Şimdi Ara

silinsin lütfen.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
2
Favori
410
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kosedekibalici -- 19 Haziran 2021; 20:27:51 >

• Ortaöğretim olarak başvur. Önlisans olarak başvurursan, tercih yapabilmen için elinde önlisans diploman olması gerekir. Öyle bi diploma alabilmen içinde okuldaki ilk 2 sene derslerini tamamlayıp diplomanı isteyip okulla ilişkini kesmen gerekir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ayyaş Pilot

Ortaöğretim olarak başvur. Önlisans olarak başvurursan, tercih yapabilmen için elinde önlisans diploman olması gerekir. Öyle bi diploma alabilmen içinde okuldaki ilk 2 sene derslerini tamamlayıp diplomanı isteyip okulla ilişkini kesmen gerekir.

ortaöğretimin başvurusu ne zaman şuanda mı ?
  • Evet. Ortaöğretim ve önlisans başvuruları aynı zamanda yapılıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ayyaş Pilot

Evet. Ortaöğretim ve önlisans başvuruları aynı zamanda yapılıyor.

çok teşekkür ederim sağolun
  • Arkadaslar kpss ile ilgili maddeler halinde sorumlarim olacakti sizlere, yanitlarsaniz cok sevinirim dogrusu... NOT: Bu arada aöl'de okuyorum donemim 13 ve kredim 87 arkadaslar.

1- Kpss'ye girip aldigim puana goremi tercih yapabilirim sonrasinda?

2- Yaş 30 genel nitelikler(kriterler) kamuda var mi ozellikle bu yas araliginda olanlar icin? Ve kazanirsam hangi kurumlar alir beni sizce?

3- Sinav sonucunda istedigim kamu kurumlari tercihleri sunulmaz ise tekrar sinava girebilir miyim?

4- Her yil kac defa Kpss sinavi oluyor?

5- Kpss'de Aöl'den mezun olanlar genel puanla birliktemi o puana uygun kurum atamasi yapilir? Kisaca KPSS puani + Aöl diploma puani birlikte ikisinin ortalamasimi hesaplanir?

6- Kpss'ye ilk defa kayit yapmak icin nereye basvurmam gerekiyor? Sadece 'ösym' sitesinden kayit yaptirip sonra atm'den para yatirsam olur mu?

7- Kpss ortaöğretim klavuzu nedir?

8- A'Grubu ve B'Grubu seklinde kadrolar var(sanirim), bu her iki grubdan da istedigim kuruma atanabilir miyim?

9- Başvurumu yaparken "genel saglik raporu bilgisini" belge halinde ösym basvuru merkezine vermem gereklimi? Bu belgeyi daha sonra(sinavdan sonra) cikartip versek olur mu?

10- Aöl'de okuduguma dair belge alinmasi zorunlumu? Ösym merkezinden direkt yapilabilir mi otomatik?

11- Aday basvuru formunu ösym merkezindenmi aliyoruz ve orda doldurup veriyoruz?

12- Şuan Aöl'de okuyorum, daha once normal Meslek Lisesi'nde okumustum oraninda okuduguma dair belgesini almak gerekli mi? Sadece Aöl yeterli olur mu?

13- Kpss sinavinda yanlis cevap, dogruyu cevabi goturme gibi bir kural var mi?

14- Sinav giris belgesini sinava 1 gün kala cikartsak olur mu?

15- Vesikalik fotoğraf 1 sene öncesinin var gecerli olur mu? Ve bu fotoğrafi ösym merkezinemi vermemiz gerekiyor basvuru kaydi yaparken?

