Şimdi Ara

Kredi Kartı ve Bankamatik Kartlara Ödediğimiz Ücretleri Geçmişe Dönük Nasıl İade Alırız? [SS'li] (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6.159
Cevap
187
Favori
561.317
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Ph7.0

Biraz önce Yapı Kredi'yi aradım.

Daha önce de hesap işletim ücretine itirazım olduğunu ancak geri dönüş olmadığını,
    bu kez konuyu hakem heyetine götüreceğimi belirttim.
    Geçmişe dönük hesap hareketlerimi e-posta olarak istedim.

Görevli ancak 6 aylık görebileceklerini, kalanına şubeden ulaşılabileceğini söyledi,

Sonrasında biraz beklememi istedi ve şubeden de ancak son 2 yılın dökümünü alabileceğimi söyledi.

Ancak benim bahsedilen hesabım 4 yıldan eskidir.

Yarın sabahtan şubeye gideceğim ama gitmeden bu konuyu size sorayım dedim.

Bu 2 yıldan eskiye dönememe konusu doğrumudur??

yoksa yine ALAVERE DALAVERE yapılıyorda haberimiz mi yok???

Şubeden görebilirsin, doğru söylüyorlar sistem izin vermiyor olabilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: erginbay

şimdi finansbankı aradım, sadece faks şeklinde gönderbiliyoruz dediler. ona faks kaadı mı yeter, bitmez ki o, en az 6 yıllık ekstre göndericekler. 72 ekstre ve de genelde 2 sayfa oluyor onlar toplamda 150 sayfa faksla bitmez, 3 aylık gönderebiliyoruz hemen dediler, ben onu zaten internet bankacılığından görebiliyorum. Saçmalığın daniskası. neyse bakalım, ben en iyisi faksı bilgisayara bağlıyayım bilgisayara atsın direk. Yada bu faksı birisi tek tek çekecekmi anlamadım gitti, benim gibi 10 kişi isteye kafayı yer o faksı çeken arkadaş.

Faks makinasına kağıtları koyuyorsun kendisi yolluyor. Tek tek çekeceğini nasıl düşündünüz anlamadım
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ph7.0

Biraz önce Yapı Kredi'yi aradım.

Daha önce de hesap işletim ücretine itirazım olduğunu ancak geri dönüş olmadığını,
    bu kez konuyu hakem heyetine götüreceğimi belirttim.
    Geçmişe dönük hesap hareketlerimi e-posta olarak istedim.

Görevli ancak 6 aylık görebileceklerini, kalanına şubeden ulaşılabileceğini söyledi,

Sonrasında biraz beklememi istedi ve şubeden de ancak son 2 yılın dökümünü alabileceğimi söyledi.

Ancak benim bahsedilen hesabım 4 yıldan eskidir.

Yarın sabahtan şubeye gideceğim ama gitmeden bu konuyu size sorayım dedim.

Bu 2 yıldan eskiye dönememe konusu doğrumudur??

yoksa yine ALAVERE DALAVERE yapılıyorda haberimiz mi yok???

Ben cuma günü aradım telefondaki bayan bana son 6 ayın ekstresini yollaybileceğini söyledi, ben daha önceki tarihleri istediğimi söyleyince arşivde olduğunu ve 1-2 güne yollayabileceklerini söyledi, bekleyebileceğimi söyleyince onayladığımı sordu ve cumartesi günü gelen mailde, 2006dan bu yana bütün ekstrelerim gelmişti ve benim kart asıl koçbanktandı daha sonra yapıkredi ile birleşti koçbank ve onlar bile gelmişti.
    Yani zannetmiyorum sadece son 2 senelik dökümü verdiklerini, bana son 3 senelik ekstreleri yolladılar bence ısrarcı olun yollamak zorundalar

• quote:

Orijinalden alıntı: erginbay

şimdi finansbankı aradım, sadece faks şeklinde gönderbiliyoruz dediler. ona faks kaadı mı yeter, bitmez ki o, en az 6 yıllık ekstre göndericekler. 72 ekstre ve de genelde 2 sayfa oluyor onlar toplamda 150 sayfa faksla bitmez, 3 aylık gönderebiliyoruz hemen dediler, ben onu zaten internet bankacılığından görebiliyorum. Saçmalığın daniskası. neyse bakalım, ben en iyisi faksı bilgisayara bağlıyayım bilgisayara atsın direk. Yada bu faksı birisi tek tek çekecekmi anlamadım gitti, benim gibi 10 kişi isteye kafayı yer o faksı çeken arkadaş.

