Şimdi Ara

Kötü haber: İşlemciler de ekran kartları kadar sanal madencilik performansı verebiliyor (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
49
Cevap
0
Favori
2.075
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: sniper23

quote:

Orijinalden alıntı: garipkatip

quote:

Orijinalden alıntı: DHBSC55

oley be sonunda bu çılgınlık bitiyor, crypto çılgınlığı bitmek üzere tüm para birimleri çöküyor. btc 20k$ dan 6k$ düştü sonunda ekran akrtlarını bıracaklar sanırmı, eth 1k$ dan 500$ a düştü mining ringleri kapatıyor herkes sonunda kartlar 2.elde patlama olacak çok ucuza kart alabileceğiz sanırım ama mining yapılmış kart alınırmı orası tartışılır...

Dedi insan...

Dostum minig yapılmış kartlar alınır. Sen gtx 1080 i bin liraya verseler almaz mısın? Ama henüz ringleri kapatan yok. Sonra iyiki aralık ayında pc mi toplamışım o zaman 8 bine topladığım alet şimdi 12 bin yohhh aq. ama hakkaten öyle. Bu arada nicehass yapıyorum bende tek kartla olsun gider o parayla oyun alırım. ayda 300 kağıt taş attık ta kolumuz mu ağrıdı.

Hocam, ciddiye alıp yorum yapmanıza gerek yoktu. Eleman bitcoin baloncusu.

Espri olsun diye yazdım dostum. Ama toplumun kanayan bir yarası bu durum :)

• quote:

quote:

quote:

quote:

oley be sonunda bu çılgınlık bitiyor, crypto çılgınlığı bitmek üzere tüm para birimleri çöküyor. btc 20k$ dan 6k$ düştü sonunda ekran akrtlarını bıracaklar sanırmı, eth 1k$ dan 500$ a düştü mining ringleri kapatıyor herkes sonunda kartlar 2.elde patlama olacak çok ucuza kart alabileceğiz sanırım ama mining yapılmış kart alınırmı orası tartışılır...

Dedi insan...

Dostum minig yapılmış kartlar alınır. Sen gtx 1080 i bin liraya verseler almaz mısın? Ama henüz ringleri kapatan yok. Sonra iyiki aralık ayında pc mi toplamışım o zaman 8 bine topladığım alet şimdi 12 bin yohhh aq. ama hakkaten öyle. Bu arada nicehass yapıyorum bende tek kartla olsun gider o parayla oyun alırım. ayda 300 kağıt taş attık ta kolumuz mu ağrıdı.

Hocam, ciddiye alıp yorum yapmanıza gerek yoktu. Eleman bitcoin baloncusu.

Espri olsun diye yazdım dostum. Ama toplumun kanayan bir yarası bu durum :)

Havuz medyasının kurbanları ne yazık ki.

• Mining için kullanılmış kartların fiyatını %90 azaltsalar bile almayacağım kişisel olarak kararım budur. 1080'i 400 tlye satsalar bile almayacağım 1 yıldır insanlar ağız tadıyla oyun oynayamadı sistem alamadı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-AEF248198 -- 6 Şubat 2018; 16:33:11 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Boş konu. Ryzen işlemciler çıktığından beri Xmr kazmak baya karlıydı son aya kadar. R7 serisi 700h/s yakın kazabiliyordu oc ve ayarlar yapılınca. R5 1600 ise 550h/s civarı. 3-4 ayda parasını çıkarıyordu işlemci. Şuan 1 yılda ancak çıkarıyor.

