Şimdi Ara

Kredi Kartı ve Bankamatik Kartlara Ödediğimiz Ücretleri Geçmişe Dönük Nasıl İade Alırız? [SS'li] (172. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6.159
Cevap
187
Favori
561.325
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 170171172173174
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İş bankası Gecen sene 35TL kesti THH heyetine verdim dilekcemi 2 ay sonra param hesabıma geçti, banka tekrar kesinti olmayacagını söyledi ve beni bankaya davet ettiler ve yeni sözleşme imzalamam gerektigini belirtti müşteri temsilcileri ve arada bir sürü kelime oyunu ile yetkili arkadaşlarından 1 sözleşme istedi ve yenilerden diyerek üsteleli, okumam gerektigini söyledim biraz sinirlendi hepsini okuyacagım dedim başka bir temsilciye yönlendirildim, ve sözleşmeyi çöpe attim eskisi ile devam ettim. 4-5 Ay önce fark ettim ki tekrardan 40TL ücret kesilmiş durumu kendilerine belirttim yok 2 otomatik fatura talimati verecekmişim felan filan ve 2 ay önce tekrar THH başvurumu yaptım 2 gün önce internetten baktıgımda hesabımda gördüm parayı. Paramı bankanın hesabından çektim ve Halkbank'a gectim 1 adet otomatik ödeme talimati verdigimde herhangi bir kesinti olmadıgını ve internetten havale/eft ve bir çok işlemde hiçbir ücret alınmadıgını ögrendim yakında işbank ile tüm hesap işlemlerini kapatacagım ve bu yasal tefecilerle ugraşmak istemiyorum, Sizde paranızı kesinlikle bırakmayın gözümüze gelmiyor başta 30-50TL nedir ki o kadar banka işlemlerini kullanıyoruz diyip geciştiriyoruz ama her müşterisinden bunu alınca çok büyük meblalar cıkıyor ortaya.

• quote:

Orijinalden alıntı: volcano2K

http://www.tbb.org.tr/Dosyalar/Duyurular/TBB_Kamuoyu_Duyurusu_15_mart_2012.pdf

Kredi Kartı Ücretleri Hakkında
    Kamuoyu Duyurusu
    15 Mart 2012
    Son günlerde kamuoyunda yer alan değerlendirmelerde, Yargıtay’ın bir kararı(*) gerekçe gösterilerek, kredi kartı üyelik ücreti alınmasının yasal olmadığı, ödenmişse de geriye yönelik talep edilebileceği iddia edilmektedir. Birliğimizin 3 Mart 2012 tarihli duyurusunda da açıklandığı üzere, bu iddia doğru değildir.
    Yargıtay’ın ilgili kararında, kredi kartı üyelik ücretinin yasal dayanağının bulunmadığına ilişkin bir değerlendirme yer almamaktadır.
    Kredi kartı üyelik ücreti, Banka Kartları ve Kredi Kartları Kanunu uyarınca, kredi kartı üyelik sözleşmesine göre alınmaktadır. Dolayısıyla yasal dayanağı mevcuttur. Yargıtay’ın yerleşik kararları da bu yöndedir.
    Sonuç olarak, ilgili Yargıtay kararı, kredi kartı üyelik ücretinin alınamayacağı veya alınmış ise iade edilmesi iddialarına dayanak olamaz.
    Bilgilerinize sunarız.
    Saygılarımızla,
    Türkiye Bankalar Birliği

buyrun buradan yakın... :)

o zaman oylar ampule

Beyler bundan sonra k.kartı alacaklar çok dikkatli olsun. Öle maddeler koymuşlardır ki THH dilekçe verdiğiniz anda evinize haciz gelcektir falan böle maddeler olabilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi shockwave error -- 18 Mart 2012; 0:32:37 >

• takip.
    öğrenciyken burs ıcın vakif banktan banka kartı cıkarmıstım serefsizler 50 liramı almışlardı geri almanın zamanı geldi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: volcano2K

