DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Kredi Yeniden Yapılandırma
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
3.528
Cevap
115
Favori
435.073
Tıklama
Sayfaya Git:
Sayfa: << < önceki 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 sonraki >>>
Giriş
      73 Mesaj
      21 Haziran 2013 12:03:20

Anladığım kadarıyla size %0.5 anapara cezası uygulayacaklar. Bu durumda aldığınız 0.70 oran mevcut durumlara göre iyi sayılır. Ziraatten verdiğiniz rakamlara göre bu oranları çıkarıyorlar. Halkbank ceza almadan yapılandırma yapmıyor. Değişik % cezalara göre oranlar sunuyorlar. Sizde birini tercih ediyorsunuz.
      Ben de sizin rakamlara yakın rakamlarla Halkbanktan yapılandırdım.

Yani kısacası ceza ödemeden yapılandırma yapmazlar. Vade düşürürseniz daha karlı çıkarsınız.
      Biraz daha bekleyeyim oranlar düşer mi diyorsanız. Bunu kimse kestiremiyor. Ziraatin kampanyası bu ayın sonunda bitiyor. Oranlarını yükseltirlerse hangi bankaya geçmekle tehdit edeceksiniz. Bu oranları dahi bulamayabilirsiniz.

Sigortalar zorunlu diyorlar mecburen yaptırıyoruz. Geçmişe dönük alınamaz çünkü faydalanmış oluyoruz.

srdrgkdmrkullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Teğmen
      134 Mesaj
      21 Haziran 2013 12:11:14

Pazartesi günü yapayım ozaman mecbur, vade düşürmeyi düşünüyorum ama onun içinde 400tl ceza istediler budamı mecbur dedim evet dediler, size nasıl bir oran verdiler vede vade kısaltma yaptınız mı yaptıysanız 400tl gibi bi rakam ödediniz mi?

barqatkullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

ANKARA kardesliktir."Bize gidelim"dir."Bizde yiyelim"dir."Bizde kalalim"dir."La bende para var olm sen gel"dir.Beraber dayak yiyip, kahkalarla seneler boyu hatirlamaktir.Sevgidir ANKARA. Izmirli, Istanbullu gibi denizini, boğazını değil, sebepsiz yere seversin ANKARA'yi. Tıpkı anneni sever gibi karşılık beklemeden... Annelerin oğullarını gönderirken "Dikkatli ol oğlum" değilde, "Kimseye bulaşma oğlum" dediği yerdir ANKARA. "Yanında kız arkadaşı var bosver"dir ANKARA... Icindeki anadolu hamurunu kaybetmeyen tek büyük şehirdir. Işte bu yüzdendir ki; sizin orda dost dediklerinize biz ANKARA' da " GARDAS " deriz. !!..
    • Çavuş
      69 Mesaj
      21 Haziran 2013 12:20:24
      Bargat hocam benim durumada yorum yapsan pm atıcaktım ama göremedim profili..

120 ay 0,78 ile vakıfdan çektim geriye 114 ay kaldı yapılandırma için kendi bankamdan 0,68 oran 96 aya çektim toplam karım 11 bin TL %2 ve 200 TL vade değişikliği masrafı alıyor ziraate geçersemde 13 bin karım var ama ziraat hayat sigortası istiyor ve kredi annem adına 60 yaşında diye sigorta pahalıya geliyor sen olsan napardın 2 bin için geçmeye değermi ayrıca faizler ne olur beklesekmi daha..?

Bir anlam gelse ne varsa alıp gitse..
    • Çavuş
      73 Mesaj
      21 Haziran 2013 12:26:21

Cezanın yüzdesi arttıkça oranlarda düşüyordu. Bana sundukları seçeneklerden en düşük cezalı olanı 0.68 oran ve % 0.75 ceza şeklindeydi. Bende bunu kabul ettim.