Bence vermemek için zora koşmuşlar benim finansbankta kartım var yaklaşık 14 aylık bende ekstre istedim ve bir zorluk çıkarmadan hepsini mail adresime yolladılar.
    Bence yılmayın mail ile yollamaları için ısrar edin
  • Arkadaşlar az önce YKB ile tekara görüştüm,

Özellikle bir ayrım var ona dikkatinizi çekmek istiyorum,

Kredi kartlarına ait dökümlerinizi zaman kısıtlaması olmadan mail olarak alabiliyorsunuz.

Ancak bende olduğu gibi Mevduat Hesabına ait hesap işletim ücretlerine itiraz edecekseniz,
    şubedeki basılı arşivlere gitmeniz gerekmekte...

Bu durumda işler biraz karışacak sanırım...
  • 3 sayfada konu sahibi dışında sonuç alabilen görmedim. Var mı sonuç alabilen ya da almaya yakın olan?
  • quote:

Orijinalden alıntı: şafi

şu anda müşteri hizmetleri ile görüşüyorum, tek tek extrelerime bakıyor,mailime gönderiyor,
    benim şöyle bir durumum var 50 lira kart kullanım ücreti adı altında benden kesinti yapıldığında bunu belirttiğimde harcama sözü alarak (sözünüze bonus kamp.) sürekli kesilen tutar kadar bonus yüklenmişti acaba bu sorun teşkil edermi, yada biz size geri ödemeyi bu şekilde yapmıştık diyebilirlermi merak ediyorum.??

o sorun teşkil etmez.
    sözüne bonus kredi kartı ücreti için değil, kartın kampanyasıdır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: caferkaya

nasıl dava açıyor ki. ben istiyorum verdigim parayı bana ne hakla dava açıyor ki . pek anlamam ama bana ne diyerek dava açaçak aldıgım ücreti geri istiyor diye dava açılır mı ? vermez olur biter :D ne yapmalı sizce ?

kardeş sen paranı almak için zaten dava açıyorsun hakem heyeti aracılığıyla işler böyle yürüyor onlarda karşı dava açıyorlar olay bu
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nevi şahsına münhasır

3 sayfada konu sahibi dışında sonuç alabilen görmedim. Var mı sonuç alabilen ya da almaya yakın olan?

Nasıl sonuç alsınki,,çoğu başlangıç aşamasında,,sonuç için 1-2 ay geçmesi gerekiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: gunesser

quote:

3 sayfada konu sahibi dışında sonuç alabilen görmedim. Var mı sonuç alabilen ya da almaya yakın olan?

Nasıl sonuç alsınki,,çoğu başlangıç aşamasında,,sonuç için 1-2 ay geçmesi gerekiyor.

daha önce de sordum ama cevap vermedin, konu ile ilgin alakan gerçekten takdire şayan ama şu "çift virgül" meselesi nedir, birine inat mı, yoksa normal mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: CoMiSeR

quote:

quote:

daha önce de sordum ama cevap vermedin, konu ile ilgin alakan gerçekten takdire şayan ama şu "çift virgül" meselesi nedir, birine inat mı, yoksa normal mi?

Konuda gerekli açıklamaları yapmıştım,,Alışkanlık..

