Şimdi Ara

Koyun olmayın , yol kenarlarına ispark ücreti ödemeyin. (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
100
Cevap
3
Favori
24.500
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
27 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Üsküdar'da bilenler bilir Zeynep Kamil Hastanesi'ne çıkan bir ana cadde vardır. O caddede esnaflık yaparken bu ispark çok musallat oluyordu. Benim derdim dükkanın önü kapanmasın hani müşteriler rahatça görsün. Gıda işi yapıyordum ve görünüş önemliydi. İlk zamanlar burnumdan kıl aldırmıyorlar , her saat bir tane araba muhhakkak kapımın önünde. Başka yerlerde boş olsa bile inatla benim dükkanın önüne getiriyorlardı. Sonra zamanla dükkandan bir iki yemek ısmarlayınca yada çay falan bu sefer de kanka olduk dükkanın önünü o kapattırmıyordu diğer araçlara.

Yani ispark boş iştir. Belediyelerin dolaşıp para kasma hilesi gibi bir şey.
  • İspark kötü birşey ama şöyle de bir sıkıntı var. Dün gittiğim bir yerde ispark; bazı sokakları artık serbest bırakmış, ispark tabelaları kaldırılmış. Hiç abartmıyorum dakika tuttum 30 dakika gezmediğim sokak cadde kalmadı boş yer bulmak için. Katlı dahil 4 otopark gezdim. Boş yer yok. 4 senedir aracını kıpırdatmayan var. Saati bi lira olsun. Elektronik parka geçelim. Kontörü bitene park cezası kesilsin.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • yerinde bir karar. resmi gaspçılıktan başka hiçbirşey değil.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bunun Gaziantep versiyonunu şöyle yaşadım. geçen sene temmuzda şehirdışından araç aldım, Gaziantep plakaya çevirdim. İlk park ettiğimde adam 70 lira borç var dedi. Dedim aracı yeni aldım neyse çağrı merkezini arıyorum evrağı göndereyim borcu temizleyin diye cevapları ise " beyefendi biz birşey yapamayız plakanın eski sahibi ile görüşün..." Böyle dandik sistemleri var anlayacağınız.
  • Bu ispark ile trafik vakfi kol kola çalisiyor. İsparkin yol kenari bitiş noktasinin 20 metre gerisine parkettim. 15 dakika sonra geldigimde aracim yoktu. Yani 20 metre ilerisine park etsem sorun yoktu ama tabiki para isteyecekti eleman..

Bunlarin kazadigi parada aldiklari maaşta haramdir.

Diğer konuya yazdim burayada yazayim..

Arkadaşlar park yasaği olmayan yerden istanbul trafik vakfi aracimi çekmiş , gittim otoparka aracimi 102 lira verdim aldim. Evede park cezasi gelecekmis.

Bana verdikleri makbuzda , aracin çekildiği adreside farklı yazmişlar. Yani park cezasi olan bir caddeyi yazmişlar. Oysa araç başka bir caddede park halindeydi.

Burada açikca bir alicengiz oyunu dönmuş ben bunlardan parami nasil geri alabilirim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ayni sey 2-3 sene önce basıma geldi. Taksime gittim, malum c.tesi, hava güzel ve tabi park edecek hiç yer yok.otopark otopark gezdim resmen. Titizimdir, oyle anahtarı otoparkçı bırakmam. İsterse de park etmem, çıkar giderim. Neyse, en son gezi parkının yaninda kucuk bir İSPARK var. Biraz bekliyim dedim. Ama nafile, çıkan da yok. Eleman “abi bence bekleme” dedi. Park yerinin başlangıç kısmına da yine İSPARK’a ait 2 arabalık kaldırıma park edilecek kısım ayırmışlar. Bende ayni sekilde arabamı koydum 3. araç olarak, fişi kesersin dedim. Benim arabam hicbir sekilde arkadaki 2 araba gibi trafiği olumsuz etkilemiyor. 4-5 saat sonra geldigimde araba yerinde yoktu. “İSPARK DIŞI PARK” gerekçesi ile arabam çekilmiş.

Park cezası icin, arabanızın çekildiği yerdeki dükkan veya evlerde güvenlik kamerası var mı ? Ya da arabanın çekildiği iddia edilen yerde kamera var mı ? Kontrol edin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 17Scorpion -- 6 Nisan 2018; 14:42:37 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Avatar.Aang

Üsküdar'da bilenler bilir Zeynep Kamil Hastanesi'ne çıkan bir ana cadde vardır. O caddede esnaflık yaparken bu ispark çok musallat oluyordu. Benim derdim dükkanın önü kapanmasın hani müşteriler rahatça görsün. Gıda işi yapıyordum ve görünüş önemliydi. İlk zamanlar burnumdan kıl aldırmıyorlar , her saat bir tane araba muhhakkak kapımın önünde. Başka yerlerde boş olsa bile inatla benim dükkanın önüne getiriyorlardı. Sonra zamanla dükkandan bir iki yemek ısmarlayınca yada çay falan bu sefer de kanka olduk dükkanın önünü o kapattırmıyordu diğer araçlara.

