Şimdi Ara

Kredi Kartı ve Bankamatik Kartlara Ödediğimiz Ücretleri Geçmişe Dönük Nasıl İade Alırız? [SS'li] (174. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6.159
Cevap
187
Favori
561.174
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 172173174175176
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: stormeagle2

quote:

Orijinalden alıntı: murat_5320

quote:

Orijinalden alıntı: musty578

quote:

Orijinalden alıntı: Eneswego

Kredi Kartı Yıllık Aidatı İADESİ için İzlenecek Yol

http://ekonomi.milliyet.com.tr/hakkinizi-arayin-kart-aidatini-alin/ekonomi/ekonomidetay/09.03.2012/1513205/default.htm

burda ki 6. maddede 10 yıllık kadarsa geriye yönelik tüm aydatları isteme hakkımız olduğu söyleniyor

peki 5 senelik olursa olmuyormu bu madde geçersizmi kalıyor bilgisi olan

Linkteki dilekçeyi herhangi bir şubeye versek oluyor mu ? Yoksa İstanbuldaki genel müdürlüğe postalamalımıyım ?

Tahütlü posta ile banka genel müdürlüğüne postalicaksınız. Gönderildiğine dair tahütlü postanın ekini saklicaksınız.

Arkadaşım kredi kartı aidatı geri almak için tahahütlü dilekçe olayı yok. Boşuna zaman kaybı

Gönderin internetten şubenizin haklı şikayet hakkı gibi benzeri müşteri ilişkilerine gelen red cevabını ekleyin dosyanıza. BEN ALDIM BÖYLE.
  • quote:

Orijinalden alıntı: oky

yukarlarda finansbank'ın kartı kapatıp toplam borcu tek seferde ödemek zorunda bırakma tehdidinden bahsedilmiş. az evvel konuştuğum müşteri temsilcisi de aynı şeyi doğruladı. böyle bir şey olabilir mi? taksitli alışverişlerimiz ne olacak?

dostum banada aynı şeyi yaptılar bende borcun azalmasını bekledim borcum azalıncada aradım kartımı kapatın dedim neden dediler 4 ay önceki kart aidatı yüzünden dediler 4 ay önce borcumun hepsini yatırmanız gerek dediniz bende borcumun bitmesini bekledim dedim onlarda peki talebinizi işleme alıyorum ama kartınızı kırıp atmayın 1 hafta içinde aranacaksınız dedi 3 gün sonra aradılar kartınızı neden kapatıyorsunuz dediler dedim böyle böyle o zaman kartınızı 6 ay kapatmayıniade edelim dediler bende tamam dedim iade ettiler 6 ay sonra kaptıcam bende gerçi nisanda da yapıkredi benden kart aidatı kesecek aynı işlemi onlar için yapıcam bakalım ne olucak aynı şeyi yaparlarsa borcum azalana kadar beklerim nasıl olsa yedekte finans var :)
  • bende bonus ve yapıkredi var

yapıkredi okuduguma göre herkese aynısını söylüyor banada 4650 i harca dediler tamam dedim en azından 90 gun ertelemiş olurum diye düşündüm ben zaten kullanıyorum fakat limitim zaten o kadar değil dogal olarakta harcamak istesem limit vermeyecek nasıl bir maktıktır acaba neye göre belirliyorlar bunu acaba kimine 1200 kimine 3000 bana niye 4650 ben bu kadar harcamam için önce limitimi açması lazım herneyse diyelim o kadar harcayamadım sonra ne olacak bi daha ödemek istemiyorum diyince nasıl yol izleyecekler??

bonusumuda senelerdir kullanıyorum arasıra aradım ödemek istemiyorum kapatırım falan dedim bana puan verdiler şimdi eskiye dönük bu puan anlaşmalarımızı hatırlamıyorum nasıl bir yol izlemem lazım ki sonucta bazı aidatları kısmı olarak anlaşmışız tabi ben bunların hepsini geri almak isterim ama bu durumda mümkün müdür?
  • quote:

