Şimdi Ara

kredi kartımdan harcama yapılmış yardım

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
36
Cevap
0
Favori
13.388
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • kredi kartımdan 650,00 YTL harcama yapılmış. bir yere 10 taksit alışveriş.yapmam gereken nedir bu konuda bana yardımcı olursanız sevinirim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ypinar -- 19 Ağustos 2008; 2:21:52 >

• bankayı ara iptal ettir
  • quote:

Orjinalden alıntı: eggy13

bankayı ara iptal ettir

onu yaptım zaten.
    adamın birinin harcadığı 650 ytl yi ödemekonusu neolcak
  •  kredi kartımdan harcama yapılmış yardım

Saka bi yana, bankayi ara durumu soyle.
  • :(:) ardadım sabah dilekçe verin diyorlar
  • evet. iptal ettirebiliyorsan yaptır ve ne alınmış bunu öğren. belki buradan yola çıkarak kimin harcama yaptığını öğrenebilirsiniz
  • Bankayı ara nerden yapılmıs o yeri bul, internettir heralde
    kim almıs falan onu bulmaya calıs
    olmadı nerden yapılmıs o bulunur ama mahkemeye basvurman gerekir
  • bankanın sorumluluğu yokmu?
  • kredi kartı no ve şifreyi yazarsan yardımcı olmaya çalışırım

şifreni kaptırdıysan banka sorumluluk üstlenmez. bu kredi kartı alırken sana imzalattırılan sözleşmede de yazar...
  • bankaninda sorumlulugu var buraya bakabilirsin;http://hurarsiv.hurriyet.com.tr/goster/haber.aspx?id=5548232&yazarid=18

bankaya haber verip gereken islemleri yaptirirsan, ondan sonrasini hukuk halleder. tabii bu arada kartin calinmasi, kusurun kimde oldugu vs. gibi isler olabilir arada.

arkadaslarinda dedigi gibi bankayla detayli bir sekilde gorus. cevaplari hosuna gitmezse bir avukatada basvur.

birde buraya bak, fikir olusturabilir.http://www.turkhukuksitesi.com/showthread.php?t=10474

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Red` -- 19 Ağustos 2008; 1:54:06 >
  • sen kartını şifreni kaybetmeyecek ve kimseyle paylaşmayacaksın. birileri şifreni ele geçirdi ise bu bankanın suçu deil. diğelim kaybettin kartını ozaman bankayı ararsın. aradığındna sonra herhangi harcama yapılırsa onu banka öder. doğrusu da budur bence.
  • Harcama yapıldıgında bana anında mesaj gelıyo 100 ytl de olsa onaylıyomusunuz dıye onaylamassam anında alışverış yapılan yere banka telefon acıyoo..Sanırım bunu her banka yapmıyo..
  • Pardon ama akbank mı yine?
  • quote:

Orjinalden alıntı: Red`

bankaninda sorumlulugu var buraya bakabilirsin;http://hurarsiv.hurriyet.com.tr/goster/haber.aspx?id=5548232&yazarid=18

bankaya haber verip gereken islemleri yaptirirsan, ondan sonrasini hukuk halleder. tabii bu arada kartin calinmasi, kusurun kimde oldugu vs. gibi isler olabilir arada.

arkadaslarinda dedigi gibi bankayla detayli bir sekilde gorus. cevaplari hosuna gitmezse bir avukatada basvur.

birde buraya bak, fikir olusturabilir.http://www.turkhukuksitesi.com/showthread.php?t=10474

Teşekkürler red tüm surularımın cevabını aldım.

ben bu parayı geri alacam öyle yada böyle ilginize ve cevaplarınıza teşekküerler
  • quote:

Orjinalden alıntı: kamiloglu

kredi kartı no ve şifreyi yazarsan yardımcı olmaya çalışırım

şifreni kaptırdıysan banka sorumluluk üstlenmez. bu kredi kartı alırken sana imzalattırılan sözleşmede de yazar...

Bankalar çalıntı kredi kartlarından da sorumlu

YENİ Banka Kartları Kanunu sayesinde, kayıp ve çalıntı kartlarla gerçekleştirilen vurgunların faturası artık, kart kullanıcılarına yıkılamıyor.

