Şimdi Ara

Kredi kartı başvurum onaylanmıyor yardımmmm

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
1
Favori
4.379
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • ben daha önceden iş bankasının genç kartını kullanıyodum borcumu uzun bir süre ödemedim takip süreci falan başladı ben borcumu taksitlendirip bu ayın başında bitirdim. şimdi yapıkredi nin playcard öğrenci kredi kartına başvuru yaptım onaylanmadı. sanırım adım kara listeye alınmış. ama yeni yasa gereği ''2017 mayıs ayına kadar borcunun tamamını ödeyenler kara listeden silenecek'' maddesi gereği benim bu listeden silinmiş olmam gerekmiyor mu neden bankalar bu yasaya uymuyor ve bana red yanıtı veriyor yardımcı olabilecek olan var mı acaba???

• Yasa çıktı ama takibe düştüğüne dair kayıtların silinmeyecek. O yüzden bankalar bir kere takibe düşmüş birisine sicil affı çıktı diye kredi kartı vermezler. Eğer öğrenciysen birkaç yıl daha kredi kartını unut.
  • quote:

Orijinalden alıntı: delpiero68

Yasa çıktı ama takibe düştüğüne dair kayıtların silinmeyecek. O yüzden bankalar bir kere takibe düşmüş birisine sicil affı çıktı diye kredi kartı vermezler. Eğer öğrenciysen birkaç yıl daha kredi kartını unut.

peki bununla ilgili net bilgiyi kimden edinebilirim yani ne zaman kart alabilceğime dair bilgiye nerden ulaşabilirim
  • Eğer öğrenciysen gelirin olmadan şu aşamada alamazsın. Maaş aldığın ve alacağın banka belli bir teminat alarak sana kredi kartı verebilir. Teminat derken mesela 1000 lirana bloke koyup, sana 750 lira kredi kartı vermek vs gibi. Onun dışında sana kredi kartı veren banka kendi ayağına sıkmış demektir.
  • Puan 1200 den az ise veya bankalar ile sorunun varsa tek çaren ben gibi Kuveyt Türk Sağlam Kart

1.100tl bloke (vadeli) veriyorsun sana 1000 TL lokanta kredi kartı veriyorlar paran 3-6ay sonra geri gelecek sen bu süre zarfında elektrik su doğalgaz internet cep telefonu market herşeyi bu karttan kullanıp ne kullandiysan 700 TL onu komple ödeyeceksiniz (asgari ödeme yok) paran geri gelene kadar puan yükseliyor o zaman Denizbank bonus gibi bir karta başvuru yaparsın

Not: limit yüksek olması için limit+10% şeklinde yatırmak gerek

1500 TL limitli kart için 1500+150=1.650 TL önden yatiriyorsin bankaya

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Türkiye'de puan findex sistemi var bankalar öncelikle ona bakıyor mesela benim 1.100 puan varken 1.200 Puan gerek dediler vermediler bende nakit para bloke koyup Sağlam kart çıkarttım Kuveyt Türk ten..

Findex müşteri hizmetleri aradım kanun çıksa da farketmez banka puan 1.500 olsa da vermek zorunda değil geriye doğru sizin yaptığınız işlemlere bakar dedi gecikme icra haciz avukatlık durum bunun için 5 sene beklemek veya Kuveyt Türk Sağlam Kart gibi parayı önden bloke koyup kart almak gerek..

2.200 TL yatırıp 2.000 TL limitli kart sahibi olursunuz

Tüm fatura+market harcamasını bununla yapar borcun tamamını ödersiniz (asgari yok) yatirdiginiz para size 3 maç 6 ayda iade ediliyor sonra borcunuz bankaya olmaz puan yükseliyor ve başka bankadan kart alabilirsiniz sabır gerekli yani

• Vallaha kredi karti ve kredi olayinda kredi puani olayina pek inanmiyorum ki haciz yapilandirmam ve kirmizi kalemim oldugu halde 7400 lira limitli kredi kartim cikti bankanin insiyatifine kalmis bir olay bu arada kuryeye verilmis kart ne zamana elime ulasir

• Kredi notuyla ilgili olabilir mi ? şöyle bir şey buldum ama bendede aynı sorun var
    http://www.krediustasi.com/kredi-karti-alamiyorum/
  • quote:

Orijinalden alıntı: ibo83

Puan 1200 den az ise veya bankalar ile sorunun varsa tek çaren ben gibi Kuveyt Türk Sağlam Kart

1.100tl bloke (vadeli) veriyorsun sana 1000 TL lokanta kredi kartı veriyorlar paran 3-6ay sonra geri gelecek sen bu süre zarfında elektrik su doğalgaz internet cep telefonu market herşeyi bu karttan kullanıp ne kullandiysan 700 TL onu komple ödeyeceksiniz (asgari ödeme yok) paran geri gelene kadar puan yükseliyor o zaman Denizbank bonus gibi bir karta başvuru yaparsın

kbakma geç cevap veriyorum baya bi ben öğrenciyim o dediğin olayı yapabilir miyim
  • quote:

Türkiye'de puan findex sistemi var bankalar öncelikle ona bakıyor mesela benim 1.100 puan varken 1.200 Puan gerek dediler vermediler bende nakit para bloke koyup Sağlam kart çıkarttım Kuveyt Türk ten..

