Şimdi Ara

KPSS'ye Girersem Kazancım Ne olur ? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
37
Cevap
1
Favori
22.205
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orjinalden alıntı: subsonic

quote:

Orjinalden alıntı: engintunbel

Peki 90 puan için kaç soru üzerinden kaç net çıkartmak lazım...

120 soruda 100-105 arası genelde...

hapı yuttuk o zaman çüşşşşşşşşşş....
  • quote:

quote:

o kadar değil abartmayın 90-95 arası yapman lazım...
  • Hangi dersler soruluyor sınavda?
  • Hukuk Fakültesi 3. sınıfa geçen bir öğrenci, KPSS ye girse kazancı ne olur acaba? (lise mezunlarına olan sınava girecegim sanırım)
    Benim icin şimdiki kazancı ne olur okul bitene kadar?
    Okul bitikten sonraki kazancı ne olur?
  • quote:

Orjinalden alıntı: Dallassimo

Hukuk Fakültesi 3. sınıfa geçen bir öğrenci, KPSS ye girse kazancı ne olur acaba? (lise mezunlarına olan sınava girecegim sanırım)
    Benim icin şimdiki kazancı ne olur okul bitene kadar?
    Okul bitikten sonraki kazancı ne olur?

hiçbir kazancı olmaz..

gerek adli ve idari yargı sınavlarında gerekse de avukatlık yapmada KPSS şartı aranmıyor..

ha ben kaymakam yada müfettiş olmak istiyorum dersen girip iyi bir puan alman lazım...
  • quote:

quote:

Orjinalden alıntı: Coder85

ben açıköğretim işletmeyi bitirince kpsste hirmek istiyorum. hesap uzmanı müfettişlik gibi üst düzey memurluk istiyorum zormu bunları kazanmak

Hesap Uzmanlığı ve Maliye Teftiş KPSS dahilindeki en zor sınavlar.KPSS de 90'a yakın puanlar alıp girdiğinde boş kağıt verenleri biliyorum
    Ben geçen sene iyi puanlar aldım girmeye cesaret edemedim bile :p
    Her sınava 2 kez girme hakkın vardır o yüzden doğru zamanı beklemek gerek.Hakikaten bu ikisinin sınavları çok ağır ama gittiğin her yerde 1-vali 2-sen

hadi müfettişliği eyvallada, Maliyenin Hesap uzmanlığı, öyle her sınava benzemez, kpss çerez gibidir. İktisatta yüksek lisansdayım çevremde bu sınavı geçecek adam göremiyorum, hatta doktorada bile 10 kişiden belki 1-2 kişi ya kazanır ya kazanmaz. Çok yüksekten uçma hayal kırıklıgına ugrarsın.

• quote:

Orjinalden alıntı: Cem

quote:

quote:

Orjinalden alıntı: Coder85

ben açıköğretim işletmeyi bitirince kpsste hirmek istiyorum. hesap uzmanı müfettişlik gibi üst düzey memurluk istiyorum zormu bunları kazanmak

Hesap Uzmanlığı ve Maliye Teftiş KPSS dahilindeki en zor sınavlar.KPSS de 90'a yakın puanlar alıp girdiğinde boş kağıt verenleri biliyorum
    Ben geçen sene iyi puanlar aldım girmeye cesaret edemedim bile :p
    Her sınava 2 kez girme hakkın vardır o yüzden doğru zamanı beklemek gerek.Hakikaten bu ikisinin sınavları çok ağır ama gittiğin her yerde 1-vali 2-sen

hadi müfettişliği eyvallada, Maliyenin Hesap uzmanlığı, öyle her sınava benzemez, kpss çerez gibidir. İktisatta yüksek lisansdayım çevremde bu sınavı geçecek adam göremiyorum, hatta doktorada bile 10 kişiden belki 1-2 kişi ya kazanır ya kazanmaz. Çok yüksekten uçma hayal kırıklıgına ugrarsın.

BDDK denetçiliğini de ekleyebiliriz..

