adamlarla doludur bu piyasa. .

kripto piyasasında uzman yoktur ama sallayan çoktur. piyasa uzmanıyım diyene sktir lan derim ben. 2016 yılında girdim ben bu pisaya ve aklınıza gelecek gelmeyecek bütün borsalarda işlem yaptım. yatırım yaptığım bir kaç borsa hacklandi paralarım battı vs.... yine ICO lar, imza kampanyaları, vs.vs.... btcturk te işlem açıp yapmakla piyasaya girilmez..... yani diyeceğim o ki bu pisayanın altından girdim üstünden çıktım.

son olarak 1 yıldır bu pisayada aktif olarak yokum, bunun nedenlerini sıralamam gerekirse ;
    1-ilk önce benim girdiğim zamanlarad pisayada aktif olarak 300 civarı kripto para vardı, bu piyasaya herkes gibi benimde inancım vardı, mevcut sınırsız para basılan ekonomik düzene karşı merkeziyetsiz bir sistemin öncüsü olarak bakıyordum bu kripto mevzularına karşı.. ama şimdi 10 bin civarında kripto para var, her önüne gelen para çıkarıyor, kimi kumar coini, kimi game coini, kiimi sosyal coin vs.... . .

kağıt üzerinde gerçektende mevcut ekonomik düzene bir çözüm gibi duruyor, ancak uygulamaya baktığımız zaman , bunun tam tersi malesef... Tamamen insanları yolmaya , borsaları manipüle ederek zengin olmaya, bir çok insanın dolandırılmasına müsait bir zemin var, ve dolandırcılar, borsaları hackleyen adamlar hiçir şekilde kanunlara hesap vermiyor, herkes istediği gibi at koşturuyor pisayada.

yeni kripto para çıkartıyorum diyerek milyonlarca dolar ICO dan para toplayıp sonra deniz kenarlarında kerizlerin parası ile tatil yapıyorum diyen bir sürü adam gördüm. bu adamlar binlerce kişiyi mağdur ettiler ama kimseye hesap vermediler. bu pisaya öyle boktan bir pisaya ki elon musk bir twet atınca DOGE denen hiçbir boka yarayamayan bir para bile bir günde 10 kat çıkabiliyor, bu pisaya öyle saçma bir piyasa ki , telegramda örgütlenen sayısı 1000 kişi ancak bulan bir pump gurubunun yaptığı operasyon ile herhagi bir para saniyeler içinde 2-3 kat değer kazanıp saniyeler içinde 2-3 kat geri aşağı düşebiliyor.

yine başka bir örnek olarak poloniex gibi bilindik bir borsada borsadan delist edilecek projeler açıklanıyor ve bu açıklama sonrasında borsadan çıkartılan paraların değerleri haliyle 2-3 kat aşağı düşüyor, 100 birim iken 10 birim seviyelerine kadar düşüyor yani sizin anlıycanız. her neyse aradan dakikalar geçiyor ve borsa delist listesinde yanlışlık yaptıklarını ve bazı paraların borsadan çıkarılmayacağını söylüyor ve sonra hop para 10 birimden tekrar 100 birimlere çıkıyor bu arada 10 birimden alan yırıms aat içinde 10 kat para kazanıyor, delist olacak diye elinden çıkaran adam da 10 kat para kaybediyor iflas ediyor. .... yaz yaz bitmez arkadaşlar.

2- bu pisayanın dibi bucağı yoktur bunu unutmayın. xrp alırsın 5 tl ye kadar fiyatı çıkmıştır , 10 tl olunca satağım hayaliyle alırsın. sonra bir haber çıkar xrp hakkında dava açıldı !! senin 5 tl den aldığın para dakikalar içinde 1.5 TL seviyelerine düşmüş, sende korkarsın daha çok batmak istemezsin elindekilrei 1.5 TL den satarsın sonra bir bakarsın hoop 3.5 TL olmuş ! ulan bu daha da gidecek dersin alırsın bir bakarsın hoop 1.5 TL ye geri düşmüş, sonra varını yoğunu kaybedersin.....

