Şimdi Ara

KPDS başvuruları başladı. . .

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
311
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

KPDS başvuruları başladı. . .

Yabancı dil tazminatı almak isteyen kamu personeli ve yabancı dil bilgisi seviyesini tespit ettirmek isteyenlere yönelik Kamu Personeli Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı’na başvuru süresi bugün başladı.

ANKARA - Sınava, yabancı dil tazminatından yararlanmak isteyen 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu (aylıklarını bu kanunun ek geçici maddelerine göre alanlar dahil), 926 sayılı Türk Silahlı Kuvvetleri Personel Kanunu, 2802 sayılı Hakimler ve Savcılar Kanunu, 2914 sayılı Yükseköğretim Personel Kanunu, 3466 sayılı Uzman Jandarma Kanunu’na göre çalışanlarla kadro karşılığı sözleşmeli personel ve 399 sayılı Kanun Hükmünde Kararname’nin 3/C maddesine tabi sözleşmeli personel katılabilecek.

Diğer kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan personel de bu sınava katılabilecek. Kamu kurum ve kuruluşlarınca yurt dışı teşkilatında sürekli göreve atanacak memurlar ile diğer görevlilerin de bu sınava girmesi gerekiyor.

BAŞVURU YERLERİ

Sınava başvurmak isteyenler, valiliklerin il ve ilçelerde kurdukları bürolar ile üniversite rektörlüklerinden, KKTC’de ikamet edenler ise Lefkoşa’daki ÖSYM temsilciliğinden, önce “Başvurma Koşullarına İlişkin Bazı Açıklamalar” metnini alacaklar.

Adaylar, sınav ücreti olan 45 YTL’yi Ziraat Bankası Ankara Güvenevler Şubesi’nin 6032070-5001 numaralı hesabına yatıracaklar. Adaylar, banka dekontunu göstererek, söz konusu açıklama metnini aldıkları yerlerden başvurma belgesi ve kılavuzu edinebilecekler.

SON BAŞVURU GÜNÜ

Adaylar, onaylattıkları başvuru belgelerini ve sınav ücreti banka dekontlarını en geç 6 Eylül 2006 günü mesai bitimine kadar valiliklerin il ve ilçelerde kurdukları bürolarla üniversite rektörlüklerine, KKTC’de ikamet edenler ise Lefkoşa’daki ÖSYM temsilciliğine teslim edebilecekler.

Başı açık fotoğraf yapıştırmayan ya da fotoğraf yerini boş bırakan adayların başvuru belgeleri teslim alınmayacak. Postayla gönderilen başvurular kabul edilmeyecek, başvurusu veya sınavı geçersiz sayılan ya da herhangi bir nedenle sınava girmeyen adayların ücretleri geri verilmeyecek.

SINAV 12 KASIMDA

KPDS, 12 Kasımda Ankara, İstanbul, Adana, Antalya, Bursa, Diyarbakır, Erzurum, Eskişehir, İzmir, Konya, Malatya, Samsun, Sivas, Trabzon, Van ve Lefkoşa’da yapılacak.

Sınav, Almanca, Arapça, Bulgarca, Çince, Danca (Danish Dili), Farsça, Fransızca, Hollandaca (Dutch dili), İngilizce, İrlandaca, İspanyolca, İtalyanca, Lehçe, Macarca, Portekizce, Rumence, Rusça, Sırpça ve Yunanca’dan yapılacak.

Ancak, yatırım hizmetlerindeki çalışmaları nedeniyle yabancı dil tazminatından yararlanmak isteyenler sadece Almanca, İngilizce ve Fransızca’dan sınava girebilecek.

• Bu güzel haber ama girip girmeme konusunda kararsızım. Bakalım...

Ama gecen sene giren arkadaslar vardı baya zor demişlerdi.
  • quote:

Orjinalden alıntı: serseri

Bu güzel haber ama girip girmeme konusunda kararsızım. Bakalım...

ÜDS’ye nazaran bence de zor. . .

Tazminat verildiği için seçici olmaya çalışıyorlar.
  • Bilmiyorum da hocam sanırım KPSS İngilizce en zor olanıydı 23 doğru 15 yanlıs
  • quote:

Bilmiyorum da hocam sanırım KPSS İngilizce en zor olanıydı 23 doğru 15 yanlıs

Diğer puanlamalar nasıl geldi?

Gir abicim sınava olsun.
  • Maksat devletimiz para kazansın değil mi
    diğerleri dediğin hangisi hocam 10 tane kpss puanı geldi ama biz mühendisler için önemli olan 3 numaralı kutuymus onda da 78 puan yazıyor
  • İş görebilecek bir puan mı?
    Kurum sınavlarına katılmayı hak edebiliyor musunuz?

Bir bilgim var ama burada lanse etmek istemiyorum. Özel ileti gönderiyorum.
  • İş konusun KPSS de biraz arap sacı cok fazla torpil dönüyor acıkcası.
    Ben muhtemelen özel bir yerde calısacagım gibi zira 78 kendi bölümüm için düsük bir puan.
  • quote:

Orjinalden alıntı: mimayınkaf

quote:

Bu güzel haber ama girip girmeme konusunda kararsızım. Bakalım...

ÜDS’ye nazaran bence de zor. . .

Tazminat verildiği için seçici olmaya çalışıyorlar.

Tazminat bir şeye benzemiyor hocam.64 puana 26 YTL.
  • 26 milyon için kasmaya değmez
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.