Şimdi Ara

Kredi Kartı ve Bankamatik Kartlara Ödediğimiz Ücretleri Geçmişe Dönük Nasıl İade Alırız? [SS'li] (176. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6.159
Cevap
187
Favori
561.314
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 174175176177178
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ysa1992

her yıl tüm bankalardan sorunsuz iade alıyorduk bu yıl finansbank sorun çıkarttı ne yapmak gerekiyor varmı başına gelen...

finans bu yılın başında banada sorun çıkartmıştı.2 sefer sitelerinde mail attım iadesi için.talebiniz olumsuz sonuçlanmıştır diye mesaj geldi 2 mailede.daha sonra sinirlenip müşteri hizmetlerini aradım.çıkan kadında gider gibi konuşup iptal etsenizde parayı ödemeniz gerekir çünkü ocak ayı kesilmiş(şubatta aramıştım çünkü haliyle şubat ekstresine yansımış,kart kullanılmadığından ekstrede gelmiyordu)bende dedim böyle saçmalıklı olur.böyle oluyo isterseniz kapatmayın diyince bende sen kapat ben onu yasal yollarla alıcam dedim kapattırdım.arama bittikten sonrada sitelerine tekrar girip,müşteri temsilcileriyle aramda geçen konuşmayı aktardım yasal yolla alıcağımı belitrttim.bu sefer ne deseler beğenirsiniz:talabiniz bir sefere mahsus onaylanmıştır sonuç olarak hem kartlarını kapatırttım hemde paramı geri aldım.

yanlız kadermidir bilmem,eski çalıştığım yer garantiyle çalışıyordu yeni işe geçtim ocak ayı sonunda.yeni yerde finansla çalışıyomuş.şimdi finans yine kredi kartı yolladı hemde bu sefer gold birde nakit kart geldi maaş için.bakalım seneye ne olcak.

• Ben hsbc mustersiydim kapattım şimdi paramı geri almak istiyorum ama bir türlü müşteri hizmetlerinden ulaşamıyorum geçmişe dönük hesap özeti için ...
  • garanti nedense hep sorun çıkartmakta :)
  • Bankasya hesaptan 3 aylık 10 tl yıllık 40 tl kesiyor
    benden de 20 tl kesmiş mail attım maile gelen cevapta ödeyemeyiz kesinti kanuni felan demişler ama
    bugün hesabıma 19 tl geri yatırmışlar.. 1 tl kesmişler
  • Takip eve gidince aglatcam hepsini :D
  • Akbank'a 5 kere mail attım 1 tanesine cevap vermediler
  • Garanti Bankası 2008 yılından itibaren benden almış olduğu aylık aidat ücretlerinin hepsinin ekstresini aldım ama banka diğerlerini veremiyoruz diyor. Daha 5 yıl filan var almam gereken. Bunları nasıl alacağım bir fikri olan var mı ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: RévivaL

Garanti Bankası 2008 yılından itibaren benden almış olduğu aylık aidat ücretlerinin hepsinin ekstresini aldım ama banka diğerlerini veremiyoruz diyor. Daha 5 yıl filan var almam gereken. Bunları nasıl alacağım bir fikri olan var mı ?

şansının tekrar dene
    geri ödeyecekleri miktarı düşük tutmak içinböyle söylemiş olabilirler
    ben 2004 yılından itibaren bütün extrelerimi istedim
    her biri teker teker mailime gönderildi.
  • Arkadaşlar kart aidat ücret iadesi için bankaya falan boşa bişey göndermeyim sadece zaman kaybı sonuç sıfır.

mutlaka ilçenizde bulunan tüketici hakem heyetine gidip başvurunuzu yapın. kart ücretini daha hızlı iade almak için çıkan THH kararını bankaya fax çekin ondan sonra bak nasıl kuzu oluyorlar görün.
  • quote:

Orijinalden alıntı: deviLLife

quote:

Garanti Bankası 2008 yılından itibaren benden almış olduğu aylık aidat ücretlerinin hepsinin ekstresini aldım ama banka diğerlerini veremiyoruz diyor. Daha 5 yıl filan var almam gereken. Bunları nasıl alacağım bir fikri olan var mı ?

şansının tekrar dene

Babamın öğrencisi Garanti'de çalışıyordu. O çıkartmış bugün vermiş ama diğerlerini çıkartamadım demiş. Mail ile nasıl yapacağız peki ?

