Şimdi Ara

Kredi Kartı ve Bankamatik Kartlara Ödediğimiz Ücretleri Geçmişe Dönük Nasıl İade Alırız? [SS'li] (231. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
6.159
Cevap
187
Favori
561.313
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 229230231232233
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: exe_genesis

quote:

Orijinalden alıntı: ferrotello

Yapı kredi 1 ay önceki ekstreme 55tl kart ücreti yansıtmış, müşteri hizmetlerini arayıp da ücreti geri alıyor musunz? Kartı kapatacağım desem parayı geri alabilir miyim?

Öyle demeyin. Kartımı kapatmak istiyorum de. Nedenini soracak. Kart ücretinden dolayı dersin. SOnra -bu yasal falan filan vb. vb. diye konuşacak.

Başka bankanın kartınıda kullanıyorum onlar almıyor. Boş yere ücret ödemek istemiyorum dersin.

20-30 tl bonus yükleyelim diyecek.

55 verdikten sonra 30 alsam ne olacak gibisinden birşeyler söyle :)

Sonra zaten iptal ediyor büyük ihtimal.

İptal ediyor derken, 55tl kart ücretini geri verirler diyorsunuz, değil mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: ahcal06

Şimdi ilk önce ekstraları istiyoruz. Daha sonra bankaya iadeli taahhütlü posta gönderiyoruz doğrumu? Yoksa direk hakem heyetine ekstralarla başvurabilirmiyiz? İlk önce bankaya itiraz dilekçesimi göndermeli ? Eğer göndermeliyse nereye ve nasıl ? Beni bi aydınlatın be allah rızası için :(

Banka internet sayfasından veya kendi mailinizden mail atıp geçmiş yıllara ait ekstreleri bankanızdan isteyin.
    Banka sizin mailinize yıllık üyelik ücretlerine ait ayların ekstrelerini gönderecek.
    Siz ekstrelerle birlikte, dilekçe yazıp tüketici sorunları hakem heyetine başvuruyorsunuz.
    Bu kadar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ahmet macit

quote:

Şimdi ilk önce ekstraları istiyoruz. Daha sonra bankaya iadeli taahhütlü posta gönderiyoruz doğrumu? Yoksa direk hakem heyetine ekstralarla başvurabilirmiyiz? İlk önce bankaya itiraz dilekçesimi göndermeli ? Eğer göndermeliyse nereye ve nasıl ? Beni bi aydınlatın be allah rızası için :(

Banka internet sayfasından veya kendi mailinizden mail atıp geçmiş yıllara ait ekstreleri bankanızdan isteyin.
    Banka sizin mailinize yıllık üyelik ücretlerine ait ayların ekstrelerini gönderecek.
    Siz ekstrelerle birlikte, dilekçe yazıp tüketici sorunları hakem heyetine başvuruyorsunuz.
    Bu kadar.

Bugün hakem heyetine gitti. Dilekçemi almadı ilk önce bankaya başvuracakmışım. Ret cevabı alıp öyle dilekçe vermem gerekiyormuş. Heryerde farklı uygulamamı var ?

• quote:

quote:

quote:

Yapı kredi 1 ay önceki ekstreme 55tl kart ücreti yansıtmış, müşteri hizmetlerini arayıp da ücreti geri alıyor musunz? Kartı kapatacağım desem parayı geri alabilir miyim?

Öyle demeyin. Kartımı kapatmak istiyorum de. Nedenini soracak. Kart ücretinden dolayı dersin. SOnra -bu yasal falan filan vb. vb. diye konuşacak.

Başka bankanın kartınıda kullanıyorum onlar almıyor. Boş yere ücret ödemek istemiyorum dersin.

20-30 tl bonus yükleyelim diyecek.

55 verdikten sonra 30 alsam ne olacak gibisinden birşeyler söyle :)

Sonra zaten iptal ediyor büyük ihtimal.

İptal ediyor derken, 55tl kart ücretini geri verirler diyorsunuz, değil mi?

