Şimdi Ara

Kredi ile alınan 2. el araçta plaka değişikliği.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
2.714
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar 2. el araç alma pozisyonum var. Kaporasını verip bankadan kredi başvurusunda bulundum. Aracın üzerindeki olan plaka yerine kendi istediğim plakayı almak için nüfusumun yerinide değiştirdim. Araç kredili alınacağından ötürü kimisi değiştirebilirsin kimisi değiştiremezsin diyor. Değiştirebilirsem nasıl bir yol izlemem gerekiyor. Noter - Banka - Trafik Şube aralarında neler yapmam gerekiyor ?

Yardımcı olan herkese teşekkür ederim.

• Arkadaşlar kısmetse yarın kredim çıkacak ve herhangi bir bilgim yok bu konuda , plaka hakkında yardımcı olabilecek bir arkadaş yokmu ?
  • Kredi ile bir alakasi oldugunu duymadım bugune kadar. Bugune kadar her zaman noterde plaka degisikligi istiyor musunuz diye sordular. İstiyorum derseniz ona göre islem yapılıyordur heralde.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Olmaz. Noterde plaka değişikliği istiyorum deyince banka araca rehin koyamıyor ve satıcı da parayı bankadan alamıyor bu durumda. Noterde mutlaka plaka değişikliği istemiyorum denmeli.
    Sonradan da değiştirme şansın yok aslında ama bir yöntemi var fakat uğraştırır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Muss@ -- 15 Ekim 2015; 0:20:01 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Muss@

Olmaz. Noterde plaka değişikliği istiyorum deyince banka araca rehin koyamıyor ve alıcı parayı bankadan alamıyor bu durumda. Noterde mutlaka plaka değişikliği istemiyorum denmeli.
    Sonradan da değiştirme şansın yok aslında ama bir yöntemi var fakat uğraştırır.

Olan yöntemi söylermisiniz gerekirse uğraşılır sabah satis olacak :)

• Gethron G kullanıcısına yanıt
    pm attım.
  • Arkadaşlar aynı durum benim içinde geçerli nasıl bir yol izlemem gerek . Bana muafakato diye bir şey duydum nasol olur ?

• quote:

Orijinalden alıntı: Ay-yildiz

Arkadaşlar aynı durum benim içinde geçerli nasıl bir yol izlemem gerek . Bana muafakato diye bir şey duydum nasol olur ?

Arkadaşlar krediyle aldığım 2.el aracın plakasını değiştirdim.

Bazı muameleci arkadaşların yapamazsın demesine rağmen.

Öncelikle plakanızı ayırtıyorsunuz

Sonrasında o plakayı bankaya bildirip plaka değişikliği için yazı alıyorsunuz . Sonrasında eski plakanızı söküyorsunuz trafik tescile ruhsatınızl beraber götürüyorsunuz . Orada işlemleriniz yapılıp plaka basma kağıdınızı alıyorsunuz . Sonra plakanızı bastırıp kullanabiliyorsunuz.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.