Şimdi Ara

Kredi Kartı Aidatını Geri Almak (Kesin Çözüm) (4. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
300
Cevap
134
Favori
35.752
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
73 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Johny Constantine

Nasıl üstüne para veriyor?

Alıntıları Göster
    https://www.qnbfinansbank.enpara.com/kampanyalar/aidat-veren-kart-kampanyasi

• Bende tüketici haklarına başvuru yaparak axess den 450 lira iade aldim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Lana-Del-Rey kullanıcısına yanıt
    Ama sadece 2 yıl, sonrasında gelen birşey olmuyor. Bu sene 4. yılı dolduruyorum. İlk 2 yıl 100 er den 200 lira iade aldık.

• Akbank özelinde yazıyorum. Bunun için dilekçe vermeye filan gerek olmamıştı. Birkaç yıl önce kartı kapattırdım ve kullanmayacağım dönemin ücret iadesi istedim, yaptılar. Kullanmayacağınız dönemin ücretini alamazlar, suç işlemiş olurlar. Talep ettiğinizde mutlaka alırsınız. BDDK cezaları ciddi oluyor.
  • Bu konuda en uyanık banka garanti, kart aidatını peşin almıyor. Kartı önce kullandiriyor 1 sene sonra diyor ki geçen senenin kullanım ücretini kesiyorum senden diyor.

• Bankacıyım.

Kredi kartı konusunda aidat var mı diye soran asla kredi kartı vermem.

Ben adamın cebine 8000-10.000 TL kullansın diye kart veriyorum adam yıllık 80-100 lirayı soruyor. Alma kardeşim o zaman git para biriktir ne alırsan al.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Denizbank 135,50 TL Yıllık Kart Ücreti kesmiş Dün şikayet var a yazdım bugün iptali gerçekleşmiş

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • rez

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • hocam çok faydalı bir konu. 1 hafta önce benden de kart ücreti aldılar. Kartı kapattırdım belki ikna için arayıp ücreti bonus olarak verirler diye ama aramadılar. İnş bu yöntemi kullanacağım olumlu olursa yazarım çok teşekkürler

edit: Teb ile görüştüm kart aidatını geri yatırmayacaklarını Bankalar birliği Tüketici hakem heyetine gitmemi söylediler yazılı mesaj ile e devlet üzerinden başvurumu yaptım en geç 2 ay içerisinde döneceklerini söylediler. Parayı geri alınca ya da olumsuz olursa tekrardan editlerim.

Edit2: Bankalar birliği tüketici hakem heyeti kararını vermiş. Tebden kart aidatını geri yatıracaklarına dair mesaj geldi. 2 ayı geçti biraz ama bu pandemi döneminde normaldir. Müşteri lehine çok güzel bir uygulama olduğunu düşünüyorum. Hakkımızı böyle almaya devam edersek bankaya müracaat ettiğimizde daha olumlu cevaplanacağına inanıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zar adam -- 9 Ekim 2020; 16:45:46 >

• QNB kredi kartımdan geçen ay 160 lira yıllık aidat kesilmiş. Üstünden 1 ay geçti ve ben bu ayın asgarisini ödedim. Bu söyledikleriniz yapsam ve kartı kullanıma kapatsam aidat ödemesini geri alabilir miyim ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: gøød chãrlotté

Bankacıyım.

Kredi kartı konusunda aidat var mı diye soran asla kredi kartı vermem.

Ben adamın cebine 8000-10.000 TL kullansın diye kart veriyorum adam yıllık 80-100 lirayı soruyor. Alma kardeşim o zaman git para biriktir ne alırsan al.
    Sen kimsin de kimin cebine kart koyuyorsun? Bankacıymış, elemansın işte ben ne istersem onu yapacaksın. Müşteri yoksa sen bir hiçsin hadi işine.

• quote:

Orijinalden alıntı: impact_24

Sen kimsin de kimin cebine kart koyuyorsun? Bankacıymış, elemansın işte ben ne istersem onu yapacaksın. Müşteri yoksa sen bir hiçsin hadi işine.

Alıntıları Göster
    Her yer müşteri yoksa hiç zaten

Ben sizin alışveriş için kartını veren bankacıyım yada emekli babalarınıza,dedelerinize kredi veren,evlendiğinizde altın almak için düğün yapmak için eşya almak için tıpış tıpış şubelere aktığınız bankacıyım.yada ananıza babanız maaşını verebilmek için ebeveynlerinizin patronuna rotatif kredi veren,hastane postane öğretmen maaşlarını gününde ve saatinde hesabına aktaran kişiyim. Yeri gelir Borusan Holding yeri geldi Galatasaray aş yeri geldi siyasi partilerin hesaplarını yöneten kişiyim.

