Şimdi Ara

Kredi ve kredi kartı borcu yapılandırma - Banka sürekli arıyor - Banka borcundan dolayı icra davası (150. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.536
Cevap
90
Favori
469.634
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 148149150151152
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Vadeye göre değişir durum ancak oranın gayet iyi . uğraşmaya değmez gibi duruyor. Zarar bile edilebilir
  • quote:

Orijinalden alıntı: caver

quote:

Orijinalden alıntı: MaTRiX

quote:

arkadaslar ziraatte 1 temmuza kadar kampanya var... masrafsiz tasimaa.

ben yk den 0.72 ile cektim, 60 ay vade 5 ay odedim.
    ziraat 0.62 teklif etti tasima icin ve 0 masraf..

tasirsam sonuc olarak aylik 15 tl indirim oluyor bu oranda toplam kalan 55 ay sonunda ceza cikilinca toplam 860 tl kar edebiliyorum ...

sizce deger mi yoksa 1 seneye kadar bekliyip yeni bir yapilandirma isine mi gireyim keza 0.5X li faiz rakamlari daha once gorulmemis..
    dusermi sizce

ziraat'e geçerseniz ekspertiz ve tapudan ipotek masrafları olmuyor mu? Onları hesaba kattınız mı?

ekspertiz yk dan yapıldığı için ziraat onu kabul ediyor,
    ipotek masrafı da almıyorlar.

bende 0,71 den halkbankasından çektim bende uygun bişey olursa taşımayı düşünüyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: ciksinan

quote:

Orijinalden alıntı: floods

Merhaba arkadaşlar geçen sene ağustos ayında halkbankası izmit şubesinden 0.98 faiz oranı ile 110000 tl 9 yıl kredi çekmiştim. 2 kez yapılandırma yaptım. Tecrübelerimi paylaşayım.

1. Karar verdiyseniz ne kadar erken yapılandırma yaparsanız o kadar faizden kar edersiniz.Ertelemeyin.

2. Bir kaç bankadan teklif alın (şuan sadece ziraat de yeter, ben 2. yapılandırma da sadece ondan aldım).Ziraat bankasından kapatma kağıdı alıp bundan iyi teklif vermezseniz bu kağıdı doldurup bana verin deyin.

3. Bütün bankalar genelde kendi bankasının amblemi olan not kağıtlarına tekliflerini yazıyorlar. Not almak için 1 tane isteyin ve bankanın verdiği faiz oranı ve masrafları düşerek kendi teklifinizi oluşturun. Bunu kendi bankanıza en iyi teklif olarak gösterin.

4. Durumunuz uygunsa 30-50 tl ödemenizi yükselterek vade kısaltın. Size en çok kar ettirecek durum budur.

İlk yapılandırmayı %1 0.82 ile 60 aya, 2.ciyi 0.67 %1 ile 52 aya yaptırdım. Toplamda 30000 e yakın daha az faiz ödemesi yapacağım.

Hocam bende halktan 0.99 olan faizi subatta 0.79 ile yapilandirdim sence tekrar yapilandirmaya gideyimmi yoksa bekliyeyim mi ne dersin ?

Aslında bu konularda oldukça tecrübeli olmama rağmen bugün aklıma bi soru takıldı. 5 ay önce yapılandırma yaptım.yapılandırma ve vade değişikliği ücreti olarak 1250 tl verdim. haziranda bir daha yapılandırma yapacak gibiyim yine benzer bir ceza ödeyerek. 5 ay önce verdiğim 1250 tl cepten zarar olarak mı çıktı siizce?
    ya da şöyle sorayım. kısa aralıklarla yapılan yapılandırmalarda verilen nakit para zararımıza mı ne dersiniz?

• Arkadaşlar konu dışı biliyorum ama yeni üye oldum ve nerden nasıl yapacagımı bilemedim gelen özel mesajlarımı okuyamıyorum açılmıyor, bir sorunmu var yoksa benim beceriksizliğim mi? Yardımcı olursanız sevinirim saygılar.
  • Aralik 2012de vakifbanktan 0,75 oranla 40ay vade 72000 tl cektim. 6 ay odedim. Acaba yapilandirma icin uygun vakit midir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: 70milyonbiziizliyo

quote:

quote:

Merhaba arkadaşlar geçen sene ağustos ayında halkbankası izmit şubesinden 0.98 faiz oranı ile 110000 tl 9 yıl kredi çekmiştim. 2 kez yapılandırma yaptım. Tecrübelerimi paylaşayım.

1. Karar verdiyseniz ne kadar erken yapılandırma yaparsanız o kadar faizden kar edersiniz.Ertelemeyin.

2. Bir kaç bankadan teklif alın (şuan sadece ziraat de yeter, ben 2. yapılandırma da sadece ondan aldım).Ziraat bankasından kapatma kağıdı alıp bundan iyi teklif vermezseniz bu kağıdı doldurup bana verin deyin.

