Şimdi Ara

Koutetsujou no Kabaneri[Ana Konu]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
0
Favori
1.994
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

KONU:(Türkanime'den alınmıştır)

Endüstriyel devrimin tam ortasında olan dünya, demirden bir katmanla çevrili kalbi delinmeden mağlup edilmesi mümkün olmayan bir canavar türüyle karşı karşıya kalmıştır. Isırdığı insanı saldırgan, zombi benzeri bir canlıya dönüştüren bu canavarlara Kabane denmektedir. Doğuda yer alan Hinomoto adasındaki insanlar, bu canlılardan korunaklı şekilde yaşayabilmek için istasyonlar kurmuşlardır. Bir nevi sığınak olan istasyonlar arasında Hayajiro isimli buharlı lokomotifler aracılığıyla eşya da taşınması mümkündür. Aragane İstasyonu’nda yaşayan ve lokomotif yapımında çalışan Ikoma, Kabane’leri yenmek üzere Tsuranukizutsu adını verdiği bir silah icat etmiştir. Silahını kullanmak için fırsat aradığı bir gün zorunlu Kabane muayenesinden muaf tutulan Mumei isimli bir kızla tanışır. O gece içerisinde kontrolden çıkmış bir Hayajiro’yla karşı karşıya kaldığında Mumei ile bir kez daha yolları kesişir. Görünüşe göre Hayajiro’nun personellerinin hepsi canavara dönüşmüştür ve istasyon tehdit altındadır. Tüm bunların birleşmesi ise Ikoma’ya silahını denemesi için eşsiz bir fırsat sunmaktadır.

http://myanimelist.net/anime/28623/Koutetsujou_no_Kabaneri

Not:O kadar bekledim konusu açılır diye bana kısmetmiş anlaşılan

• Dün gece bu sezonun animelerine bakayım dedim. Boku No Hero Academia yı izledim. Ana karakterin tipi azıcık daha iyi olsaydı çok iyi bir seri olabilir, yine de iyiydi.
    Bugünde buna baktım ilk on dakikası izledim, geri kalanları indirdim. Bu gece izlerim. Gayet güzel gidiyordu.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • qazrfv kullanıcısına yanıt
    Hocam şuanlık olması gerektiği gibi gidiyor öyle diyeyim. Tatmin etti beni bölümler Adamlar sırf bu anime yüzünden SnK'nın 2. sezonu ertelediler. İyi olmak zorunda
  • Büyük konuşmak istemiyorum ama harika bir şey olacak gibi...İlk bölümü çok sevdim şu devli seriyi geçersede şaşırmam ona nedense çok ısınamamıştım

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 4. Bölümü bitirdim. Seri güzel gibide beni pek sarmadı, Şuan sonraki bölümü hiç merak etmiyorum misal. Ama bu seri tutar.
    Dün izlediğim Boku No Hero Academia daha çok keyif vermişti.
    Attack on Titana benzeyen birçok yönü var. Devleri boyunun küçülmüş versiyonu gibi. Helsingide anımsatmadı değil, kan verme mevzusunda.

• Grozny kullanıcısına yanıt
    Bende ayni gorusteyim de belirtmedim SnK hayranlarindan tepki alırım diye

• Bak sen Teğmanime ana konu bile açıyor

So Crazy, Much Fun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dreandes -- 12 Mayıs 2016; 13:26:51 >
  • attack on titandan daha güzel gibi bu seri kızlar fena

• asdasdqwertyveyaalxyvance A kullanıcısına yanıt
    Her bölümde Mumei'yi şekilden sekile sokuyorlar ama biz onu öyle seviyoruz

• çizimler garip. snk yı çok sevmezdim ama 10 üzerinden 9 veririm. buna 7 falan veririm benle snkyı yakalayamamış
  • Ben çok beğendim animeyi.. Shingeki no Kyojinide çok sevmiştim.

Mangadan uyarlamamı bu anime? Eğer öyle ise 5.Bölümün sonunda ki şeyle ilgili bilgi verirmisiniz merak ettim baya
  • .Meraxes. kullanıcısına yanıt
    Myanimelist'e göre 9 Temmuz-10 Ağustos arasında çıkacakmış mangası hocam

• İlk dört bölümünü izledim.Attack on Titandan bir tık daha iyi bence.2.sezon bekleyenler açlıklarını bu anime vasıtasıyla dindirebilirler belki

Edit:Karakterleriyle ve kurgusuyla oldukça vasat bir seri.Bitmesine ne sevindim ne de üzüldüm.SNK den biraz daha iyi demiştim.Geri alıyorum SNK burun farkıyla kazanır.O korku tedirginlik konseptini daha iyi yansıtmasıyla ve ilk bölümün kaliteli olmasıyla tabi ki.Yer yer sıkıcı olmasını söylemiyorum bile

Sakamoto>Boku no Hero Academia>Kiznaiver>Kabaneri

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zodion -- 5 Temmuz 2016; 17:40:20 >
  • Snk dan iyimi yapmayın etmeyin. Tam olarak rezil bi anime. Karakterleri konusu falan çok yapmacık.
  • Animenin bana göre en kötü tarafı başrolün iğrenç sesi, diğer konular şimdilik sorun teşkil etmiyor ama vahşet dozunu biraz daha arttırmaları lazım gibi

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kaliteli bir yapım, görsel olarak çok sevdim ama pek özgünlük bulamadım.. Onun dışında karakterlerini ufak tefek pürüzler dışında sevdiğimi söyleyebilirim.

Shingeki no Kyojin'den iyi mi değil mi, konuşmak için daha erken de olsa SNK kadar ses getirmeyeceği görüşündeyim.

--
    Aylar sonra gelen edit: Vasat bir finale sahip, zaman kaybı gözümde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Muhafız. -- 25 Aralık 2016; 16:48:37 >
  • İlk bölümü simdi izledim shingeki no kyojin havasi aldım umarım bozmazlar bu yila damgasini vurabilecek bi anime olmuş uzun zamandir böyle bi anime bekliyordum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Teddy Death 1 -- 20 Mayıs 2016; 15:31:06 >
  • geri kalan bölümleri izledim kalitesi git gide düşmeye başladı o ilk bölümdeki havası yok maalesef
  • Evet geçtiğimiz hafta anime bitti sonunda. Açıkçası ilk bölümler çok güzel de olsa sonrasında çok sıradanlaştı ve ortalama bir final ile bitirdiler. Kısacası çok güzel bir fikiri shit storytelling ile batırdılar teşekkürler Wit Studio
  • İlk başlarda güzel bir animeydi fakat bölümler ilerledikçe ana karakterin ota boka bağırmasından başka hiçbir işe yaramadığı konunun sıradanlaştığı, saçma sapan bir final bölümü ile noktalanan animedir gözümde. Vakit öldürmelik bir seri.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.