Şimdi Ara

Kredi Kartı ve Bankamatik Kartlara Ödediğimiz Ücretleri Geçmişe Dönük Nasıl İade Alırız? [SS'li] (173. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
6.159
Cevap
187
Favori
561.177
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 171172173174175
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ben bankasya ben de aldığı 19 tl kart işletim ücretini geri aldım kasım ayında tüketici hakem heyetine başvurdum iki hafta önce karar bana tebliğ edildi ben bankaya mail attım onlar bana dönüp parayı hesabınıza yatırdık dediler
  • quote:

Orijinalden alıntı: nessu

ben bankasya ben de aldığı 19 tl kart işletim ücretini geri aldım kasım ayında tüketici hakem heyetine başvurdum iki hafta önce karar bana tebliğ edildi ben bankaya mail attım onlar bana dönüp parayı hesabınıza yatırdık dediler

Kartını kapatmış mıydın? Kapatmadan yapılabilir mi bu olay ya?
  • Bu yapı kredinin Allah belasını versin 3 tl gecikme bildirimi diye para kesmiş,ekstreler bana e-mail yoluyla geliyor ocak ayı ekstrerinde 3 tl gecikme bildirimi diye para kesilmiş,telefon fln etmediler güya email e göndermişler bilgiyi bu bilgini maliyeti 3 tl olur mu be insafsız halk düşmanı yapı kredi,kart aidatı için başvurunca gecikme bildirimi içinde başvuraym,online müşteri temsilcisiyle görüştüm görüşmede yazanları aktarıyorum ayrıca telefonda açtım emailden şikayette ettim bakalım kuru laf kalabalığı yapacaklar yine sadece.
    NOT:Burda mesele 3 tl değildir zaten ben 3 tl itiraz için 5 liralık telefonla görüşmede yaptım ayrıca,bu sadece haksız yere alınan birşey için bir uğraştır.zaten gecikince faiz işletiyorlar birde üstüne gecikme bildirimi altında 3 tl para alıyorlar nerde vatandaşı koruyacak devlet?

