Şimdi Ara

Koyun olmayın , yol kenarlarına ispark ücreti ödemeyin. (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
100
Cevap
3
Favori
24.402
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
27 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: anadolu86

Senin bahsettiğin değnekçiler eskiden anca gece klüblerinin önünde duruyorlardı ( Ki değnekçiler hala varlar), şimdi ise istanbulun varoş mahallelerinin köşe başlarına bile isparkçılar yerleşti. Hastane otoparkları bile ispark oldu. Değnekçilerin 100 katı kadar isparkçı doldu.

Devletin görevi değnekçiden halkı korumaktır , değnekçiye vereceğin parayı bana ver dememektir.

istanbulda bazı yerlerde isparkın adamları gidince yamyamlar basıyor onlar para kesiyor. polisi arasan gelmez. ne işleri varsa çok meşguller.
    illa bir yere para yediriyorlardır,yoksa korumaz kimse bunları.sen birşey yapsan polis anında yanında biter.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kucukbulut

yolların amacına uygun kullanılması gerekçesiyle verilmiş kararmış. Ödeyenler koyunsa ödemeyenlerde eşşek olmasın o zaman yollara araba park etmesin. Ücretli özel otoparklara koyarsınız arabalarınızı.

Şu ülkede herkes isparklara sövüyor ama aynı adamlar daha 15 sene öncesine kadar değnekçilere tıpış tıpış haraçlarını veriyolardı, yiyosa vermesinler. İspark hiç olmazsa canına malına kasteden o kan emici vampirleri temizledi.

Yarın bu EMSAL! karar TR genelinde uygulanmaya başlasın, kaldırılan isparkların yerini BABİŞ NAGADAR DURACAN? diyen değnekçiler almaya başlasında o zaman görecem koyunu keçiyi.

devlet onu da temizleyecek. zaten bülbül şeyi kadar yol birde park yaptırıyorlar yollar tek şeride düşüyor. mehter takımı gibi peş peşe gidiyorsun tin tin.

• Valla İspark sayesinde yamyam otoparkçılardan kurtulduk. Ortaköy’ün göbeğinde gün boyu 10₺’ye park ediyoruz. Bu açıdan haklarını yememek lazım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu konuda muhalefet partilerine çok önemli görev düşüyor ama onlarında iktidar olma istekleri yok demekki , toplumsal sorunlarla ilgilenmiyorlar. Kontrollü muhalefet maalesef.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-92A2F8722 -- 15 Ocak 2018; 16:54:33 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: blackbela

Değnekçiden kurtulsa bu sefer esnaf işgaline uğrayacaktı, yok dükkan önü yok mal gelecek park edilmez iki de kasa attımı yola sanki tapulu yeri

Aynı olay hala devam ediyor. Eminönüne gittiğimde park yerinde araç vardı çıktı onun arkasından ben girdim. İsparkçı geldi hop buraya çekemezsin. Dedim ne demek çekemem zaten araba vardı burada. Dükkan sahibi çıktı sora benim yerim buranın vergisini ben ödüyorum demez mi. Tepem attı. Çektim arabayı hızlı bi şekilde kitledim kapıları. Dedim para falan vermiyorum. Yiyosa çekiciye yükle arabayı götür. Tamam dedi 5 dk müsade sana. Dedim 2 saatlik işim var ne yaparsan yap.

Dükkan sahibi elemana çay çorba ısmarlayıp ayartmış adamı. Hepsi birlik olsa yığarlardı beni hastanelik ederlerdi. Bendekide iyi cesaret bakma

• kucukbulut K kullanıcısına yanıt
    O zaman onlara da izin vermeyecek. Polisi arayacağım gelecek o benden değnekcilik yapanı alıp gidecek resmileştirmeyecek bu işi okey? Hadi bakalım

• Yargıtay,danıştay ?? ülkede adalet hak talep etmek yassssakk kardeşim...biz adaleti 16 yıl önce yitirdik.
  • quote:

Senin bahsettiğin değnekçiler eskiden anca gece klüblerinin önünde duruyorlardı ( Ki değnekçiler hala varlar), şimdi ise istanbulun varoş mahallelerinin köşe başlarına bile isparkçılar yerleşti. Hastane otoparkları bile ispark oldu. Değnekçilerin 100 katı kadar isparkçı doldu.

Devletin görevi değnekçiden halkı korumaktır , değnekçiye vereceğin parayı bana ver dememektir.

