Şimdi Ara

kredi kartı aidatı için hakem heyeti kararına karşın bankanın tarafıma açtığı dava (11. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
224
Cevap
13
Favori
46.055
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: sameakan

quote:

Orijinalden alıntı: Kral1905

quote:

quote:

Banka ile yani şube ile görüştüm uzlaşmaya yanaşmadılar hocam, dava görülecek dediler. Bu durumda direkt avukatla görüşsem birşey değişir mi?

avukatıda deneyebılırsınız haksız oldugunuz ıcın ama haklı ısenız yanı bu bınde besten fazla bır ucret alındıysa ve bankaca ucunku bır fırmaya kısıye fature edılmedıyse pesıne dusmek hata olur her hakem heyetı kararı dogru degıldır ıtıraz yolu bu nedenle acıktır ılk derece olarak gorusuyorlar bır nevı dosyaları ama sonucta hakım degıl calısanları.

Bir avukatla görüştüm hocam itiraz edeceğim şansımızın olduğunu söylüyor, thh sürecinde savunma istenmiş ama vermemiş banka, bu sebeple böyle dava açıp ayrıca masrafları bana ödetmek istemesi bankanın adil değil bence.Hayırlısı artık ne diyeyim.

yınelıyorum bınde 5 oranında alınan dosya masrafı 2014te yasallastı savunma vermemıs olması bu kanunu degıstırmez sozlesmenızde yazıyordur. ayrıca ılce thh ye basvurmussunuzdur ılcelerde savunma gelsede bazen farketmezler konuyu ıyı bılen bırınden bır tecrube olarak degerlendırın derım. avukatlarada cok guvenmeyın ben alacagım paraya bakarım der ayrıca oyle avukatlar gordukkı kırk takla atarlar ekstra ucret ıcın. dosya masrafları ıcın thh ye basvurulması gerektıgını bıle bıle ılamsız ıcra yolunu kullanır ıtıraz edılıncede sıkısıp thh ye gıder ıtırazın ıptalını ıster thh den vekalet ucretı alamayacagını bıle bıle vekalet ucretı ıster tuketıcıyıde bu basıt ıslemler ıcın oyalar hatta gozunde buyutur basvurcam dıye para alır 6 ay sonra basvıurur. tuketcı sorar basvurum nerde ne oldu basvuru yoktur ya da yenı gelmıstır gıbı seylerde sık olur yanı son kez uyarayımda bosuna avukatlık ucretı odemeyın

3,10,2015
    Tüketici ve konut finansmanı kredilerine ilişkin ücretler
    MADDE 10 – (1) Finansal tüketicilere kullandırılacak krediler için kredi
    ihtiyacının karşılanmasına olanak sağlayan sistemin işletilmesi ve operasyonel süreçlerin
    yönetilmesi amacıyla alınan tahsis ücreti dışında, istihbarat ücreti, kredi işlem fişi ücreti,
    ödeme planı değiştirme ücreti, değişken taksitli ödeme planı ücreti gibi her ne ad altında
    olursa olsun başkaca bir ücret alınamaz. Kredi tahsis ücreti, kullandırılan kredi
    anaparasının binde beşini geçemez
    . Kurul, gerekli gördüğü hallerde bu sınırı artırmaya
    ve azaltmaya yetkilidir.

Sağolun hocam, tarafımdan hiçbir ücret almadan bakacak avukatım davaya, itiraz edeceğiz, sonuç itibariyle kazanamasam bile itiraz etmek istedim. Kaybedersem de sağlık olsun. Teşekkür ediyorum.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Banka ile yani şube ile görüştüm uzlaşmaya yanaşmadılar hocam, dava görülecek dediler. Bu durumda direkt avukatla görüşsem birşey değişir mi?

avukatıda deneyebılırsınız haksız oldugunuz ıcın ama haklı ısenız yanı bu bınde besten fazla bır ucret alındıysa ve bankaca ucunku bır fırmaya kısıye fature edılmedıyse pesıne dusmek hata olur her hakem heyetı kararı dogru degıldır ıtıraz yolu bu nedenle acıktır ılk derece olarak gorusuyorlar bır nevı dosyaları ama sonucta hakım degıl calısanları.

