Şimdi Ara

Kredi Hayat Sigortası Kesin İptali (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
678
Cevap
59
Favori
100.567
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
12 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Sorun çıkmaz

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar merhaba, Hayat sigortası için daha önce bende adıma bi kaç kez Tüketici hakem heyetine başvurup iade aldım fakat ananem bi kredi çekti, 13bin TL 60ay için sigorta kesilmiş. Tüketici hakem heyetine başvuruda Ücret Sınırı var mıdır.? Başvursak iade alabilir miyiz bunuda bilen varsa cevaplarsa sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cono01

Sonunda mesailer başladı işlemler hızlandı.
    1-2 güne iade ederler. B.nkaya yazı gidiyor onlarda nasılsa iade kararı çıkacak diye iadeyi yapıp iadesini gerçekleştirdik diyecek.sanki şikayetten önce hal.letmiş gibi gösteri.yolar
    QNB Finansbank dan bende kredi çektim iptal için bankaya başvuruyu nereden yaptınız.

• quote:

Orijinalden alıntı: mtyg

Bu madde her zaman var standart. Yapabilirsiniz şuan.

Alıntıları Göster
    Teşekkürler deneyeceğim.

@bysozdemir Hocam sizde Aegon'u iptal edecektiniz, iptal işlemi tamamlandı mı?
  • gokyy G kullanıcısına yanıt
    iptal ettirim hocam, 10 güne kadar hesabınıza geçer dedi. iban numarası istediler.
  • aykutk A kullanıcısına yanıt
    sigorta iptali için hesabınızın bağlı olduğu şubeye gitmek gerekiyor. başka bir yerden (aegon gibi) daha uyguna sigorta yaptırmanız gerekiyor. direk iptal etmiyorlar sanırım
  • Tbb, üye bankalara yeter artık sigorta iptallerini direk kabul edin sürekli şikayet geliyor demesi gerekiyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bysozdemir B kullanıcısına yanıt
    Aegon yaptırdım bankanın 2800 TL aldığı hayat sigortasına, 657 TL gibi fiyat çıktı 5 yıl 52 bin tl için aegonu iptal bile ettirmicem sonuçta bir güvence. Ama bankaların aldığı bu fahiş hayat sigortaları sırf verdikleri düşük faizi kurtarma oyunlarından başka birşey değil.

• Qnb Finansbank ile yaşadığım süreci yazdım 52.000 ihtiyaç kredisine 2800 tl hayat sigortası yaptılar, Aeogon sigortadan aynı sigortayı 657 tl ye yaptırıp şubede önlerine koydum. Önce olmaz, böyle olacağını bilseydik krediyi onaylamazdık etik değil gibi saçma cümle kuran müşteri temsilcisine, madem böyle bir hakkınız var, söylediklerinizi yazılı verin dediğimde iş kem küme döndü, insanların zorluklarından ve bilgisizliklerinden yararlanıp 4,5 kat fazla fiyat çekmek normal ama yasanın bana vermiş olduğu hak etik dışı sizin için öyle mi diyince sustu sonuç 2800 tl poliçe iptal. Hiç TBB ile uğraşıp 3,4 ay beklemeye gerek yok, bir hafta içinde hayat sigortanız hesabınızda.

• merhaba, 65 bin kredi için 4900 sigorta bedeli yaptık krediyi 3 ay sonra kapatınca 2900 iade ettiler. halk banaksından çektik. banka %25 bir oran birde %12 başka olmak üzere iptal olması durumda %37 kesinti yaptı bu durumla karışlaşan varmı acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: aykutk

Qnb Finansbank ile yaşadığım süreci yazdım 52.000 ihtiyaç kredisine 2800 tl hayat sigortası yaptılar, Aeogon sigortadan aynı sigortayı 657 tl ye yaptırıp şubede önlerine koydum. Önce olmaz, böyle olacağını bilseydik krediyi onaylamazdık etik değil gibi saçma cümle kuran müşteri temsilcisine, madem böyle bir hakkınız var, söylediklerinizi yazılı verin dediğimde iş kem küme döndü, insanların zorluklarından ve bilgisizliklerinden yararlanıp 4,5 kat fazla fiyat çekmek normal ama yasanın bana vermiş olduğu hak etik dışı sizin için öyle mi diyince sustu sonuç 2800 tl poliçe iptal. Hiç TBB ile uğraşıp 3,4 ay beklemeye gerek yok, bir hafta içinde hayat sigortanız hesabınızda.
    Evet beklemeye gerek yok fakat bizim amacımız sigortaya ihtiyacımız olmadığı için hiç para ödememek sonuçta cebinizden 657 tl para çıkmış, sizin gibi ihtiyaç olarak görenler varsa dediğinizi yapmaları en uygun yöntem.

• ugunay35 U kullanıcısına yanıt
    Ben sizin anlatmak istediğini gayet iyi anlıyorum da siz benim anlatmak istediğimi anlamıyorsunuz, istersem özel yaptırdığım 657 liralık sigortayı da iptal ettirip bir hafta içinde parayı alırım artık finansbank'tan bir alakası kalmadı demek istiyorum.

• Vakıftan kredi çekip argon dan hayatsigortasi yaptıran var mi

• aykutk A kullanıcısına yanıt
    Düşük faizle insanları çekip hayat sigortası geçirerek bilinçsiz tüketiciyi kandırmaya çalışıyorlar, bazı bankalarda gelişmiş sigorta alırsan oran çok düşük orta sigorta seçersen oran orta sigortasız kredi seçersen oran yüksek olanlar bile var.
    Düşük faizle veriyorum diye sigortadan geçiriyo yüksekk faizle sigortasız verdiği daha az ödeme oluyor.
    Blinçli olan en uygun oranlıyı seçip gereksiz masrafları geri talep eder.

• harmek kullanıcısına yanıt
    Sigortanın çok büyük kısmı acenta bedeli oliyor düşük kısmı prim bedeli ondan 1 ay geçince o axente bedeli gibi gözüken kısım iade edilmiyor prim kısmından iade ediliyor, bankaların kendi sigortaları geneli böyle

• denizkan38 kullanıcısına yanıt
    Banka önemli değil sigortayı yaptırın kabul etmek zorunda

• Merhaba arkadaslar. Konuyu ilk defa gordum ve okudum. 1 yil once kredi sirasinda zorunlu diye anlatilan sigorta icin iptal yapabilir miyiz bilgisi olan var mi? Cok cuzi bir miktari mi kalir.
    Veya arguman olarak bankanin hile yapmasi zorunlu seklinde bilgi vermesi sunulabilir mi?

• cono01 kullanıcısına yanıt
    Haksız bir kazanç var ortada, mebla %37 olunca nerdeyse yarısı.

• Merhaba arkadaşlar,

konut kredisi için kesilen 25 bin tl'lik hayat sigortasını iptal ettirebiliyormuyuz yoksa sadece ihtiyaç kredisi içinmi geçerli ?
  • 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.