http://www.tbb.org.tr/Dosyalar/Duyurular/TBB_Kamuoyu_Duyurusu_15_mart_2012.pdf

Kredi Kartı Ücretleri Hakkında
    Kamuoyu Duyurusu
    15 Mart 2012
    Son günlerde kamuoyunda yer alan değerlendirmelerde, Yargıtay’ın bir kararı(*) gerekçe gösterilerek, kredi kartı üyelik ücreti alınmasının yasal olmadığı, ödenmişse de geriye yönelik talep edilebileceği iddia edilmektedir. Birliğimizin 3 Mart 2012 tarihli duyurusunda da açıklandığı üzere, bu iddia doğru değildir.
    Yargıtay’ın ilgili kararında, kredi kartı üyelik ücretinin yasal dayanağının bulunmadığına ilişkin bir değerlendirme yer almamaktadır.
    Kredi kartı üyelik ücreti, Banka Kartları ve Kredi Kartları Kanunu uyarınca, kredi kartı üyelik sözleşmesine göre alınmaktadır. Dolayısıyla yasal dayanağı mevcuttur. Yargıtay’ın yerleşik kararları da bu yöndedir.
    Sonuç olarak, ilgili Yargıtay kararı, kredi kartı üyelik ücretinin alınamayacağı veya alınmış ise iade edilmesi iddialarına dayanak olamaz.
    Bilgilerinize sunarız.
    Saygılarımızla,
    Türkiye Bankalar Birliği

buyrun buradan yakın... :)

sizler yargıtayın kararına bakın, hakkınızı sonuna kadar alın o kan emici bankalardan, bugün 50 tl yıllık ücret alan bankalar zamanla 100 tl bile alırlar, adam gibi cüzi bir para alsalardı kimse mahkemeye vermezdi....

• Ben bu zamana kadar ödemedim ama yeğenime başvuru yapmasını söyledim 10 yıllık geriye dönük hesap ekstresini ykb istemiş.Çok yoğunuz 7 gün içerisinde size gönderebiliriz cevabını vermişler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: heroesx

Ben bu zamana kadar ödemedim ama yeğenime başvuru yapmasını söyledim 10 yıllık geriye dönük hesap ekstresini ykb istemiş.Çok yoğunuz 7 gün içerisinde size gönderebiliriz cevabını vermişler.

A4 kağıdına eliylemi yazıcakmış ekstreleri ? mail atacak alttarafı
  • Arkadaşlar Bankalar Birliğinin açıklamasını dikkate almayın.Amaç kafa karıştırmak çünkü hakem heyetlerine başvuru zirve yapmış durumda ve hepsini çatır çatır geri ödüyorlar.Ödememeleri durumunda kazanılmış yarı kararları var.sadece 1 tanesini emsal göstermeniz durumunda davayı kendi lehlerine çevirme durumları söz konusu değil.Amaç bu gibi haberlerle sadece başvuru sayısını azaltmak ,ne kadar az kişi başvurursa onlar için o kadar kar.
    Ben hem geçmişe dönelik 9 yıllık aidatımı hemde eşimin 2004 yılında kullanmış ama 2009 da kapatmış olduğu worldcardın geçmişe dönelik yıllık aidat ücretlerini aldım.Hatta bugün kapatılan karta yükleme yapmışlar,bizde müsteriz hizmetlerini arayarak bulunduğumuz ildeki bankanın şubesine havale yapılmasını talep ettik onlarda havale yaptı.havale ücretinin alınıp alınmayacağı husunda soru sorduğumuzda ben buraya mahkeme kararı neticesinde yapılan ödeme diye notumu düştüm umarım almazlar alsalarda çok cüzi bir miktar kesilir dedi bakalım p.tesi göreceğiz.Biz bu konuda vatandaşlarımızı bilinçlendirme adına hem kredi kartları ile ilgili hemde konut kredisi ile ilgili alınan masraflarla ilgili kişilere rehberlik yapmak bakımında facebookda bir platform açtık ve alınan kararları buldukça oraya eklemeye çalşıyor ve tüketici ilgilendiren haberler yayınlıyoruz.
    Szileride buraya bekleriz sadece sayfayı beğenmeniz ve bizi takip etmeniz yeterli.Sizlerde güzel kararlar elinize geçerse bizlere ulaştırsanız orada yayınlar herkesin paylaşımına sunarız..

Facebook sayfamız:https://www.facebook.com/TuketiciHaklariniKorumaPlatformu

• Yapı kredi bankası kart aidati konusunda ödememe konusunda cok sert 14 yıllık müsterisiyim.. her sene 10 bin tl lık alısverişim oldugu halde kartı iptal ettirdim borcumda yok karta .. malasef bu kafayla cok müsteri kaybederler 65 tl para değil ama böyle bahane ederek almaları hos değil
  • Az önce bu ay ki Access kredi kartımın hesap özetine göz attım ve 55 tl üyelik ücreti görünce kan beynime sıcradı.Hemen şerefsizleri aradım.55 tl kesinti yapmısınız aidat dedi bende dalga mı geçyosunuz ne aidatı filan dedim.Bayan hemen tamam iada ediyoruz dedi.Sanak kart ücreti 2,5 tl ve 55 Tl de aidatı iade ediyoruz dedi.