55 tl kart ücreti ekstrede görünce telefon açıyorsun. Onlarda ücreti iptal ediyorlar.

Ekstrede +55 tl kart ücret iadesi gibi birşey yazıyor.

Ama bu işlem1 yıllık. 1 yıl sonra tekrardan tel açıp iptal ettirmeniz gerekiyor

• quote:

quote:

quote:

Bu kadar.

Bugün hakem heyetine gitti. Dilekçemi almadı ilk önce bankaya başvuracakmışım. Ret cevabı alıp öyle dilekçe vermem gerekiyormuş. Heryerde farklı uygulamamı var ?

Her yerde aynı. Sen bi durumu mahkemeye taşımak için önce karşı taraftan olumsuz bi durum alman lazım. İsteğini yerine getirmemeli ki hak talep edesin. Onun için önce bankaya başvurun. Zaten banka büyük ihtimal verecek. Vermezse bankaya faxla dilekçe yollayın. Ondada vermezse mahkemeye başvurun

• arkadaslar kredi dosya masrafini bu sekilde alabiliyomuyuz

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • ***Hepinize mrb arkadaşlar 2 yıldır ücretsiz kullandığım bonus kartıma bu ay extrem de kredi kartı aidatı altında 49.00TL gibi ödeme gördüm ve sigortalarım attı hemen bankayı aradım kızgın bi şekilde tartıştım o kadar kanun çıkıyor yasalar var bilmem ne var illa ödeyip tüketici mahkemesine mi gidelim dedim ve kartımı kapatın ben bu aidatı ödemiycem dedim onlarda bana bu parayı seve seve ödiyceksiniz der gibi bişey dediler bende tamam ödiycem ama kartımı kapatın dedim istemiyorum kartınızıda bankanızıda bunla ilgili bana mutlaka dönün dedim kapadım 2 gün sonra aradılar kartınızı kapatmayın sizden aidat almayalım efendim dediler bende peki dedim hakkınızı yedirmeyin arkadaşlar bu bankalar işyerlerinden sırf kart alışverişi yapılsın diye o bankamatik el cihazlarından en az yılda 50-100tl gibi bi rakam alıyorlar bizede teklif etmişlerdi iş yerinizde post cihazı bulundurun yılda şu kadar bize verceksiniz diye yani demem o ki bankalar her türlü cebimizdeki kartlarımızdan yaptığımız alışverişlerde para kazanıyorlar bide üstüne aidat adı altında bi para niye verelim...

• quote:

quote:

quote:

quote:

Bu kadar.

Her yerde aynı. Sen bi durumu mahkemeye taşımak için önce karşı taraftan olumsuz bi durum alman lazım. İsteğini yerine getirmemeli ki hak talep edesin. Onun için önce bankaya başvurun. Zaten banka büyük ihtimal verecek. Vermezse bankaya faxla dilekçe yollayın. Ondada vermezse mahkemeye başvurun

Şimdi dilekçe ve ekleriyle (hesap ekstraları) ile iadeli taahütlü posta gönderiyoruz bankanın genel müdürlüğüne. Beklemeye geçerek olumsuz cevap gelirse hakem heyetine gidiyoruz bu olumsuz geri dönüşle. Doğrumudur ?

• Arkadaşlar Teb'de nasıl geri veriyorlar mı kart ücretlerini? Ona göre kartlarımı iptal ettireceğim de
  • quote:

Orijinalden alıntı: akay75

bu gün ikamet ettiğim yerin THH'ne gittim.belgelerimi de güzelce hazırlamıştım ancak görevli bana elindeki 2 adet kararı gösterdi ve şu anda durumun tüketicinin aleyhine olduğunu, hakim amcanın banka lehine karar verdiğini söyledi. "şu anda tüketicilerin mağdur olmaması için başvuru almıyoruz çünki mahkeme tüketicinin aleyhine sonuçlanıyor ve mahkeme masrafları da tüketiciye yükleniyor" dedi. bu güne kadar 2500-3000 civarında tüketicinin kredi kartı aidat ücretini kazandığını ancak şu anda durumun böyle olmadığını söyledi. ben de 2005 yılından bu yana tüm aidatları geri almak için neden bu güne kadar beklediğimi kendime sorarak ve hayıflanarak kapıdan çıktım malesef. sadece 2012 aidatının geri alınabileceğini söyleyen yetkiliye 2012 yılı için dilekçe bıraktım.....