3. Bütün bankalar genelde kendi bankasının amblemi olan not kağıtlarına tekliflerini yazıyorlar. Not almak için 1 tane isteyin ve bankanın verdiği faiz oranı ve masrafları düşerek kendi teklifinizi oluşturun. Bunu kendi bankanıza en iyi teklif olarak gösterin.

4. Durumunuz uygunsa 30-50 tl ödemenizi yükselterek vade kısaltın. Size en çok kar ettirecek durum budur.

İlk yapılandırmayı %1 0.82 ile 60 aya, 2.ciyi 0.67 %1 ile 52 aya yaptırdım. Toplamda 30000 e yakın daha az faiz ödemesi yapacağım.

Hocam bende halktan 0.99 olan faizi subatta 0.79 ile yapilandirdim sence tekrar yapilandirmaya gideyimmi yoksa bekliyeyim mi ne dersin ?

Aslında bu konularda oldukça tecrübeli olmama rağmen bugün aklıma bi soru takıldı. 5 ay önce yapılandırma yaptım.yapılandırma ve vade değişikliği ücreti olarak 1250 tl verdim. haziranda bir daha yapılandırma yapacak gibiyim yine benzer bir ceza ödeyerek. 5 ay önce verdiğim 1250 tl cepten zarar olarak mı çıktı siizce?
    ya da şöyle sorayım. kısa aralıklarla yapılan yapılandırmalarda verilen nakit para zararımıza mı ne dersiniz?

aynen o para boşa gitmiş oluyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: _numlock_

benim rakamlarda belli oldu arkadaşlar.
    işbankasından 120 ay vade ile 0.73 ile çektiğim krediyi yine işbankta sadece %2 masraf ile 100 ay olarak yapılandırdım.Ben vade kısalttığım için aylık ödemem arttı.Ziraat bankasının 0.63 ve masrafları ile aynı hesaba geldi ben de tapu vs uğraşmak istemediğimden kabul ettim.

hocam kaçtan yapılandırdınız ve ne kadar karınız oldu toplamda
  • quote:

Orijinalden alıntı: srdrgkdmr

Arkadaşlar konu dışı biliyorum ama yeni üye oldum ve nerden nasıl yapacagımı bilemedim gelen özel mesajlarımı okuyamıyorum açılmıyor, bir sorunmu var yoksa benim beceriksizliğim mi? Yardımcı olursanız sevinirim saygılar.

sayfanın sol üst tarafında gelen kutusuna tıklayın
  • quote:

Orijinalden alıntı: nblm27

quote:

Orijinalden alıntı: _numlock_

benim rakamlarda belli oldu arkadaşlar.
    işbankasından 120 ay vade ile 0.73 ile çektiğim krediyi yine işbankta sadece %2 masraf ile 100 ay olarak yapılandırdım.Ben vade kısalttığım için aylık ödemem arttı.Ziraat bankasının 0.63 ve masrafları ile aynı hesaba geldi ben de tapu vs uğraşmak istemediğimden kabul ettim.

hocam kaçtan yapılandırdınız ve ne kadar karınız oldu toplamda

0,65 den yapılandırdım yaklaşık 9000 Tl karım oldu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 56eno56

quote:

quote:

quote:

bana da öyle geldi ilk başta. o zaman 2 kez yapılandırma yapmak mantıksız mı sizce? ilk yapılandırma da yaklaşık 9000 tl karım oluyordu. şimdi de yine vade kısaltması yaparsam 8-9 bintl karım olucak. toplam 17 bin tl karım olucak diye düşünüyorum.ama ilk yapılandırmada 1250 tl şimdi de 2000 tl nakit istiyor akbank. ben bu verdiğim nakitleri eksiden artıya geçirebilmek biçin ütün ödeme planına uymak gerekir diye düşünüyorum. yani 36 sonunda nakitleri geri almış olucam.

Bankadan şöyle bir istekte bulunan ldu mu şimdiye kadar? Nakitsiz yapılandırma !!!
    Örneğin oranı 0,6 vermesin de 0,64 versin. bunu isteyen oldu mu bankadan. cevaplarsanız sevinirim.

• quote:

Orijinalden alıntı: ozkan1979

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: MaTRiX

quote:

arkadaslar ziraatte 1 temmuza kadar kampanya var... masrafsiz tasimaa.

ben yk den 0.72 ile cektim, 60 ay vade 5 ay odedim.
    ziraat 0.62 teklif etti tasima icin ve 0 masraf..

tasirsam sonuc olarak aylik 15 tl indirim oluyor bu oranda toplam kalan 55 ay sonunda ceza cikilinca toplam 860 tl kar edebiliyorum ...

sizce deger mi yoksa 1 seneye kadar bekliyip yeni bir yapilandirma isine mi gireyim keza 0.5X li faiz rakamlari daha once gorulmemis..
    dusermi sizce

ziraat'e geçerseniz ekspertiz ve tapudan ipotek masrafları olmuyor mu? Onları hesaba kattınız mı?

ekspertiz yk dan yapıldığı için ziraat onu kabul ediyor,
    ipotek masrafı da almıyorlar.

bende 0,71 den halkbankasından çektim bende uygun bişey olursa taşımayı düşünüyorum

bende kararsızım yukarda bahsettiğim hususlar yüzünden;
    henüz çok mantıklı bir seviyeye gelmedi sanırım bizim oranlar(vadeyi kısaltmadan) için en azından 6 ay veya 1 sene beklesem mi bilemiyorum..

