Şimdi Ara

Kredi Kartı ve Bankamatik Kartlara Ödediğimiz Ücretleri Geçmişe Dönük Nasıl İade Alırız? [SS'li] (33. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6.159
Cevap
187
Favori
561.330
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3132333435
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • garanti öyledir,parayla yıkanıyorlar resmen, yoksa Doğuş grubu Romanya ya 100 şubeyi hangi parayla açacak,ama bizimde sıkı bir maçımız olacak artık bu garantiyle

yetti artık garanti
  • Denizbank Miles&More kredi kartıma 40 lira giydirmiş kart aidatı olarak. Çağrı merkezini aradım iade edemiyoruz ama onun yerine ücretsiz sigorta yapalım falan dedi. Kabul etmedim, düşüneyim dedim.

Denizbank'ı nasıl ikna edebiliriz kart aidatı iadesi için? Tecrübesi olan var mı?

Teşekkürler
  • Allahtan kredi kartı başvurusu için garantiye gitmedim..
    Allah bana doğru yolu gösterdi
  • Şimdi böyle şeyler yapıyorsunuz ama yarın bigün o bankalardan kredi çekmek isterseniz hiçte olumlu gözle bakılmayacağını bilin. Tabi bunları istemek en doğal hakkınız ama ellerine düşmeye görün derim :)
  • Evet arkadaşlar bu akşam araştırma notlarımı gözden geçirdim ve iyice aklıma yattığı için Garanti Bankası'nı arayarak ilk girişimde bulundum.

2005'ten bu yana kredi kartı ve vadesiz hesap ekstrelerimi ve sözleşmelerimi talep ettim. Önce sadece 1 yıllık kredi kartı ekstresine ulaşılabileceği söylendi. Ben de "bana 2005'ten bu yana hepsi gerekiyor, başka bir birimle mi görüşmem gerekiyor" deyince bir süre bekletildim ve talebin alındığı, email adresime gönderileceği bilgisi verildi. Ancak sözleşmelerin ve vadesiz hesap hareketlerinin şubeden alınması gerekiyormuş. Onu da şubeden yarın öbürgün talep edeceğim.

Yapacağım derlemeleri sizinle ayrıca paylaşacağım ama, şimdilik şu kadarını söyleyebilirim ki, haklarını bilen kararlı bir müşteri karşısında bankaların alınan bu ücretleri geri ödememek, kendilerinden istenen bilgileri vermemek gibi hiç bir şansları yok.

Çünkü örnek kararlara baktığımız zaman, olay sadece 12 punto ile yazı, ücretin belirtilmemiş olması filan değil. Örneğin bu sözleşmeler matbu evrak olduğu ve müşteri müzakere edemediği için bile müşteri haklı bulunuyor ve banka ücret alınır demiş olsa, hatta miktarı belirtilmiş olsa bile bu geçersiz kılınıyor.

Gördüğüm kadarıyla bir iki evrak işi haricinde çok fazla uğraştırmayan, ama bekleten bir süreç. Benim için çok sorun değil. Nasılsa bu bedelleri gitmiş olarak görüyorum. Tüketici Hakem Heyeti'ne başvurduktan sonra isterse 3 ay sonra karar çıksın farketmez.

• arkadaşlar bir yıl önce kapatılmış olan kredi kartımın geçmişe dönük ücretlerini alabilirmiyim?
    6 yıl kullandım ve 1 yıl önce kapatmıştım
  • quote:

Orijinalden alıntı: signore

Evet arkadaşlar bu akşam araştırma notlarımı gözden geçirdim ve iyice aklıma yattığı için Garanti Bankası'nı arayarak ilk girişimde bulundum.

2005'ten bu yana kredi kartı ve vadesiz hesap ekstrelerimi ve sözleşmelerimi talep ettim. Önce sadece 1 yıllık kredi kartı ekstresine ulaşılabileceği söylendi. Ben de "bana 2005'ten bu yana hepsi gerekiyor, başka bir birimle mi görüşmem gerekiyor" deyince bir süre bekletildim ve talebin alındığı, email adresime gönderileceği bilgisi verildi. Ancak sözleşmelerin ve vadesiz hesap hareketlerinin şubeden alınması gerekiyormuş. Onu da şubeden yarın öbürgün talep edeceğim.

Yapacağım derlemeleri sizinle ayrıca paylaşacağım ama, şimdilik şu kadarını söyleyebilirim ki, haklarını bilen kararlı bir müşteri karşısında bankaların alınan bu ücretleri geri ödememek, kendilerinden istenen bilgileri vermemek gibi hiç bir şansları yok.

Çünkü örnek kararlara baktığımız zaman, olay sadece 12 punto ile yazı, ücretin belirtilmemiş olması filan değil. Örneğin bu sözleşmeler matbu evrak olduğu ve müşteri müzakere edemediği için bile müşteri haklı bulunuyor ve banka ücret alınır demiş olsa, hatta miktarı belirtilmiş olsa bile bu geçersiz kılınıyor.