Kredi Kartları Uzmanı : oturuma katıldı.
    Kredi Kartları Uzmanı : İyi günler, size nasıl yardımcı olabilirim?
    BEN : az önce müşteri temsilcisiyle görüştüm sonra şifrem bloke oldu neden
    BEN : itirazda edemiycez mi artık
    BEN : engelleme mi yapıyosunuz
    Kredi Kartları Uzmanı : Eyüp Can Bey, ne için kapandığı ile ilgili bilgi aldınız mı?
    BEN : hayır ben sadece kartımdan kesilen gecikme bildirimi için itiraz ettim
    BEN : 3 tl para kesilmiş haksız yere
    BEN : dava açsam alırım
    Kredi Kartları Uzmanı : Kredi kartınız için son ödeme tarihinizde herhangibir ödeme yapılmaz ise gecikmede olduğunuzun bilgisi size gönderilir ve bunun için ücret kesilmektedir.
    BEN : nerden bilgilendirilmişim ben
    Kredi Kartları Uzmanı : Bu gönderim posta ile yapılmaktadır.
    BEN : sadece ekstreme gelmiş
    Kredi Kartları Uzmanı : Bu nedenle ücret alınmaktadır.
    Kredi Kartları Uzmanı : Bu isteğe bağlı bir gönderim değildir.
    BEN: postama geldiğinin kanıtı nerde
    Kredi Kartları Uzmanı : Henüz size ulaşmamış olabilir.
    Kredi Kartları Uzmanı : Konu ile ilgili şikayetinizihttp://www.yapikredi.com.tr/tr-TR/bizeyazin/BizeYazinNew.aspx linkimizden talebinizi iletebilirisiniz.
    BEN : varmı öyle şey ulaşmayan şeyin parasını alıyosunuz
    Kredi Kartları Uzmanı : Daha önce size iki kze aynı konudu bilgilendirme sağlanmıştır.
    Kredi Kartları Uzmanı : İlgili linkten şikayetinizi iletebilirsiniz.
    BEN : yine bilgilendirin ben anlamıyorum böyle bir para kesintisi olamaz
    Kredi Kartları Uzmanı : Bilgi almak istediğiniz farklı bir konu var mıdır?
    BEN : gecikme bildirimini size maliyeti nedir
    ,
    Kredi Kartları Uzmanı : Eyüp Bey, konu ile ilgili tarafınıza aktarabileceğimiz bir bilgi bulunmamaktadır.
    BEN : email yoluyla gecikme var demek 3 tl olur mu hiç
    Kredi Kartları Uzmanı : llettiğimzi nedenlerden ötürü bu ücret alınmaktadır.
    Kredi Kartları Uzmanı : Ücreti itirazınızı ilettiğimiz linkten iletebilirsiniz.
    BEN : sizin mantığınız kabul ediyor mu bunu bana onu diyin
    BEN : ben itirazımı orayada yaptım tüketici mahkemesinede gidecem
    BEN : bu para neden alınıyor
    Kredi Kartları Uzmanı : Peki. İtiraznızı ilettiniz ise tarafınıza dönüş sağlanır.
    Kredi Kartları Uzmanı : Mail cevap gelmektedir.
    Kredi Kartları Uzmanı : Bilgi almak istediğiniz farklı bir konu var mıdır?
    BEN: var bu para neden alınnıyor
    Kredi Kartları Uzmanı : Nedeni ile ilgili bilgi verilmiştir.
    BEN : açık değil
    Kredi Kartları Uzmanı : Talebinizi ilettiğinzi için, detaylı ve açık bir bilgi mail ile tarafınıza gönderilecektir.
    BEN : para iade edilecek mi
    Kredi Kartları Uzmanı : İtirazınıza yönelik tarafınıza olumlu ya da olumsuz cevap gelecektir.
    Kredi Kartları Uzmanı : Tarafımızdan iadeler ile ilgili bir bilgi verilememektedir.
    BEN : az önce bu konuyla ilgili böyle konuşma geçti sonra şifrem bloke edildi bunu neden yapıyorsunuz tahammülünüz mü yok
    Kredi Kartları Uzmanı : Görüşme esnasında hakaret içeren ve bu tür konuşmalar olduğunda blokelenmektedir.
    Kredi Kartları Uzmanı : Buradan bankacılık konuları ile ilgili bilgi verilmektedir.
    BEN : ben hakaret içeren tek bir kelime etmedim
    BEN : ama siz bloke ettiniz
    BEN : işte hakaret sizin yaptığınız bu terbiyesizliktir
    Kredi Kartları Uzmanı : Konu ile ilgili şikayetinizi iletebilirsiniz. Görüşmeler kayıt altına alınmaktadır.
    Kredi Kartları Uzmanı : Görüşmeler kontrol edilir.
    BEN : edilse ne olur kontrol edende sizin gibiyse boşa uğraş dur insanlar ezilsin siz devam edin haksız para almaya
    Kredi Kartları Uzmanı :Böyle bir konuşma olduğunda sonlandırmak zorundayız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sherlock_holmes_77 -- 19 Mart 2012; 16:11:02 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: z740

Tabiki bütün borcu ödemek gerekir;kartın kapanması için borçlarının da kapanması lazım yoksa taksitleri hangi karta bağlarlar ortada kart olmayacak ki artık:)

şubeden yatırılabiliyor. (banka: hsbc)
  • quote:

Orijinalden alıntı: nuisance

finansbank iyice ş....siz bir banka olmaya başladı.

ben de geçenlerde kredi kartı aidatımı iptal etmezseniz, kredi kartımı iptal edin dedim.
    ücreti iptal etmediler, kartımı iptal edip aynen yukarıdaki arkadaş gibi kalan borcun tamamını istediler. neyseki kalan borcum sadece 200tl idi
    fakat bu finansbankin yaptığı üç kağıdı kapatmaz

yunan bankası ne olacak, kabahat bizde. yaklaşık 8 senedir kredi kartlarına sahiptim, daha şubelerinde içeri adım atmam.