Uzman bir arkadaş cevap verse memnun oluruz..

• quote:

70 ay taksitimle yapılandırırsam en fazla 1000 tl kar ediyorum.. faizler düşmüşken ayı 48 düşürüp aylık 200 250 tl fazla ödemeyi göze alarak 5000 tl kar ediyorum 22 ay önce de borcum bitmiş oluyor..

• vadeyide kisaltmak gerek sanirim gercekten bir fayda gormek icin sanirim...
    bu bahsettiginiz karlar cok yuksek yuzde 2 lik cezayi cikmis halimi ?

ben sadece 15 tl aylik toplamdada 850 kar edebilirim vadeyi kisaltmadan o yuzden yil sonunu beklemeye karar verdim.

• Cuma günü faizler yükselmiş 0,68 oran almıştım bu sabah banka bana 0,69 verdi oran ve hepsine mail gelmiş 68 için tekrar bölge ile görüşücem dedi haber bekliyorum..
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: 56eno56

quote:

quote:

quote:

bana da öyle geldi ilk başta. o zaman 2 kez yapılandırma yapmak mantıksız mı sizce? ilk yapılandırma da yaklaşık 9000 tl karım oluyordu. şimdi de yine vade kısaltması yaparsam 8-9 bintl karım olucak. toplam 17 bin tl karım olucak diye düşünüyorum.ama ilk yapılandırmada 1250 tl şimdi de 2000 tl nakit istiyor akbank. ben bu verdiğim nakitleri eksiden artıya geçirebilmek biçin ütün ödeme planına uymak gerekir diye düşünüyorum. yani 36 sonunda nakitleri geri almış olucam.

Bankadan şöyle bir istekte bulunan ldu mu şimdiye kadar? Nakitsiz yapılandırma !!!
    Örneğin oranı 0,6 vermesin de 0,64 versin. bunu isteyen oldu mu bankadan. cevaplarsanız sevinirim.

ben halkbankasından istedim okey dediler öyle yaptım nakit vermeden

• Merhaba,

Kuveyt Türk'ten 0,92 + %1 Komisyon ile 120 ay kullanıp 8 taksidini ödediğim kredimi, cuma günü 0,65 + %1 komisyon ile 94 ay olmak üzere Ziraat Bankasına taşıdım.

Masraflar da dahil olmak üzere yaklaşık 50 bin lira daha az faiz ödeyeceğim.
  • Bugun isyerindnbir kac arkadasim ziraat bankasindan bahsettiler.
    0,63 oran. Diger bankaya yapilacak %2 cezayi ziraat yapip size verdigi kredinin ustune ekliyor.
    Kendisi yeniden yapilandirma durumunda (faizler dahada duserse) masraf vb. almiyormus.(yazili olarak almakta fayda var bu sozleri).
    Gecis sirasinda bir takim masraflar var ogrenince yazarim.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ziraat kampanyasını 2 puan arttırmış. 0.65 yapmışlar 60 ay üstü için. Cuma da kapatma yazısını almıştım halktan kavga dövüş, ne yapacam şimdi:))

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2011 Mayıs ayında çektiğim 90000 84 aylık kredimi (25 Taksit ödemiştim) Cuma günü 36 ay vade + 12000 ara ödeme ve 0.61 ile ziraate taşıdım. Akbank tan 10 gün boyunca teklif vermelerini bekledim. Beni oyalayıp durdular. Yani olumlu ya da olumsuz teklif dahi vermediler. Öyle kızdım ki zarar etsem bile taşıyacaktım. Toplamda masraflar ve ceza düşüldükten sonra 7650 TL karım oldu. Tapuda 112 lira harcadım. Ziraatin masrafları İpotek+Hayat+Ekpertiz 648 lira tuttu. Bunlarda kredinin içine eklendi. Taşıma yapacak arkadaşlara tavsiyem kesinlikle imkan varsa vade kısaltmaları. Yoksa pek karınız olmuyor. Sorularınız varsa yardımcı olmaya çalışırım.
  • Bugun vakifbanka gidip yapilandirma yapmayi dusunuyorum.Ne kadar karim olur,bunun bi hesabi varmi?
    0,98 den 120 ay vade ile 67.500TL cekmistim.Aylik odemem 959TL.Geriye kalan 98 ay...Hesaplamasini bilen varsa,yardimci olursaniz tesekkurler

Tabi birde onlarin verecegi oran onemli haliyle...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tzadkiel -- 24 Haziran 2013; 12:32:10 >
  • 
Sayfa: önceki 148149150151152
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.