Şimdi Ara

Kredi Puanı Hakkında

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
522
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • merhaba uzun zamandır düzenli yatırıyorum herşeyı ve puanım oldukca yuksektı fakat gecen ay kkb raporunda bı anda dusus yasandıgını gordum gecıkmıs borcum yok kırmızı nokta degılım 1 kredım var ve duzenlı yatıyor anlamadıgım nasıl bu kadar duser 1550 den 850 lilere dusmus acaba sıcıl affı sılındımı puanlar ve ya baska bırsey mı var ?

sımdı önemli olan nasıl yukseltebilirim en gec kac ıcınde yukselır

tesekkurler

• kullanmadığın tüm hesapları kapat mesela açık konumda ama 0 bakiyeli hesaplar falan varsa bunları da kapat
    kullanmadığın tüm kartlarım da kapat
    sadece 1-2 kartın olması yeterli.
    ödemelerini gecikmeden yapmaya devam et
    hatta yeterli paran varsa orta veya uzun vadeli bir hesap da açabilrsin
    (en az 6 ay vadeli olacak, 6 aydan önce kesinlikle dokunulmayacak. hesap açmak için minimum ne lazımsa onu yatırırsın)
    bunları yaparsan puanın artar. (vadeli hesap süresi bitse de devam edebilir. sonrasında para lazım olmadıkça dokunma hesaba kalsın öyle)
  • mehmetmetingülcan kullanıcısına yanıt
    cevabınız için çok teşekkür ederim evet 2 tane kullanmadıgım hesap var onları kapatıcam 1 kredi 1 kredi kartım var duzenlı yatırsam sanırım işe yarar bırde en para var hesap faturalarımı yatıyorum oda yardımcı olur dıye dusunuyorum pekı ne kadar zamanda yukselır puan 3 ay ?
  • Yanlışsam düzeltin lütfen kmh hesabı olmayan bir hesabı kapatmanın kredi notu üzerinde etkisi olmayacaktır.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • zenmavi Z kullanıcısına yanıt
    yanlışsın
    uzun süre 0 bakiyede kalan vadesiz hesaplar hareketsiz hesap olarak adlandırılır ve
    bu tarz durumlar kişinin finansal hayatında istikrarsız oluşuna işaret eder

fatura ödemelerini elden yapmak yerine otomatik ödeme talimatı vermek notu arttırır.

başka yerlere olan ödemeleri elden vermek yerine
    hesaplardan havale/eft yapmak notu arttırır.

vadeli hesap olması (veya katılım hesabı olması ) notu arttırır
    minimum 500-750-1000 Tl bile olsa vadeli hesap olması ve bu hesabın aktif kalması notu arttırır.
  • Hocam kredi puanınızı nerden sorgulatıyorsunuz ?

Bankadan yapmaya çalıştım bi miktar ücret çıktı ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • evet 6 lira karısılıgında KKB sorgulatabılırsınız
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.