Gördüğüm kadarıyla bir iki evrak işi haricinde çok fazla uğraştırmayan, ama bekleten bir süreç. Benim için çok sorun değil. Nasılsa bu bedelleri gitmiş olarak görüyorum. Tüketici Hakem Heyeti'ne başvurduktan sonra isterse 3 ay sonra karar çıksın farketmez.

Başlamak işin yarısıdır,,Güzel haberlerini Bekliyoruz.

• quote:

Orijinalden alıntı: levent06y

arkadaşlar bir yıl önce kapatılmış olan kredi kartımın geçmişe dönük ücretlerini alabilirmiyim?

BuMé®@NG arkadaşımız kapattığı karttan almış iadeyi,,Bir irtibata geç istersen.
  • quote:

Orijinalden alıntı: gunesser

quote:

arkadaşlar bir yıl önce kapatılmış olan kredi kartımın geçmişe dönük ücretlerini alabilirmiyim?

bilgi için teşekkür ederim gunesser arkadaşım
  • quote:

quote:

quote:

bilgi için teşekkür ederim gunesser arkadaşım

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: GokhanAtas

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Tauron

Beyler tüketici heyetine gittiğimde çıktısını aldıgım ekstreleri ait oldugu bankaya tasdik ettirmem gerektiği yoksa hic bir anlam tasımadıgını söyledi, siz nasıl yaptınız aceba, yani garanti'ye gidip ne demeliyim ki o çıktıya mühür vs. bassınlar ????

Yahu ne alakaymış,,Bunuda ilk defa duydum,,Şimdiye kadar başvuran arkadaşlarada
    Böyle bir şart öne sürülmedi,,Ayrıca bankanın gönderdiği belgelerde ismi cismi yazmıyormu?

Ya arkadaşlar Adana Yüreğir Kaymakamlığıda bana bunu yaptı tasdikli olması lazım ve o zamanki sözleşmen lazım dedi ne yapmam lazım bundan sonra

Sözleşmeyi bankadan iste,,Sonra tekrar uğra bakalım ne diyecekler.

Bankadan istedim Posta ile elime geçti ve fotokopisini yollamışlar sanırım sözleşme kağıdının küçültülmüş hali ve içeriğinde Gold kartlardan 30 lira alınacağını yazmış heyete götürsem bana diyecek bak adam burada yazmış daha sen ne uğraşıyorsun gibisinden

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GokhanAtas -- 8 Mart 2010; 23:33:00 >

• Uzun zamandır takip etmiyordum topiği, son 2 sayfadan okuduklarım kadarıyla öncelikle hakem heyetindeki kişilerin keyfine göre harek ettiğini herkez anlamış.

Konuda daha önce aynı konu hakkında 2 hakem heyeti arsındaki farkı anlatmıştım. Unutan ve okumayanlar için kısaca anlatıyım. Arızalı cep telefonuyla ilgili ikametimin bulunduğu kaymakamlığa gittiğimde, sekrater olduğunu tahmin ettiğim adam beni dinledi şikayet etmeni gerektirecek bişey yok dedi. Bende bildiğim kadarıyla ( internetten madde madde araştırmıştım) maddeyi anlattım. Adam kanunu benden iyimi bilecen diye tabiri caizse fırça attı. Ben biraz daha üsteliyince dilekçeyi kabul etsem dava açılması için garanti veremem hakem heyetinden döner, zaten kabul edilsede dava açılması sonuçlanması 3 ay sürer dedi. Bende kinayeli şekilde teşekkür edip çıktım.

Daha sonra iş yerinin bağlı bulunduğu kaymakamlığa aynı şikayetle muracat ettim sekreter beni dinledikten sonra haklısın dava dilekçesi hazırlayalım dedi. Çıkarkende haftada 2 sefer oturum gerçekliştiğinden 15 gün sonra benim konum hakem heyetine geliceğini söyleyince o tarihte şehir dışında olacam bir sonraki haftaya kalsın dedim. 3-5 gün sonra cep telefonumdan aranıp şehir dışında olacağımdan dolayı benim davayı ilk duruşmaya yetiştirmişler, Sonuç itibariyle muracatımdan 15 gün sonra telefonun parasını iade almıştım.

Gelelim banka kart aidatlarına bu ay akbank ve Hsbc ekstrama aidat borcu yüklemişler. İlk önce Hsbc'yi aradım kart aidati iptali söz konusu değil dediler geçen sene iptal edilmişti,bu sene iptal etmezseniz kartı kapatın dedim. İsterseniz ben bir dilekçe yazayım belki geçen seneki gibi size özel iptal gerçekleşebilir dedi müşteri hizmetleri. 8 gün oldu ne iade var nede olumsuz cevap.