yatırım yatığın bir para hakkında bir haber çıkmıştır. sabah kalktığında 10 kat yerin dibine girmiş ve sen batmışsındır. yine tam bunun tersi olarak 10 kat arttığı da olur ama bu pek sana denk gelmez :) kaç defa bu şekilde yatırım yaptığım projeler battı 400 birimden aldığım kripto para 3 birime kadar düştü *!! böyle bir düşüş yok arkadaşlar dünyanın hiçbir borsasında böyle bir düşüş olmaz.

bu pisayada boğa döneminde herkes kazanır , salak olsan yine kazanırsın çünkü çılgın çıkışlar olur, boğa döneminde
    100 kişiden 70 i kar eder, 30 kişi baştan zarar eder.
    70 kişiden 20 si aldığı karı daha çok kazanacağım diye alım satıma devam eder ve kazandığı karı geri kaybeder ve boğa sezonu bittiğinde iyiki zarar etmedim diye kendisini teselli eder,
    kalan 50 kişiden 45 i sağlam zarar eder,
    geriye kalan 5 kişi iyi kar eder, herkes bu 100 kişiden kazanan 5 kişinin yaptığı kara bakarak hayal kurar kimse geriye kalan 95 kişiyi görmez.

Kazanırsınız sağlam kazanırsınız ama

BTC düşmeye başlayınca zarar edenleri çok duyacaksınız o zaman bu yazdıklarımı daha iyi anlayacaksınız.

biraz karışık yazdım ama kafanğıza takılanları sorarsanız daha iyi yardımcı olurum.

bu arada kısa olarak şunu söyeyim. yükseliş döneminde her çıkan paraya atlmayın daldan dala atlarsanız kaybeder zarar edersiniz. kendi aldığınız paranın yükselmesini bekleyin yükselmeden satmayın , paranızı bölün, kendi aldığınız para düşünce çok düşecek deyip satıp sonra şu para yükseliyor deyip ondan alırsanız aldığınız para da düşer böylece çifte zarar etmiş olursunuz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bigbooss -- 13 Şubat 2021; 15:44:31 >

|
    |

• Teğmen
    182 Mesaj
    Hocam binans üzerinden işlem yapmak istiyorum fakat şöyle bir şey sormak istiyorum.

EN AZ KESİNTİLİ İŞLEMİ ARIYORUM.

- ENPARA DOLAR hesabımdan binance globalde BTC ya da ALTCOİN direkt alabilir miyim kesinti durumu nasıl olur?

yoksa

- BTC TURK ya da BİNANCE TR üzerinden ENPARA TL hesabımdan COİN alıp BİNANCE'a aktarmam mı gerekiyor?

nasıl işlem yaparsam daha mantıklı ve az komisyon oranı ödemiş olurum.

DOLAR olarak TR BANKALARI üzerinden işlem yapmak istiyorum daha çok.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yarbay
    6832 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    quote:

Orijinalden alıntı: Masarifane

Hocam binans üzerinden işlem yapmak istiyorum fakat şöyle bir şey sormak istiyorum.

EN AZ KESİNTİLİ İŞLEMİ ARIYORUM.

- ENPARA DOLAR hesabımdan binance globalde BTC ya da ALTCOİN direkt alabilir miyim kesinti durumu nasıl olur?

yoksa

- BTC TURK ya da BİNANCE TR üzerinden ENPARA TL hesabımdan COİN alıp BİNANCE'a aktarmam mı gerekiyor?

nasıl işlem yaparsam daha mantıklı ve az komisyon oranı ödemiş olurum.

DOLAR olarak TR BANKALARI üzerinden işlem yapmak istiyorum daha çok.

Kesinti oluyor. Oranı da yazıyor diye biliyorum. Ödeme sayfasında görunmesı lazım

|
    |
  • Yüzbaşı
    372 Mesaj

https://www.trbinance.com/

bu site fake midir ?