Vade değişikliği için 200 tl istediler. Telefonda almayacağız oran 0.69 olur dediler. Bende hesaplamalarıma göre aynı değerler çıktığından ve daha karlı olduğundan vade değişikliği de yaptım. Nakitim olmadığından Parafın kredi kampanyasıyla nakit olayını halletim.

Şu an için en avantajlı banka Ziraat olduğundan hesaplamaları onlara göre düzenliyorlar.

srdrgkdmrkullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Çavuş
      73 Mesaj
      21 Haziran 2013 12:38:49

Öncelikle herkesin kendisine göre bir ödeme durumu vardır.

Bu hesaplamaları siz mi yaptınız?
      Mevcut bankanız %2 cezayı ve 200 tlyi peşin ister. Bunu ödeme durumunuz nasıl? %2 cezaya 0,68 oran biraz yüksek gibi. Ziraatte tekrar yapılandırırsanız ceza ödemeyeceksiniz.

Ziraate geçmeniz halinde tüm masrafları dahil ettirebilirsiniz. Ziraatte hesaplama yaptırdınız mı? Ziraatin hayat sigortaları diğerlerine göre çok yüksek değil.

Twonoktakullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yüzbaşı
      429 Mesaj
      21 Haziran 2013 12:40:24
      quote:

Orijinalden alıntı: 1905ARMADA

Alıntıları Göster

yok vakıftan ziraata taşımak istiyorum aynı şeyler geçerli mi

vakıftan ziraate taşırsanız vakıfbanka fek ücreti ve %2 ceza ödeyeceksiniz.Ayrıca ziraatte 300 expertiz + 250 ipotek koyma ücreti ve aynı zamanda 250 TL tapuda masraf ödeyeceksiniz.Sigorta ücretini geri alacağınız için masraftan saymıyorum.Rakamlar 20-30 TL farklılık gösterebilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _numlock_ -- 21 Haziran 2013; 12:41:12 >

• Çavuş
      69 Mesaj
      21 Haziran 2013 13:23:23
      quote:

Orijinalden alıntı: barqat

Öncelikle herkesin kendisine göre bir ödeme durumu vardır.

Bu hesaplamaları siz mi yaptınız?
      Mevcut bankanız %2 cezayı ve 200 tlyi peşin ister. Bunu ödeme durumunuz nasıl? %2 cezaya 0,68 oran biraz yüksek gibi. Ziraatte tekrar yapılandırırsanız ceza ödemeyeceksiniz.

Ziraate geçmeniz halinde tüm masrafları dahil ettirebilirsiniz. Ziraatte hesaplama yaptırdınız mı? Ziraatin hayat sigortaları diğerlerine göre çok yüksek değil.

Ödeme durumum var ama daha fazlası çıkmaz 96 ayda kalırım %2 kredinin içine katıyor sadece 200 TL masrafı yatırıcam ben hesaba hesabı ben kredisayar.com dan yaptım bayanla görüşüncede 11 bin kar'ınız olur dedi yani hesap doğru ziraat uygun ama koşturması var annem yapamaz bende izin alamam o kadar o yüzden vakıfa sıcak bakıyorum ama 2 bin farkda kafamı kurcalıyor..Oranların yükseldiğini söyledi bayan o yüzden 0,68 den aşağı inmedi ne yazık ki.. (:

• Er
      1 Mesaj
      21 Haziran 2013 14:16:28
      yardımcı olursanız sevınırım aynı bankadan yapılandırma yaptıgımnızda yuzde 2 cezayı kesıyorlarmı vakıfbanktan cekmıstık kredıyı yapılandırma yapmak ıstedıgımızde yuzde 2cezayıda ekledıler ne yapmalı

• Çavuş
      69 Mesaj
      21 Haziran 2013 14:20:12
      quote:

Orijinalden alıntı: asson

yardımcı olursanız sevınırım aynı bankadan yapılandırma yaptıgımnızda yuzde 2 cezayı kesıyorlarmı vakıfbanktan cekmıstık kredıyı yapılandırma yapmak ıstedıgımızde yuzde 2cezayıda ekledıler ne yapmalı

Mecbur alıyorlar bende çok zorladım ama biz değil devlet alıyor diyorlar..

