Şimdi Ara

kotalı adsl kullanıcılarıı..

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
246
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • yani bende evime kotalı almak istiyorum ama nasıl olacağından emin değilim. yani download yapmadan sadece nette gezinerek ayda 3 gb yi geçermiyim acaba.. bunu nasıl öğrenebilirim??

• Bunu Ben Kullanmadım Ama Daha Önce Açılan Forumlara Göre Nette Gezinerek 3 Gb Bitiremiyorlarmış. Sadece Bunun için Kullanıcaksan bence Yeterde Artar Bile.:) Araştırmasını Yaptım Bana Yetmez Gibi Geldi Ve bunuda Söyledim Ama Kullananlardan tepki Aldım Çünkü Fazla Geliyormuş Bile..
  • Herkes merak ediyor 3 GB kota bana yeter mi diye. İşte Kotanızla yapabilecekleriniz. 1 aylık araştırmam sonucu ortaya çıktı. Bunları tüm kullanıcılar ile paylaşıyorum. Aşağıda yazan bir uygulamayı kullanmıyorsanız onun yanında yazan mb boyutunu kotanızdan düşebilirsiniz.

Ortalama bir mp3 4 mb dır.

Ayda 200 mp3 yüklerseniz kotanızdan 800 mb gider.

Ortalama bir site komple 300 kb dır.

Ayda 1000 site gezerseniz kotanızdan 300 mb gider

Ortalama metin tabanlı bir email 5 kb dır.

Ayda 10.000 mail alırsanız kotanızdan 50 mb gider.

Ortalama windows ve antivirüs+spy+adware güncelleştirmeleri 100 mb dır.

Ay boyuna tüm güncelleştirmeleriniz için kotanızdan 100 mb gider.

Ortalama 1 oyun 2,5 mb dır (Bu rakamın ortalaması downlod sitelerinden alınmıştır.)

Ayda 40 oyun yüklerseniz kotanızdan 100 mb gider

Bir program ortalama 5 mb dır. (Bu rakamın ortalaması downlod sitelerinden alınmıştır.)

Ayda 40 program yüklerseniz kotanızdan 200 mb gider.

İnternet den 1 saat online radyo dinlemek 10 mb dır.

Ayda 50 saat internetden online radyo dinlerseniz 500 mb gider.

Toplam 800 + 300 + 50 + 100 + 100 + 200 + 500 = 2050 mb yani 2,05 GB

Yani bir ay boyunca 200 şarkı yükleyebilir, 1000 site gezebilir, 10.000 mail okuyabilir , tüm güncelleştirmeleri yapabilir , 40 oyun yükleyebilir , 40 program yükleyebilir , 50 saat online radyo dinleyebilirsiniz. Size ortalama 2 GB’a mal olur. 1 GB da kotanız kalır.

Not : Daha önce girdiğiniz bir siteye tekrar girdiğinizde site içeriği tarayıcınızın ön belleğinde saklı ise bir sitenin boyutu size normal boyutun onda birine mal olacaktır. Mozilla firefox Adblock kullanarak sitelerdeki resimleri engelleyebilirsiniz.

Buradaki rakamlar 1 aylık ortalama hesabı yapmam ile ortaya çıkmıştır. Mb hesapları ortalamalar alınarak bulunmuştur. Veriler tamamen bilgi amaçlıdır. Boyutlarda oluşacak değişikliklerden sorumlu değilim.

Bu verilere göre internet den “Film” yada Yüksek boyutlu “program,oyun,işletim sistemi“ indirmeyen ev kullanıcıları 256 Adsl 3 GB kotalı tarifeye seçebilirler.

Bunlara ek olarak divx formatında film çekerseniz ortalama 1 divx film 200 mb dır. Yani kalan 1 gb kotanız ile 5 adet divx formatında film de çekebilirsiniz.

gene formdan buldum arkadaşlar. sizde faydalanın diye burayada kopyaladım. ev kullanıcı için ideal..
  • iyide Bunu Daha Önce 2 Forumda Daha Göstermişlerdi
  • quote:

Orjinalden alıntı: EfSaNe_S

iyide Bunu Daha Önce 2 Forumda Daha Göstermişlerdi

ne bilim yaw. yeni gördik işte. ala ala. karıştırma sende herşeyi..
  • ok Ya Ben Bu Forumun Mazlumuyum Tokunmayın Bana Babama Sölerim
  • geçemezsin... hiç düşünme.
  • ben kotalı kullanıyorum arada küçük dowload da yapıyorum bi problem yok
  • quote:

Orjinalden alıntı: cezve

geçemezsin... hiç düşünme.

yok cezve yaa bende 512 var ama ayrıca eve almam gerekiyor..

belki kotalı almalıyım diye düşündüm ama, ev kullanıcısı için uyar. çünkü ben burdan bütün gün download filan yapıyorum.. zaten öyle aman müzikm indireyim, film indireyim derdim yok.. cafedekini 1024 yapıcam.. evede kotalı alıcam sanırım..
  • tamam işte ben de kotayı geçemezsin diyorum. yanı 3gb i download suz asamazsin.. hani gunde 10 saat kassan gecersin belki ama sen cafeye de gideceksin, kotalıyı arada bikac saat ustelik donwload suz kullanacaksın... hic düşünme hemen al.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest -- 20 Aralık 2004, 21:53:15 >
  • kesinlikle alabilirsin. kuzenim her gün sabaha kadar görüntülü sesli chat yapar siteleride gezer yinede 2,5 gb filan oluyor onunki.
  • kardeşim,
    ilk ay bakarsın geçiyorsun.
    ikinci ay verirsin dilekçeni sınırsıza geçersin.
    bunda büyütülecek bir şey yok.
  • Bencede sorun olmaz , yeterli
  • Ben sürekli donanımhaber ve birkaç sitede daha oldugum halde, adsl im kotalı değil ama bakıyorum 300 Mb , geçen ay 250 mb harcama gibi gidiyor, arada downloadlarla .
    Yani bence fazla, hatta baya bir çok fazla 3 gb ..

Downloadlarımı cafedeki 2 mbit dsl den kullanıyorum, evde de kalan zamanımla forumdayım işte .
  • quote:

Orjinalden kopyaladım bunu:
    Negative®
    Ben sürekli donanımhaber ve birkaç sitede daha oldugum halde, adsl im kotalı değil ama bakıyorum 300 Mb , geçen ay 250 mb harcama gibi gidiyor, arada downloadlarla .
    Yani bence fazla, hatta baya bir çok fazla 3 gb ..

Downloadlarımı cafedeki 2 mbit dsl den kullanıyorum, evde de kalan zamanımla forumdayım işte .

300mb kullanıpta hala kotalıya geçmiyosun
  • Ben ilk Adsl alirken, baya bir abartim ve 2 günde 2 gb indirdim.
    tabi geriyiye 1 gb kaldi.

Bende her aksam, su forum, su site diye geziyorum. 4-5 saat
    sonra du meterden bakiyorum kapatirken.
    20-30 mb arasi degisiyor.
    Yani Emule-tipi program felan kulanmiyacaksan, 3 gb yeter de artar.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.