Şimdi Ara

KPSS ile bir yere atanıp bir süre çalışmak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
1.460
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi slender gray -- 6 Haziran 2019; 0:38:43 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• okuluna devam et okul önceliğin olsun. sınava da girersin kenarda dursun o 2 sene gecerliliği var zaten
  • BNSF kullanıcısına yanıt
    2 sene geçerliliği olduğunu kulaktan duymuştum senden de duyunca içim rahatladı sağolasın. Bir de şöyle bir duyum almıştım, kpssye girip atandığımda ve üniversiteden mezun olduğumda otomatik atanmış gibi göreve başlıyorum, öyle mi ? Yani ortaöğretim sınavına girsem bile mesleki sınavdan geçmiş gibi mi oluyorum ?

• slender gray kullanıcısına yanıt
    ortaöğretimden meslek lisesi çıkışlı değilsen veya bir mesleğe yönelik sertifikan yoksa tercih edebileceğin kadro sayısı sınırlı; veri hazırlama kontrol işletmenliği,düz memurluk, hademelik, şoförlüklük, zabıtalık gibi kadroları tercih edebiliyorsun başkaları da vardır da aklıma ilk gelenler bunlar.
    Sen şimdi ortaöğretimden milli eğitimi tercih ettin bir liseye memur olarak atandın diyelim sonrada mimarlıktan mezun oldun sen yine orada memur olarak devam edersin ancak maaşın sosyal olanakların artar.Mimar olarak çalışmak istersen lisans sınavına girip tercih yapman gerekir belki başka yollarda vardır bilmiyorum. birde şu şekilde olabilir karayolları, dsi, çevre ve şehircilik bakanlığı gibi mimar çalışan bir kuruma memur olarak atandın diyelim okuldan mezun olduktan sonra bu kurumlar görevde yükselme, kurum içi ünvan değişikliği gibi sınavlar yaparsa gerekli şartları taşırsan bu sınavlara girip alanına geçebilirsin

• BNSF kullanıcısına yanıt
    Anladım hocam, çok teşekkürler.

• Merhaba;

Bende Elektrik-Elektronik Mühendisliği bölümündeki öğrenimim ile memurluk görevini bir arada yürüttüm. Oldukça pişmanım. Elimde bi arabam var. Maddi durumum iyi ancak mutlu değilim. Şu anda okul bitti ve iş bulamıyorum. Belki şu anda boşta olsaydım her şey çok daha farklı olurdu. Bilemiyorum.
  • hbk- kullanıcısına yanıt
    okulu bıraktım hocam. teşekkür ederim yine de tecrübelerinizi anlattığınız için.
    lise kpss den mi atanıp bıraktınız hocam? yoksa başka bir işte mi çalışıyorsunuz
  • zzzsad Z kullanıcısına yanıt
    atanamadım. okulu da bıraktım, uzamıştı, hevesim kalmamıştı zaten. seneye parayı çar çur etmeyeceğim başka bir bölüme başlayacağım. çoluk çocuğa matematik dersi veriyorum şuan.
    anladım hocam belki de hayırlısı buymuş sağlık olsun. hayırlı günler size.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.