• Teğmen
      158 Mesaj
      21 Haziran 2013 14:36:44
      quote:

Orijinalden alıntı: asson

teb den yapılandırdım %2 yi almayacaklarını söylediler,geçen hafta başvuru yaptım 7-8 gün oldu ne zaman arasam bugün işleminiz gerçekleşecek diyolar,işi uzattıkca uzattılar

• Teğmen
      134 Mesaj
      21 Haziran 2013 14:53:38

Çok teşekkürler cevabınız için benim içinde 0,70 le 350 tl ceza makul ozaman, ama vade değişikliğine 400tl de maselef mecburuz indiremeyiz dediler, ozaman bunun için pazarlık yapayım size 200tl yaptıklarına göre olabiliyor demekki,

barqatkullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

ANKARA kardesliktir."Bize gidelim"dir."Bizde yiyelim"dir."Bizde kalalim"dir."La bende para var olm sen gel"dir.Beraber dayak yiyip, kahkalarla seneler boyu hatirlamaktir.Sevgidir ANKARA. Izmirli, Istanbullu gibi denizini, boğazını değil, sebepsiz yere seversin ANKARA'yi. Tıpkı anneni sever gibi karşılık beklemeden... Annelerin oğullarını gönderirken "Dikkatli ol oğlum" değilde, "Kimseye bulaşma oğlum" dediği yerdir ANKARA. "Yanında kız arkadaşı var bosver"dir ANKARA... Icindeki anadolu hamurunu kaybetmeyen tek büyük şehirdir. Işte bu yüzdendir ki; sizin orda dost dediklerinize biz ANKARA' da " GARDAS " deriz. !!..
    • Er
      0 Mesaj
      21 Haziran 2013 14:56:20
      Merhaba Arkadaşlar,

Bende dün itibari ile iş bankasından aşağıda bilgilerini verdiğim kredimi 0,65 den yapılandırdım.

Çekilen Tutar : 50.000 TL
      Faiz Oranı : 0,90
      Vade : 60 Ay
      Aylık Taksit Tutarı : 1080 TL

Yapılandırmadan önce 9 ay taksit ödemiştim.

Refinansman yapılan Anapara : 44.200
      Faiz Oranı : 0,65
      Vade : 48 Ay
      Aylık Taksit Tutarı : 1075 TL

Bu hesaba göre 3480 TL karım oluyo... 884 TL caza ödedikten sonra kalan net kar 2596 TL.

Hayırlısı inş. Daha da düşeceğini sanmıyorum kredi oranlarının piyasaya bakarsak....

Arkadaşlar aynı bankada yapılan refinansman işleminde ödenen %2 lik cezayı geri alma ihtimalimiz var mı aceba Tüketici Hakem Heyetine başvurmalı mıyım ?

• Teğmen
      185 Mesaj
      21 Haziran 2013 15:07:01
      quote:

Orijinalden alıntı: blackberry68

Merhaba Arkadaşlar,

Bende dün itibari ile iş bankasından aşağıda bilgilerini verdiğim kredimi 0,65 den yapılandırdım.

Çekilen Tutar : 50.000 TL
      Faiz Oranı : 0,90
      Vade : 60 Ay
      Aylık Taksit Tutarı : 1080 TL

Yapılandırmadan önce 9 ay taksit ödemiştim.

Refinansman yapılan Anapara : 44.200
      Faiz Oranı : 0,65
      Vade : 48 Ay
      Aylık Taksit Tutarı : 1075 TL

Bu hesaba göre 3480 TL karım oluyo... 884 TL caza ödedikten sonra kalan net kar 2596 TL.

Hayırlısı inş. Daha da düşeceğini sanmıyorum kredi oranlarının piyasaya bakarsak....

Arkadaşlar aynı bankada yapılan refinansman işleminde ödenen %2 lik cezayı geri alma ihtimalimiz var mı aceba Tüketici Hakem Heyetine başvurmalı mıyım ?

