Şimdi Ara

Kredi Masrafı Geri Ödemesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.312
Cevap
71
Favori
146.285
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Foruma baktım ama konuyu bulamadım. Eğer varsa mükerrerlik yaratmasın...

http://www.kredibasvurulari.com/

ve

http://www.memurlar.net/haber/276583/

adresinde konu mevcut. Memurlar.Net'de yorumlar da var. Herkesin kafa karışık.

Başvuran ve başvurusu kabul edilen oldu mu? Genelde duyduğum kibarca reddettikleri bankaların...

• bende merak ediyorum. bankaların reddettiklerini biliyorum ama tüketici mahkemesine gidince sonuç ne oluyor? hiç bu şekilde geri ödeme alan var mı?
  • bende araştırıyorum
  • bende akbank ve yapı kredi bankasından 3 kredi kullanmıştım.bende araştırıyorum.ne alırsam kardır diye ama pek ümidim yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: alpayfatih

bende merak ediyorum. bankaların reddettiklerini biliyorum ama tüketici mahkemesine gidince sonuç ne oluyor? hiç bu şekilde geri ödeme alan var mı?

bu konu forumda bulunuyor,
    ayrıca 2 gun once isyerınde bır arkadasım 3 ay once basvuru yaptıgı ıhtıyac kredisi dosya masrafı 330 lıraymıs 309 olarak geri almış,para hesabına yatmış,iş bankası
  • quote:

Orijinalden alıntı: yesilyayla

quote:

bende merak ediyorum. bankaların reddettiklerini biliyorum ama tüketici mahkemesine gidince sonuç ne oluyor? hiç bu şekilde geri ödeme alan var mı?

ayrıca 2 gun once isyerınde bır arkadasım 3 ay once basvuru yaptıgı ıhtıyac kredisi dosya masrafı 330 lıraymıs 309 olarak geri almış,para hesabına yatmış,iş bankası

linki var mı ?

--

bu arada vakıftan 5 bin çekmiştik, 450 küsür dosya masrafı almışlardı.
    kuveytten araç almak için 35 bin çekmiştik masrafını hatırlamıyorum.. onu da deşeyim biraz..
    çevrede çok var aslında bizim kredi çeken,onları uyandırsam bizim harçlıkta çıkar ha.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Ya biz 100bin çektik, 8 bin lira aldılar, sonradan yeniden yapılandırma komisyonu diye aldılar. Başvuracağız ama nolacak bilmiyorum.
  • ben 4 yılda 4 kez ihtiyac kredisi kullandim hepsindende dosya masrafi adi altinda para kesildi fakat

ben su anda tam olarak ne kadar dosya masrafı kesildi ve kullandigim kredileri net olarak tarihlerini hatirlamiyorum

bu durumda ne yapabilirim
    tuketici hakem heyetine verecegimiz dilekcede kredi kullanim tarihi ve kesilen masrafin yazilmasi gerekiyor bi yol gosterebilecek arkadas varsa bilgilendirebilirse eger cok iyi olur

• quote:

Orijinalden alıntı: @2101

ben 4 yılda 4 kez ihtiyac kredisi kullandim hepsindende dosya masrafi adi altinda para kesildi fakat

ben su anda tam olarak ne kadar dosya masrafı kesildi ve kullandigim kredileri net olarak tarihlerini hatirlamiyorum

tuketici hakem heyetine verecegimiz dilekcede kredi kullanim tarihi ve kesilen masrafin yazilmasi gerekiyor bi yol gosterebilecek arkadas varsa bilgilendirebilirse eger cok iyi olur

bankaya gıdıyorsun,
    kredıyı kullandıgın yılı söyluyorsun,onlarda sana 50 kuruş karsılıgı su meblagda dosya masrafı kesılmıs dıyerek bı dekont verıyorlar
  • eski konu uçmuş, ah şu yöneticiler, yanlış isimlendirilmiş bu elemanlar, siliciler diye değiştirsinler adlarını

• quote:

Orijinalden alıntı: ysbozkurt

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: @2101

ben 4 yılda 4 kez ihtiyac kredisi kullandim hepsindende dosya masrafi adi altinda para kesildi fakat

bankaya gıdıyorsun,
    kredıyı kullandıgın yılı söyluyorsun,onlarda sana 50 kuruş karsılıgı su meblagda dosya masrafı kesılmıs dıyerek bı dekont verıyorlar

bunu hangi banka yapıyor ya bizim vakıf bank düşman gibi bakıyordu bana
    kapanan krediler bizim ekranda gözükmüyor dedi
    arşivleniyormuş .
    gerçektende dosyalıyorlarsa masrafları olarak almaları normal