Bugünde akbankı aradım, onlarda iptal kriterlerine uygun olmadığımı belirtti geçen sene iptal etmiştiniz dedim, bu sene mumkün değil dedi. Peki kartı kapın dedim o zaman harcama sözüyle 35 TL yükleyelim kartınıza dedi kabul etmiyorum dedim. O zaman 50 TL yükleyelim dedi. Ses tonumu yükselterek 90 TL kart aydatı kesiyorsunuz 3 ayda (yanılmıyorsam) 1000 tl harcarsam 50 TL vereceksiniz bende kabul mu edecem kapatın kartı dedim. Eski müşterisiniz bir kayıt oluşturalım belki ilgili birim başka bir şey yapar dedi.

Onumuzdeki günler hakem heyeti ve bankalarla tabiri caizse poker oyniyacaz
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• Bilgilendirme için teşekkürler.. Hesap kartımdan alınan ücreti geri aldım sayılır. Bankaya THH'nin kararını verdiğimde ödeyeceklerini fakat hesap işletim ücreti almaya devam edeceklerini söylediler. Ben de parayı iade aldıktan sonra hesabımı iptal edeceğimi söyledim. Alacağım tutar: 150 TL

Bir de kredi kartim için aynı tarihte başvuru yapmıştım ama henüz sonuçlanmadı. Büyük ihtimalle bu hafta sonuçlanacak. Karar kağıdını alıp onu da bankaya götürücem ve seve seve onu da iade edecekler. Kredi kartından da bugüne kadar 70 TL çekmişler.

Bu arada hesap kartı da kredi kartı da YKB'ye ait ve başvurumu 5-6 Ocak gibi yapmıştım.
  • VAkıfbanka gittim ekstre için sayfa bası 3.5tl ve 10 gun sonrasına gelir dediler ne biçim iş yahu biz para almaya calısırken onlar b izden alacagımız kadar para alacaklar.. ekstre için para vermek zorundamıyız acaba var mı boyle bir zorunlıuluk...
  • Hsbs Pegasus kredi kartım vardı. Bugüne kadar. Ancak bu ekstremde 60 tl üyelik aidatı almışlar. 3 günden beri 444 0 111 telefondan müşteri hizmetlerine bağlanmaya çalışıyorum. Size yemin ederim toplam arama sürem 40 dk bulmuştur. Daha cebimden para gitti. Her aramandan yaklaşım 10-12 dk bekletiyorlar

Gelelim konuya aidatın mümkün olamıyacağını, ilettiler. Bende kredi kartımı kapattırdım. Şimdi bu parayı seve seve yatıracağım. Ancak geri alabilme şansım varmıdır? cevaplayan arkadaşlara şimdiden teşekkürler.
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
  • Ben de nihayet bugün, hazırladığım evrakları THH ne ulaştırabildim.
    Tük. Hey. Yetkilisi de tanıdık çıkınca , bayağı bir kolay hallettim işlerimi.
    Pul parası filan istemediler...
    Akbank - Garanti Bankalarına Kredi Kartı iadesi için...
    Fİnans a da Hesap işletim Ücreti için başvurduk bakalım...
    Cuma ya kurul un toplanacağını , Pazartesi de bankalarla iletişime geçileceğini öğrendim...
    Kopartırız inşallah şu zalimlerin elinden paramızı....
  • arkadaslar gazetede okumustum gecen gunler arac ve konut kredisi bitiminde alınan rehin kaldırma yazısı (FEK olarak geciyormus) için odenen bedelleride geri alabiliyormusuz artık benden hsbc 40 tl aldı dekontu kaybettim ama internet subesi hesap dokumunden yazdırıp basvurmayı dusunuyorum..

birde bişey sorucam mesela hsbc den hem kredi kartı ücretini hem hesap işletim ücretini hemde rehin kaldırma yazısı ucretini geri almayı dusunuyorum acaba hepsi için ayrı ayrı dilekce ile basvurmak zorundamıyım? hatta akbank hsbc rehin yazısı kredi kartı ucreti hesap işletim ucrt. vs hepsini tek dilekce ile basvurabilirmiyim

daha öönce basvuruda bulunan arkadaslar cevaplayabilirmi acaba tskrler..
  • Beyler bende 7 senedir HSBC Campus var. Bende başvurmak istiyorum ama Hsbc bu konuda biraz abeci davranıyor sanırım.
    Alabilen var mı parasını geri Hsbc den ? Bir de bu olay en geç hangi tarihe kadar, yani mesela azami 5 yıl öncesine kadar olan paraları mı alabiliyoruz ?
  • HSBC uyanıklık yapıyo arkadaşlar. bağlanıyosunuz diyoki sizi başka birime aktarıyorum bekleyin diyo. bekle anam bekle. 10 dk dan fazla bekledik cevap veren yok. kapattık mecbur. bu akşam yine arıcam. yine aktarıyorum dediğinde ağzıma geleni söylicem.
  • Arkadaşlar tüketici hakem heyetine başvurmak kaça maloluyor?

Şu pul ücretidir, zarf parasıdır falan filan..

Değişiyor mu kaymakamlığa göre..

Bir de Ümraniye Kaymakamlığından başvuran oldu mu hiç..
  • 
Sayfa: önceki 3132333435
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.