• Yarbay
    6832 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    quote:

Orijinalden alıntı: SoNSaMuR4Y

https://www.trbinance.com/

bu site fake midir ?

Şuan bakamıyorum ana tr borsası açıldı. Yanlız com adresinden de işlem yapyorsunuz zaten.

• Çavuş
    94 Mesaj

binance içerisinde coinlerimiz nasıl takas edilir btc verip eth almak gibi?

|
    |
  • Onbaşı
    19 Mesaj
    Şimdi hocam borsa işine yeni giriştim anladığım kadarıyla borsada kazanmak için 3 şeyi iyi takip etmen gerekiyor trend,grafik ve crypto haberlerini. Sizin önerebileceğiniz bir şey var mı bunların üstüne
    Not: Bu gün ilk coini mi aldım NEM (XEM) bu coin hakkında ki görüşünüzü de söyler misiniz
  • Yarbay
    6832 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    quote:

Orijinalden alıntı: Nam-ı Diğer

Şimdi hocam borsa işine yeni giriştim anladığım kadarıyla borsada kazanmak için 3 şeyi iyi takip etmen gerekiyor trend,grafik ve crypto haberlerini. Sizin önerebileceğiniz bir şey var mı bunların üstüne
    Not: Bu gün ilk coini mi aldım NEM (XEM) bu coin hakkında ki görüşünüzü de söyler misiniz

Nem güzel proje uzun zamandır piyasada , öncelikle bu piyasada uzun süreli hold yapmayın kesinlikle.

Piyasanın dinamikleri biraz farklı burada her biliyorum diyen at koşturamaz onu söyleyim , PC den uzun bir yazı yazarım yarın. Ama bu günlük şunu söyleyeyim kesinlikle şu dönemde özellikle stop koyun. Yoksa çok zor durumlara düşersiniz dikkatli olun.

Piyasa ile ilgili konuşacam ama yarın inşallah. Benim şahsi öngörüm btc yı sert hareketler ile aşağı çekecekler 20 k dolara yakın seviyeler. Böyle bir durumda herşey alt üst olur malda yakalanır iseniz çok zarar edersiniz. Ama birşey almamış iseniz herşey ani düşüs yaşayacağından alım fırsatı olur iyi kar edersiniz.

Bu piyasada kolay kazandırırlar ama çok daha kolay şekilde kaybettirırler atma emin olun.

Btc sert hareket edecek tekrar söylüyorum bu dönemde dikkatli olun hergün birşey almak zorunda değilsiniz. Şimdilik bukadar

Bu arada grafik filan hikaye bu piyasa birinci öncelik haber, spekülasyon vs dir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bigbooss -- 29 Aralık 2020; 19:31:10 >

• Onbaşı
    19 Mesaj

Anladım hocam teşekkürler uyarı için
    |
    |
    bigbooss kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    372 Mesaj

bu iki site aynı olmasına rağmen birine abonelik bilgileri ile ikisine giriş yapılamıyor ilginç.

|
    |
  • Yarbay
    6832 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    arkadaşlar öncelikle baya zamandır başlığıa bir şey yazmadım. ama sohbet tarzında düşüncelerimi belirtmek isterim yaklaşık 5 yıldır piyasayı takip eden biri olarak size şunları söylemek isterim.

btc nin son yükselişini kimse tahmin edemedi ilk önce bunu söylemek isterim. kim biliyordum diyorsa yalandır. herkes maksimum 35 bin dolar olacağını düşünüyordu, ki bu düşünce bile uzun süren ayı sezonundan snora sadece bir ümit olarak kalmıştı. ancak BTC nin ne halt edeceği hiçbir zaman belli olmadığından dolayı aralıksız şekilde 13 k dolar bandından buralara kadar geldi. ben size çıkacak demiştim diyen aptallara inanmayın itimat etmeyin, bende diyorum ki BTC düşecek! ama nereden düşecek nereye kadar düşecek ? yani herkes böyle yuvarlama tahminlerde bulunur sonra BTC 50 k dolardan 20 k dolarlara düşünce ben size dememişmiydim der, hatta 20 ka dan 10 k dolara kadar düşer aynı kişi yine; ben size demiştim demi bakın dibin dibi var 10 bin dolara kadar düştü .... falan falan böyle salak adamlarla doludur bu piyasa. .