Orda bi bit yenigi var . Biz burda (ısparta) on yıllık kart paralarını geri alıyoz. Size bunları soyleyen memuru bi arastırın.
    Birde burda etrafa baktım ama gozume ilişmedi aranızda kesilen BSMV paralarını iade alan varmı??

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jubeii -- 10 Ekim 2012; 20:56:35 >

• quote:

Orijinalden alıntı: hannibal

Arkadaşlar Teb'de nasıl geri veriyorlar mı kart ücretlerini? Ona göre kartlarımı iptal ettireceğim de

Kart ücretinin geri alınması a bankasına b bankasına gore deismez. Sistem hepsinde aynıdır. Problem bankanın tilkilik yapıp sizi urastırmasıyla alakalıdır.
    Size onerim Sizi urastırmıcak tavuk verip kaz almıcak bankalarla calısmanız. Hep diorum gene dicem. Etrafta zart ucreti zurt ucreti die tellallık yapmayan bankalar var onlarla calısmayı deneyin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: jubeii

quote:

Orijinalden alıntı: akay75

bu gün ikamet ettiğim yerin THH'ne gittim.belgelerimi de güzelce hazırlamıştım ancak görevli bana elindeki 2 adet kararı gösterdi ve şu anda durumun tüketicinin aleyhine olduğunu, hakim amcanın banka lehine karar verdiğini söyledi. "şu anda tüketicilerin mağdur olmaması için başvuru almıyoruz çünki mahkeme tüketicinin aleyhine sonuçlanıyor ve mahkeme masrafları da tüketiciye yükleniyor" dedi. bu güne kadar 2500-3000 civarında tüketicinin kredi kartı aidat ücretini kazandığını ancak şu anda durumun böyle olmadığını söyledi. ben de 2005 yılından bu yana tüm aidatları geri almak için neden bu güne kadar beklediğimi kendime sorarak ve hayıflanarak kapıdan çıktım malesef. sadece 2012 aidatının geri alınabileceğini söyleyen yetkiliye 2012 yılı için dilekçe bıraktım.....

Orda bi bit yenigi var . Biz burda (ısparta) on yıllık kart paralarını geri alıyoz. Size bunları soyleyen memuru bi arastırın.
    Birde burda etrafa baktım ama gozume ilişmedi aranızda kesilen BSMV paralarını iade alan varmı??

valla adam tüketici aleyhine olan kararı gösterince tırstım bi de duvara asmış ki gelen görsün direk

• quote:

Orijinalden alıntı: jubeii

quote:

Orijinalden alıntı: hannibal

Arkadaşlar Teb'de nasıl geri veriyorlar mı kart ücretlerini? Ona göre kartlarımı iptal ettireceğim de

Kart ücretinin geri alınması a bankasına b bankasına gore deismez. Sistem hepsinde aynıdır. Problem bankanın tilkilik yapıp sizi urastırmasıyla alakalıdır.
    Size onerim Sizi urastırmıcak tavuk verip kaz almıcak bankalarla calısmanız. Hep diorum gene dicem. Etrafta zart ucreti zurt ucreti die tellallık yapmayan bankalar var onlarla calısmayı deneyin.

hangi bankalar mesela? aklıma bi tek asya bank geldi
  • Finansbankta sanırım cok islemden para almıyor. Sorun sorusturun. Bu isler sormayla ogrenilir. Millet halt varmıs gibi ismi en cok duyulana gidio.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jubeii -- 11 Ekim 2012; 0:07:21 >
  • Finansbankta KMH bım var ve bu hesaptan 2.5 yıl boyunca 3 ayda bir 25 tl kesildi.Yılda 100 tl kesildi.Ben hakem heyetine gitsem bu parayı geri alabilir miyim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hurshit

quote:

Orijinalden alıntı: serkaneker

Daha önce Kredi kartı aidatı nedeniyle Tüketici Hakem Heyetine başvurmuştum ve lehime karar çıkmıştı. İş Bankası Hakem Heyeti kararının iptali için mahkemeye başvurmuştu. Mahkemenin duruşması bugün yapıldı ve bankanın açmak istediği dava kabul edilmedi. Yani hakem heyeti kararı onaylanmış oldu.