Yani ispark boş iştir. Belediyelerin dolaşıp para kasma hilesi gibi bir şey.
    ben de böyle dükkanının önü görünsün boş olsun diye onu bunu kovalayan, sandalye falan koyan esnaflara gıcık oluyorum. dükkanının önü senin tapulu malın değil, isteyen park eder oraya.

• beyinsis B kullanıcısına yanıt
    Öncelikle kişisel bazı olaylardan ötürü foruma giremediğimden mesajınıza geç cevap veriyorum.

Konumuza gelince,
    Birincisi ben kimseyi kovalamıyordum, parasını ödeyen gelip aracını park ediyordu hatta bu sayede çok müşterim oldu. Söylemek istediğim durum daha müsait yerler varken benim önüme kasıtlı park ettirmeleriydi.
    İkincisi vergisini herkesin ödediği yola kendi malımmış gibi el de koymadım. Pazar günleri ve akşam 8 den sonra uygulama bittiğinden otomatikmen boş kalıyordu yollar zaten.
    Üçüncüsü ise belediye kanunları gereği dükkan önünden yola kadar olan mesafenin %45 i dükkan sahibine aittir bu da bana istersem sandalye de koyabilme hakkını verir. Ramazanlarda dükkan önlerindeki masaların kaynağı bu kanundur.

Saygılar, iyi forumlar.

Esnafım dukkanimin önüne, yani kapimin hizasına araba koydurmam otoparklar varken benim işimi engelleyemez kimse. Yok ben koyarım diyen varsa gelsin koysun. Yıllık 30 bin TL vergi veriyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: shockwave23

Esnafım dukkanimin önüne, yani kapimin hizasına araba koydurmam otoparklar varken benim işimi engelleyemez kimse. Yok ben koyarım diyen varsa gelsin koysun. Yıllık 30 bin TL vergi veriyorum
    yıllık 30bin vergi verdin diye sokağın tapusunu mu aldın. ben de maaşlı çalışanım ve yıllık 60bin vergi veriyorum (kdv + ötv hariç). ne olacak şimdi? bana da caddenin tapusunu versinler. senin gibi sokakları gasp eden kabadayı esnaflar yüzünden millet arabasını parkedecek yer bulamıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi beyinsis -- 20 Nisan 2018; 11:12:1 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Avatar.Aang

Öncelikle kişisel bazı olaylardan ötürü foruma giremediğimden mesajınıza geç cevap veriyorum.

Konumuza gelince,
    Birincisi ben kimseyi kovalamıyordum, parasını ödeyen gelip aracını park ediyordu hatta bu sayede çok müşterim oldu. Söylemek istediğim durum daha müsait yerler varken benim önüme kasıtlı park ettirmeleriydi.
    İkincisi vergisini herkesin ödediği yola kendi malımmış gibi el de koymadım. Pazar günleri ve akşam 8 den sonra uygulama bittiğinden otomatikmen boş kalıyordu yollar zaten.
    Üçüncüsü ise belediye kanunları gereği dükkan önünden yola kadar olan mesafenin %45 i dükkan sahibine aittir bu da bana istersem sandalye de koyabilme hakkını verir. Ramazanlarda dükkan önlerindeki masaların kaynağı bu kanundur.

Saygılar, iyi forumlar.
    hangi belediye kanunuymuş çok merak ettim?

dükkanının önüne değil masa koymak tabelanı dik bile koyamazsın. tabelan dükkana paralel ve çıkıntı olmayacak şekilde olmak zorunda. bazı belediyeler masalara vs.. göz yumuyor ancak normalde böyle bir hakkın yok. işini düzgün yapan bir çok belediye kapının önüne bir sandalye bile koymana izin vermiyor.

bunları nereden mi biliyorum? belediye otomasyonu yazdım, senelerim belediyelerde geçti. gerçi bunun için buna da gerek yok. isteyen cimer'e bir dilekçe yazar, cevabını öğrenir. canını sıkan bir esnaf varsa yine cimer'e yazar, masaları, yolu kapatan taş direkleri kaldırtır ve üstüne de ceza yazdırır. ben bazen beni kızdıran bir esnaf oldu mu öyle yapıyorum. telefonla arayıp yaptıkları işlem için bilgi bile veriyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi beyinsis -- 20 Nisan 2018; 11:17:46 >

• quote:

Orijinalden alıntı: shockwave23

Hehehehe! Dükkan önüne park eden arabalar esnafın işini neden engelliyor ben de bunu anlamıyorum... Araba neyi engelliyor? "Müşteri arabalı, park yeri bulup gelmiyor" ise, park yeri olan dükkan tutacaksın.