YASAL ZORUNLULUK:

Tüm bu uygulamalarda, 5464 sayılı yeni Banka Kartları Kanunu'nun 12'inci ve 16'ıncı maddeleri geçerli oluyor. Yasa'nın 12'inci maddesi, kart sahibinin sorumluluğunu 150 YTL ile sınırlandırıyor. Çalıntı kartla yapılan harcamaların bu bedeli aşması durumunda da sorumluk bankalara yükleniyor. Aynı yasanın 16'ıncı maddesinde ise kayıp ve çalıntı kartla gerçekleştirilen harcamaların şifre kullanılarak yapılması durumunda kart sahibi bu bilgileri güvenli bir şekilde korumadığı gerekçesiyle cezalandırılıyor. Banka harcamanın sorumluluğunu üstlenmiyor. Bunun sonucunda kart sahibi sorunun çözümü için mahkemeye başvurmak zorunda kalıyor. Kartın veya kart bilgilerinin çalınması, kaybolması ya da başka bir yolla ele geçirilmesi sonucunda, hukuka aykırı kullanımdan doğan zararların sigortalandığına dikkat çeken bankaların yetkilileri, "Kimsenin mağdur olmaması için ilgili sigorta primlerini karşılıyoruz. Bunun ücretini de müşterilerimize yansıtmıyoruz. Ancak, kart kullanıcıları tamamen kişiye bağlı ve sadece o kişinin bilgisi dahilinde olan şifrenin korunmasından sorumludur. O sorumluluğun yerine getirilememesi durumunda biz de yapılan harcamaları kapsam dışı bırakmak zorunda kalıyoruz" dediler.

Red in verdiği hürriyet link inden alıntıdır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ypinar -- 19 Ağustos 2008; 2:37:48 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: ypinar

kredi kartımdan 650,00 YTL harcama yapılmış. bir yere 10 taksit alışveriş.yapmam gereken nedir bu konuda bana yardımcı olursanız sevinirim

Bankani arayip bunu bildirip dilekce yoluyla bir subesine birakirsan, onlar herseyi hallediyor. Ekstreyi ilk basta ode ve 45 gun icinde bakiyene tekrar +eklerler. Avukata mahkemeye gerek yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yander -- 19 Ağustos 2008; 2:42:36 >
  • Sifresiz işlem ve senin imzan yoksa banka alışverişin yapıldığı yerden paranı geri tahsil eder..Ama şifre doğru kullanılmışsa bir barda su içebilirsin.
  • Kredi kartlarından yapılan harcamalarda çoğu kişinin de yazdığı gibi kart sahibinin kesin bir kusuru yoksa yani kart şifresini başkalarına vermediyse bankalar bu parayı size geri ödeme yapıyor. Sizin yapmanız gereken kendi adınıza bankanıza harcama itiraz dilekçesi göndermek ve Kartınızı iptal ettirmek. Tabi bunu kendiniz için yapmış olacaksınız. Herkesin burada yapması gereken birşey daha var ki, o da bana göre en önelisi ve deMUTLAKA VE MUTLAKA yapılması gereken, savcılığa veya Emniyet Müdürlüğü Bünyesinde Görev Yapan KOM (Kaçakçılık ve Organize Şuçlarla Mücadele Şube ) Bilişim Suçları ile Mücadele Şubeye başvurup şikayetçi olmak. Arkadaşlar benim başıma böyle bişey geldi Bankama ve EMNİYETE başvurdum ve emniyet tarafından bana bu kişilerin bir çete olduğu ve Şanlıurfada yakalandığı tanıyıp tanımadığım ve şikayetçi olup olmadığım soruldu tabiki bende şikayetçi oldum ve şuan onlar Şanlıurfa Emniyeti tarafımdan tutuklandı. İşin özü artık onlar kimseyi dolandıramayacaklar. Sizde mutlaka ve mutlaka böyle bir olayda emniyete başvurun ki sizin başınıza gelen başkalarının da başına gelmesin veya sizin başınıza tekrar gelmesin...
    http://hurarsiv.hurriyet.com.tr/goster/haber.aspx?id=5548232&yazarid=18
  • ADAM YARALI BİYLER
  • Herkes atıp tutmuş..

Harcama nereden yapılmış internet üzerinden mi yoksa bir mağaza veya benzeri bir işyerinden POS üzerinden mi eğer POS üzerindense şifre kullanılmış mı???Bu detayları bilmeden banka öder veya sen ödersin vs demek yada bilip bilmeden bankaya sallamak akıl işi değil..

Konuyu açan arkadaşım zaten itiraz dilekçesini yollamış umarım iptal edilir..

Edit : Konu baya bi hortmuş maşallah

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Phaldor -- 8 Kasım 2010; 23:36:02 >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.