Bir avukatla görüştüm hocam itiraz edeceğim şansımızın olduğunu söylüyor, thh sürecinde savunma istenmiş ama vermemiş banka, bu sebeple böyle dava açıp ayrıca masrafları bana ödetmek istemesi bankanın adil değil bence.Hayırlısı artık ne diyeyim.

yınelıyorum bınde 5 oranında alınan dosya masrafı 2014te yasallastı savunma vermemıs olması bu kanunu degıstırmez sozlesmenızde yazıyordur. ayrıca ılce thh ye basvurmussunuzdur ılcelerde savunma gelsede bazen farketmezler konuyu ıyı bılen bırınden bır tecrube olarak degerlendırın derım. avukatlarada cok guvenmeyın ben alacagım paraya bakarım der ayrıca oyle avukatlar gordukkı kırk takla atarlar ekstra ucret ıcın. dosya masrafları ıcın thh ye basvurulması gerektıgını bıle bıle ılamsız ıcra yolunu kullanır ıtıraz edılıncede sıkısıp thh ye gıder ıtırazın ıptalını ıster thh den vekalet ucretı alamayacagını bıle bıle vekalet ucretı ıster tuketıcıyıde bu basıt ıslemler ıcın oyalar hatta gozunde buyutur basvurcam dıye para alır 6 ay sonra basvıurur. tuketcı sorar basvurum nerde ne oldu basvuru yoktur ya da yenı gelmıstır gıbı seylerde sık olur yanı son kez uyarayımda bosuna avukatlık ucretı odemeyın

3,10,2015
    Tüketici ve konut finansmanı kredilerine ilişkin ücretler
    MADDE 10 – (1) Finansal tüketicilere kullandırılacak krediler için kredi
    ihtiyacının karşılanmasına olanak sağlayan sistemin işletilmesi ve operasyonel süreçlerin
    yönetilmesi amacıyla alınan tahsis ücreti dışında, istihbarat ücreti, kredi işlem fişi ücreti,
    ödeme planı değiştirme ücreti, değişken taksitli ödeme planı ücreti gibi her ne ad altında
    olursa olsun başkaca bir ücret alınamaz. Kredi tahsis ücreti, kullandırılan kredi
    anaparasının binde beşini geçemez
    . Kurul, gerekli gördüğü hallerde bu sınırı artırmaya
    ve azaltmaya yetkilidir.

Sağolun hocam, tarafımdan hiçbir ücret almadan bakacak avukatım davaya, itiraz edeceğiz, sonuç itibariyle kazanamasam bile itiraz etmek istedim. Kaybedersem de sağlık olsun. Teşekkür ediyorum.

rica ederim sonucuda haber edın bızde bılgılerımızı yenıleyelım, bol sans.
  • Bankanın açtığı geri davaya katılmadığım için 2 küsür bin alacağımı 700 küsüre düşürmüşler.

Katılıp itiraz etseydimbüyük ihtimalle 2 küsür bin olarak alacaktım.

Neyse hiç yoktan iyidir diyerek gittim 700 Tl'yi aldım.Alırken banka birdaha dava açmayacağına dair kağıt imzalatıyor.Onuda imzaladım dedim sonuçta 700 0 dan büyüktür :)
  • Merhaba; mugla tuketici hakem heyeti garanti bankasinin bana kk aidati iadesi icin hukmetti 220tl. Oh mis dedim ama sonra ogrendimki garanti bankasi bu ucreti odememek icin karsi dava acmis. Tabi tirstim haliyle omrumde adliyeye gitmedim dava icin. Aylarca mahkmeme ne olacak bize kac para girer diye dusunurken 25 ocak sanirim dava sonucland. Yargilama gider 26 tl vekalet ucreti 56 tl verdim kurtuldum. Avukatlari bertan Sır (tetikcileri). Demem oki ............. ugrasmayin. Basiniz gereksiz yere agriyor. Banka denen kan emicilerden mumkun mertebe uzak durun. Benim yorumlamam bu sekildedir
  • quote:

Orijinalden alıntı: serdalm

Bankanın açtığı geri davaya katılmadığım için 2 küsür bin alacağımı 700 küsüre düşürmüşler.

Katılıp itiraz etseydimbüyük ihtimalle 2 küsür bin olarak alacaktım.

Neyse hiç yoktan iyidir diyerek gittim 700 Tl'yi aldım.Alırken banka birdaha dava açmayacağına dair kağıt imzalatıyor.Onuda imzaladım dedim sonuçta 700 0 dan büyüktür :)

Katilmamanizla alakasi yoktur. Dava konusu nedir bilmiyorum ama o 2000in icinde bankanin yasal hakki da vardir. Mesela kredi cektiyseniz binde 5 dosya masrafi gibi.

Yalniz bankanin bir daha dava acmayacaginiza dair kagit imzalatmasi sacmaymis. Keske imzalamasaydiniz. Vermezse icra yoluyla alirdiniz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Şurada bankayla uğraşmayın yoksa 50 lira odememek için 2000 tl odersiniz diyen adamlara zerre saygım yok. Bankalar milyonlarca kişiden 50 tl ler alarak haksız kazanç elde ediyorlar. Adam gelmiş burada ahkam kesiyor.