Orijinalden alıntı: jacktheblack

quote:

quote:

quote:

quote:

http://ekonomi.milliyet.com.tr/hakkinizi-arayin-kart-aidatini-alin/ekonomi/ekonomidetay/09.03.2012/1513205/default.htm

burda ki 6. maddede 10 yıllık kadarsa geriye yönelik tüm aydatları isteme hakkımız olduğu söyleniyor

Linkteki dilekçeyi herhangi bir şubeye versek oluyor mu ? Yoksa İstanbuldaki genel müdürlüğe postalamalımıyım ?

Tahütlü posta ile banka genel müdürlüğüne postalicaksınız. Gönderildiğine dair tahütlü postanın ekini saklicaksınız.

Arkadaşım kredi kartı aidatı geri almak için tahahütlü dilekçe olayı yok. Boşuna zaman kaybı

Gönderin internetten şubenizin haklı şikayet hakkı gibi benzeri müşteri ilişkilerine gelen red cevabını ekleyin dosyanıza. BEN ALDIM BÖYLE.

Bende THH şikayetimde adamın ilk sorduğu şey "Bankanıza tahütlü posta ile ihtarname yolladınız mı ? " oldu. Evet diyince dilekçemi kabul etti.

İstanbul / Ataşehir Kaymakamlığı Üstelik tüketicilerbirligi'nin sitesinde de ihtarnameyi gönderin diye yazıyor. Eğer olurda THH yi kaybedersen veya banka itiraz için dava açıp mahkemeye taşırsa olayı, mailin bir geçerliliği yok. Delil niteliği taşımaz. O yüzden PTT ile tahütlü posta yolluyorsun. Sebebi bu zaten.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi shockwave error -- 20 Mart 2012; 14:34:29 >
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Bende THH şikayetimde adamın ilk sorduğu şey "Bankanıza tahütlü posta ile ihtarname yolladınız mı ? " oldu. Evet diyince dilekçemi kabul etti.

İstanbul / Ataşehir Kaymakamlığı Üstelik tüketicilerbirligi'nin sitesinde de ihtarnameyi gönderin diye yazıyor. Eğer olurda THH yi kaybedersen veya banka itiraz için dava açıp mahkemeye taşırsa olayı, mailin bir geçerliliği yok. Delil niteliği taşımaz. O yüzden PTT ile tahütlü posta yolluyorsun. Sebebi bu zaten.

Nasıl delil niteliği yok :) Bankanın müşteri hizmetlerine gönderilen her çağrının, mesajın kaydı tutulur. Size gönderilen her mesaj, e-mail bankanın kayıtlarında bulunduğu sürece ve elinizde kayıt numarası olduğu sürece delil niteliğindedir. Gerekirse AIHM'e taşısın.

Ben ve benim gibi bir çok kişi KREDİ KARTI AİDATLARINI ihtarname göndermeden aldı.İhtarname gönderipte alanlar var doğrudur. Kaymakamlığım böyle bir şey deme lüksüde yok ki. Elinde bankanın verdiği red cevabı var zaten.
    Ama maalesef ülkemizde aslında insan kaynaklı bürokrasiden dolayı böyle saçma sapan işlere yöneliyor zaman kaybı yaşıyor insanlar. Hani bugün yoğunluğu atlatalımda yarın bakarız allah kerim modunda memurlar oldukça aynı bürokrasi devam eder.

Ben yardımcı olmak istedim her koyun kendi bacağından asılır. Ortada zaten bir çok kişi göndermeden alabiliyorken boşuna zaman kaybı yaşamayın istedim. Neyse şimdi göndermeden birisi alamaz kafasını duvarlara vurur biz de sallandırılırız burda
  • quote:

Orijinalden alıntı: truntola

bonusumuda senelerdir kullanıyorum arasıra aradım ödemek istemiyorum kapatırım falan dedim bana puan verdiler şimdi eskiye dönük bu puan anlaşmalarımızı hatırlamıyorum nasıl bir yol izlemem lazım ki sonucta bazı aidatları kısmı olarak anlaşmışız tabi ben bunların hepsini geri almak isterim ama bu durumda mümkün müdür?

