Şimdi Ara

KÖTÜLERİN KÖTÜLÜKLERİ YANLARINA KAR KALMAMASI İÇİN ÖLÜMDEN SONRA YOK OLMAMAMIZ LAZIM

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
0
Favori
364
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar ölümden sonra yok olacaksak o zaman kötülerin yaptıkları kötülükler yanlarına karmı kalacak ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Yavru ceylanı öldüren aslanı sorguluyorsun.
  • peki neye gore kotu diyorsun?
  • quote:

Orijinalden alıntı: L.Huron

Yavru ceylanı öldüren aslanı sorguluyorsun.

Hayır kardeş hayvanları kastetmiyorum ben kötülük yapmayı hayatının gayesi yapmış insanlardan bahsediyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: Jeopol

peki neye gore kotu diyorsun?

Bir erkeğin karısını dövmesi, hırsızlık yapmak ve masumlara zulüm yapmak gibi kötülüğe bir sürü örnek verebiliriz

• Hani diyorlar ya "evren 13,5 milyar yaşında, ama insan ömrü ortalama 70 sene. Bu kadar şey boşuna olamaz ve tanrısız her şey anlamsız olur" veya senin dediğin gibi "kötülerin kötülükleri yanlarına kar kalmaması için ölümden sonra yaşam olması gerek" diye, bu bana sırf kendimizi rahat hissedelim diye ve bu olayları kendimize yediremediğimiz için böyle sonuçlara varmamıza yol açıyor gibi geliyor ve büyük ihtimal de öyle.
    Haksızlığa uğrayan her insan ölümden sonra bir yaşamın olmasını, aynı zamanda kendine kötülük edenlerinde yargılanıp cezalanmasını ister, bu normaldir, ama asıl önemli olan insanın bu isteği o olayı gerçek yapmaz. Her insan kendi vicdanını rahatlamak adına istediği şeye inansaydı gerçekle irtibatı kaybederdik.
  • Peki cocuklari oldurmek onlari yemek kotu mudur? Mesela aslan gelip senin cocugunu yese bu kotu olur mu?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: L.Huron

Yavru ceylanı öldüren aslanı sorguluyorsun.

Hocam hani yapım sökümcülüğe karşıydın
  • Zodion Z kullanıcısına yanıt
    Karşı değil de yargılı diyelim. Kendi düşüncelerim ve kendi tercihimle öylesine olmayan okuduğum metinler için kullandığım bir metot değil. Çünkü önceden de dediğim gibi çözüme ulaştırdığını düşünmüyorum. Bu açılan konuyu konuşmaya gerek bile olmayan olarak gördüğüm için yapısına indim. Düşünmem gereken bir konu olsaydı herhalde böyle bir mesaj atmazdım diye umuyorum ama emin de değilim belki yapısöküm kazanır savaşı.
  • quote:

Peki cocuklari oldurmek onlari yemek kotu mudur? Mesela aslan gelip senin cocugunu yese bu kotu olur mu?

Ne alaka ?

• Evet yanlarina kar kalacak. Dunya adaletsiz bir yer.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mephalay

Evet yanlarina kar kalacak. Dunya adaletsiz bir yer.

Dünyayı adaletsiz hale getiren kötü ve zalim insanlar yoksa sizin dediğiniz gibi Allah asla adaletsiz değildir dünya imtihan yeri olduğu için zalim zalimliğini yapıyor gariban ve mazlumda eziliyor işte UKBA aleminde kötüler ve zalimler hak ettiği cezayı ebedi Cehenneme giderek çekecekler mazlumlar ise Allaha ibadet ederlerse, isyan etmezlerse ve sabrederlerse en önemliside doğru din olan İslama ve 4 hak mezhepten birine bağlanmışlarsa mükafat olarak ebedi Cennete gideceklerdir sonuç olarak Allah asla yanılmaz ve tam adaletli davranır

• Ukba Yolcusu kullanıcısına yanıt
    nasil ne alaka?

dedigim durum iyi midir kotu mudur?
  • quote:

nasil ne alaka?

dedigim durum iyi midir kotu mudur?

Hiç iyi olurmu ? Tabiki kötülük olur

O zaman sen de kotusun. Hayvanlarin cocuklarini kesip kesip yiyorsunuz

• quote:

O zaman sen de kotusun. Hayvanlarin cocuklarini kesip kesip yiyorsunuz

Vejetaryanmısın ?

• Evet kar kalacak .
    Kotulugunu kabul ediyorsun demek.

Cayir cayir yanacaksin.

• quote:

Kotulugunu kabul ediyorsun demek.

Cayir cayir yanacaksin.

Haram olanlar hariç hayvanların etini yemek caizdir hayatında hiç Kebap, Köfte veya Lahmacun yemedinmi ?

Hayvanlara sordun mu senin cocugunu yiyebilir miyim diye? Sana yapilinca kotu, sen yapinca iyi. Oyle sey olmaz.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.