Findex müşteri hizmetleri aradım kanun çıksa da farketmez banka puan 1.500 olsa da vermek zorunda değil geriye doğru sizin yaptığınız işlemlere bakar dedi gecikme icra haciz avukatlık durum bunun için 5 sene beklemek veya Kuveyt Türk Sağlam Kart gibi parayı önden bloke koyup kart almak gerek..

2.200 TL yatırıp 2.000 TL limitli kart sahibi olursunuz

Tüm fatura+market harcamasını bununla yapar borcun tamamını ödersiniz (asgari yok) yatirdiginiz para size 3 maç 6 ayda iade ediliyor sonra borcunuz bankaya olmaz puan yükseliyor ve başka bankadan kart alabilirsiniz sabır gerekli yani

dediğim gibi ben öğreciyim kuveyt türk de bana kart vermeyebilirim bi de önden ödeme yapmam yani 2bin lira kadar çok zor başka bir yolu yok mu bunun bi de bu kredi notunu nerden öğrenebilirim

• CeTBLACK C kullanıcısına yanıt
    Bir bankamatik ile EnPara-ininal kart gibi hesap açtır

EnPara mesela havele fatura ödemeden para kesmiyor

Findex sitesinden 8 TL karşılığında ayrıntılı puan rapor iste bankamatik kart bilgilerini yaz...

Puanın 1000 diyelim almak zor gelir durumun belli istersen Denizbank-Seker bank-Finans bank denersin

Kuveyt Türk için en az 1000 TL kart veriliyor bunu. +10% yatırmak gerek 1.100 TL verip 1000 TL kart sahip olursun

1000tl kart ile market-kitap-cafe heryerde kullanırsın sonra gelecek ay aynı miktar yatırıp kullanmaya devam 3 kez böyle yapınca senin para sana geri gelecek o zaman gerçek Kredi kartı gibi olacak (paran olmasa da harcayıp maaş yatiracaksin)

• quote:

Bir bankamatik ile EnPara-ininal kart gibi hesap açtır

EnPara mesela havele fatura ödemeden para kesmiyor

Findex sitesinden 8 TL karşılığında ayrıntılı puan rapor iste bankamatik kart bilgilerini yaz...

Puanın 1000 diyelim almak zor gelir durumun belli istersen Denizbank-Seker bank-Finans bank denersin

Kuveyt Türk için en az 1000 TL kart veriliyor bunu. +10% yatırmak gerek 1.100 TL verip 1000 TL kart sahip olursun

1000tl kart ile market-kitap-cafe heryerde kullanırsın sonra gelecek ay aynı miktar yatırıp kullanmaya devam 3 kez böyle yapınca senin para sana geri gelecek o zaman gerçek Kredi kartı gibi olacak (paran olmasa da harcayıp maaş yatiracaksin)

anladım denenebilir teşekkür ederim
  • Sizin durumunuzda bloke teminatlı kredi kartı faydalı olacaktır. Bunun yanında belirttiğiniz kara listeden silinme gibi bir durum yok aslında. Sicil affı ile alakalı olarak çıkan yasa sadece bankaların kredi notu düşük olan kişilere kredi vermeleri durumunda cezai işlem uygulanmayacağına dair. Yani yine kredi verme tamamen bankanın inisiyatifinde olan bir durum. Detaylı bilgi için:https://www.hesapkurdu.com/kredi-notu/derleme/sicil-affi-ne-zaman-yururluge-girecek-7-soruda-sicil-affi
  • quote:

Puan 1200 den az ise veya bankalar ile sorunun varsa tek çaren ben gibi Kuveyt Türk Sağlam Kart

verdigin paraya ne oluyor karti cikartmak icin verdigin para

• ÇevreMühendisi kullanıcısına yanıt
    3 ay maksimum 6 ay sonra geri iade ediliyor kanunen paranın üstüne yaymıyorlar aylık vadeye koyuyorlar 1000 TL den 11 TL geliyor her ay bu vade yenileniyor..

Şuan bankamatik gibi kendi parami harcıyorum para iade olunca gerçek kredi kartı olcak. 3 ay oldu şuan için iade yok ..

Tüm limiti kullanıp Elektrik su internet market dahil,gelecek ay maaş alınca yatırıp tekrar limiti açtırıyor aynı şekilde bitiriyorum

Para iade olunca bu borç bitecek silinecek o zaman gerçek kredi kartı gibi para olmasa da kart işe yarayacak

TEB bankası bunu yaptı şuan iptal uğraşmak istemiyorlar tek alternatif Kuveyt Türk Sağlam kart

zaten bankalarla sorun yoksa 1200 puan varsa ve sigortalı işte çalışıyorsanız bonus özellikli kart alın gerekirse yıllık 100 TL odeyin buna değer hediye paralar

Bu kartta: Asgarî ödeme yok bu nedenle maaşınız kadar limit koyun

Maaş:1900 tl-Limit:1500 TL kullanıp maaş alınca tamamen borcu ödeyip tekrar kart kullanıyorum bankaya verdiğim 1650 TL en geç 6 ay içinde geri gelince maaş yetmediği yerde faturaları karttan ödeyip gelecek maaştan kullandığım kadar ödeyeceğim 300-500 TL gibi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ibo83 -- 15 Mayıs 2017; 10:9:46 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.