Bonusu söylüyorum. Bana 2011 yılında 3 ay boyunca aylık 400tl harcayın dediler. Zaten harcıyordum öyle bonus olarak geri yatırdılar. Benim şalter atmıştı 2011inde bulunduğu sene için 4 yıllık geriye yönelik başvurmuştum. Bonus yatırdıkları seneninde aidatları olmak üzere 4 senelik aldım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jacktheblack -- 20 Mart 2012; 14:49:07 >
  • Geçen sene bilgi almak için gittiğim Ankara Sincan Hakem heyeti banka başına 10-12 TL pul parası istemişti. Varmı böyle bişey?
  • quote:

quote:

Bonusu söylüyorum. Bana 2011 yılında 3 ay boyunca aylık 400tl harcayın dediler. Zaten harcıyordum öyle bonus olarak geri yatırdılar. Benim şalter atmıştı 2011inde bulunduğu sene için 4 yıllık geriye yönelik başvurmuştum. Bonus yatırdıkları seneninde aidatları olmak üzere 4 senelik aldım.

saol dostum deneyeceğim inşallah verirler
  • Kafam karıştı.Şimdi bu paraları almak için ne yapmalıyım?internette rastladığım dilekçe örneğini doldurup tüketici heyetine mi vermem lazım yardımcı olurmusunuz? geriye dönük ekstre örneği de mi lazım ? heyet için
  • Ben de bugün evrakları teslim ettim. Bu ikinci verişim. Bu sefer kazanıcam inşallah 220 TL alacağım var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kyorhan

quote:

Orijinalden alıntı: Twinkie35

garantiyi aradım hesap işletim i ödemeye yanaşmıyorlar,demekki hakem heyetine başvurucaz.
    hesap işletim değil kredi kartı ücreti o iade edilen diyorlar

Beni de bir hayli uğraştırdılar ben haklı müşteri hattını aradım ama sonuç elde edemedim, genel müdürlüğü arayıp orada birini buldum ve onunla mailleşe mailleşe 3-4 ay sonra bütün sözleşmeyi ve yıllık üyelik bedellerinin bulunduğu fotokopileri yolladılar arşivden. daha başvuru yapmadım thh'e bakalım..

Kart aidatı dışında başka bi ucret daha mı var talep edebildigimiz ?
  • halkbank gol advantage aldım, daha kesinti yapmadılar belki maaş müşterisi oldugum içindi yıllık 10-20 tl kesiyorlar

http://www.halkbank.com.tr/forms/bddk/bddk.asp#
  • quote:

Orijinalden alıntı: [C_a_N_e_R]

Ben de bugün evrakları teslim ettim. Bu ikinci verişim. Bu sefer kazanıcam inşallah 220 TL alacağım var.

ilk seferde neden kaybetmiştiniz ki ? bu ikinci verişim demişssiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: seyffullah

halkbank gol advantage aldım, daha kesinti yapmadılar belki maaş müşterisi oldugum içindi yıllık 10-20 tl kesiyorlar

http://www.halkbank.com.tr/forms/bddk/bddk.asp#

Bende de bitane halkbankası var. 10 TL kesiyor, yeminle her banka böl kesse hiç uğraşmam bile. Yahu garanti istemediğim halde money kart yolladı migrosda kullanmak için, bide asıl bonus k.kartım var. ikisi içinde senede 60tl kesiyor. 1 senede 120 tl çöpe atıyorum. 10 tl kesse uğraşmam bile.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi shockwave error -- 20 Mart 2012; 21:37:13 >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: [C_a_N_e_R]

Ben de bugün evrakları teslim ettim. Bu ikinci verişim. Bu sefer kazanıcam inşallah 220 TL alacağım var.

ilk seferde neden kaybetmiştiniz ki ? bu ikinci verişim demişssiniz.

