Şimdi Ara

Kredi Risk Raporu (KKB) Kampanyaları (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
354
Cevap
12
Favori
96.213
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: redoksan

quote:

Orijinalden alıntı: kadirekinci

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: cheetahonline

Ben de anlamadım. Bu İşbankası'nın değil tüm bankaların hizmeti olması lazım (bkz. ilk paragraf) ama eğer öyleyse zaten bankanın elinde olan bir bilgiyi ben e-posta yoluyla (yazılı bile değil) öğreneceksem 5 TL kimin ne masrafı???

Kredi Kayıt Bürosu (KKB) Türkiyedeki tüm bankalara hizmet veren bir kuruluş. Tüm bankalar bu kuruluşa üyedirler ve verdikleri hizmetten yararlanırlar.
    Bankalar üyelik ücreti dışında sorguladıkları her bir kayıt için (müşteri kredi başvuru ve kullanım bilgileri) ayrıca KKB tarafından faturalandırılır, yani her sprgulama ayrıca bir maliyet unsurudur.

Aşağıda arkadaş Akbank ta 15 TL demiş İş bank 5 TL maliyetin üzerine Marj (kâr) larınıda koyarak bu hizmeti 3. kişilere yani müşterilerine sunabiliyorlar.

Bu hizmet içerisinde neler görülebilir tabiki Müşterinin görmesinde bir sakınca olmayan alanların gösterilmesine izin verilecektir.

Bu güne kadar bankalara yapılan başvurular (kk, Kredi, KMH(Destek Hesabı))

Yapılan başvurulardan red olmuş olanlar,

Onaylanıp ürüne dönüşmüş olanların;

* ödeme performansı;

* Gecikmeli ödemeler

* Kanuni takibe girmiş olanlar

* Düzenli bir şekilde zamanında yapılan ödemeler

* Ödeme tarihleri

* Yapılan başvuru tarihleri

* V.B.

Bizim aldığımız raporlarda yapılan başvurular ile ilgili bir kısım yok.

Tam olarak hangi alanlar var sistemi kullandıysanız Başlıklar neler yazabilirmisiniz İçerikleri yazmayın tabiki o sizin özeliniz.

Teb üzerinden aldım,
    Her bir kredi/kredi kartı/kmh için birer adet satır ayrılmış.
    Yanlış hatırlamıyorsam her satır için 27 sütun var ve sütunlar 1 ayı temsil ediyor, her ay için o sütunlar ödeme zamanına göre renklendirilmiş.

Diğer sayfada Toplam bildirim yapan banka sayısı, Toplam kart limiti, Toplam kredi sayısı, Toplam kredi tutarı, Gecikme bildiren banka sayısı, gecikme bakiyesi.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: cheetahonline

Ben de anlamadım. Bu İşbankası'nın değil tüm bankaların hizmeti olması lazım (bkz. ilk paragraf) ama eğer öyleyse zaten bankanın elinde olan bir bilgiyi ben e-posta yoluyla (yazılı bile değil) öğreneceksem 5 TL kimin ne masrafı???

Kredi Kayıt Bürosu (KKB) Türkiyedeki tüm bankalara hizmet veren bir kuruluş. Tüm bankalar bu kuruluşa üyedirler ve verdikleri hizmetten yararlanırlar.
    Bankalar üyelik ücreti dışında sorguladıkları her bir kayıt için (müşteri kredi başvuru ve kullanım bilgileri) ayrıca KKB tarafından faturalandırılır, yani her sprgulama ayrıca bir maliyet unsurudur.

Aşağıda arkadaş Akbank ta 15 TL demiş İş bank 5 TL maliyetin üzerine Marj (kâr) larınıda koyarak bu hizmeti 3. kişilere yani müşterilerine sunabiliyorlar.

Bu hizmet içerisinde neler görülebilir tabiki Müşterinin görmesinde bir sakınca olmayan alanların gösterilmesine izin verilecektir.