Fakat diğer ay kredi kartınıza yansıyacak dedi.Bu ay mecbur ödücez diğer ay hesabımıza geçircekler.Gözünüzü seveyim ufak paradır 55 tl dir diyip bosvermeyin.Bu adilere para kaptırmayın.

YKB hesabım her eksiye düştüğünde mesaj atıyor telefonuma 1 tl kesiyolar.Şimdi bunu dava edicem.
  • Kapatın kartları rahat edin kart numaramı internetde kullanarak odeme yapmıslardı kapattırdım bu yuzden
  • YKB word karta ilgili bankayı arayıp iptal ettiren oldumu bize 80 tl üyelik ücreti adı altında yansıtılmış...
  • Buyrun burdan yakın 55 tl benim karta 27,5 tl de ek karta kesmişler.Banka diğer ay ödücez dedi inş öderler.
  • ben şanslı olanlardanım şirketin anlaşması sayesinde ne "hesap işletim ücreti" , ne "kart aidatları" , ne de "EFT-Havale ,vs" ücretleri benden alınmıyor. Banka garanti.. Ama her açıkta öpmeye meraklı tabii. mesela tek seferde bankamatikten çekeceğin miktarı çektikten sonra hemen yazıyor daha fazlasınıda çekebilirsiniz diye alttada ek bir ücret karşılığında diye...

Veya geçen turkcell borcumu ödicektim seçenekte hesap yerine kredi kartını seçtim ay ötelemiş olurum diye bi baktım hemen eklemiş 1 küsur ek ücreti.Hesaptan ödedim tabii.

Kart ücreti dışında şu hesap işletim ücretindende az geçirmiyor değiller normalde bankalar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: netten

YKB word karta ilgili bankayı arayıp iptal ettiren oldumu bize 80 tl üyelik ücreti adı altında yansıtılmış...

Şimdi aradım 90 gün içinde 1200 tl harcama yapmamız gerekiyormuş mecburmuz ödemeler yarı bi şubeye uğrayalım ....
  • Merhaba, THH'ye başvururken nüfus kağıdı filan göstermek gerekiyor mu?
    Bende abimin kredi kartı var ama 4 5 yıldır kendim kullanıyorum, ekstreler elime geçti.
    145 tl aidat ödemişim ve geri almak istiyorum. Abimi de rahatsız etmek istemiyorum. Bütün bilgileri var bende zaten.
    Başvuruda herhangi bir sıkıntı çıkar mı?
  • yukarlarda finansbank'ın kartı kapatıp toplam borcu tek seferde ödemek zorunda bırakma tehdidinden bahsedilmiş. az evvel konuştuğum müşteri temsilcisi de aynı şeyi doğruladı. böyle bir şey olabilir mi? taksitli alışverişlerimiz ne olacak?
  • garantiyi aradım hesap işletim i ödemeye yanaşmıyorlar,demekki hakem heyetine başvurucaz.
    hesap işletim değil kredi kartı ücreti o iade edilen diyorlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: octavarium

Merhaba, THH'ye başvururken nüfus kağıdı filan göstermek gerekiyor mu?
    Bende abimin kredi kartı var ama 4 5 yıldır kendim kullanıyorum, ekstreler elime geçti.
    145 tl aidat ödemişim ve geri almak istiyorum. Abimi de rahatsız etmek istemiyorum. Bütün bilgileri var bende zaten.
    Başvuruda herhangi bir sıkıntı çıkar mı?

arkadaşım dilekçeyi nasıl doldurucan, dilekçeyi abine imzalat ve abinin nufüs fotokopisini eklersen işlemin olur tabi thh görevliler kabul ederse....
  • quote:

Orijinalden alıntı: Twinkie35

garantiyi aradım hesap işletim i ödemeye yanaşmıyorlar,demekki hakem heyetine başvurucaz.
    hesap işletim değil kredi kartı ücreti o iade edilen diyorlar

Aynı şey.. Peşini bırakma..

Ben de garantinin peşindeyim şu anda..
  • Tabiki bütün borcu ödemek gerekir;kartın kapanması için borçlarının da kapanması lazım yoksa taksitleri hangi karta bağlarlar ortada kart olmayacak ki artık:)
  • 
Sayfa: önceki 170171172173174
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.