Şunu unutmayın beyler; bu ülke öyle ya da böyle bir hukuk devleti. Kanunlar yasalar mahkemeler hepimiz için var. Bu ülkede nefes alan, yaşayan insanlar için var. Aklı başında olan bir insan 50 tl de olsa, 20 tl de olsa hakkını arar, peşinde koşar.

Bankalardan korkmayın. Siz de durumu araştırarak cevap dilekçenizi yazın. Bir avukatla anlaşın. Bulunduğunuz ildeki tüketici derneklerini araştırın, onlarla görüşün. Forum ortamlarında araştırmalar yapın. Okuma yazması olan her vatandaş bunları yapabilir.

Kan emici kapital yığını bankalar karşısında pes etmeyin. Bugün 50 tl için pes ederseniz yarın 500 tl nizi aldıklarında da söyleyecek bir şey bulamazsınız.
  • Tüketici hakem heyetine 2 ay önce açtığım dilekçe banka lehine sonuçlandı. Bankalar hakem heyetlerini bile bağlamış. 2014 yılında çıkan bilmem ne yasasına gore isteğim sonuçlanmadı. şimdi birde bankalar hakem heyeti çıktı ona başvuru yaptım saçma sapan istekleri var anlayacağınız mecbur oduyoruz. yok mu fikri olan?

• awdasase kullanıcısına yanıt
    bankanın aldıgı her ucret yasa dısı degıldır basvurunuz bu nedenle retle sonuclanmıs olabılır evet 6502 sayılı yasada bankaların alabılecegı ucretler var bellı oranlarda. konuyu detaylandırırsanız yardımcı olmaya calısırız.
  • 5 senedir bonus kart sahibiyim ilk 2 sene kredi kartı yıllık ücretleri geri aldım tüketici hakem heyeti vasıtasıyla. 3 senedir başvuruyorum hakem heyeti bankanın lehine karar veriyor.

• awdasase kullanıcısına yanıt
    6502 sayılı tüketicinin korunması hakkında kanunun 31. maddesi 3. fıkrası "Kart çıkaran kuruluşlar, tüketicilere yıllık üyelik aidatı ve benzeri isim altında ücret tahsil etmedikleri bir kredi kartı türü sunmak zorundadır." hükmü geçmektedir. yani kredi kartında ıkı cesıt bulunacak bırınden yıllık aıdat alacak dıgerınden alamayacak ama aıdatı olmayan kartların taksıtlendırme vs gıbı ımkanları dar oluyor. garantının aıdatı olmayan kartı var ıstersenız onu alırsınız bonusu kullanmaya devam etmek ıstıyorsanız o aıdatı odeyeceksınız mecbur. 6502 sayılı kanun 28.05.2014 tarihinden beri yürürlüktedir.
  • son durumlar nedir bilgi verebilecek var mı ? son kestikleri aidata kadar şimdiye kadar hakem heyetine başvurup aidatı geri alıyordum şu an tek kartım var başvuru yaptım yine benim lehime sonuçlandı ama bu sefer banka dişli çıkıp feragatname falan istedi vazgeçmem için yani hakem heyeti kararını takmıyorlar bu durumda bankalar artık bize mi takacak? yada kısaca artık bu işin peşini bırakalım mı?
  • Arkadaşlar , bu konuyu okuyunca acayip gerildim. Kredi kartı kullanmıyorum zaten ama bu konuyu gördükten sonra hiçbir şekilde de almamaya karar verdim. Bence bir konu açın ve herkes bu muamelelerden dolayı kredi kartını iptal ettiğini bildirip , kredi kartının iptaline dair belgelerini konuya koysun. Bu konuya da bankaları davet edip yaptıkları yanlıştan dolayı ne kadar musteri kaybettiklerini görmelerini sağlayın.

Şahsen ben benzer bir durumdan dolayı bunu yapmayı planlıyorum. Telefon faturasina fazla kesilen miktarı iade etmediği için Türk Telekom ile baglarimi mümkün olduğunca kopardim. Bir konu açarak kaybettikleri 4 müşteriyi ve iptal edilen hesapların kanıtlarını koyacağım konuya. Umarım devamı da forumdan gelir. Hepinize geçmiş olsun arkadaşlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: brktmr

Arkadaşlar , bu konuyu okuyunca acayip gerildim. Kredi kartı kullanmıyorum zaten ama bu konuyu gördükten sonra hiçbir şekilde de almamaya karar verdim. Bence bir konu açın ve herkes bu muamelelerden dolayı kredi kartını iptal ettiğini bildirip , kredi kartının iptaline dair belgelerini konuya koysun. Bu konuya da bankaları davet edip yaptıkları yanlıştan dolayı ne kadar musteri kaybettiklerini görmelerini sağlayın.