Dükkanın önü senin değil. Belediyeye işgaliye parasını öde. O park yerini bir şekilde kendine tahsisle, eyvallah. Yoksa hiçbir hakkın yok. Gelir koyarım arabayı. Hiçbir şey yapamazsın. İstersen hıncından boydan boya çiz arabayı. Arabada kamera var. Kamera görüntüleri ile birlikte kaskoya veririm. Komple boyattırırım. Teşhis ettiysem "şu dükkanın sahibi" de derim. Kasko seni öyle bir öper ki anlatamam. O ödediğin cücük kadar verginin yarısını söğüşlerler senden. Üstelik ben hiç uğraşmam. 5 dakikamı alır-almaz.

Ödediğimiz vergiye göre adamsak, öte git. Senden 40 tane gelsin benimle konuşmaya. Benden 40 tane Nurol'un yanına gitsin konuşmaya, Nurol'dan da 40 tane gitsin Sabancıyla konuşmaya... Bu hesapla, Sabancı ile karşı karşıya geldiğinde, hakkını alman için senden 64.000 tane lazım.

Veya, senden alışveriş eden, müşterin olan üniversiteli genci adam yerine koyma. Var mı fındık kadar? Yok. Para güzel değil mi? Müşteriye ters gitmezsin. O zaman biraz saçma bir sav seninki...

Önündeki sokak senin değil. Hakkın da değil. Kafaya taktı isen, eğer mümkün ise, belediye ile anlaş, işgaliyesini öde, kendine tahsisle. O zaman başımla beraber.

Senin mantıkta komik sonuçlar da türüyor: Karşılıklı dükkanlar olan, tek tarafa park edilen sokakta, tek araçlık o park yeri hangi esnafın... Hadi bakalım çık işin içinden? Veya araba dükkanın önünü kapamasın diye, belediye bir gün sağa, bir gün sola parkı mı yasaklasın? Hahahaha!

• quote:

Orijinalden alıntı: Huseyin-ZST

Hehehehe! Dükkan önüne park eden arabalar esnafın işini neden engelliyor ben de bunu anlamıyorum... Araba neyi engelliyor? "Müşteri arabalı, park yeri bulup gelmiyor" ise, park yeri olan dükkan tutacaksın.

Dükkanın önü senin değil. Belediyeye işgaliye parasını öde. O park yerini bir şekilde kendine tahsisle, eyvallah. Yoksa hiçbir hakkın yok. Gelir koyarım arabayı. Hiçbir şey yapamazsın. İstersen hıncından boydan boya çiz arabayı. Arabada kamera var. Kamera görüntüleri ile birlikte kaskoya veririm. Komple boyattırırım. Teşhis ettiysem "şu dükkanın sahibi" de derim. Kasko seni öyle bir öper ki anlatamam. O ödediğin cücük kadar verginin yarısını söğüşlerler senden. Üstelik ben hiç uğraşmam. 5 dakikamı alır-almaz.

Ödediğimiz vergiye göre adamsak, öte git. Senden 40 tane gelsin benimle konuşmaya. Benden 40 tane Nurol'un yanına gitsin konuşmaya, Nurol'dan da 40 tane gitsin Sabancıyla konuşmaya... Bu hesapla, Sabancı ile karşı karşıya geldiğinde, hakkını alman için senden 64.000 tane lazım.

Veya, senden alışveriş eden, müşterin olan üniversiteli genci adam yerine koyma. Var mı fındık kadar? Yok. Para güzel değil mi? Müşteriye ters gitmezsin. O zaman biraz saçma bir sav seninki...

Önündeki sokak senin değil. Hakkın da değil. Kafaya taktı isen, eğer mümkün ise, belediye ile anlaş, işgaliyesini öde, kendine tahsisle. O zaman başımla beraber.

Senin mantıkta komik sonuçlar da türüyor: Karşılıklı dükkanlar olan, tek tarafa park edilen sokakta, tek araçlık o park yeri hangi esnafın... Hadi bakalım çık işin içinden? Veya araba dükkanın önünü kapamasın diye, belediye bir gün sağa, bir gün sola parkı mı yasaklasın? Hahahaha!

Alıntıları Göster
    Aslında belediyeler işgaliye alarak bile şirketlere kaldırımları ve park yerlerini kiralayamaz. işgaliye harcının amacı bu değil. yani bu da yasal değil. ama yapıyorlar malesef.