Gerekçeli karar bir kaç gün içinde çıkar muhtemelen.

Tebrikler. Kararın kopyasını paylaşırsanız iyi olur herkes için.

Buyrun arkadaşlar. Gerekçeli mahkeme kararı ve tüketici hakem heyeti kararı.

http://www13.zippyshare.com/v/21641936/file.html

Edit: Mümkün olduğunca çok yerde paylaşalım lütfen. Herkes faydalansın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serkaneker -- 11 Ekim 2012; 16:15:59 >

• Teşekkürler. Bizim aidat da yatmış ama dava haberi filan yok henüz. Herhalde boşa yorulmak istemediler.
  • Merhaba arkadaşlar, Finansbank 2009-2008-2010-2011 toplam 90 lira kart aidatı kesti benden 1 hafta önce finansbankı aradım eski ekstrelerimi istedim ekstre başına 1 tl isterseniz gönderilim dediler kabul etmedim, Allahtan mail adresimde hepsi duruyomuş. Aradım bankayı kesilen paraların iadesini talep ettim bana malesef veremeyiz dediler mail attım olumsuz sonuçlandı.
    Günah benden gitti dedim ve ekstreleri alıp TOKAT il tüketici mahkemesine gittim şube müdürü ile görüştüm aldığım cevap aynen bu şekilde:
    Oğlum hiç boşuna uğraşma parayı alamassın imzaladığın sözleşmede kabul etmişsin çünkü bende kullanıyorum kart ve paşa paşa ödüyorum dedi İstersen işlemlerini başlatalım ama yazıktır boşuna kaybedip avukat masraflarını vs ödeme dedi bende korktum şidmi ne yapmam gerekiyor gidip başvuru yapsam olumlu sonuçlanırmı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Han-X

Merhaba arkadaşlar, Finansbank 2009-2008-2010-2011 toplam 90 lira kart aidatı kesti benden 1 hafta önce finansbankı aradım eski ekstrelerimi istedim ekstre başına 1 tl isterseniz gönderilim dediler kabul etmedim, Allahtan mail adresimde hepsi duruyomuş. Aradım bankayı kesilen paraların iadesini talep ettim bana malesef veremeyiz dediler mail attım olumsuz sonuçlandı.
    Günah benden gitti dedim ve ekstreleri alıp TOKAT il tüketici mahkemesine gittim şube müdürü ile görüştüm aldığım cevap aynen bu şekilde:
    Oğlum hiç boşuna uğraşma parayı alamassın imzaladığın sözleşmede kabul etmişsin çünkü bende kullanıyorum kart ve paşa paşa ödüyorum dedi İstersen işlemlerini başlatalım ama yazıktır boşuna kaybedip avukat masraflarını vs ödeme dedi bende korktum şidmi ne yapmam gerekiyor gidip başvuru yapsam olumlu sonuçlanırmı?

İki mesaj yukarda paylaştığım kararlar var o kararlar ile müracaat edebilirsiniz. Tarihleri yenidir.

• Hepsi hepsi bir dilekçe vereceksiniz. Yukarıda örnek kararlar da var, korkacak birşey yok. Bazı heyetlerde hazır dilekçe örnekleri de var. Boşluğa kart numaranızı yazıp ekstre fotokopilerinden ikişer tane iliştirip imzalayıp veriyorsunuz.
    (Dilekçenizi almayan memur suç işlemiş olur. )
    (Mahkemeye değil kaymakamlıktaki tüketici hakem heyetine gideceksiniz. )
  • 
Sayfa: önceki 229230231232233
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.