Şahsen ben benzer bir durumdan dolayı bunu yapmayı planlıyorum. Telefon faturasina fazla kesilen miktarı iade etmediği için Türk Telekom ile baglarimi mümkün olduğunca kopardim. Bir konu açarak kaybettikleri 4 müşteriyi ve iptal edilen hesapların kanıtlarını koyacağım konuya. Umarım devamı da forumdan gelir. Hepinize geçmiş olsun arkadaşlar.

aynen.bende kredi kartı almiycam.islama göre de faiz haram zaten.faiz alan allaha ve peygambere savaş açmış gibi olur kuranda böyle yazıyor
    face twitter hesaplarından hastagle daha etkili olur.forumdan pek etkili olmaz. hastag açıp foruma hastagi yaz twitterdan katilanlar olur. faceten de yaz şikayetin neyse milyonlarca insan görür.o zaman belki umursarlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi elmanderr -- 20 Nisan 2016; 22:59:00 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Olcaygun

Merhaba; mugla tuketici hakem heyeti garanti bankasinin bana kk aidati iadesi icin hukmetti 220tl. Oh mis dedim ama sonra ogrendimki garanti bankasi bu ucreti odememek icin karsi dava acmis. Tabi tirstim haliyle omrumde adliyeye gitmedim dava icin. Aylarca mahkmeme ne olacak bize kac para girer diye dusunurken 25 ocak sanirim dava sonucland. Yargilama gider 26 tl vekalet ucreti 56 tl verdim kurtuldum. Avukatlari bertan Sır (tetikcileri). Demem oki ............. ugrasmayin. Basiniz gereksiz yere agriyor. Banka denen kan emicilerden mumkun mertebe uzak durun. Benim yorumlamam bu sekildedir

Benimde başıma geldi şimdi. 108 tl için hakem heyeti karar verdi lehime, subeye başvurdum onlarda merkeze yollamislar, sms geldi talebiniz ile ilgili hukuki süreç hakkında banka personeli bilgi verecek diye. ne yapalım hocam kararı geri alamazmiyiz? subeye dedim de karar geri alınmıyor falan diyor. diyelim davayı kaybettim ne kadar öderim masraf vs.

• Karar geri alınmıyor muhtemelen banka size feragatname yollayacak sizde imzalayıp şubeye verecek ve mahkemeden kurtulacaksınız gelmezse siz gidin şubeye feragatname verin artık yeni kanun ve düzenlemeden sonra bankalar geri ödeme yapamıyor boşuna hakem heyetine gitmeyin kararları bağlayıcı değil bu konuda

• Banksla thh kararina karsi dava actiginda talebimden vazgeciyorum denirse vekalet ucreti vb den kurtulunabilir mi? Dava duser o kesin de

• quote:

Orijinalden alıntı: ali222

Banksla thh kararina karsi dava actiginda talebimden vazgeciyorum denirse vekalet ucreti vb den kurtulunabilir mi? Dava duser o kesin de

Feragatname vermiş oluyorsunuz bankaya onlarda dava açmıyor

• quote:

Orijinalden alıntı: camokan

quote:

Orijinalden alıntı: ali222

Banksla thh kararina karsi dava actiginda talebimden vazgeciyorum denirse vekalet ucreti vb den kurtulunabilir mi? Dava duser o kesin de

Feragatname vermiş oluyorsunuz bankaya onlarda dava açmıyor

Anladim tesekkurler

• Arkadaşlar, THH kararı sonrasında, firma bana "Satıcının Hakem kurulu kararına itirazı" diye dava açmış.
    Tensip Tutanağı'na cevap dilekçe örneği varmıdır. İnternette arştırdım. Uygun bir tane bulamadım.
    THH kararınakarşı firma neden bana dava açıyor onu anlamakta mümkün değil.
    Avukat arkadaşlar, Dilekçe örneği rica edeceğim. Eğer kazanırsam, emsal değeri taşıyabilir. Hepimizin, sattığı ürünleri "tedarik edemiyoruz" diye göndermediği için, illet olduğumuz bir internet sitesi...
  • quote:

Arkadaşlar aynı durum benim başımda da var. Pazartesi şubeyle görüşüp davadan vazgeçmelerini bende bu durumdan feragat edeceğimi söyleyeceğim. Yoksa 90 TL için 500-600 TL masraf ödemek istemiyorum. 2014 'te kullandığım kredi için 91,25 TL dosya masrafı aldılar. O yıl max. binde 5 oranında masraf alınabilir diye yasa vb. çıkmış, haklılar yani benim gözümden kaçtı. Fakat tüketici hakem heyeti de gözü kapalı onay vermiş, onların yüzünden masrafları ben çekmek zorunda kalacağım, pişman oldum başvuru yaptığıma, böyle adalet mi olur.

Sonuç ne oldu hocam?
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.