Şimdi Ara

YL HK

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
478
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • yüksek lisans hakkındaki görüş ve önerileriniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lerka1095 -- 25 Temmuz 2018; 0:51:36 >

• ARAŞTIRMA GÖREVLİSİ: GNO en az 3.00 + YDS en az 50 + ALES en az 70 + GİRİŞ SINAVI BAŞARILI + MÜLAKAT BAŞARILI + TORPİL.. bunları yapabiliyorsan zor değil

PDR KPSS: GY+GK+ALAN SINAVI+EĞİTİM BİLİMLERİ+MÜLAKAT hepsinden ortalama en az 80 alacak şekilde puan alabiliyorsan zor değil.

Karşılaştır karar ver.
  • Gerekli şartları sağlıyorsan ve imkanların varsa araştırma görevlisi olmak daha iyi olur. tabi ki akademisyenliği seviyorsan.
  • Bende pdrciyim ve bence atanmak daha kolay akademisyenlige göre. Herkes çok umutsuz atanma konusunda niye ona anlam veremiyorum. Ama atanamayacagini düşünenleri gördükçe benim de hevesim gidiyor bende öyle düşünmeye başladım biraz :( ama halledilebilir ya. Siz başladınız mı çalışmaya acaba hangisine karar verdiniz hocam

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • pdrbet kullanıcısına yanıt
    Niye anlam veremiyorum demişsin ben açıklayım hocam: 2017 kpss'ye pdr den 12.053 kişi girdi ve 922 kontenjan verildi, bu hükümet psikoloji, rehberlik gibi kavramlara önem veren bir zihniyete sahip değil, öğretmenlere de değer vermiyorlar zaten bi din kültürü öğretmenliğinden mezun olanlar rahat atama konusunda bir de özel eğitim rahattı o da bitiyor... vaziyet sakat koleje gidiyorsun tecrübeli arıyorum diyor dershaneye gidiyorsun felsefesi arıyorum diyor, rehabilitasyon merkezine gidiyorsun psikolog arıyorum diyor... ben geçen sene mezun oldum girdiğimde çok gözde bir bölümdü adını yazsan atanırsın diyorlardı ama şimdi hiç bir işe yaramıyor çalıştığım yerin müdürü bile kim ne yapsın pdr'ciyi dedi... bu sene işe girmeyip kpss dershanesine gitmeyi düşünüyorum bakalım nolcak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ginga Eiyuu -- 7 Temmuz 2018; 22:22:23 >
  • Evet değerimiz bilinmiyor olabilir şu zamanlarda ancak ben yine de umutluyum. Dediklerinizde tamamen haklısınız yok felsefe derslerine gir yok donanımlı ol vs ancak bunlar artık tüm bölümlerde sorun hocam. Bu sorunun olmadığı çok az bölüm var. Bizler umudumuzu yitirmeden çalışmaya devam etmeliyiz. Atandigimizda da aynı şekilde durmamaliyiz calismaliyiz ki bu imajı yikalim . Evet bu ülkede ne yapayım ben pdrciyi diyen mudurlerin sayısı fazla ama ben pdrcilerin lokomotif görevi gördüğünü düşünüyorum diyen mudurlerle de karşılaştım gözlem dersi için gittiğim okulda. Bence karamsarlığa kapilmaayalim çalışalımkaramsarlık için çok erken hem. Calisalim sonuç ne olur bilinmez ama yine de elimizden geleni yapmış olmanın huzuru olur elimizde. Başarılar:)

• pdrbet kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler hocam sana da başarılar
  • Yeni Meb bakanı Ziya Selçuk, PDR'de doktora yapmış biraz umutlandım şimdi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ginga Eiyuu -- 10 Temmuz 2018; 19:32:32 >
  • 5-6 ay kpss’ye gerçekten emek veren ortalama zekaya sahip bir öğrenci her bölümden atanır. evet başvuru çok evet alım az ama kpss’ye gerçek manada çalışan çok az insan var.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.