bu arkadaşın başına gelen olayın aynısı daha bana 1 saat önce oldu 55tl kart ücreti yansımış dönem içi işlemlerde gözküyor hesap kesilmedi daha kartı iptal edin dedim hayır edemeyiz 40tl parapuan yükleyelim teklifi geldi bende olmaz kart ücretinin tamamını istiyorum dedim yok olmaz dedi bende dedim daha kullanmadığım senenin parasını tahsil ediyorsunuz dedim hayır dedi kabul etmedi bende dedimki finansbankta ilk yıldan beri kart ücretli değilmi dedim kartımı iptal etti bende sinirlendim cardfinans nakit vadesi hesabımı herşeyi iptal ettirdim bana dediki borcunuzun tamamını ödemek zorundasınız lanet olsun tamam dedim yalnız yasal haklarımı kullanacam dedim tamam kullanın dedi arkadaşlar nasıl bir dilekçeyle nereye başvurayım ?
  • Kredi Kartı Yıllık Aidatı İADESİ için İzlenecek Yol

http://ekonomi.milliyet.com.tr/hakkinizi-arayin-kart-aidatini-alin/ekonomi/ekonomidetay/09.03.2012/1513205/default.htm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Eneswego -- 19 Mart 2012; 17:59:37 >
  • Bu kendine banka diyen denizbanktan kredi kartı alma gafletinde bulundum ilk alışveriş parası diye 45 tl kesmişler ne yapmam lazım bilgisi olan yardımcı olursa çok sevindirir beni
  • quote:

Orijinalden alıntı: ahmety

Yapı kredi bankası kart aidati konusunda ödememe konusunda cok sert 14 yıllık müsterisiyim.. her sene 10 bin tl lık alısverişim oldugu halde kartı iptal ettirdim borcumda yok karta .. malasef bu kafayla cok müsteri kaybederler 65 tl para değil ama böyle bahane ederek almaları hos değil

bana da bu sene yüz vermediler

sadece 3 ayda 3,5 harca dediler öyle iptal ettiler

ama yıllık banka aidatı her yolla geçiriyorlar

50 tl 6 aylık
  • 2 sene önce hesap işletim ücreti için başvurmuştum. Ancak evrak eksikliği var diye davayı kaybettim. Halbuki eksik evrak falan yoktu. Şimdi evrakları biraz daha arttırdım ikinci kez yarın tekrar başvuruyorum. Tabi 2 yıl önce başvurduğum için yeni kesintiler yapıldı, meblağ arttı Canına okuyacağım akbank bekle beni.
  • Ben hiç bir sekılde harcama sözü vermedım ya iade edin kullanayım yada iptal edin dedım adam durmadan yok world puanınızdan cekeyım yok 3 ay su kadar harcama yapın vs vs yapı kredi ile artık hiç bir bağlantım yok kendileri kaybetti bu kafa ile cok müşteri kaybedicek bankalar kredi kartından kazanmıyor kazandığı nokta pos cihazlarıdır ne kadar cok alısveris yapılırsa o kadar yuzde pay alıyorlar ee harcanmayan kredi kartları her zaman zarardır o yuzden milleti alısverise yönlendiriyor :) benden uzak dursun ykb

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ahmety -- 19 Mart 2012; 21:42:03 >
  • İş Bankası ile telefon ile görüşmenin imkanı yok. Kimseye bağlanamıyorsun

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: RévivaL

İş Bankası ile telefon ile görüşmenin imkanı yok. Kimseye bağlanamıyorsun

Bugün aradım anında bağlandı bir suratsıza.
  • quote:

Orijinalden alıntı: s0ft

quote:

Orijinalden alıntı: RévivaL

İş Bankası ile telefon ile görüşmenin imkanı yok. Kimseye bağlanamıyorsun

Bugün aradım anında bağlandı bir suratsıza.