kripto piyasasında uzman yoktur ama sallayan çoktur. piyasa uzmanıyım diyene sktir lan derim ben. 2016 yılında girdim ben bu pisaya ve aklınıza gelecek gelmeyecek bütün borsalarda işlem yaptım. yatırım yaptığım bir kaç borsa hacklandi paralarım battı vs.... yine ICO lar, imza kampanyaları, vs.vs.... btcturk te işlem açıp yapmakla piyasaya girilmez..... yani diyeceğim o ki bu pisayanın altından girdim üstünden çıktım.

son olarak 1 yıldır bu pisayada aktif olarak yokum, bunun nedenlerini sıralamam gerekirse ;
    1-ilk önce benim girdiğim zamanlarad pisayada aktif olarak 300 civarı kripto para vardı, bu piyasaya herkes gibi benimde inancım vardı, mevcut sınırsız para basılan ekonomik düzene karşı merkeziyetsiz bir sistemin öncüsü olarak bakıyordum bu kripto mevzularına karşı.. ama şimdi 10 bin civarında kripto para var, her önüne gelen para çıkarıyor, kimi kumar coini, kimi game coini, kiimi sosyal coin vs.... . .

kağıt üzerinde gerçektende mevcut ekonomik düzene bir çözüm gibi duruyor, ancak uygulamaya baktığımız zaman , bunun tam tersi malesef... Tamamen insanları yolmaya , borsaları manipüle ederek zengin olmaya, bir çok insanın dolandırılmasına müsait bir zemin var, ve dolandırcılar, borsaları hackleyen adamlar hiçir şekilde kanunlara hesap vermiyor, herkes istediği gibi at koşturuyor pisayada.

yeni kripto para çıkartıyorum diyerek milyonlarca dolar ICO dan para toplayıp sonra deniz kenarlarında kerizlerin parası ile tatil yapıyorum diyen bir sürü adam gördüm. bu adamlar binlerce kişiyi mağdur ettiler ama kimseye hesap vermediler. bu pisaya öyle boktan bir pisaya ki elon musk bir twet atınca DOGE denen hiçbir boka yarayamayan bir para bile bir günde 10 kat çıkabiliyor, bu pisaya öyle saçma bir piyasa ki , telegramda örgütlenen sayısı 1000 kişi ancak bulan bir pump gurubunun yaptığı operasyon ile herhagi bir para saniyeler içinde 2-3 kat değer kazanıp saniyeler içinde 2-3 kat geri aşağı düşebiliyor.

yine başka bir örnek olarak poloniex gibi bilindik bir borsada borsadan delist edilecek projeler açıklanıyor ve bu açıklama sonrasında borsadan çıkartılan paraların değerleri haliyle 2-3 kat aşağı düşüyor, 100 birim iken 10 birim seviyelerine kadar düşüyor yani sizin anlıycanız. her neyse aradan dakikalar geçiyor ve borsa delist listesinde yanlışlık yaptıklarını ve bazı paraların borsadan çıkarılmayacağını söylüyor ve sonra hop para 10 birimden tekrar 100 birimlere çıkıyor bu arada 10 birimden alan yırıms aat içinde 10 kat para kazanıyor, delist olacak diye elinden çıkaran adam da 10 kat para kaybediyor iflas ediyor. .... yaz yaz bitmez arkadaşlar.