• Huseyin-ZST kullanıcısına yanıt
    Ne diyorsunuz Allah aşkına

Biz kimsenin malına zarar vericez demiyoruz. Öyle bir hakkımda yok. Bizim milleti az çok bilirsin sen kaldırıma kapimin ağzında sabah araba görünce önlemini alıyorsun yıllardır esnafım biz neler gördük. Hayallerle konuşma burda gerçekçi ol. Eğitim seviyesi düşük bir toplumda yaşıyoruz.

Park yeri olan dükkan tutacakmışım... Sen bunu dersen bende derim ki sen otoparkı olan yere gideceksin. Mantığın bu mu?

Burası Türkiye, İsviçre de Norveç de yaşamıyorsun

Bu dediklerini gerçek hayatta sergileyebilir misin ? Acaba??? millet birbirini boğazlamak için sebep. Arıyor.

Biz kimsenin de malına zarar vermiyoruz. Bende de 8 kamera var ayrıca İzmir büyükşehir belediyesine 2 park yasak direği diktirdim 4 yol ağzı olduğu için. Plan proje cizdirtip. Koyana da cezayı yazdırıyorum.

Bakiniz yola değil kapının önüne kaldırıma cikan comarlar için sözlerim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi shockwave23 -- 21 Nisan 2018; 3:52:48 >

Git otoparka koy paran yoksa verelim. Zaten Ekonomi ortada. Yollar dar 1 karış kaldırım var. Birde gelip kapının önüne sifirliyor adam lux arabasını. Sen de bu işi yap evine ekmek götüreme anlarsın. Ben kendi dukkanimin onune kendi arabamı bile koymuyorum kimsenin kapısını kapatacak şekilde koymuyorum bu saygı dir. Kural koy dese bile koymam. Hergun otoparka koyuyorum

• Bana cevap veren 2 arkadaşa diyecek son sözüm burda sallamak serbest gerçek hayatta yapın konuşun bunları anlatın derdinizi vatandaşa.

Ben sokak yol benim hakkım demek istemedim. Adam geliyor kapıyı sifirliyor sen naparsin o durumda?

Ayrıca kimsenin malına zarar vermek söz konusu degil.

Edit noktalama için kusura bakmayın mobilden yazıyorum. İyi geceler herkese bu konu hakkında yanıt vermiycem.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi shockwave23 -- 21 Nisan 2018; 3:54:42 >
  • İyi güzel diyorsunuzda bu vatandaş nereye park edecek , heryer tıka basa dolu. Park etmek için 3 sokak arkaya gidiyorum.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-92A2F8722

Senin bahsettiğin değnekçiler eskiden anca gece klüblerinin önünde duruyorlardı ( Ki değnekçiler hala varlar), şimdi ise istanbulun varoş mahallelerinin köşe başlarına bile isparkçılar yerleşti. Hastane otoparkları bile ispark oldu. Değnekçilerin 100 katı kadar isparkçı doldu.

Devletin görevi değnekçiden halkı korumaktır , değnekçiye vereceğin parayı bana ver dememektir.
    2012 yılında sortie de özel bir party e davetliydik

kızla gittim ama giderken hep o endişe vardı ya park yeri bulamam yada fahiş para öderim

sortie ye rumeli tarafından yaklaşırken ispark tabelası gördüm ama diskonun hemen bitişiğinde otopark olduğunu bildiğimden yakın olsun cilalı kafaylan arabayı kaybetmeyelim sonra deyip devam ettim

diskonun bitişiğindeki sahildeki vakıf otoparka girdim park edip indim yer gösteren park görevlisini görünce ücret ne diye sordum 10₺ dedi

sınırsız mı diye sorunca yok saatlik dedi şok oldum

apar topar kızla arabaya döndük ne oluyor ya diye sorunca partiye geldim kazık yemeye değil dedim

sonra 100 metre ilerideki sahildeki isparka girdim girerken bilet görevlisine sordum ücreti 10₺ deyince saatlik mi diye tekrar sordum

yok abi ne yaptın sen sınırsız 10₺ dedi

ben de işte hizmet budur deyip teşekkür ettim

ertesi gün isparka bu olayı anlatıp tesekkür eden email gönderdim

• Bizim balıkesirde balpark diye her yeri belediye almış. 5 kuruş vermiyorum.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Bende yol üzerinde belediyenin ihaleyle yol kenarlarini kiraladığı firmaya para vermiyorum. Canımı sıkarlarsa otobüs iş makinesi getiririm park ederim.

Ek olarak kizdigim nokta ise dukkan sahiplerinin sanki kendi mallarıymis gibi dükkan önüne park etmeyelim diye bisiklet Tabure gibi şeyleri dukkan önüne koyması. Zaten tabelasi görünüyor. Bende o dukkan sahibinden alışveriş yapmıyorum. Gidiyorum başka yerden alışveriş yapıyorum.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.