Şimdi Ara

KPSS kitap önerisi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
1
Favori
664
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Görünüşe göre diş gelmeyecek ben de hafiften kpss calismaya baslayim diyorum. Hedefim batıya atanmak ne önerirsiniz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Ortaogretimden duz memur olarak atanmak icin tam puana yakin bir sey yapmaniz lazim son alimdaki puanlari incelerseniz durumun vehametini gormek mumkun, meslek lisesi cikisli olanlar icin biraz daha sans var teknisyen olarak vs atanmak icin puanlar daha dusuk oluyor onlarda ben yine de kaynak onereyim genel kultur icin calisacaksaniz kitap olarak pusula yayinlarini onerebilirim video anlatim olarak da benim hocam kanali cok iyidir ozellikle ramazan yetginin tarih videolari cok yararlidir cografya icin de engin eraydin var o da iyidir vatandaslikta ise anayasada yapilan degisikliklerin de icinde oldugu guncel bir kaynak alabilirsiniz benim hocamin vardi oyle bir kitabi ve sanirim pegemin de vardi bu kaynaklara bakabilirsin ama dedigim gibi meslek lisesi cikislilarda puanlar daha dusuk oluyor genel lise mezunlarinda ise son alimda hizmetli kadrosu bile 96 ile kapatti Ankara’da Milli Guvenlik Kurulu Genel Sekreterligi icin acilan kadroda ve toplamda ortaogretime ayrilan kadro sayisi yalnizca 80, googledan 2018/1 kpss tercih robotu yazarak ulasabilirsin verilere sen de incelemek istersen

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• Jack Walters J kullanıcısına yanıt
    Öğretmenlik okuyacam

Hocam 2018/2 değil miydi o sanki öyle hatırlıyorum.

2016 genel yetenek full çıkardım ama genel kültüre hiç bakmadım 1 ay çalışsam yüksek alma şansım var mıdır?

• Lars Mikael Akerfeldt kullanıcısına yanıt
    2018/1 alimi 2016 puaninin kullanildigi son merkezi alimdi haziranda yapildi ve bitti 2018/2 dediginiz alim aralikta yapilacak ve 2018deki puanlarla tercih yapilacak, 2016 cozdum dediginiz ortaogretim mi acaba hangisini cozdunuz ? Sinav zor degil ortaogretim icin 1 ayda genel kulturu halledebilir misiniz bilmiyorum temeliniz hic yoksa tarihte zorlanabilirsiniz cok fazla konu var cunku ama vatandaslik ve cografya halledilir kolaylikla bence.

Aynen 2016 ortaöğretime girdim. Tarihte liseden kalma şeyler var ama kpss daha farklı sanırım. Eski Türkler vs. soruyorlar ve daha çok bilgi sorusu var gibi geldi. Zaten 10 yanlış g.k. yapsam 5 yanlış da g.y yapsam(muhtemelen daha az yanlış yaparım) 96 puan oluyor. Üstte dediginiz yayına düzgün çalışsam tarihi halleder miyim?

O yayina duzgun calisilirsa full bile cekilir baya detayli bi kitap cunku :D kpss tarihte universiteye hazirliktaki konulardan farkli olarak islam tarihi ve tarih arastirmalarindaki yontemler konusu yok mesela bu bir avantaj ama sorular cok daha detay geliyor ortaogretim icin bile, 27 tarih sorusu var bunlarda agirlikli olarak inkilap tarihi ve osmanlidan geliyor sorular 3 tane de cagdas turk ve dunya tarihi var bunlar disinda islamiyet oncesi ve ilk turk islam devletlerinden de birer tane soru geliyor

• cok iyi yaparsin kpss ye girmekle. pegemin kaynaklari diyorum
    Çok teşekkürler hocam bahsettiğiniz kitap şu mu?

https://www.kariyerkitaplari.com/2018-kpss-genel-yetenek-genel-kultur-memurlugun-pusulasi-konu-anlatimli-moduler-set-pusula-akademi-yayinlari-pmu24748

Bulunduğum şehirde bu olmayabilir acaba isler'de olan başka kitap öneriniz var mı?

Hocam ben set olarak almadim hic pusuladan ama yenilenmis 2018 baskisiysa aynisidir buyuk ihtimalle bahsettigim kitabin, ben video izleyerek calismistim tarihe ramazan yetginden dinleyerek yaklasik 100 video var tarih konusu altinda onu da dusunebilirsiniz pusula kadar detayli anlatiyor o da videolarinda ama ben kitaptan calismak istiyorum ille diyorsaniz bu seti alabilirsiniz tabi isinizi gorur fazlasiyla bunun disinda benim hocam yayinlarinin konu anlatimli kitaplari da guzeldir diger secenek olarak onu dusunebilirsiniz

• ben de girecegim. hadi bakalim.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.