2- bu pisayanın dibi bucağı yoktur bunu unutmayın. xrp alırsın 5 tl ye kadar fiyatı çıkmıştır , 10 tl olunca satağım hayaliyle alırsın. sonra bir haber çıkar xrp hakkında dava açıldı !! senin 5 tl den aldığın para dakikalar içinde 1.5 TL seviyelerine düşmüş, sende korkarsın daha çok batmak istemezsin elindekilrei 1.5 TL den satarsın sonra bir bakarsın hoop 3.5 TL olmuş ! ulan bu daha da gidecek dersin alırsın bir bakarsın hoop 1.5 TL ye geri düşmüş, sonra varını yoğunu kaybedersin.....

yatırım yatığın bir para hakkında bir haber çıkmıştır. sabah kalktığında 10 kat yerin dibine girmiş ve sen batmışsındır. yine tam bunun tersi olarak 10 kat arttığı da olur ama bu pek sana denk gelmez :) kaç defa bu şekilde yatırım yaptığım projeler battı 400 birimden aldığım kripto para 3 birime kadar düştü *!! böyle bir düşüş yok arkadaşlar dünyanın hiçbir borsasında böyle bir düşüş olmaz.

bu piyasada kazanıyorsun benim kazıklandığım parayı sana veriyorlar bunu unutma. bu pisaya tamamen kumara dönmüştür. ağlayan batan, intirahr eden bir sürü insan hikayesi ile dolu bir pisayadır.

bu pisayada bir borsa istediği coini borsasından çıkartır ve bu nedenle binlerce kişi zarar eder, ama kimse niye-neye göre bu projeyi borsanda listelemeden çıkartıyorsun diyemez.

bu pisayada boğa döneminde herkes kazanır , salak olsan yine kazanırsın çünkü çılgın çıkışlar olur, boğa döneminde
    100 kişiden 70 i kar eder, 30 kişi baştan zarar eder.
    70 kişiden 20 si aldığı karı daha çok kazanacağım diye alım satıma devam eder ve kazandığı karı geri kaybeder ve boğa sezonu bittiğinde iyiki zarar etmedim diye kendisini teselli eder,
    kalan 50 kişiden 45 i sağlam zarar eder,
    geriye kalan 5 kişi iyi kar eder, herkes bu 100 kişiden kazanan 5 kişinin yaptığı kara bakarak hayal kurar kimse geriye kalan 95 kişiyi görmez.

Kazanırsınız sağlam kazanırsınız ama

BTC düşmeye başlayınca zarar edenleri çok duyacaksınız o zaman bu yazdıklarımı daha iyi anlayacaksınız.

biraz karışık yazdım ama kafanğıza takılanları sorarsanız daha iyi yardımcı olurum.

bu arada kısa olarak şunu söyeyim. yükseliş döneminde her çıkan paraya atlmayın daldan dala atlarsanız kaybeder zarar edersiniz. kendi aldığınız paranın yükselmesini bekleyin yükselmeden satmayın , paranızı bölün, kendi aldığınız para düşünce çok düşecek deyip satıp sonra şu para yükseliyor deyip ondan alırsanız aldığınız para da düşer böylece çifte zarar etmiş olursunuz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bigbooss -- 12 Şubat 2021; 12:47:16 >
    |
    |

• Çavuş
    80 Mesaj
    Hocam ben Binance ve TR Binance kullanıyorum şu anda. Henüz daha alışma evresindeyim. Öylesine 1000 lira attım hesaba gün içinde eğlencesine bir coini alıyorum diğerini satıyorum öbürünü alıyorum vs... belki günde 10 defa al sat yapıyorum tabi haliyle zarar ediyorum ama sorum bu değil. Binance benim yaptığım bu işlemlerden ileride bana bir hizmet bedeli çıkartır mi? Böyle eğlencesine al-sat yapıyoruz oynuyoruz ama yarın öbür gün Binance bana yüklü bir fatura çıkarmasın. Sorum sana komik geldiyse kusura bakma ilk defa girdim bu işlere hiç bir bilgim yok

• Yarbay
    2101 Mesaj
    kayit oldum , kimlik on arka ve selfie mi gonderdim , guvenilir bir yermi burasi , bilgilerimizle bizi borca sokmazlar dimi :))

|
    |
  • Yarbay
    6832 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

Çıkartmaz kafana göre al SAT yapabilirsın.