Eksik evrak sebebiyle deniliyordu elime geçen sonuç belgesinde.

İlkinde verdiklerim:
    1 dilekçe + bankanın gönderdiği 6 sayfa döküm + daha önce alınan 3 kararın 3 sayfa çıktısı + PTT ile iadeli taahhütlü olarak gönderdiğime dair belge (fotokopi) / (Karşıya iletildiğine dair bilgiyi içeren belgeyi vermemiştim.)

Bugün verdiklerim:
    1 dilekçe + bankanın gönderdiği 6 sayfa döküm + 3 sayfa yeni eklenen kesintilerin dekontları (Önceki başvurum 2 yıl önceydi) + daha önce alınan 5 kararın 5 sayfa çıktısı + PTT ile iadeli taahhütlü olarak gönderdiğime dair belge (fotokopi) + karşı tarafa iletildiğine dair elime gelen ptt belgesi (fotokopi).

Banka cevap olarak mail atmıştı ancak mailin çıktısını almadım. Umarım bu sefer olur. Eğer tekrar kaybedersem sanırım bu seferde bankanın cevabının olmaması olabilir. Ama başkaları bunların yarısını bile vermeden alıyor. Bizim tüketici hakem heyeti işi sürekli yokuşa sürüyor sanırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi [C_a_N_e_R] -- 20 Mart 2012; 21:59:48 >
  • arkadaşlar garantiden ekstrelerimi maile istedim yazıcıdan çıktı alıp hakme heyetine götürdüğümüzde sorun olmaz demi eğer 10 yıla yakın alabilirsem tahmini 400 tl civarı parayı kurtarabilecem bugün için iyi para bu arada finansta 55 tl para çaktı sinirlendim kartı iptal edin dedim iptal ettiler acaba 3-5güne dönerlermi vazgeçtik diye yoksa onada ilk sene 45 tl kart ücreti vermişim 2 senedir para almıolardı onuda kurtarırsam 100 tl para
  • takip...
  • quote:

bende bonus ve yapıkredi var

yapıkredi okuduguma göre herkese aynısını söylüyor banada 4650 i harca dediler tamam dedim en azından 90 gun ertelemiş olurum diye düşündüm ben zaten kullanıyorum fakat limitim zaten o kadar değil dogal olarakta harcamak istesem limit vermeyecek nasıl bir maktıktır acaba neye göre belirliyorlar bunu acaba kimine 1200 kimine 3000 bana niye 4650 ben bu kadar harcamam için önce limitimi açması lazım herneyse diyelim o kadar harcayamadım sonra ne olacak bi daha ödemek istemiyorum diyince nasıl yol izleyecekler??

3 ay süre bitince bir daha süre uzatmıyorlar

harcama yapamadığın gün sonrası 50-60 neyse geçirdikleri bedel tekrar yansıyor ekstreye

bana mh söylediği ortalama harcamaya göre ama sizde o kadar limit yok..

benim limit 20..üç ayda 3,5 harca dediler

200 kaldı şu an..
  • bugun finansbankcım tekrar aradı 55 tl parapuan teklifi yaptı lanet olsun şimdi 55 tl için uğraşmıyım dedim onu kabul ettim 6 ay kartı kapatmama garantisiyle ordan yırttık ve bugune kadar cardfinansa hiç aidat vermeme olayını gerçekleştirdim asıl hedef garanti 9 senelik bir sürü kart açıldı kapandı yaklaşık 400-500 tl var bir ekstreler gelsin savaş başlayacak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi geniusm38 -- 21 Mart 2012; 15:02:34 >
  • arkadaslar benim kradi kartı dha 1 senelik 50 tl aldılr ben degilde bizim pederim kart var 15 20 yıllık :) bunu gitsem onun gitme sansı yok devamlı yollarda ben gitsem itiraz etsem aynı sekilde olurmu
  • 
Sayfa: önceki 172173174175176
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.