Şimdi Ara

Kredi Risk Raporu (KKB) Kampanyaları (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
354
Cevap
12
Favori
96.217
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: mahmut716

kredi puanı öğrenme değil mi bu?
    e bunu işbankasında vezneden 2 dakkada söylüyorlar, 5 lira nedir yav?
    konuyu açan arkadaş dışarda araştırma yapmamış hiç

KKB Skoru müşteriye söylenmez. Söylenirse ve bu duyulursa iş aktinin feshine kadar gider.
  • quote:

Orijinalden alıntı: van_hoijdonk

quote:

KKB Skoru müşteriye söylenmez. Söylenirse ve bu duyulursa iş aktinin feshine kadar gider.

Teb ve İş bankasında sordum her soruşumda söylediler.

• quote:

Orijinalden alıntı: kadirekinci

quote:

Çoğu yetkili yapmıyor bunu, iyi bir samimiyet kurmak lazım müşteri temsilcisi ile.
    Ne veznesi hocam?Vezneden sadece parasal işlemler yapılır.

Rapor halinde almak iyi, puanıda görsek iyi olacak.

vezneden söylediler bana
    1178 puanım var, kredi mağduriyeti durumu vardı bende 3-4 yıl önce, düzelmedi daha

• halkbank ücretsiz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gıda Ambarı

Bankalara kredi için başvurduğunuzda bankanın ilk bakacağı şey bu puandır. Bu puan merkez bankasında kayıt edilir. Kredi kartı ödemeniz geciktiği zaman veya faturalarınız geciktiği zaman veya çekiniz döndüğü zaman bu puanınız düşer. Bu puanınız ne kadar yüksek ise kredi çekmeniz o kadar kolay olur. Bunu bankalar müşterilerine söylemez genelde. Ama herhangi bir bankada bir tanıdığınız varsa bunu size söyler.

Bu raporda hangi bankada kaç tane kredi kartınız var, limitleri neler, en son ne zaman ödeme yapmışsınız gibi detaylar olur.
    aynı şekilde hangi bankalardan kredi çekmişsiniz ne kadar ödememişsiniz vs gibi bilgiler içerir.

bankaya verirken bu raporu maksimum kaç aylık olmalı ? muhakkak azami bir süresi vardır

• quote:

quote:

quote:

İş bankasında çalışıyorum.

Normal şartlarda söylenmez. Ama ticari müşteridir, daimidir o değişir. Ama bireysel bankada 2 bin lira parası olan birisi geldiğinde benim kkb skorum kaç derse söylenmez. Sürekli iş ilişkisine dayanır ve gişe insiyatifinde değildir. Şef söyle der söylersin, müdür söyle der söylersin ama tutup da karşıma gelen birisine kendi insiyatifimi kullanarak kkb skoru söylemem. Söylenmemesi gerektiği konusunda da kural var.

Daha fazla detay veremem bunu belirteyim...

• quote:

Orijinalden alıntı: kyorhan

quote:

Orijinalden alıntı: Gıda Ambarı

Bankalara kredi için başvurduğunuzda bankanın ilk bakacağı şey bu puandır. Bu puan merkez bankasında kayıt edilir. Kredi kartı ödemeniz geciktiği zaman veya faturalarınız geciktiği zaman veya çekiniz döndüğü zaman bu puanınız düşer. Bu puanınız ne kadar yüksek ise kredi çekmeniz o kadar kolay olur. Bunu bankalar müşterilerine söylemez genelde. Ama herhangi bir bankada bir tanıdığınız varsa bunu size söyler.

