Şimdi Ara

Kpss/Kpss A Hakkında Genel Anlamda Bilgi Verirmisiniz?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
363
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar. Ben maliye 4. Sınıfa geçtim. 2018 den itibaren kpss ye gireceğim. Kpss hakkında çok az şey biliyorum. Devlet düşünüyorum. A grubu düşünuyorum. Kpss 2017 ve sonrası için puan türleri değişmiş. Yeni puan sayısı olan 55 puanın hesaplanması için hangisi sınavlara girmeliyim. Hangi sınavlar genel anlamda ne kadar önemlidir? Yds zorunluğu kalkmış fakat yds yi kurumlar yapacakmış diyorlar doğru mudur? Kurs şartmıdır veya ne kadar etkilidir? (Antalyadayım) Kurssuz olurmu? Nasıl çalışmalıyım? Şuan aklıma gelenler bunlar. Bunlara ve aklıma gelmeyen diğer hususlarda yardımcı olurmusunuz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sinan6607 -- 4 Ağustos 2017; 15:59:1 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• merhabalar. öncelikle şunu söyleyebilirim çift seneler oldukça avantajlı oluyor. hem kpss a hem kpss b den atanma sansınız var. a grubu içn gk/gy çok iyi olmalı. iktsat ve muhasebe önemli derece belirleyici rol oynuyor. fark atmak istiyorsanız bu derslere yoğunlaşın. çünkü maliyeyi büyük çoğunluk yapabiliyor. okulla birlikte dershane çok zor ama mutlaka gerekli
  • Her iibfli kpss a ya hazırlanır ama girmek çok zordur. En kötü a grubu kadrosu için ilk 6-7 bine girmen gerekli.

A grubu her sene yapılır, maliye kolay gelir herkese. hukuk, iktisat ve muhasebede fark atılır.

2015 de ilk 5 k daydım, 2016 da 4 k ya girdim. Kurum sınavlarınıda geçtim ancak mülakatlarda elendim. Baktım a grubu olmayacak, bu sene 2016 dan b den atandım.

Günde 10 saat 1 yıl boyunca istikrarlı çalışabilecekseniz A grubuna hazırlanın, yok yapamam diyorsanız hiç bulaşmayın.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.