Şimdi Ara

Kripto Madencilik nedir? Dijital Devrim ve Yapay Zeka (34. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13.063
Cevap
136
Favori
453.902
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
17 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3233343536
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Spirit_Rises

beyler r9 290'ın güç tüketimi 280x den çok mu fazla? hangis tercih edilmeli? 290 ile 800khash gorulebilir mi?

Görülmesi muhtemeldir ben 280x ile 750 görüyorsam....

Bu arada hocam sen şu düşük hız sorunu nu nasıl hallettin bende ilk açınca normal 750 gördüm kapatıp açınca 30 dan yukarı çıkmıyor meret ...
  • Lacano kullanıcısına yanıt
    özelden team alayım =))
  • Benim bildiğim FTC şu anda 7. sırada. Zaten ben ftc yi ltc ye dönüştüreceğim. Sadece bir exchange sitesinde ftc yi ltc ye dönüştürmüştüm,orda ltc kaldı,onu almak için şu an ftc kasıyorum.

USB olayı da anladığım kadarıyla içine linux atıp o şekilde çalıştırıyolar,tam emin değilim tabi,o konuyu araştırmadım.
  • Ya imza mı yapsak ne yapsak DH Kripto Madenciler Birliği gibi =D var mı bize böyle birşey tasarlayabilecek bir arkadaşımız?
  • Lacano dostum sende hangi 280x var?

290 almak mantikli mi 280x yerine?
  • Çok geç kaldık bu mining işi için ya :(
  • Spirit_Rises kullanıcısına yanıt
    280X bulamıyorsanız 290 alın.. Sakın 290X almayın.

280X 290dan daha yavaş kazar ama daha az güç tüketir ve daha az ısınır. Tek GPU çalışacaksa 290 alınabilir (oyun+mining makinası) ama sırf mining rig yapıyorsanız mümkün mertebe 280x bulmaya çalışın. 7950 bulmaya uğraşmayın boşuna. 2. eli 1.el fiyatını geçti ki o bile bulunmuyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Spirit_Rises

Lacano dostum sende hangi 280x var?

290 almak mantikli mi 280x yerine?

Referans tasarımlar aşırı ısınır 290 da gibime geliyor.
  • Aslında Litecoin gibi FTC ninde değeri Mayıs Haziran aylarında fırlıcak. Hangisini kasmak daha mantıklı ? İkiside aynı algoritmayı kullanıyor..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Deniztns

Ya imza mı yapsak ne yapsak DH Kripto Madenciler Birliği gibi =D var mı bize böyle birşey tasarlayabilecek bir arkadaşımız?

Resim benden olsun o zaman

• quote:

Orijinalden alıntı: kucuk

Aslında Litecoin gibi FTC ninde değeri Mayıs Haziran aylarında fırlıcak. Hangisini kasmak daha mantıklı ? İkiside aynı algoritmayı kullanıyor..

Bu sorular çok kurcaladı kafamı ki hala kurcalıyor
  • Drumevo_DI kullanıcısına yanıt
    Ya olur mu hocam hiç öyle şey.

En önemlisi determinasyon bu işte. Görüyorum ki siz şimdi kar vs ile ilgilenip alternatif coin kasıp kendinizi daha karmaşık denklemlere sokarak yoruyorsunuz. Litecoine odaklanıp rehberimdeki gibi gitseniz mutlaka karlı çıkacaksınız. Bakın bu işe 11aralık gibi başlamışım şu an tam 28 coin birikmiş durumda. 4 adet gpu ile çalışıyorum. 28*16.7EU = 467EU kazmışım. bunun 50EU su elektriğe gitse 417EU kar etmişim. Ne olmuş oldu? Daha 18 günde 1.3kartın parasını çıkarmış oldum. Tabii ben bu işe öyle bakmıyorum ama finansal değerleri sabitlersek ve değerlendirirsek ROI (Return of Investment) daha bu kadar hızlı geri alınan mantıklı araç günümüzde görmedim. 2 ayda kartlar bedavaya geliyor 4 adet R9 280x.. Ötesi var mı?
  • Drumevo_DI kullanıcısına yanıt
    xD
  • Haklısın Hocam. Aslında acelem yok, fakat şu anda kendi evimde olmadığım için,sistemi 7/24 çalıştıramıyorum,sadece gündüzleri. Dolayısıyla çok fazla LTC çıkaramıyorum. Daha önce de söylediğim gibi aslında FTC kasmamın sebebi, bir exchange sitesinde daha önce test amaçlı kastığım FTC leri LTC ye dönüştürdüm fakat 0.175 gibi bir ltc oldu,siteden withdraw yapabilmem için en az 1 ltc olması gerekiyor. 0.175 ltc mi orda bırakmak istemiyorum :) Biraz daha sermaye bulabilsem, 2 kart daha takviye yapabilsem sisteme o zaman içim rahat edecek :)
  • Bütçe ve kazma bakımından en verimli kart hangileri deniz abi ? @Deniztns
  • Hocam kart olarak 7950 oneriyorlar genelde ama amd card lardan sasmayin.
  • kucuk kullanıcısına yanıt
    Bence en değerli kart kesinlikle 7950. Bulabilirsen kaçırma derim. Zamanında 660gtx ti yerine 7950 alsaymışım şu an kafadan 750EU karda olacaktım. O bulunmazsa 7970-7990. O da bulunmazsa R9 280X sonra R9 290. Bunun dışında çok ucuza bulursan 5970. Bu kartların hepsi AMD.

Onun dışında şu an çözüm üretecek başka bir mantıklı kart yok açıkçası.
  • Beyler hemen bi akil verin gtx 770 kullaniyorum oyun icin gidip simdi r9 280x alsam oyumn perf pek bir fark olmayacak sanirim o yuzden hem mining hem oyun olarak 290 mi alayim diyelim 1000tl lik kart aldim.bunun parasini 700khash ile ne kadar surede cikartirim su sartlarda?
  • Spirit_Rises kullanıcısına yanıt
    11.5 haftada çıkarırsınız şu an ki duruma göre.

r9 290 = 850khash/s = 0.28LTC/gün * 30gün = 143EURO aylık kazış şu an ki değerle elektrik hariç. Sanırım kabaca 3 ayda çıkarıyor parasını şu anki zorluk seviyesinde.
  • 
Sayfa: önceki 3233343536
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.