Cumhuriyet tarihinin öncesinde kurulan kurumun çalışanıyım

Pardon sen kimsin?

• Her bankanın tamamen ücretsiz kart seçenekleri var bunlara yönelin. Kart aidatları 200 tl gibi oranlara yaklaştı her ne kadar bize göre hukuksuz olsa da BBDK bankaların bu parayı alabileceğine hükmetti son kararda.

Bu sene Garanti Bankası için ücret vardı örneğin durumum iyi değil kapatacağım deyince fazla ısrar etmeden önümüzdeki 6 ay kapatmama sözüne karşılık ücreti almadılar mesela. Çoğu banka bu esnekliği sağlıyor.

İş bankası da kart aidatı alıyor ama karşılığında isterseniz puan yüklemesi yapıyordu. Bunlarla tabi her sene uğraşılmaz o yüzden en iyisi aidatsız kart kullanmaktır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi m-99 -- 19 Mayıs 2020; 17:54:30 >
  • Geçen ay Akbank Axess karta 189 TL ücret kesti. Ne yaptım ise geri vermediler. Kartı kapatıp ilişiğimi kestim. Şimdi Kalan 11 ay için ücret iadesi isteyeceğim, konu sahibi arkadaşa çok teşekkür ederim.

Bu arada ben ücretsiz kart talep etmedim, bu sorun yaratır mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi srcn1905 -- 19 Mayıs 2020; 18:26:10 >
  • gøød chãrlotté kullanıcısına yanıt
    Bankaların, müşterinin yaptığı alışverişlerden aldığı yüzdelik komisyon ne olacak? Ben neden hem para kazandırıp, hem kart ücreti ödemek zorunda olayım?

• Ben bankayı arayıp aidat alınacak ise kartı iptal ettirmek istiyorum dedim. Söz falan filan birşeyler gevelediler söz falan da vermeden aidatı geri aldım. Tehdit işe yaradı.

• quote:

Orijinalden alıntı: gøød chãrlotté

Her yer müşteri yoksa hiç zaten

Ben sizin alışveriş için kartını veren bankacıyım yada emekli babalarınıza,dedelerinize kredi veren,evlendiğinizde altın almak için düğün yapmak için eşya almak için tıpış tıpış şubelere aktığınız bankacıyım.yada ananıza babanız maaşını verebilmek için ebeveynlerinizin patronuna rotatif kredi veren,hastane postane öğretmen maaşlarını gününde ve saatinde hesabına aktaran kişiyim. Yeri gelir Borusan Holding yeri geldi Galatasaray aş yeri geldi siyasi partilerin hesaplarını yöneten kişiyim.

Cumhuriyet tarihinin öncesinde kurulan kurumun çalışanıyım

Pardon sen kimsin?

Alıntıları Göster
    Yazdıklarının hepsini birileri istediği için yapıyorsun.

Sonuç olarak biz ne istersek onu yapacaksın seve seve.

Kredi istersem kredi vereceksin, hesap aç dersem hesap açacaksın, havale yap dersem havale yapcaksın vs vssssss

Hiçbiri sen istiyorsun diye olmuyor biz istediğimiz için oluyor.

Sen işini yap, yok cebine kart koyuyormuş da havalara bak. Merkez sana ne derse onu yapacaksın bu kadar basit. Kendini nimetten sayma ne kadar müşteri varsa senin kadar da çalışan bankacı var.

• Kartı ilk çıkardığım zaman garanti hemen yapıştırmıştı o zaman 1 kere ödedim bir daha hiç ödemedim her aradığımda direk iptal ediyorlar sağolsunlar üstüne platinium paracard ya gönderdiler istediğim ATM den ücretsiz para çekebiliyorum

• srcn1905 S kullanıcısına yanıt
    Bankaların üye iş yerlerinden aldığı pos komisyonu %1 civarındadır onu da alışveriş yaptığınız mağazalardan keser ama ne yazık ki mağazalar peşin 1000 liralık ürünü 1100 lira gibi müşteriye satarlar halbuki bankanın bu alışverişten komisyonu 10 lira civarıdır onu da üye işyerinden alır.

Ama milletimiz mağazaya sövmek yerine gelir bankacıya söver :) hepinizi anlıyorum bizim mesleğimiz mimlenmiştir,söver ama günlük 100-200 kişi gelir benden istekte bulunur.

• gøød chãrlotté kullanıcısına yanıt
    O zaman müşterilerinden milyar TL'ler kâr eden bankalar niye bireysel müşteriden 3-5 bir şeyler almaya çalışıyor?
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.