• nexcore N kullanıcısına yanıt
    şöyle düşün 2 veya 4 tane işlemci taktın diyelim sisteme işlemci başına treatripperlarda 64 pcie hattı var herbirinde 4 er tanesini ioya vs ayırsan bir board üzerine 240 tane pcie 1x bağlantısı koyabilirsin bunları riser ile yükseltiğini de hesaplayım yani 4 işlemci ve 240 ekran kartını tek bir sistemde çalıştırabilir. not sistem linux türevi olmak zorunda.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jem991 -- 6 Şubat 2018; 18:44:8 >
  • Hiç umurumda olmaz istese 1 işlemci 10bin $ olsun 4770k ile devam ederim zaten şu meltdown mıdır nedir işlemci açığı iyice midemi bulandırdı son sistem işlemci alırsın yeni virüs bulurlar teltdawn derler yama yaparlar yüklersin %40 işlemci performansı düşer hiç gereği yok bitcoin çıkardılar ekran kartları uçtu virüs çıkarırlar işlemci çöp olur yenisini çıkarı lar onun da virüsü çıkar bilemem ne stoğu yüzünden ram fiyatları 1000tl olmuş adamlar resmen pc kurmayın biz sizi yolalım diyor piyasa öyle bir hal aldı ki 10bin tl ye artık pc kurmak normal gibi oldu

• aha tirriği yedik ben o zaman en kısa zamanda alıp kurtulayım işlemciyi yoksa yine beddualar küfürler etmeye başlayacağım
  • Yapmayın yeter ağlıcam yeter madeniniz batsın ocağımızı söndürdünüz...

• Üreticilerde çakal fiyatlarında yükselmesi kendi işlerine geliyor. isteseler mining kazanlar için donanımsal bir engelleme yapabilirler.

• Zaten sitelerin bazı sitelerin sitede gezerken madencilik yaptırması bunun habercisiydi
  • Father Torque kullanıcısına yanıt
    Sony'nin Play Station'larının bir modelinde Gpugrid Boinc projesine bağlı işler çalıştırılabiliyordu standart olarak, sonradan bu menüden kaldırılmış sanırım. Şuan Boinc projelerinden madencilikle üretilen Gridcoin var. Hani Sony desteği kaldırmasa az çok Gridcoin üretebiliyor olacaktı.
  • Virinom V kullanıcısına yanıt
    ne iş için kullanıcağına göre değişir ama sadece redhat veya windows lisans bedelleri 20 bin doların üstünde oluyor o cihazların.

• Bak sen ya islemciyi i7 yapiyim baride bu miningcilerin isi belli olmaz gozu karartip islemciyede saldirirlar :)

• "Sanal madencilik" ne Ekrem71 ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OverClocK1ng -- 7 Şubat 2018; 3:6:26 >
  • Threadripper oyuncuya yönelik bir işlemci olmadığı için sorun yok
  • oyun konsolu da olursa ps3 Sony cell işlemci nin performansı nasıl olur acaba....

• quote:

quote:

Ve 1 ay sonra BTC gene 15000$ oldu

yok 6kdan 8k ya çıktı :) ya benim derdim kartların ucuzlaması türk parası deyer kaybediyor ordan kaybediyoruz birde donanım fiyatları sürekli artıyor ordan kaybediyoruz üstüne vergiler artıyor ordan da kaybediyoruz yani sistem toplamak çooook lüks oldu onu demek istedim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DHBSC55 -- 7 Şubat 2018; 16:35:22 >

• Virinom V kullanıcısına yanıt
    Haklısın, madencilik için makul olmaktan çok uzak bir çözüm.
  • quote:

quote:

quote:

Ve 1 ay sonra BTC gene 15000$ oldu

yok 6kdan 8k ya çıktı :) ya benim derdim kartların ucuzlaması türk parası deyer kaybediyor ordan kaybediyoruz birde donanım fiyatları sürekli artıyor ordan kaybediyoruz üstüne vergiler artıyor ordan da kaybediyoruz yani sistem toplamak çooook lüks oldu onu demek istedim

Kartların ucuzlayacağını sanmıyorum doğrusu. Piyasanın bütün suçu koinlere atma alışkanlığı olduğu sürece kartlar 10 katına satılır.

Çünkü normal stoktaki kartı, "MADENCILER HEP ALIYOR YEAH" deyip 10 katına satmak satıcıların işine geiyor. Ayrıca üreticinin de işine geliyor haliyle.

• Bu sanal madencilik denen lüzumsuz, gereksiz, faydasız ve anlamsız iş daha ne kadar sürecek acaba?

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.