Şimdi Ara

KREDİ KARTI ÇIKMIYOR [KREDİ PUANI OLUŞTU]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
52
Cevap
1
Favori
7.951
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Aylardır kredi kartı alamıyorum.2yıldır aynı yerde çalışıyorum ama hiç bir banka kredi kartı vermiyor.Daha önce kredi ve kredi kartı kullanmadım.
    Önerisi olan varmı?
    Edit 3 Ocak :Kuveyt Türk ön ödemeli kart alındı.Kredi puanı oluştukça düzenlerim
    Edit 18 Mart :Kredi notu henüz oluşmadı
    Edit 18 Nisan : Temel ihtiyaç kredisi çıktı 3000TL çektim ve geri ödeyeceğim. Geri ödeme yapmadan not oluşmuş. Pazartesi ödeyip 1-2 ay sonra tekrar kontrol edeceğim
    Edit 8 Mayıs : Kredi notu oluştu 1304 puan. Krediyi henüz ödemedim.
    Edit 1Haziran : Kredi puanim anlamsız bir şekilde düştü
    Edit 25 Aralık : Kredi Kartı çıktı 7200TL limitli

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi enemywalker -- 26 Aralık 2020; 4:39:11 >

• Kredi kartı için sigortalı olarak çalışıp çalışmamanın önemi yok. Önemli olan KKB puanındır. Genel itibariyle maaşını aldığın banka kart verir. Ama maaşını bankadan almadığın zaman kkb puanında yoksa kart alamazsın. Bankalar zaman zaman kendilerini puansız müşterilere açarlar. Bu konuda banka şubesine gittiğinde pek yardımcı olmayabilirler. Normal şekilde başvuru yapıp seni gönderirler ve her zamanki gibi red mesajı gelir. Ellerinde tabletlerle çarşıda dolaşıp kart başvurusu alanları takip et. Onlar bu konuya hakim ve şuan hangi banka 0 lara açık bilirler. Ve bana yardımcı oldular çalışmıyoken kkb puanım yokken 750 tl lik kartım onaylanmıştı akbanktan. 1 yıl düzenli kullandım puan yükseldi şuanda 3 adet kart var 3 ünün toplam limiti 19 bin tl.
  • Risk görmüşlerdir, söylediklerin inandırıcı gelmedi.
  • Bankacilik gecmisinizde kesin bir leke vardir maas aldiginiz bankanin vermemesi imkansiz
  • 1100Tl karşılığın da çıkartırım dedi çalışan fakat 1000 kullanabilirsin diye uyardı.
  • Konuda yazdığım gibi daha önceden hiç bir işlem yapmadım.@Machine Wizard

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi enemywalker -- 4 Ağustos 2019; 1:26:44 >
  • enemywalker kullanıcısına yanıt
    Xikartirin 1sene filan kullanin sonra puan vs duzelir baska bankalardanda acabilirsinjz.
  • Zamanında faizler çok düşükken ve EFT masrafsız iken bir anımı anlatayım:

Maaşımı X bankasından alırken başka banka kredi kartını kullanıyordum, çünkü maaşımı aldığım banka KK limiti çok düşüktü ve yıllardır beni tanıyan Migros kasiyerlerine mahçup olmuştum,küçük alışverişler yüzünden.

Ancak, KK son ödeme tarihi maaşımdan 3 gün önceydi. Dolayısıyla X bankasından her ay 3 gün önce kısa vadeli kredi alır ve KK kullandığım bankaya EFT yaptırırdım şubeden.
    EFT masrafsız, 3 günlük kredi faizi de yok denecek kadar azdı.

Bir gün yine kısa vadeli kredi alıp KK borcunu ödemeye gittiğimde işlem çok uzayınca sordum hayırdır diye, yeni gelmiş bir şefimsi demiş ki "bu adamın yüzyıllar öncesinden bir hociz kararı var"

Noluyor deyince gerçeği öğrendim: Cem Uzan denilen Dünya sahtekarı birisinin sahip olduğu Telsim'den tam 2 Ocak'ta ayrılmama rağmen 1 yıllık telsiz bilmem ne vergisi kitlemiş, 5 yılın sonunda hem de tam batarken avukat'a vermiş ve sonra ödemiştim ve elbette Telsim bu vergiyi Devlete ödemiş de değildi.