İstihbarat ücreti almadılarmı?

• Yarbay
      2623 Mesaj
      21 Haziran 2013 16:09:39
      az önce ziraate gittim ,yapılandırmak için...
      hesaplar yapıldı...
      eski ihtiyaç kredimden 9.5 borç kalmış,,(bu arada21 küsür ödemişim..)
      diğer bankaların kartlarındanda 5 lira borcum çıktı... toplam 14.5 borç..
      .
      .

60 ay(5yıl), 350 taksitle, 15 liraya 21,6 ödicekmişim....
      yaplandırma bumudur şimdi ??

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi birmezun -- 21 Haziran 2013; 16:11:25 >

• Yarbay
      5904 Mesaj
      21 Haziran 2013 16:14:10
      arkadaslar ziraatte 1 temmuza kadar kampanya var... masrafsiz tasimaa.

ben yk den 0.72 ile cektim, 60 ay vade 5 ay odedim.
      ziraat 0.62 teklif etti tasima icin ve 0 masraf..

tasirsam sonuc olarak aylik 15 tl indirim oluyor bu oranda toplam kalan 55 ay sonunda ceza cikilinca toplam 860 tl kar edebiliyorum ...

sizce deger mi yoksa 1 seneye kadar bekliyip yeni bir yapilandirma isine mi gireyim keza 0.5X li faiz rakamlari daha once gorulmemis..
      dusermi sizce

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Er
      0 Mesaj
      21 Haziran 2013 16:20:04
      merhaba arkadaşlar.halkbankasından 86 ayım kalan 0,79 dan çekmiş olduğum konut kredim için dün oran istedim.0,69 oran verdiler.0,5 te komisyon.bundan önce bi kez yapılandırmıştım.200 tl vade kısaltmak için ücret vermiştim.bakalım şimdi ne kadar isticekler.

• Yüzbaşı
      762 Mesaj
      21 Haziran 2013 16:24:58
      quote:

Orijinalden alıntı: birmezun

az önce ziraate gittim ,yapılandırmak için...
      hesaplar yapıldı...
      eski ihtiyaç kredimden 9.5 borç kalmış,,(bu arada21 küsür ödemişim..)
      diğer bankaların kartlarındanda 5 lira borcum çıktı... toplam 14.5 borç..
      .
      .

60 ay(5yıl), 350 taksitle, 15 liraya 21,6 ödicekmişim....
      yaplandırma bumudur şimdi ??

Konuda bahsedilen konut kredi yapılandırılması. Diğer krediler değil.

• Yüzbaşı
      762 Mesaj
      21 Haziran 2013 16:28:09
      quote:

Orijinalden alıntı: caver

arkadaslar ziraatte 1 temmuza kadar kampanya var... masrafsiz tasimaa.

ben yk den 0.72 ile cektim, 60 ay vade 5 ay odedim.
      ziraat 0.62 teklif etti tasima icin ve 0 masraf..

tasirsam sonuc olarak aylik 15 tl indirim oluyor bu oranda toplam kalan 55 ay sonunda ceza cikilinca toplam 860 tl kar edebiliyorum ...

sizce deger mi yoksa 1 seneye kadar bekliyip yeni bir yapilandirma isine mi gireyim keza 0.5X li faiz rakamlari daha once gorulmemis..
      dusermi sizce

ziraat'e geçerseniz ekspertiz ve tapudan ipotek masrafları olmuyor mu? Onları hesaba kattınız mı?

• Yarbay
      2623 Mesaj
      21 Haziran 2013 16:40:02
      başlık sahibi kardeşim
      başlığı konut kredisi olarak değiştirirseniz sevinirim

• Er
      0 Mesaj
      21 Haziran 2013 17:04:26

İstihbarata ücreti istediler ama ben vermeyeceğimi söyledim. Onlarda almadılar....

1 Ocak 2011kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Reklamlar
-x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.