• arkadaşlar sabah 10 akşam 5 diyorsunuz da okula nasıl devam edicez o zaman?

ikinci öğretime mi gidecez üniversitede
  • quote:

Arkadaşlar bu KPSS nedir ne işe yarar? Sınavı kazanınca direk iş sahibi mi oluyor ? Girmezsem ne kaybederim ? Girersem ne kazanırım? Beni bilgilendirirseniz sevinirim...

Geçen sene girdim yine giricem.. sınav deeneyimi çok öenmli birşey... çalışmamış olsan da gir sınavlara... kpss-kpds -üds-toefl-ales vs. ne kadar sınav varsa... tabi amacın doğrultusunda biraz da...

*Ben kpss ye girmiş olucam 2. kez .. bi de kpds ye girdim yani ingilizce sınavına... daha da giricem girebildiğim kadar..

• quote:

Orjinalden alıntı: adil07

quote:

quote:

o kadar değil abartmayın 90-95 arası yapman lazım...

102 küsür netim vardı 2007 de 87.8 gibi bir puan geldi...
  • KpSS den çok sağlam çalışıp girince EPDK ,BDDk, müfettişlik ,hesap uzm.lığı ,vs... çok kral işler meslekler var ama çok sağlam çalışmak lazım... herkesin bünyesi bunu kaldıramaz.... ki ben oldum olası bu kpss denen sınava lanet ederim ..resmen öğrencinin emeğini ve zamanını çalan bi sınav... kpss sınavı olmasın demiyorum ama sorumlu olunan alanlar bu kadar çok olmamalıydı... resmen gençlerin çalışma hevesini gelecek umudunu kıran bi sınav başika birşey değil...
  • Sonuçta bütün derslere ağırlık vermek mümkün değil.
    Hukuk-İktisat-Maliye-Muhasebe ağırlıklı çalışan biri üstesinden gelebilir.Ya da hedef belirleyip,kurumun istediği puan türüne göre çalışmak da olabilir.Fakat genelde bu 4 ders özellikle hukuk-iktisat belirleyici olur.İşletme mezunları ekstra bir gayret sarfetmeliler çünkü işletme pek istenmez kamuda

KPSSye A grubundan girmek isteyenlere tavsiyem,yılmadan çalışacaksanız,moraliniz bozulmayacaksa girin bu işin içine.Biraz çalışmayayım dinleneyim demek bile çoğu zaman temponuzun düşmesine neden olur.Sınavlardan mülakatlardan elenirsiniz moraliniz bozulur,referans(torpilin kamudaki adı ) olmadan da zordur girmek çoğu yere..İşe alımlarda kurumların alımı genelde 5-10 kişi olur yani 5 kişi alınacaktır ilan açar girmeye çalışırsınız.Tabi 500 kişi için açan da var 1 kişi için açanda.Okul bitmeden başlarsanız 2 sene önce falan ufaktan çalışmaya faydasını görürsünüz.Yoksa benim gibi mezun olduktan sonra 1 sene ders çalışır,puan aldıktan sonra 1 senede sınavlar için uğraşırsanız 2 seneniz gider

• arkadaşlar birde kpss'de hem okuyup hemde çalışılabiliyormuş bu konuda bilgi verebilirmisiniz acaba? Bunun için netler nasıl olmalı? Ben önlisans mezunuyum, bu sene DGS sınavına gireceğim, eğer kazanırsam okuyacağım, ama bir kaç kişiden duydum okulun ders saatlerine göre ayarlıyorlarmış. Bu konuda bilgi verirseniz çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Amet6

arkadaşlar sabah 10 akşam 5 diyorsunuz da okula nasıl devam edicez o zaman?

ikinci öğretime mi gidecez üniversitede

??
  • mimarlık mühendisliğe bir katkısı var mı şu kpss nin. ayeıca hem üni hem de kpss puanı çalışma nasıl olacak.aynı ilde cıkmama olasılığı var mı.calışma saatleri uni ye göre mi ayarlanıyor. şimdiden teşekkürler :)
  • Eğitim okadar kötü ki insanlar için sadece para kazanmak için kendini kanıtlamak için bir araç.Öğrenme fırsatı değil.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.