Kimlik bilgilerini verme konusunda bu sitelerin hemen hepsinde bu işlem istemiyor milyonlarca kullanıcı veriyor sıkıntı olursa herkese olur. Para çekmek için kimlik bilgilerini gir. Benim heryerde var sorun olursa göreceğiz. 😁
    |
    |
    MadeGuy kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    6832 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    Kimlik bilgilerini vermeden para çekebiliyorsan kimlik bilgilerini verme tabi. Diğer türlü mecbursun zaten.

Bu piyasada iyi kazanırsın ama kâr kes yapmazsan kazandığını geri verirsin. Yatırımın çoğu psikolojik bu piyasada.

Al SAT yapan arkadaşım durmadan al SAT yapma. Al kar edince SAT daldan dala atlama

Coının geçmişine bak hareketlerini takip et.

Mesela XLM ŞU zamanlarda takip edilmesı gereken bir coin çıkış yaptığı zaman sağlam kar verir

Yine XRP de aynı şekilde. Xrp ralli yapınca tam yapar yakın zamanda örneğini gördük.

Bu piyasa haberler yürür haberleri iyi takip edin. Yükseliş zamanı her osuruktan haber çıkış için bahane olur ve anında fiyat yükselir. Bu boğa döneminı iyi değerlendiren ayı sezonunda kenarda beklerse birdahaki boğa döneminde abartmadan söylüyorum çok çok sağlam paralar kazanır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bigbooss -- 12 Şubat 2021; 9:39:51 >
    |
    |
  • Çavuş
    80 Mesaj

Anladım hocam. Şu an öğrenme aşamasındayım anlattığım gibi. Sürekli al-sat yapıyorum işleyişin nasıl olduğunu öğrenmek için. Ben al-satları manuel olarak yapıyorum galiba birde ileriye dönük emir vererek otomatik olarak yapma da varmış. İşte bunlari hep çözmek lazım. Biraz daha alışayım ciddi yatırımlar yapabilirim duruma göre. Kimlik bilgileri konusuna gelirsek, Binance icin konuşuyorum neyimiz var neyimiz yok verdik. Artık Allah’a emanet 

|
    |
  • Yarbay
    6832 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

Anladım hocam stop

Uygulama üzerinde al SAT yazan yere Tıklıyoruz orada limit emir yazıyor seçenek bu şekilde olursa

Son resimde olduğu gibi : fiyat 0.00000300 e ulaştığında 10 tane ada SAT anlamın gelir ve emiri bu sekilde girmiş olursun.

Hemen altında aynı sekmede piyasa seçeneği vardır buda şu anlama gelir : mevcut piyasa fiyatından alım veya satım yapmak anlamına gelir yani alım veya satım emri girdiimiz anda fiyat neyse ise direk alım yapar

En önemlisi stop seçeneğine gelirsek

İlk sekmeye emirin tetikleyecegi fiyatı yazarız örneğin burada şöyle diyor. : coinin fiyatı 1941 tl ye düştüğünde 1900 TL ye kadar herhangi bir fiyattan. Elimdeki 10 tane ada coını SAT..,

Yani 1941 TL ye fiyat düşerse 1941-1900 TL aralığında en iyi fiyattan satış yapacak otomatik olarak.

Ben genelde bu aralığı biraz daha uzun tutarım garanti satsın diye mesela 1900 yerine 1850 yazarım

Yükseliş döneminde pek fazla stop kullanmam çünkü keriz silkeleme çok yaparlar fiyat aniden düşüp geri çıkar.

Riskli işlemlerde kesin stop kullanın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bigbooss -- 12 Şubat 2021; 14:12:56 >
    |
    |
    MadeGuy kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yarbay
    6832 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    Bu arada xlm xrp dedim ikiside yükselmiş 😀 genelde birlikte hareket ederler
    Devamı gelir diye düşünüyorum.
    |
    |
  • Yarbay
    6832 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    Yüzde 40. Yapmış xlm. 😃
    |
    |
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
Pubg mobile uc
Radyo Dinle
kripto para haberleri
konkasör
Cancer Clinical Trials
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,672
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.