Şimdi Ara

Kpss ortaöğretim memur alımı oluyor mu?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
1
Favori
517
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Kpss liseden memur olabilme şansımız var mı sınava girmeye değer mi?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• Var

Girebileceğin meslekleri sayayım.

1-Zabıt katibi
    2-İcra katibi
    3-Mubaşir
    4-İnfaz koruma memuru ( gardiyan )
    5-Şöfor
    6- Engelliysen veya şehit yakınıysan düz memur yada hizmetli

falan aklıma gelenler bunlar. 2020 Kasım aylarında mı ne sınav olacak ona gir ortaöğretimden. Koklayarak 70 puan çıkarırsın muhtemelen de yinede çalış bi 75 puan al. Sonra çalışmak istediğin şehirdeki çalışmak istediğin ünvana (meslek) başvuruyon puan sıralaması ile sıralama yapılıyor başvuranlar arasından.

Ardından başvurduğun meslek türüne göre uygulama sınavına giriyosun artık boy/kilo ölçümü mü klavye sınavı mı araba sürme falan mı bilemiyorum

Daha sonra sonuncu kısım SÖZLÜ MÜLAKAT. Sözlü mülakata giriyorsun onuda geçersen tamamdır memursun.

Maaşın ortalama olarak 3700 civarıdır. Fakat icra katibi o ünvanların hepsinden fazla kazanır ama bi o kadar da hepsinden fazla yoğunluğu vardır

• mahmutt159 M kullanıcısına yanıt
    Hocam memur olabilmek için illa engelli veya şehit yakını mı olmak zorundasın?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: justicest

Hocam memur olabilmek için illa engelli veya şehit yakını mı olmak zorundasın?
    Düz memur olarak geçen kadroların hepsi son senelerde engelli veya şehit yakınlarından alınıyor.

Daha öncesini bilmiyorum fakat şuan için düz memur olmak için evet engelli veya şehit yakını olmak lazım
  • Bu sene 94 puan ile memur aldılar 2 tane şansınızı deneyin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • adliye işleri konusunda ARTILARI ve EKSİLERİ konusunda bilgi verebilirim
    İrtibat: PM
  • Memur değilde şuanda sözleşmeli lise mezunu şoför alımı yapıyor orman genel müdürlüğü
    https://www.kamu365.com/kamu-ilanlari/orman-genel-mudurlugu-80-sofor-alimi-ilani-yayinladi-123.html
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.