"Göztepe Merdivenköy Hastanesi’nde ziyaret amaçlı gelen vatandaşlarımıza 1 saat, tedavi olmak için gelenlere ise 4 saat ücretsiz otopark hizmeti sunuluyor. Ayrıca vatandaşlara İSPARK personelleri tarafından ücretsiz vale hizmeti de verilecek."

Nalet olsun böyle hizmete...
  • quote:

Orijinalden alıntı: mr.big

quote:

"Göztepe Merdivenköy Hastanesi’nde ziyaret amaçlı gelen vatandaşlarımıza 1 saat, tedavi olmak için gelenlere ise 4 saat ücretsiz otopark hizmeti sunuluyor. Ayrıca vatandaşlara İSPARK personelleri tarafından ücretsiz vale hizmeti de verilecek."

Hocam verilecek hizmeti bilmem de mevcut hizmeti bilirim, Hizmet Hastanesi var (E-5 yolu üzerinde bahçelievler'de) ispark tezgahı hastanenin bahçesine kurmuş 1 dk bıraksan da alır 7 TL'ni. Öyle göstermelik bir hizmetle olmaz o işler. İspark'ın sokakları otoparka çevirmesine tepkiliyiz yoksa normal otopark hizmetlerine bir tepkimiz yok ücreti de neyse öderiz, ödüyoruz zaten.

Örneğin Kazlıçeşme marmaray durağında yaptığı hizemettir, elbette ücreti olacaktır ama evimin önüne tezgah açması hizmet olamaz, zorbalıktır.

• quote:

Orijinalden alıntı: parezer

quote:

Orijinalden alıntı: mr.big

quote:

Hocam verilecek hizmeti bilmem de mevcut hizmeti bilirim, Hizmet Hastanesi var (E-5 yolu üzerinde bahçelievler'de) ispark tezgahı hastanenin bahçesine kurmuş 1 dk bıraksan da alır 7 TL'ni. Öyle göstermelik bir hizmetle olmaz o işler. İspark'ın sokakları otoparka çevirmesine tepkiliyiz yoksa normal otopark hizmetlerine bir tepkimiz yok ücreti de neyse öderiz, ödüyoruz zaten.

Örneğin Kazlıçeşme marmaray durağında yaptığı hizemettir, elbette ücreti olacaktır ama evimin önüne tezgah açması hizmet olamaz, zorbalıktır.

Evinizin önü için gayet tabi, sizden para talep edilmesi saçmalık. Ayrıca otopark olmadan o binaya ruhsat verenleri de anıyorum.

• Yol kenarına park ücreti istemek o kadar garip bir şey değil. Almanya’da mesela birçok sokakta sokak kenarı parkı ücretliydi. Çoğu avrupa ülkesinde bu uygulama var. Yoğunluğu azaltmak için uygulanan bir yöntem bu. Vergisini verdim sokağa istediğim gibi park ederim bakış açısı yanlış. Bu uygulama sayesinde yoğunluk dengeleniyor.

• Ben vermiyorum plakaya aç yaz internetten öderim diyip geçiyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: TheCaliph_

Satarken falan borç olarak çıkıyor mu peki ? Veya satmamıza engel oluyor mu ?

https://borcsorgula.ispark.com.tr/

buradan plakayı girerek, ispark'a bir borcun var mı yok mu sorgulayabilirsin.
    şu ana kadar sorgulatıp, borcu olmayan kimseyi görmedim.
    ödeyen de kimseyi görmedim.
    hiçbir şekilde bağlayıcılığı yoktur zaten.
    satarken vs.. engel degildir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kvadankpakal

quote:

Orijinalden alıntı: TheCaliph_

Satarken falan borç olarak çıkıyor mu peki ? Veya satmamıza engel oluyor mu ?

https://borcsorgula.ispark.com.tr/

buradan plakayı girerek, ispark'a bir borcun var mı yok mu sorgulayabilirsin.
    şu ana kadar sorgulatıp, borcu olmayan kimseyi görmedim.
    ödeyen de kimseyi görmedim.
    hiçbir şekilde bağlayıcılığı yoktur zaten.
    satarken vs.. engel degildir.

Aaaaaa valla benim de çıktı ki hiç ödemediğimi hatırlamıyorum. En ufak bir kağıt mağıt da görmedim silecekte falan. 2 adet toplamda 8 TL borç. Keşke nerede olduğu da yazılsaydı.

• Bence isparka karşı olmak saçma. Gürültü etmek de saçma.

İspark'ın hali hazırda icra yolu ile para koparması mümkün değil. Araç satışına da engel değil. O zaman bırakınız devam etsinler. Bunu ters bulan ödemesin.