• arkadaşlar bende 4 yıldır 3 tane kredi kartı kullanıyorum. ama bu kartları öğrencilik döneminde açtırmıştım. ekstrelerde kesilen bi sürü ücret oluyor. daha önce kesilenlere dikkat etmemiştim. 2 ay önce iş bankası bankamatik kartımdan kart aidatı çekilmişti. bankaya başvurup öğrenci belgesiyle birlikte bi dilekçe yazınca paramı iade ettiler. acaba diğer bankalardan böyle alabileceğim ücretler varmıdır? öğrenci olduğum için kesinti yapmıyo olabilirler mi?
  • işbankasının hesap işletim ücreti için thh ye müracat etmiştim lehime karar çıktı.iki hafta bekle bankayla irtibata geç dediler. ben üç hafta bekledim gittim bankaya bize böyle karar henüz gelmedi diyorlar.bugün tekrar thh ye gittim biz kararı gönderdik diyorlar.elimdeki kararın fotokopisini bankaya bırakmamı ve bir hafta sonra icraya müracat etmemi söylediler.ne şerefsiz bir banka buya.paramızı almak için adliyelerdemi sürünücez.başka ne yapılabilir.tecrübesi olan varmı.
  • Benim anlamadığım bir nokta var. Hesap işletim ücreti nedir ? Kredi kartı aidatından farkı nedir ?

• quote:

Benim anlamadığım bir nokta var. Hesap işletim ücreti nedir ? Kredi kartı aidatından farkı nedir ?

Her ikiside bankanın bizlerden bu denli değişik türlü isimler altında zorla borçlandırıp haraç kestiği bedeldir dostum..!

• quote:

Orijinalden alıntı: dj.trust.06

quote:

Benim anlamadığım bir nokta var. Hesap işletim ücreti nedir ? Kredi kartı aidatından farkı nedir ?

Her ikiside bankanın bizlerden bu denli değişik türlü isimler altında zorla borçlandırıp haraç kestiği bedeldir dostum..!

Peki biz bu işletim ücretini ekstreden nasıl tespit edeceğiz. Hadi aylık aidat diye onu görebiliyoruz da bu ne diye geçiyor ?
  • quote:

quote:

quote:

şansının tekrar dene

Babamın öğrencisi Garanti'de çalışıyordu. O çıkartmış bugün vermiş ama diğerlerini çıkartamadım demiş. Mail ile nasıl yapacağız peki ?

ben müşteri hizmetlerini arayarak yaptım işlemi.daha telefonu kapamadan mailler düşmeye başlamıstı zaten.
    hesap işletim ücreti ile kart aidatı farklı şeylerdir.
    kart aidatı kredi kartından kesilir.
    hesap işletim ücreti vadesiz mevduat hesabından kesilir.bunu tesbit etmen için hesap hareketlerini incelemelisin buda epey uzun iş.

• quote:

Orijinalden alıntı: ayavas

işbankasının hesap işletim ücreti için thh ye müracat etmiştim lehime karar çıktı.iki hafta bekle bankayla irtibata geç dediler. ben üç hafta bekledim gittim bankaya bize böyle karar henüz gelmedi diyorlar.bugün tekrar thh ye gittim biz kararı gönderdik diyorlar.elimdeki kararın fotokopisini bankaya bırakmamı ve bir hafta sonra icraya müracat etmemi söylediler.ne şerefsiz bir banka buya.paramızı almak için adliyelerdemi sürünücez.başka ne yapılabilir.tecrübesi olan varmı.

gerçekten cevap ellerine ulaşmamış olabilir.zaten konuyu duyan herkes harekete geçtiğinden gereke bankalar gerek thh ler epey yoğun çalışıyolar.banka alınan karar doğrultusunda ödemeyi gerçekleştirir.yoğunluktan kaynaklı olabilir diğer türlü uğraşmak istemez bence.

• quote:

quote:

quote:

quote:

şansının tekrar dene

ben müşteri hizmetlerini arayarak yaptım işlemi.daha telefonu kapamadan mailler düşmeye başlamıstı zaten.
    hesap işletim ücreti ile kart aidatı farklı şeylerdir.
    kart aidatı kredi kartından kesilir.
    hesap işletim ücreti vadesiz mevduat hesabından kesilir.bunu tesbit etmen için hesap hareketlerini incelemelisin buda epey uzun iş.

Anladım hocam. Şu kredi kartı numarasını öğreneyim de maillerle ben de uğraşayım artık

• sadece akbank ın bilançosunu incelemek istedim bu konuda ne kadar ileri gittiklerini görmek için sonuç acı veriyor

2011 yılı

komisyon ve diğer ücretler net karı...1,9 milyar tl

faiz geliri...1,6 milyar

eskiden bankalar paradan para kazanırdı..

şimdi ise bizlerden..
  • ya ben garantiye 3 kere telefon açtım tamam talebiniz alınmış gönderiyoruz diyorlar 1 hafta oldu ama ne gelen var ne giden mail hatalı değil öyle olsa diğer garanti reklam ve ekstreler gelmez süreç uzunmu işliyor garantide deneyimlerinizi bekliyorum
  • 
Sayfa: önceki 174175176177178
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.