Şimdi Ara

Kredi ile araç değiştirmek bu zamanda mantıklı mı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
715
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Selamlar. 2012 model 153 bin km de Punto sahibiyim. Km nin yavaştan yükselmesi ve aracın yaşının artması sebebiyle psikolojik olarak değiştirme ihtiyacı hissediyorum. Bir de az yalıtım ve euro 5 olmasına rağmen titreşimli eski nesil 1.3 multijetin de katkısı yok değil.

Yaklaşık 35 bin tl borçlanarak 2017 civarı egea hb 1.3 urban plus düşüncelerim arasında. Sizce bu devirde borçlanarak araç değiştirmek mantıklı mı yoksa Punto ile devam mı diyeyim.

Genel olarak memnunum aslında. Hız sabitleyici ve Bluetooth yaparak ihtiyaçlarimin çoğunu karşıladım.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• Bence şu piyasada hiç bulaşmayın. Ortalık malum at hırsızı kaynıyor...

Dürüst satıcı kalmadı , km düşürmeler... Temizlik boyası savunması ile satılan pert araçlar ..

Aracınıza binmeye devam edin

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mantıklı neden mantıklı olmasın neredeyse 2020 yılına giricez hala 2012 model punto kullanıyorsunuz aşağılamak için söylemiyorum yanlış anlamayın sadece teknolojinin bu kadar geliştiği bir donemde son model araba kullanmayı sizde hak ediyorsunuz. Tek sıkıntı egea düşünmeniz çok yanlış. Ncap'dan 3 yıldız alan bir araçtan kimseye hayır gelmez. Onun yerine gider miss gibi Megane alın hem siz kazanın hem de Türkiye kazansın . Renault sayesinde bir çok kişi evine ekmek götürüyor ekonomiye sizde katkı sağlayın .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Moueson -- 27 Ekim 2019; 22:45:23 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Moueson kullanıcısına yanıt
    Ya bana forumdan birisi saçmala dese şu mesajı atarım

Ben yeni her zaman iyidir mantığında ilerleyen birisiyim. 80 90 bin tl verip tekrar 2012 2013 model arıza çıkarma ihtimali daha yüksek olan araca binecegime çarpışma onleyicili, adaptif hiz sabitleyicili, daha az sorun çıkarma ihtimali olan daha genç 2017 egea tercihim olacaktır. Yürütme maliyetleri de daha düşük olacaktır.

Punto aslında hala güncel bir tasarıma sahip ancak model ve km psikolojik sınıra yaklaştı. Yoksa aracın tasarımından motorundan kaportasindan sonuna kadar memnunum.

Sadece gündemi takip edersek mantıklı olup olmadığı konusunda fikir almak istedim.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 35 bine oldukça mantıklı bi değişim olur
  • Bu ortamda kredi mantıksız kimsenin iş garantisi yok ama 35 bin ciddi bir rakam değil aracı satar yine ödersiniz en kötü aracın değerini geçmeyecek borçlar için pek risk yok.
    Mantıklı gözüküyor
    Hayırlı olsun
  • Vakifbank 1.25 ten ihtiyac kredisi veriyor, bu oranlarla mantiksiz durmuyor. Makasi fazla acmadan ihtiyaclar dogrultusunda yenileme her zaman iyidir

Fiat grubu sayesinde de insanlar evine ekmek götürüyor.

• aynı motor alma bari 1.6 mj yada 1.6 benzin lpg

• Gelir garantisi yoksa borçlanmamak lazım
  • Gelir garanti var mı özelde gelir garantisi yoktur işler bozulur kapıya konursun eldekide gider.

Garanti varsa kredi mantıklı olabilir yoksa evlerden ırak.

• quote:

Orijinalden alıntı: thiler

Ya bana forumdan birisi saçmala dese şu mesajı atarım
    Bir aracın ortalama ömrü 200.000KM diyen bir adamdan bahsediyoruz.
    Siz daha bir şey görmemişsiniz

Bir gün başına bir olay gelince yalancı çoban durumuna düşecek o zaman anlayacak, anlayacak ama iş işten geçmiş olacak.
  • Bahsettiğin aracın aynısını arkadaşım aldı. Geçen hayırlı olsun demeye gittim. Biraz tur attık arabayla. 2016 model Fiat egea 130 km hıza iman gücüyle ulaşıyor. Araba hiç çekmiyor sanki. Motoru açılmamış diyor. Açılsın , açılmasın. Böyle çekiş mi olur ? Araba hızlanmıyor hiç. Gıdım gıdım hızlanıyor. 130 km hıza 5 dakikada nerdeyse ulaştı. Şaşırdım ve üzüldüm 68.500 lira para verdiğine.

• Model yükseltmek dışında bir faydası yok.

• Araç bakımları zamanında yapıldı ise, hor kullanılması ise, 153bin yüksek bir km değil aslında.

Çok temiz düşük km de bir araç bulursanız değiştirmek mantıklı olabilir, çünkü 153 bin km den sonra motor 300-350 bin km lere kadar(forumda 600bim km de 1.6 multijet taksi konusu vardı) sıkıntı çıkarmasa bile muhtelif yerlerde, araç arıza çıkartmaya başlayabilir, turbo, baskı balata volan, abs-ecu beyni falan bi sıkıntı çıkarsa ilerki dönem de zaten 8-10 bin masraf demek bunlar.
  • bankada çalışırken, banka sahibinin 12 yaşında peugeot 405 i vardı ve adam bu araçla işe gidip geliyordu hiç te şikayet etmiyordu...
    Egea'da yunanistanda değil,türkiyede üretiliyor.

Hatta tofaş ve renault fabrikaları arasında sadece 10 km.var.

Bir mahallede 3 kişi renoda çalışıyorsa 3 kişde tofaşta çalışıyor.Onlarda evine ekmek götürüyor.

Bursa'da oturuyorum,oradan biliyorum.

Bazen diyordum ki ya bu Moueson'la niye uğraşıyorlar bu kadar.

Meğerse gerçekten her yapılanı hak ediyormuş...

Not:15 senedir çeşitli renault araçlar kullanan,araç ve servis sorunlarından illallah edip Egea alan biriyim.
    Şu anda da gayet mutluyum..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serar1453 -- 28 Ekim 2019; 13:48:2 >

• arkadaşlar ne yapıp edin ,borç harc,kredi orasını bilemem ama araba alın.
    Sakın 3 yıllık bir arabaya binme gafletinde bulunmayın,hayatinızın hatası olur.

• merhaba bende de 2013 1,4 punto var aynı düşünceler içerisinde bende girdim. egea da motor konusunda benim aracımdan hiçbir farkı yok. hızlanma değerleri yakıt değerleri falan. hep şehir içi kullanıyorum zaten.

ortalama 10 yıl aracın sıkıntısız problemsiz çalışma durumu var. 10 yıldan sonra ufak ufak sanayiye doğru yol almaya başlıyor. bence ondan dolayı değişme zamanı yavaş yavaş geliyor.

2016 model egea hb ile 2014-2015 megane arasında kaldım.

yada bir müddet daha bekleyeceğim.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.