Şimdi Ara

Kredi Kartı Limiti Arttırma

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
1.355
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba elimde 4000 TL Limitli Maximum Kredi Kartı ve ben 5000 TL Alışveriş yapmak istiyorum taksitli içine 1000 TL atarsam kartın 5000 TL tutarında taksitli alışveriş yapabilir miyim acaba ?

• Taksit yapılır fakat banka sadece 4000TL'sine taksit yapar 5000TL'lik alışverişin hali ile koyduğunuz ekstra 1000TL tutardan düşer, yani eğer elden yapıyorsanız 1000TL nakti verin kalanını böldürün, eğer internet hariç alacağınız biryer yoksa 5000TL'ye nakit ile çıkarın ürünü satın alın alım esnasında taksitlendirin yada işlem provizyona düşünce taksitlendirin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: berat256

Taksit yapılır fakat banka sadece 4000TL'sine taksit yapar 5000TL'lik alışverişin hali ile koyduğunuz ekstra 1000TL tutardan düşer, yani eğer elden yapıyorsanız 1000TL nakti verin kalanını böldürün, eğer internet hariç alacağınız biryer yoksa 5000TL'ye nakit ile çıkarın ürünü satın alın alım esnasında taksitlendirin yada işlem provizyona düşünce taksitlendirin.
    Hocam merhaba. Benim şuan kredi kartı limitim 800 tl.

almak istediğim ürün ise 1450 tl.

ben şimdi bir sonraki ekstrem de güncel borcum diyelim ki 200 tl geldi. Ben 200 tl + 650 tl yatırırsam. bir sonraki ay kullanılabilir limitim 1450 tl olur mu?

ve bununla 6 taksitli alışveriş yapsam her ay 800/6=133 tl mi borcum olur? o ekstra yatırdığım nakit direk gider değil mi?

doğru mu anlamışım? Banka bu alışverişe izin vermez diyor korkuyorum. Nakit karta yatırdığım para boşa gitmesin sonra?

not= internet alışverişinden bahsediyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BlackLead -- 23 Ağustos 2019; 14:12:11 >
  • BlackLead kullanıcısına yanıt
    Konuyu baştan alıyorum, 800TL limitli kredi kartının 200 tl dönem borcuna toplam 850TL yatarsa mevcut limitiniz 800'ün 200'ü kullanıldığı için 600 oluyor ya hani üzerine 850

eklediğinizde dediğiniz rakam olan 1450'ye tekabul ediyor. Diğer sorunuz olan taksitli alışveriş kısmına gelirsek bankanız limitiniz kadar taksitli alışveriş yapmanıza müsade eder,

yani ürün 1450TL ise 800TL'si taksitlendirilebilir. Ekstra yatırdığınız tutar banka tarafından alınır kalan 800'ü taksitler haline getirir. Bankanın bu tarz bir alışverişe müsaade

etmemeside olası çünkü ortada hesap karışıklığı olabilir, bu durumda banka karşı tarafa tüm parayı iletecek , bir kısmını kendisi alacak, diğer kısmını taksit taksit alacak biraz

karışık bir tarz olacağı için öngöremiyorum nasıl olacağını. Karta yatırdığınız nakit kesinlikle boşa gitmez merak etmeyin, izin vermezse banka parayı kredi kartından çeker vadesiz

hesaba koyarsınız fakat bunu sadece müşteri hizmetleri yapar, ekstra ücret almadan. Eğer olursa da dediğim gibi alacağınız ürünün bedeli size atanan kart limitinin üstünde ne

kadar kaldıysa o tutar banka tarafından alınır kalan limit üzerine taksit uygulanır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi berat256 -- 23 Ağustos 2019; 20:17:16 >
  • berat256 B kullanıcısına yanıt
    anladım hocam.

ben bir yarın bankayı arayıp sorayım bu sorunu.

daha öncesinde sormuştum bu olayı, müşteri hizmetleri tam bir cevap verememişti kısacası bilmiyordu. Bilen yetkili biri var mıdır acaba?

eğer izin vermeyecekse sistem bu alışverişe, boşuna uğraşmayayım.

teşekkürler bu arada bilgileriniz için.
  • BlackLead kullanıcısına yanıt
    Müşteri hizmetlerine asla mantık gerektiren sorular sormayın kredi kartından nakit avans çekildiğini bilmeyenler bile var. Tam bir cevap veremeyeceklerinden emin olabilirsiniz. Bilen yetkili çıkmaz hepsi aynı düzeyde ordakilerin. Sistem bu alışverişe izin veredebilir vermeyedebilir %50 %50 diyebiliriz. Siz bence şansınızı deneyin. Daha kesin şeyler öğrenmek istiyorsanız bilgili bir şube personeline durumu danışın fakat dediğim gibi banka personelleri olarak ister müşteri hizmetleri ister şube görevlileri pek birşey bilmezler hepsi oraya hazır sistemde yazan şeyleri girmek için geliyorlar gelişmiş bilgiye sahip değiller.
  • quote:

Orijinalden alıntı: berat256

Müşteri hizmetlerine asla mantık gerektiren sorular sormayın kredi kartından nakit avans çekildiğini bilmeyenler bile var. Tam bir cevap veremeyeceklerinden emin olabilirsiniz. Bilen yetkili çıkmaz hepsi aynı düzeyde ordakilerin. Sistem bu alışverişe izin veredebilir vermeyedebilir %50 %50 diyebiliriz. Siz bence şansınızı deneyin. Daha kesin şeyler öğrenmek istiyorsanız bilgili bir şube personeline durumu danışın fakat dediğim gibi banka personelleri olarak ister müşteri hizmetleri ister şube görevlileri pek birşey bilmezler hepsi oraya hazır sistemde yazan şeyleri girmek için geliyorlar gelişmiş bilgiye sahip değiller.
    Anladım hocam saolun

Öğrenci adam olunca hiç limit vermiyorlar işte böyle şeylerle uğraşıyoruz bizde

İş Bankası üniversiteli kartına başvurdum belki kabul edilir de çift kartlı alırım istediğim şeyi de ama kabul edilmedi. Yasal mevzuata göre bana verilen limite ulaşmışmışım. O da 800 TL işte

Gerçi ben bide şansımı garanti bonus genç kartı başvurusuyla denedim ama o da reddedilir büyük ihtimalle.

Nakit biraz fazla eklemiş olacağım ama yapacak bir şey yok.

Bu sistem eğer işe yararsa bildiğin bankaya ücretsiz kredi vermiş olucam mantığı öyle oluyor hahahaha

Bankanın kabul etmemesi için hiç bir neden yok aslında sadece dediğiniz gibi olay biraz karışık, belki o yüzden patlayabilir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.