Saygilar..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• arkadaşlar okullar çok kalabalık beklememe rağmen sıra gelmiyor. cumartesi günü başvuru merkezleri açık oluyormu bilginiz varmı ?
  • turkish_republic kullanıcısına yanıt
    Hocam internetten başvur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MuhteremDede

Hocam internetten başvur.

hocam fotoğraf eski internetten güncellenmiyor sadece başvuru merkezlerinde fotoğraf güncellenebiliyor
  • hipnozum H kullanıcısına yanıt
    1-evet
    2-yaşın önemi yok
    3-girersin
    4- iki yılda bir oluyor
    5-sınavdan ne puan aldıysan o
    6-aday şifren varsa ösymden başvurunu yaparsın paranı yatırırsın yoksa kılavuzda belirtilen başvuru merkezine gidersin. başvurdan sonra parayı yatırırsın.
    7-ösym nin sitesinden görebilirsin
    8-eğitim durumunuz a grubu için yeterli değil. a grubu daha çok bürokrasi için müfettişlik uzman yardımcılığı vs.
    9-ciddi bir sağlık probleminiz varsa sanırım başvuru sırasında veriyorsunuz tam bilgim yok kılavuzda yazar
    10-yapılmazsa onlar sizi yönlendirir.
    11- internet ve yazıcının olduğu heryerden alırsınız ösymye girip ordan çıkartısınız.
    12-değil
    13- 4 yanlış 1 doğru götürür.
    14-olur
    15-vesikalığıa gerek yok onlar çekiyor gerekli olursa.
  • quote:

Orijinalden alıntı: BNSF

1-evet
    2-yaşın önemi yok
    3-girersin
    4- iki yılda bir oluyor
    5-sınavdan ne puan aldıysan o
    6-aday şifren varsa ösymden başvurunu yaparsın paranı yatırırsın yoksa kılavuzda belirtilen başvuru merkezine gidersin. başvurdan sonra parayı yatırırsın.
    7-ösym nin sitesinden görebilirsin
    8-eğitim durumunuz a grubu için yeterli değil. a grubu daha çok bürokrasi için müfettişlik uzman yardımcılığı vs.
    9-ciddi bir sağlık probleminiz varsa sanırım başvuru sırasında veriyorsunuz tam bilgim yok kılavuzda yazar
    10-yapılmazsa onlar sizi yönlendirir.
    11- internet ve yazıcının olduğu heryerden alırsınız ösymye girip ordan çıkartısınız.
    12-değil
    13- 4 yanlış 1 doğru götürür.
    14-olur
    15-vesikalığıa gerek yok onlar çekiyor gerekli olursa.

Hocam cok tesekkur ederim yanitiniz icin kayit oldum ve resmimin onaylanmasini bekliyorum...

Fotoğrafın onaylanmasını nasıl bekliyorsunuz fotoğraf anında onaylanıyor zaten

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Fotoğrafın onaylanmasını nasıl bekliyorsunuz fotoğraf anında onaylanıyor zaten

Hocam fotografiniz onay surecindedir yaziyor yanliz, neden olmus olabilir? Kaydim gerceklesmemis olabilir mi para yatirmama ragmen?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hipnozum -- 28 Ağustos 2016; 2:43:58 >
    başvuruyu kendiniz internetten mi yaptınız başvuru merkezinden mi?
  • quote:

başvuruyu kendiniz internetten mi yaptınız başvuru merkezinden mi?

Basvuruyu merkezden yaptim hocam ama hala fotografiniz onay surecindedir yaziyor hayret birsey. Bu sorun hakkinda bilgin var mi hocam sonra maduriyet yasamayalim?

bilmiyorum ki hocam normalde hemen onaylanması gerekirdi. daha önce ösymnin yapmış olduğu bir sınava girmişmiydiniz 8-10 yıl içersinde
  • quote:

bilmiyorum ki hocam normalde hemen onaylanması gerekirdi. daha önce ösymnin yapmış olduğu bir sınava girmişmiydiniz 8-10 yıl içersinde

İlgin ve alakan icin cok tesekkur ederim hocam fotograf bugun itibariyle onaylanmis sanirim bu onay sureci biraz zaman aliyormus yetkililerle konustugumda soylediler.. Bundan sonra hangi adimlari izlemeliyim ya da hangi islemi yapmaliyim sistem uzerinden?

Yapılacak birşey yok artık sadece sınav tarihleri değiştiğinden sınav ilini değiştirmek isteyenler güncelleme yapabilir.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.