Bu güne kadar bankalara yapılan başvurular (kk, Kredi, KMH(Destek Hesabı))

Yapılan başvurulardan red olmuş olanlar,

Onaylanıp ürüne dönüşmüş olanların;

* ödeme performansı;

* Gecikmeli ödemeler

* Kanuni takibe girmiş olanlar

* Düzenli bir şekilde zamanında yapılan ödemeler

* Ödeme tarihleri

* Yapılan başvuru tarihleri

* V.B.

Bizim aldığımız raporlarda yapılan başvurular ile ilgili bir kısım yok.

Tam olarak hangi alanlar var sistemi kullandıysanız Başlıklar neler yazabilirmisiniz İçerikleri yazmayın tabiki o sizin özeliniz.

Teb üzerinden aldım,
    Her bir kredi/kredi kartı/kmh için birer adet satır ayrılmış.
    Yanlış hatırlamıyorsam her satır için 27 sütun var ve sütunlar 1 ayı temsil ediyor, her ay için o sütunlar ödeme zamanına göre renklendirilmiş.

Diğer sayfada Toplam bildirim yapan banka sayısı, Toplam kart limiti, Toplam kredi sayısı, Toplam kredi tutarı, Gecikme bildiren banka sayısı, gecikme bakiyesi.

Bu bilgiler yeterli Müşteri için bence...

• Her sorgulamada puan daha da düşüyor diye duymuştum ben o yüzden kredi çekeceğim zaman sorgulama yapıcam..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Twonokta

Her sorgulamada puan daha da düşüyor diye duymuştum ben o yüzden kredi çekeceğim zaman sorgulama yapıcam..

Alakası yok,
    Sadece kredili ürün başvurusu yaptığınızda puanınız düşer.
    İş bankasında 19 kasım'da kredi kartı alırken sorgulama yaptırdım, Tam 1 ay sonra yine sorgulama yaptırdım tamamen aynı puandı.
    O arada Kredi kartı kullandığım 2 banka puan güncellemesi yapmamış.
  • quote:

quote:

Her sorgulamada puan daha da düşüyor diye duymuştum ben o yüzden kredi çekeceğim zaman sorgulama yapıcam..

Alakası yok,
    İş bankasında 19 kasım'da kredi kartı alırken sorgulama yaptırdım, Tam 1 ay sonra yine sorgulama yaptırdım tamamen aynı puandı.

Bunu öğrendiğim iyi oldu hocam yarın sormak lazım..

• Bunu banka zaten söylüyor neden 5 lira verelim
  • quote:

quote:

quote:

Alakası yok,

ek bilgi olarak puanlar 3 ay da bir güncelleniyor. yanlış hatırlamıyorsam

• quote:

Orijinalden alıntı: farukdanis

quote:

quote:

quote:

Alakası yok,

ek bilgi olarak puanlar 3 ay da bir güncelleniyor. yanlış hatırlamıyorsam

Bence dediğiniz gibi hocam.
    Alıntılarda dediğim gibi 1 ay arasında 2 sorgulama yaptırdım 2sindede puan güncellemesi olmamış.
    5 tane kart var.

• quote:

Orijinalden alıntı: seyffullah

halkbank ücretsiz

Halkbank sitesi istek yaparken adres sectiriyor. Ben eMail ile istedim ama ev adresinemi yoksa maile mi gelir?
  • quote:

Burada haklısın olumsuz sonuçlanan başvuruların sayısı bir yıl içinde özellikle arttarsa scor puanın düşer.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cihanair

Bunu banka zaten söylüyor neden 5 lira verelim

Bunu banka sisteme başvurunu girip alınan başvuruyu sorgulatıyor yani başvuru yapmış oluyorsun olumsuz çıkarsa puanın düşer tabi.

Ama bu para vererek yaptığın sorgulamada tamamen kayıtlarını görüp ona göre başburu yapıyorsun olumsuzlukta olsa senin sicilini etkilemiyor
  • Ben Akbank'tan sordurdum. Maas aldigimiz icin zoraki musteri temsilcimiz olan ve KIBIRLILIK ve LAF SOKMA konusunda ustun niteliklere sahip olan temsilci (neyimi temsil ediyorsa):

- O nedir? Yok oyle bir sey, dedi.