Bu raporda hangi bankada kaç tane kredi kartınız var, limitleri neler, en son ne zaman ödeme yapmışsınız gibi detaylar olur.
    aynı şekilde hangi bankalardan kredi çekmişsiniz ne kadar ödememişsiniz vs gibi bilgiler içerir.

bankaya verirken bu raporu maksimum kaç aylık olmalı ? muhakkak azami bir süresi vardır

Banka sizden böyle bir rapor talep etmiyor,
    Onların sisteminden bu bilgilere erişilebiliyor.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Normal şartlarda söylenmez. Ama ticari müşteridir, daimidir o değişir. Ama bireysel bankada 2 bin lira parası olan birisi geldiğinde benim kkb skorum kaç derse söylenmez. Sürekli iş ilişkisine dayanır ve gişe insiyatifinde değildir. Şef söyle der söylersin, müdür söyle der söylersin ama tutup da karşıma gelen birisine kendi insiyatifimi kullanarak kkb skoru söylemem. Söylenmemesi gerektiği konusunda da kural var.

Daha yeni kart aldım 500 TL limitle, ilk söylememde hemen baktı müşteri temsilcisi.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Daha yeni kart aldım 500 TL limitle, ilk söylememde hemen baktı müşteri temsilcisi.

Hocam söylememiştir demedim ben, söylenmemesi gerekiyor dedim. Bu ikisi arasındaki farka dikkat etmek gerek.

• quote:

Orijinalden alıntı: seyffullah

halkbank ücretsiz

linki varmı
  • ben girdiğim bütün bankalara kredi çekicem faiz ve masraflarınız ne kadar diye başlıyorum peki ama işte şu kadar gelirim var şu kadar kredi çekebilirmiyim v.s. diye başlıyorum ben demeden bankacı atlıyor hemen puanınıza bakalım ona göre başvuru yaparsınız diyor puanıma bakıp bana da kaç puanım olduğumu söyleyiveriyor
  • Herhangi bir bankada çalışan tanıdığınız varsa ücretsiz şekilde size söyleyebilir puanınızı...
  • quote:

Orijinalden alıntı: onki

Arkadaşlar zaten MB tüm bankalardan sorgualama başı 1,5 usd para alıyor. Üstüne biraz da kar koymuşlar.
    Normaldir.

üfürmeyin.

• quote:

Orijinalden alıntı: AMETBİXİ06

ben girdiğim bütün bankalara kredi çekicem faiz ve masraflarınız ne kadar diye başlıyorum peki ama işte şu kadar gelirim var şu kadar kredi çekebilirmiyim v.s. diye başlıyorum ben demeden bankacı atlıyor hemen puanınıza bakalım ona göre başvuru yaparsınız diyor puanıma bakıp bana da kaç puanım olduğumu söyleyiveriyor

Aynen arkadasin dedigi gibi. Kredi icin görüsme yaptiginizda çogu banka söylüyor.

• 1-Hiç kredisi olmayan yada kredi kartı olmayan sistemde ne gözükecek ?

2-Böyle bir durumda puanı ne olabilir?

3-Puan deniyorda , 1000 puan nedir 1500 puan nedir , 500 nedir, Örneğin normal bir vatandaşın puanı 600 iken diğerinin 750 , ama olması gereken puan aralığı 500 - 800 ise , kredi puanı 750 olanla 600 olan arasında fark oluyormu , yoksa aynı kategoridelermi , aralık misal olarak 500 - 800 verdim buna dikkat.

Son olarakta puan bu sistemde gözükmüyorsa ben zaten kredimin ve kartimin ne kadar oldugunu biliyorum , bu sistemden ne ogrenecegim ki o halde
  • kendini bilmeyenler için çıkartılmış bir şey
  • quote:

Orijinalden alıntı: AMETBİXİ06

quote:

halkbank ücretsiz

linki varmı

internet bankacılıktan e devlet ödemelere gir

• benim en son 1450 di. bir bankanın genel merkezinde çalışan bacanağım "süper" demişti. Bu puanlama sistemi sanırım geçn sene değişti Öncesinde 2000 gibi birşeydi. yeni sisteme göre 1450 demişti ve çok iyi olduğunu söylemişti. Puan dereceleri nedir onu bilmiyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: projist

kendini bilmeyenler için çıkartılmış bir şey

Herhangi bir banka talep olmadan kredi kartı/kredili mevduat hesabı çıkarmış ise bu rapordan anlaşılabiliyor.
  • quote:

halkbank ücretsiz

şubedemi nettemi
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.