İspark dursun bir süre daha, değnekçilere meydan kalmasın. Sen karşıysan gene ödeme. İspark'da mümkün. Hadi bir de değnekçide dene bakalım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Huseyin-ZST

Bence isparka karşı olmak saçma. Gürültü etmek de saçma.

İspark'ın hali hazırda icra yolu ile para koparması mümkün değil. Araç satışına da engel değil. O zaman bırakınız devam etsinler. Bunu ters bulan ödemesin.

İspark dursun bir süre daha, değnekçilere meydan kalmasın. Sen karşıysan gene ödeme. İspark'da mümkün. Hadi bir de değnekçide dene bakalım.

moda'da geçenlerde bizim arkadaş ispark'a park ediyor, s.a ve a.s kaç saat kalacaksın ağbi diye soruyor, bizim ki 2 saat felan diyor şak eleman fişi çıkarıyor aletten bu esnada benim arkadaş bagajı açmış, oradan montunu alıyor. bagajın içinde de bi tane Canon Eos 7D ile bir adet macbook air duruyor.
    bizimki kapatıyor bagajı park parasını ödüyor, gidiyor işini görüyor bir dönüyor arabayı patlatmışlar.
    iki makineyi de çalmışlar, ispark eleman arazi, daha dogrusu onun yerinde baskası var.
    hiçbirşey çıkmıyor tabi, çaldırdıgı ile kalıyor bizim elaman.
    mahkeme felan hikaye, aracın başına gelenlerden hiçbir şekilde ispark sorumlu değil.
    e bırakmasın kardeşim kıymetli malzeme araba da o zaman di mi? evet o yüzden bagajdaydı, evet o yüzden ispark'a park etti zaten, vs..

orada ki bakkal esnaf anlatmıştı hatta, bunlar gaspçılarla, hırsızlarla ortak çalışıyorlar, aracın içinde kıymetli bişey bırakılıyorsa bunlar uyandırıyorlar, elemanlar gelip patlatıyorlar, bunlar da nasipleniyor demişti.

şimdi siz değnekçilere meydan kalmasın felan yazdınız ya, o yüzden yazasım geldi, hafif de gülümsedim hatta hayat ne garip vapurlar filan, çiçekler, böcekler dedim içimden.

Değnekçileri gerçekten vatandaşın refahı için mi bitirdiler yoksa asıl değnekçi sistemin kendisi mi?
    bu ülkede, topallamaya bile gelmez, yerleştirecekler hazır bekler.

• Huseyin-ZST kullanıcısına yanıt
    Hüseyin arkadaşımız katılıyorum , hemen çekiyorum yol kenarı ispark tabelasının altına eleman abi para diyor , ne parası diyorum basıp gidiyorum Güzel oluyor aslında boş yerler oluyor park yeri aramak zorunda kalmıyoruz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-92A2F8722 -- 16 Ocak 2018; 19:14:58 >
  • Bağdat caddesinin etrafında ki tüm ara sokaklara kadıköy belediyesi çökmüş vaziyette.Kapınızın önünde ispark vs olduğunu düşünsenize
  • iletileri okuyunca ispark iyi mi kötü mü karar veremedim.

• Hastane otoparkını normal otopark olarak kullananlar düşünüldüğünde, alıntıladığım saat sınırlamaları gayet makul. Örneğe bakarsanız hastane amacı güden park kullanımı ücretsiz. Ben bunu en çok Ankara-Gazi üni hastanesinde gördüm. Önceden ücretli idi, her zaman ,zor da olsa yer bulabiliyorduk. ücreti de makul idi. Şu anda kanunen ücretsiz oldu, hastamızı bırakıp yol kenarlarında yer aramak zorunda kalıyoruz. Çevre iş yerlerinde çalışanlar sabah erken saatte gelip araçlarını park edip gidiyor. (Binalarda ve iş yerlerinde otopark olmaması ayrı bir mevzu )

kısaca : ücretsiz-sınırsız olan her şeyde suyunu çıkarma huyumuz var, Almanya'da yol kenarındaki cepler de "belli bir saat" ücretsiz, aracınıza görünecek şekilde hangi saatte koyduğunuzu gösterir aparat bırakıyorsunuz, polis geliyor bakıyor, kaç saat olduğuna bakıyor, ona göre "ceza" yazıyor. bu yüzden uzun işi olanlar aracını direkt ücretli otoparklara bırakıyor. İnsan her yerde insan.

Yol kenarı ile ilgili görüşümü başka bir mesajda belirttim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mr.big -- 17 Ocak 2018; 9:25:18 >

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.