Ben israr edince, sefini aradi:

- Ben de yok diyorum ancak musterimiz israr ediyor. hi hi evet. Evet oyle. Evet. Yaani. yani yani. Oyle de, neyse.

laflari esliginde ayni cevaplari verdi. Ben. Akbank'in bana attigi sms'i gosterince, once okumadi, dalga gecti. Sonra okuyunca hafiften bozuldu. Acti sistemde arama yaptirdi, cikan 3-4 paragraflik yaziyi okuyup okuyup bana biliyormus havalari yapti.

Sonra da 15 lira istedi.

-Ne olacak 15 lirayi verince ne vereceksiniz? dedim.

Hala bos bos konusmaya devam etti.

Bildiginiz "nefret" duygulari esliginde bankayi terkettim.

Simdi yazilanlari okuyamiyorum bile, aklima o anlar geliyor, geldikce de delleniyorum.

Akbank gibi banka olmaz olsun!!

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: canverse

Ben Akbank'tan sordurdum. Maas aldigimiz icin zoraki musteri temsilcimiz olan ve KIBIRLILIK ve LAF SOKMA konusunda ustun niteliklere sahip olan temsilci (neyimi temsil ediyorsa):

- O nedir? Yok oyle bir sey, dedi.

Ben israr edince, sefini aradi:

- Ben de yok diyorum ancak musterimiz israr ediyor. hi hi evet. Evet oyle. Evet. Yaani. yani yani. Oyle de, neyse.

laflari esliginde ayni cevaplari verdi. Ben. Akbank'in bana attigi sms'i gosterince, once okumadi, dalga gecti. Sonra okuyunca hafiften bozuldu. Acti sistemde arama yaptirdi, cikan 3-4 paragraflik yaziyi okuyup okuyup bana biliyormus havalari yapti.

Sonra da 15 lira istedi.

-Ne olacak 15 lirayi verince ne vereceksiniz? dedim.

Hala bos bos konusmaya devam etti.

Bildiginiz "nefret" duygulari esliginde bankayi terkettim.

Simdi yazilanlari okuyamiyorum bile, aklima o anlar geliyor, geldikce de delleniyorum.

Akbank gibi banka olmaz olsun!!

akbank deme bana kardeş Böle bir banka görmedim devlet bankaları bile ondan daha iyi hizmet vermekte

• işbanktan şimdi aldım herhangi bir puan yok raporda kaç bankada ne kadar limitli kredi kartı-kredili hesap- kredi borcu var miktarlar gösteriliyor.
    takibe alınmış borç var mı onu gösteriyor bunları ben zaten biliyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: forumland

quote:

Orijinalden alıntı: seyffullah

halkbank ücretsiz

Halkbank sitesi istek yaparken adres sectiriyor. Ben eMail ile istedim ama ev adresinemi yoksa maile mi gelir?

e postana gelir kardeşim

• Puan bildiğim kadarıyla gizli tutuluyor herzaman
  • Tesekkurler

• ufak bir tiyo, bir cok banka sizin sorunlu eksik odemelerinizi mb ye bildirerek kirmizi yani direkt ret durumuna dusuruyor. odemeler duzelse dahi guncelleme yapmiyor. kredi ihtiyaciniz oldugunda baska bankalar detayi goremedigi icin size ret veriyor ama calistiginiz banka detayi bildigi ve bu durumu aslinda bilerek yaptiklari icin size maliyetli kredileri sapliyorlar. kisaca tekeline bagliyorlar. MTlerine bin kere soylemenize ragmen sorunlu odemeler duzelmis dahi olsa guncelleme yapmiyorlar. kayitlarinda sorun olanlara duyurayim..

• halkbanktan geldi rapor

tertemiz

limitlerden vs banka kodları nalaşılıyor zaten aşağı yukarı

ama keşke puanımızıda söyleseydiler
  • quote:

Orijinalden alıntı: JackDaniels

halkbanktan geldi rapor

tertemiz

limitlerden vs banka kodları nalaşılıyor zaten aşağı yukarı

ama keşke puanımızıda söyleseydiler

Dün istedim hala gelmedi bana
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.