Şimdi Ara

Kozmetiği bozulmuş, deforme olmuş AAA pil kullanımı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
401
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhabalar. Kozmetik olarak deforme olmuş bu pillerin kullanıma devam edilmesi sağlık yönünden sorun teşkil edebilir mi? Piller de sorun yok. Şarj oluyor ve çalışıyorlar. Ancak evde çocuğum var oyuncaklarında kullanmıyorum pilleri kullanımı sağlığa zararlı olabilir diye. Ciddi sorun olabilir mi bu tarz pillerin kullanılması?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi STEIN -- 5 Mart 2023; 18:38:14 >

• 3 kurusluk malzeme icin konu acacagına ,geri dönüşüm kutusuna at bunları.Yazıktır günahdır.Cocugunu zehirleyeceksin.Onu gectim şarj edip tehlike yaratıyorsun yahu.Abi aman diyeyim gece felan yatarken sarjda bırakma .

Shrink al iyice kapla bunları 3 5 liralık bir sey .

• Uzmanlarından cevap beklenmelidir. Her defasında @piladam ı etiketliyoruz ama piladam olmak kolay mı!!

Bu arada bu tip vaziyetlerde uygun bir yapıştırıcıyla açılan kısımların doldurulması düşünülebilir. Spreyli yapıştırıcılar gibi. Sıcak silikon ve ya plastiği eritip doldurmak gibi. Ama sıcak işlemlerden pillerin hoşlanmadığı da malum.

• Li-ion veya li-po olmadığı sürece hiçbir problem yok. Ni-mh veya ni-cd piller bence mevcut piyasadaki en güvenli piller. Patlamaz çatlamaz akmaz kokmaz. Eğer acun Ilıcalı olsaydım evet değiştirir ve yenilerini alardim , ama ben acun değilim o yüzden kullanmaya devam ederdim.

Sağlıcakla.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Plastiği yırtılan yerleri bant ile kapatın veya ısı ile daralan makaron varsa oda iş görür.

İzolasyonu iyi yapmalısınız. Hiç bir şekilde kutuplar arası temas olmamalı.

Sorun olmaz.

pilleri tekrar kullanabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi muhsin kamer -- 5 Mart 2023; 20:0:35 >
  • lithran kullanıcısına yanıt
    Yanıtınız ve üslubunuz için sağolun. "Çocuğumun oyuncaklarında kullanmıyorum" diye belirtmiştim. Pilleri zaten kullanmıyorum. Sadece kontrol amaçlı şarj ve kullanımına baktığım oldu. Teknik bilginiz olmadan yanıt vermeniz de ne kadar sağlıklı bir düşünün. Konuyu açmamın sebebi şahsi endişelerimin yanında diğer sorun yaşayabilecek kişiler için ayriyetten.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi STEIN -- 5 Mart 2023; 20:12:12 >
  • dfk24 kullanıcısına yanıt
    NiMH piller hocam. Yanıtınız için teşekkürler.

• Teknik bilgim emin ol 3 kurusluk pil için fazladır.18650 pilleri kullanıyorum , bunlar yanında çok çok masumlar.Pilleri shrink ile kapla dedim.Bunda amatörce bir şey göremedim.Çocugunuz ile ilgili olan kısımda kullanıp kullanmamanız önemli değil olurda evlat ağzına götürür vs.Neyse kalın saglıcakla

• Merhaba;

Bir kısa devre oluşmuş gibi görünüyor, nasıl oldu?

Artı kutbu yalıtmanız lazım.

Açıklamam şu şekildedir; (çok amatörce işaretledim kusura bakmayın)

• piladam kullanıcısına yanıt

Yanıtınız için teşekkürler. Pilleri sadece Xbox kontrolcüsünde kullanıp, markası xbox olmayan şarj aletiyle şarj ediyordum. Bazı aletlerde kullanımda esnasında pilleri takarken dış etiket kısımları soyuldu ve biraz açıldılar. Sonrasında izolasyon kapakları sürtünmeden dolayı deforme olmuş olabilir. Uzun bir süreç esnasında olduğu için ben de tam olarak sebebini anlayamadım.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.