Ben niye bağlanamadım yahu. Hem kredi kartından hem de "6" yı tuşlayarak girmeye çalıştım olmadı
  • quote:

Orijinalden alıntı: omer14

quote:

Orijinalden alıntı: ahmety

Yapı kredi bankası kart aidati konusunda ödememe konusunda cok sert 14 yıllık müsterisiyim.. her sene 10 bin tl lık alısverişim oldugu halde kartı iptal ettirdim borcumda yok karta .. malasef bu kafayla cok müsteri kaybederler 65 tl para değil ama böyle bahane ederek almaları hos değil

bana da bu sene yüz vermediler

sadece 3 ayda 3,5 harca dediler öyle iptal ettiler

ama yıllık banka aidatı her yolla geçiriyorlar

50 tl 6 aylık

banada 2011 in sonunda gold gönderdiler arayıp nerdeyse zorla istermisin 1 yıl kart aidatı yok falan dediler.ilk yıl rahatız bakalım 2013 sonunda hala bu şekilde olurlarsa kart aidatı gelmeden iptal ettireyim bari gold mold diye 60-70tl yi geçirirler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Eneswego

Kredi Kartı Yıllık Aidatı İADESİ için İzlenecek Yol

http://ekonomi.milliyet.com.tr/hakkinizi-arayin-kart-aidatini-alin/ekonomi/ekonomidetay/09.03.2012/1513205/default.htm

burda ki 6. maddede 10 yıllık kadarsa geriye yönelik tüm aydatları isteme hakkımız olduğu söyleniyor

peki 5 senelik olursa olmuyormu bu madde geçersizmi kalıyor bilgisi olan
  • quote:

Orijinalden alıntı: musty578

quote:

burda ki 6. maddede 10 yıllık kadarsa geriye yönelik tüm aydatları isteme hakkımız olduğu söyleniyor

Linkteki dilekçeyi herhangi bir şubeye versek oluyor mu ? Yoksa İstanbuldaki genel müdürlüğe postalamalımıyım ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: murat_5320

quote:

quote:

Linkteki dilekçeyi herhangi bir şubeye versek oluyor mu ? Yoksa İstanbuldaki genel müdürlüğe postalamalımıyım ?

Tahütlü posta ile banka genel müdürlüğüne postalicaksınız. Gönderildiğine dair tahütlü postanın ekini saklicaksınız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: stormeagle2

quote:

Orijinalden alıntı: murat_5320

quote:

quote:

Tahütlü posta ile banka genel müdürlüğüne postalicaksınız. Gönderildiğine dair tahütlü postanın ekini saklicaksınız.

Anladım.
    Teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Twinkie35

garantiyi aradım hesap işletim i ödemeye yanaşmıyorlar,demekki hakem heyetine başvurucaz.
    hesap işletim değil kredi kartı ücreti o iade edilen diyorlar

Beni de bir hayli uğraştırdılar ben haklı müşteri hattını aradım ama sonuç elde edemedim, genel müdürlüğü arayıp orada birini buldum ve onunla mailleşe mailleşe 3-4 ay sonra bütün sözleşmeyi ve yıllık üyelik bedellerinin bulunduğu fotokopileri yolladılar arşivden. daha başvuru yapmadım thh'e bakalım..
  • Bende 10 yıllık Yapı kredi kartımı sırf ücreti almakta direndikleri için kapatmıştım. Hemde bir Fax attıp KOSKOCA YAPI KREDİ BANKASI BENDEN ALDIĞI 60 lira ile ayakta duruyorsa hemen kartımı kapatın diye. Neyse kartı kapattık . Fakat bu yıl tekrar telefon ediyorlar. Size kart verelim diye. Bu yapı kredi gerçekten çok yüzsüz bence . Ben olsam bu faxı aldığım bir müşteriyi tekrar aramam.

Şimdi 3 yıl evvelki Kart ücreti için başvurabilirmiym. Yanlız kredi kartının numarası filan yok .
  • 
Sayfa: önceki 171172173174175
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.