• Yapı kredi World, Yapı kredi Bankamatik, Garanti Flexi ve Garanti Parakart kartlarına ait Hesap işletim ücreti ve Üyelik ücreti adı altında yaptıkları kesintileri gösteren Extraları temin ettim yarın sabah Allah ın izniyle soluğu Hakem heyetinde alıyorum bakalım ne olacak 370 tl gibi bir rakam tutuyor az değil.
  • merhaba,
    biraz evvel tüketici haklarına gittim.Bana verdikleri cevap 4bin bilmemne yasa gereğince sadece son bir aya ait üyelik ücretlerine ilişkin itiraz hakkım olduğu.bunun haricindekileri kabul edemeyeceği.Bende başka arkadaşların başvurduğunu söyledim ama kabul etmedi.Sizdekiler bu konudan bahsetmedimi acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ssesli

merhaba,
    biraz evvel tüketici haklarına gittim.Bana verdikleri cevap 4bin bilmemne yasa gereğince sadece son bir aya ait üyelik ücretlerine ilişkin itiraz hakkım olduğu.bunun haricindekileri kabul edemeyeceği.Bende başka arkadaşların başvurduğunu söyledim ama kabul etmedi.Sizdekiler bu konudan bahsetmedimi acaba?

Selam,,Tüketici haklarınamı gittin?,, tük.hak.heyetinemi gittin?
  • heyetine...
  • bu heyetlerinde bir dediğini öteki tutmuyor, nasıl iş bu ya...
  • Bende az önce tüketici hakem heyetini yanından geldim ve banka başına ptt'den 15tl lik pul istediler yani 3 banka için 45tl lik pul aldım, garanti, yapıkredi ve fınansbank hakkında ekstrelerimi ve dilekçelerimi verdim en az 2 ay içinde sonuç alabileceğimi söylediler bundan sonra beklemekten başka bi çare yok herhalde bir sonuç alırsam paylaşırım
  • görünen o ki işleyiş saldım çayıra... yetkili yetkisizler heryerde? guguk kuralları bazen veriyor bazen vermiyor! ONLY in TUR.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Samsung-İstanbul

geçmişe dönük hesap ekstrelerini bankadan istiyorsunuz demisşsiniz ama biz isteyince vereceklerini sanmıyorum tabi deneyeceğim... 10 senede bana 2 bankamdan 120+120 ekstre geldi neredeyse

benim bildiğim mahkemeye başvurmamız ile bankalar istenen belgeleri oraya vermek zorunda kalıyor
    TEŞEKKÜRLER...

Bana ve arkadaşlarıma ,, o konuda hiç bir zorluk çıkarmadılar,,
    en geç 3 gün içinde gönderdiler,,yasal olarak vermek zorundalarmış,,sadece bankamatik kartımda sorun çıkarttılar,,
    yapıkrediye gittim,,vadesi hesap ekstremi istiyorum dedim,,bana demezmi sayfa başına 1 tl ücret alıyoruz dedi,,
    bir hesapladı,,dünya para çıktı,,bende şöyle söyledim,,bana ücretsiz veremediğinize rağmen bir kağıt verin deyince,,
    Aptallaştı kaldı,,onu veremiyoruz dedi,,neden dedim,,bakın burda yazıyor dedi,,duvara çerçeveletmişler,,ücretlidir diye,,
    Bende 444 müş.hizm.işimi halletim,,
    TÜK HAK.HEYETİNDEKİLER,,YASAL OLARAK BANKALAR HESAP EKSTRELERİNİ ÜCRETSİZ OLARAK VERMEK ZORUNDA OLDUĞUNU SÖYLEDİLER

Finansbank almıyor sanırım. Ben den almadı. Garanti aldı 2 kart var birini iade etti. Yapıkredi de efendim 3 ay gecmiş ger iodyemeyiz dedi 2 karttan birini iptal ettirdim.
    Akbank ve citi bankı sorucam bugun bakalım.

• Az önce Akbankı aradım daha lafım bitmeden 45 TL yı iade etti saolsunlar . ee 11 milyar borcum var dı sadace axess e evi satıp bir gunde odedim borcu iştahlandılar tabi.
    Citi bankı aradım 35 TL yı hemen iade etti.
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.