Şimdi Ara

Kreş kamerasını izleyemiyoruz

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
2.707
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Kreşimiz internet üzerinden sınıfların yayınını yapıyor ancak biz izleyemiyoruz, kullanıcı adı ve şifreyi girdikten sonra kameralar x işareti halinde kalıyor ve aşağıdaki hata çıkıyor,

Nesne bu özellik veya yöntemi destekleniyor: cht ex0.IpAddr

ama başka bilgisayarlar bağlana biliyor..

• quote:

Orjinalden alıntı: spyman

Kreşimiz internet üzerinden sınıfların yayınını yapıyor ancak biz izleyemiyoruz, kullanıcı adı ve şifreyi girdikten sonra kameralar x işareti halinde kalıyor ve aşağıdaki hata çıkıyor,

Nesne bu özellik veya yöntemi destekleniyor: cht ex0.IpAddr

ama başka bilgisayarlar bağlana biliyor..

Yazılımsal sorun olduğuna eminiz gibi.

Java ve Adobe Flash gibi sistem yamalarının yüklü ve sağlam olduğundan emin olmanız Gerekiyor.
  • grafik sistemlerini desteleyen programları en güncel sürümlerini yükleyin flash get ve java gibi ayrıca diğer kreşdeki çocukların velileri ile görüşün yetkili kişilerden yardım almanız faydanıza olacakdır
  • arkadasın dedıgı gıbı java ve macromedia flash playerı yukleyın ondan sonra tekrar deneyın
  • activex denetimlerinin açık olup olmadığını kontrol edip sonra tekrar deneyin. Eğer activex denetimi açıksa size bir uyarıyla yüklemenizi tavsiye edecektir. Onay verip yükleyin ve tekrar çalıştırın. Eğer sisteminizin dışarı çıkışlarında problem veya ağırlık yoksa rahatlıkla izleyebilirsiniz. Bulunduğunuz bilgisayarda olmuyor ise başka bir bilgisayarda deneyin. Sonuca ulaşırsınız

java ve adobe flash la alakası yoktur. Bu tarz sistemler windows media player üzerinden çalışır. Activex denetiminin mutlaka yüklenmesi gerekir.
  • Kamera yazılımını bilmen gerekir. Ona göre ya flsh player ya da java kurman gerekebilir.
  • pier da sans arkadasımızın dedıgı gıbı kesınlıkle activex programından kaynaklanıyor,java ve flash degıl.explorerda ip yi yazdıktan sonra active x denetımını yukle dıye bır secenek cıkar yada cıkmazsa acılır pencere engelleyıcınızı kaldırın ordan yuklemeyı yapın ve tekrar bır sayfa acıp deneyın.
  • bunun için ek bir program gerekebilir.yeğenin kreşini izlemek için orada belirtilen programı download etmem gerekmişti.
  • kameranın kendi Activex programın yüklemen gerekebilir kreşle görüşüp programı isteyebilirsin eğer programı yükleyipte göstermezse ekran kartındanda kaynaklanabilir.
  • Arkadaşlar kamera kurdunuz mu hiç? Bu sistemler internet desteklidir. Yani o programı yükle bunu yükle değil. Sistem tamamiyle internet explorer üzerinden çalışır( eğer çok eski ve client şeklinde çalışmıyorsa) İnternet explorer a ip yi yazdığınızda sistem karşınıza çıkar ve şifre sorar. Şifrenizi girer izlersiniz. Bunun için sadece bazı bilgisayarlarda microsoft active x denetimi yapar. Varsa devam eder.

Yoksa eğer sayfanın en altına inin orda "download" yazan yere tıklayıp eklentiyi yükleyin ve sistemi kullanmaya devam edin
  • Yarbayım kamera sistemi kurmuş birisi olarak bu yorumu yazdım buraya internet üzerinden çalışan sistemlerde genelde kamera sistemine bağlı çalışan activex eklentisinin kurulması gerekiyor.Zaten sizde benim ne demek istediğimi son satırda belirtmişsiniz." Download" yazan yere tıkla eklentiyi yükleyin diye...Tekrar ediyorum bazı kamera sistemleride ekran kartı seçiyor "ATİ Radeonla çalışır" gibi ondan dolayıda göstermez aynı sorunu kendim bir kaç defa yaşadım çünkü kolay gelsin.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.