İşlerine gelen her şeyi ekranda görüyorlar ama nedense kapatılan krediler, dosya masrafları vs. görünmüyor

• Ben bugün Garanti Bankası'na başvuruda bulundum. Ocak ayında yaptığım başvuruda 350 ipotek fek ücretini almıştım. Şimdi geri kalan 950 için başvurdum. Fek ücretini bir hafta sonra verdilerdi. Bu ne olacak bakalım... İnşallah uzatmazlar.
  • Bugun bende vakifbanka gittim. Gitmez olaydim...
    Bir arkadasin dedigi gibi resmen firsatci yerinde kondugum mu, sozlesmeyi okumadan imzaladigim mi, bankanin o sozlesme ile istersen donumuza kadar alacagini mi, ... neler isittim neler. Kavga etmemek icin kendimi zor tuttum. Banka mudur yardimcisi idi bunlari soyleyen... Devlet memuru olmasam girisecektim ama sakinligimi korudum ve hemen musteri hizmetlerini aradim ve bu kisi icin sikayette bulundum. Onumuzdeki hafta gerekirse hergun vakifbanki arayacagim ve karsilastigim bu sacma durumun hesabini soracagim. Artik kredi masrafini geri almaktansa bu kendini bilmezin hakkindan gelmek tek isim oldu.

Yazilanlardan okudugum kadariyla vakifbank calisanlari hep boyle sorunlu...

• Aslinda basvurular direk thh olacak ki bu bankacilardan kurtulacaksin allahtan benim oyle bi sorunum yok kredi aldimigiz bankadakileri taniyoruz

• kesinlikle katılıyorum bursada ki şube de aynı şekilde karşılaştım.
  • quote:

quote:

o arkadaşına soyle bize baş olsun. :)

• Gerek konut gerekse tüketici kredileri sözleşmelerinde açık açık zaten bu tip masrafları
    kabul ettiğinize dair maddele vardır, ancak benim burada merak ettiğim bazı mahkeme
    sonuçları okuyoruz, ediyoruzi o kararları merak ediyorum. Acaba bu tip tüketicilerin
    açtığı ve tüketici lehine sonuçlanan davalardaki ilgili sözleşmelerde banka bir hata mı
    yaptı (ki pek sanmam) yoksa hata olmamasına rağmen bu maddeler tüketiciyi haksız
    yere zor duruma sokan bir madde olarak değerlendirilip iade kararı mı verildi?

Sonuçta ne olursa olsun Tüketici Hakem heyetinin sorumlu olduğu tutardan fazla bir
    tutar ise (sanıyorum aşağı yukarı 1200 TL üzeri oluyor) başvurunuzu bankaya yapıyorsunuz
    ve olumsuz olursa direk mahkemeye başvurmanız gerekiyor diye biliyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: eozen81

Gerek konut gerekse tüketici kredileri sözleşmelerinde açık açık zaten bu tip masrafları
    kabul ettiğinize dair maddele vardır, ancak benim burada merak ettiğim bazı mahkeme
    sonuçları okuyoruz, ediyoruzi o kararları merak ediyorum. Acaba bu tip tüketicilerin
    açtığı ve tüketici lehine sonuçlanan davalardaki ilgili sözleşmelerde banka bir hata mı
    yaptı (ki pek sanmam) yoksa hata olmamasına rağmen bu maddeler tüketiciyi haksız
    yere zor duruma sokan bir madde olarak değerlendirilip iade kararı mı verildi?

Sonuçta ne olursa olsun Tüketici Hakem heyetinin sorumlu olduğu tutardan fazla bir
    tutar ise (sanıyorum aşağı yukarı 1200 TL üzeri oluyor) başvurunuzu bankaya yapıyorsunuz
    ve olumsuz olursa direk mahkemeye başvurmanız gerekiyor diye biliyorum.

mahkemede bu sözleşmeler önceden hazırlanmış, müşteri ile mütalaa edilmeden ve önüne koyulup imzalattırıldığı için geri ödettiriliyor. Benim bildiğim bu gerekceli kararları okumak gerek yine de.

• 2002 - 2012 yılları arasında 3 adet ihtiyaç, 2 adet araç, 1 adet te konut kredisi kullandım..

konuyu merakla takip ediyorum, sonuç alabilenler olursa paylaşsın lütfen..
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.