Şimdi Ara

Kredi kartlarında para çekme olayı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
393
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar bende akbank free kredi kartı var.Bu karta geçen gün borç olmamasına rağmen 20 tl yatırdım ve dün alışveriş yaptıgımda kart -20 ye düşmedi o yatırdıgım 20 tlyi kullandı herhalde.Ben bu karta mesela şimdi borç yokken 30 tl yatırsam o ay içerisinde atmden 30 tlyi 30 tl veya 10 15 20 tl olarak çekebilirmiyim ? kredi kartında atmden para çekme olayını hiç bilmiyorum

• yani kısaca kredi kartından para çekilirmi çekilirse kart borcu eksiye düşecek şekildemi çekilir ?
  • Karttan para çekimi nakit avansa girer. Bazı bankalar + paraya izin veriyorlar, hepsi değil.
  • nakit avans için her bankanın aldığı ücret farklıdır mesela yapı kredi çektiğin tutarın %3.75'i + 9tl ücret alır. örnek olarak 10 lira çektiysen 19.5 civari 100 lira çektiysen 112 lira ödeme yaparsn

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • peki internette böyle yazıyodu ama mesela kartta borç yok ben atmden borç öde yapıp 20 tl yatırdım diyelim.10 15 gün sonra 20 tllik bir alışveriş yaptıgımda önceden borç yokken yatırdıgım 20 tlden kesiyor ve borç - ye düşmüyor 0lanıyor değil mi ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ProKaan78

peki internette böyle yazıyodu ama mesela kartta borç yok ben atmden borç öde yapıp 20 tl yatırdım diyelim.10 15 gün sonra 20 tllik bir alışveriş yaptıgımda önceden borç yokken yatırdıgım 20 tlden kesiyor ve borç - ye düşmüyor 0lanıyor değil mi ?
    bankamatik kartı kullansana hocam, onlar tam aradığın gibi

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • var 3 tane ama taksit vs imkanı yok ya bide içinde para olmadan birşey alamıyoruz şimdi bu kartla alıyorum ödeme tarihine kadar parayı buluyorum hallediyorum
  • en iyisi şöyle yapayım bankamatik kartında olan paramı tutayım lazım olduğunda çekip borcu ödemeye yatırayım daha mantıklı ?
  • quote:

en iyisi şöyle yapayım bankamatik kartında olan paramı tutayım lazım olduğunda çekip borcu ödemeye yatırayım daha mantıklı ?
    Vadesiz hesabına kredi kartını bağlayabilirsin. Böylece kredi kartını bankamatiğe taktığında vadesiz hesabına para yatırıp çekebilirsin.

Parayı kredi kartına yatırdığında kart limitini yükseltirsin, harcamak dışında o parayı geri alamazsın. Nakit olarak çekmek istersen faiz alırlar.

• akbank direktte bu şekilde gözüküyor atmde free ye yatırırken neo işlemleri diye çıkıyor bahsettiğiniz hesap burdakimi ?
    https://hizliresim.com/0Rd8rR

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ProKaan78 -- 23 Nisan 2019; 16:49:12 >
  • quote:

akbank direktte bu şekilde gözüküyor atmde free ye yatırırken neo işlemleri diye çıkıyor bahsettiğiniz hesap burdakimi ?
    https://hizliresim.com/0Rd8rR
    Evet o "neo" vadesiz hesap. Oraya yatırıp çekebilirsin. Kredi kartını taktığında neo işlemlerinden devam et.

• Faizli cekimine izin verir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: spacenet

Evet o "neo" vadesiz hesap. Oraya yatırıp çekebilirsin. Kredi kartını taktığında neo işlemlerinden devam et.

Alıntıları Göster
    adamsın çok sağol kardeşim :)
  • aman hocam kredi kartı ocak söndürür dikkat et. :)
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.