Şimdi Ara

kredi notu düzeltmek içi yardım.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
540
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

bir fikir ihtiyacım var.

limitleri full olan 3 tane kredi kartım var, hepsi taksitli nakit avanslar ile dolu toplam borç yaklaşık 6-7bin

yine aynı şekilde limitleri full olan 3 tane kmh var. toplam borç yaklaşık 6bin.(bir süredir sadece aylık faizlerini ödüyorum)

elime bir miktar toplu para geçti. hem kredi skorunu düzeltmek hemde borçlardan kurtulmak için yukarıdaki iki seçenekten birisini komple kapatmak istiyorum.

hangisini sıfırlamam kkb skoru konusunda daha etkili olur?

yorumlar için teşekkürler.

• Gecen ay kredi notum 000 di bu ay 992 olan biri olarak soyluyorum.ki bu surecte finans danismanligi aldim.bankaci lise sira arkadasimdan

Kesinlikle once kmh i kapa.sorgusuz sualsiz tartismasiz.

Kartlarinida duzenli ode.kartini duzenli odemen her zaman puanini artirir.erken kapama iyidir.ama duzenli odemede iyidir

Kmh ekside olmak kotudur net.feci etkiliyor hemde oyle boyle diil

Kartlarini duzenli yatir.gununde eksiksiz.0 dan 992 ye bir ayda cikarken.1 kartimin son odemesini yanlis hatirlamisim param olmasina ragmen 1 gun sonra yatirdim.kurusu kurusuna.donemsel gecikmede gozukuyor.1 gun olmasina ragmen.onuda zamaninda yatirsam puanin 1050 felan olurdu.findeks raporu aliyorum duzenli kesin bilgi yani

Bu ayda kartlarimi duzenli yatirdim.elime para kaldi.kalan borcu 1900 tl olan yapilandirmada kartim vardi.onu kapadim tek seferde.eline para gecerse erken kapa.once kmh tan kurtulup duzenli odeme

Kartlarin sinirlarda gezmesin.5 bin limit.4900 tl borc gibi.gezersede ode.aylik toplam borcun her ay azalmali

Gecen ay toplam borcu 12 bin tl idi.toplam kart limitin 18 bin olsun tv aldin atiyorum.odeme yapiyosun ama bu ay toplam borcub 15 bine cikti.puanin artar ama sicrama yapmaz.3 5 ay duzenli ode borcun azalsin harcamalarini kis

Bu ayki puanimi yazarim.uc bi ornegim.baska sorun varsa sor.arkadasimin demesi 2 3 aya istedigim seviyeye cikar arac kredisi cekerim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Ayrica herseyini internet bankaciligindan yap.bankalarla calis yani.ben hanimin maasini ayin 15 i direk bana havale ettiriyorum hesabima para girisi cikisi olsun.otomatik odeme ver.telefon digiturk ne varsa.ve hesabinda bunu odiyecek para birak.para kalmadi git karttan cektir elden ode yapma.bunlar ufak ayrinti ama ornegi verdim 0 dan 992 ye cikti

Seni anliyorum.ben bu sarmaldan yeni ciktim.ama mecbur kaldim.sende kaldiysan.nakit cek altin al bozdur ama karti ode

Ama bilki faizlere giden paranin bereketi olmuyor.en yakin surede kurtulman dilegiyle

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ultrasaray0643 -- 20 Mayıs 2017; 13:49:48 >
  • Bi konuyu biraz daha acacagim musadenle.

Benim cebimde 2000 tl para kaldi bu ay.iki kartimin 2 ser bin borcu olsun.gelen ekstre

1 er bin yatirayim.asgariden biraz fazla yatmis olur.yapilandirdigim karti aradan cikarayim demedim.o sekilde puanim patinaj cekerdi.para kaldigi zaman bisey kapat.kaydirma yapma.erken odeme duzenli ode

Bu isin matematigi su.banka ekonominin iyiye gittigini gorurse puanin artar.matematigi cok basit

3 ay once toplam borcun 10 bindi.simdi 13 bin ekonomin kotuye gidiyor.duzenli bile odesen.puanin artsa bile az artar.yerinde sayar.

3 ay once borcun 10 bindi.duzenli odedin ama harcadin borcun 10 bin ekonomin duragan.puanin artar ama az artar

3 ay once borcun 10 bindi.duzenli odedin.borcun 6 bin.ekonomin iyiye gidiyor.puanin artar

• Kesinlikle KMH hesabını kapat kartının asgari ücretini de yatırsan tam ödemiş gibi gözükür ama kredili mevduat hesabı ekside olma puanı çok etkiliyor bunu yaşamış biri olarak söylüyorum hocam
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.