X bankasının üst kattaki elemanlarının hepsi beni tanır, sesimi yükseltince şefimsiyi ikaz ettiler ve hemen işlemim tamamlanmıştı.

Böyle bir unutulmuş geçmişi de olabilir ya da arkadaş "Yok benim böyle bir sorunum diyebilir ama vardır, yoksa da bulurlar

• Kredi kartı için sigortalı olarak çalışıp çalışmamanın önemi yok. Önemli olan KKB puanındır. Genel itibariyle maaşını aldığın banka kart verir. Ama maaşını bankadan almadığın zaman kkb puanında yoksa kart alamazsın. Bankalar zaman zaman kendilerini puansız müşterilere açarlar. Bu konuda banka şubesine gittiğinde pek yardımcı olmayabilirler. Normal şekilde başvuru yapıp seni gönderirler ve her zamanki gibi red mesajı gelir. Ellerinde tabletlerle çarşıda dolaşıp kart başvurusu alanları takip et. Onlar bu konuya hakim ve şuan hangi banka 0 lara açık bilirler. Ve bana yardımcı oldular çalışmıyoken kkb puanım yokken 750 tl lik kartım onaylanmıştı akbanktan. 1 yıl düzenli kullandım puan yükseldi şuanda 3 adet kart var 3 ünün toplam limiti 19 bin tl.
  • quote:

Orijinalden alıntı: enemywalker

1100Tl karşılığın da çıkartırım dedi çalışan fakat 1000 kullanabilirsin diye uyardı.
    Normal kredi kartı alabildiniz mi ?
  • Hayır çıkmıyor vaz geçtim artık bende :)
  • quote:

Hayır çıkmıyor vaz geçtim artık bende :)
    Puanınız ne kadar ?
  • Puanım oluşmadığı için kredi kartı çıkmıyor
  • quote:

Puanım oluşmadığı için kredi kartı çıkmıyor
    -Kuveyt türk'e gideceksiniz hesap açtıracaksınız sonra hesaba 1.100 tl para yatıracaksınız.

-Para yatırdıktan sonra blokeli kredi kartı başvurusu yapacaksınız ve 1.000 tl limitli kredi kartı verecekler işlemler yoğunluğa göre 2 saat sürebiliyor kredi kartını anında veriyorlar.

-1.000 tl borç yaparsanız 1.000 tl'yi ödemek zorundasınız asgari ödeme seçeneği yok normal kredi kartı alana kadar.

-Düzenli ödeme yaptıktan sonra puan oluşmaya başlar bankanın kredi kartı kriterlerine uygun hale gelindiğinde normal kredi kartı başvurusu yapabilirsiniz.

Not:Verdiğiniz 1.100 tl'yi ancak borcunuzu kapatıp kredi kartını kapattıktan sonra geri alabilirsiniz.

ben kullanıyorum düzenli ödüyorum 4 aydır ve puanım artıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -PoseidoN- -- 3 Ocak 2020; 10:26:35 >

• Gün içerisinde gideceğim
  • Enpara da mı vermiyor?
    Öğrenciye bile 500 ila 1000 lira arası kart veriyorlar?
  • quote:

Orijinalden alıntı: acura07

Enpara da mı vermiyor?
    Öğrenciye bile 500 ila 1000 lira arası kart veriyorlar?
    Geçmişten olumsuzluğun var ise 20 bin tl maaş alsan bile vermiyorlar 1-2 sene puan düzeltmen ve başvuru yapmaman gerekiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: -PoseidoN-

Geçmişten olumsuzluğun var ise 20 bin tl maaş alsan bile vermiyorlar 1-2 sene puan düzeltmen ve başvuru yapmaman gerekiyor.

Alıntıları Göster
    Bu arkadaş hiç kart almadığını söylüyor
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.