Şimdi Ara

Kotaku: Playstation 4.5 Geliyor + 4K Çözünürlük Sunacak (17. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
550
Cevap
8
Favori
10.145
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1516171819
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Kasatka

Bazi arkadaşlar sanki bu aciklama SOny den gelmiş gibi hoplamis ziplamis kizmis falan da bi durum arkadaşlar ortada bir sey yok ve OLMAYACAK da. Nedenine gelince.

1. kisa surede 40 milyon satmis ve satmayada devam eden bir cihazin onunu neden sony kesssin ki ??

2. Vr kaskini ps4 için uyumlu hale getirem ona uyumlu yapan o yüzden de cozunurlugu 1080p de tutan ve yakinda piyasaya cikaracak olan sony böyle bir seye kalkışmak istese neden vr yi simdi cikarsin ki ??

3. SOny ve cogu sirket donanimdan değil yazilimdan kazaniyor ve ps4 ilk ciktiginda bile sony donanimdan zarar ediyordu. Neden cok pahali bir cihaz yapip cihazin az satmasina neden olsun ki ? Bkz steam a 2k donanimlar yüzde 1-3 arasi. Cok yüksek bir donanima sahip cihaz eşittir cok pahali oda eşittir az satis demek. BU sony nin cihazi cok sat oyun satislarindan para kazan anlayisinin tam tersidir.

Tekrar ediyorum arkadaşlar, Vr için böyle bir model dusunulmus olabilir. Yani su an vr nin disinda bulunana işlem gucu unutesinin yeni ps4 lerde dahili yanini içine gomusu sekilde olan bir modeli yapilmis olabilir ve burda bahsedilen de odur. Ancak o zamanda eski ps4 lerin nasil vr cihazii calistiracagi sorunu dusunulup eskilerde işlem guc unutesi disarda yenilerde dahili gibni iki baslilik olacagi için son olarak cihazin disarda verilmesi kararlastirtilmistir. Bu kararlar kararlastirilirken de bir yapimci vs bunun yeni model olacagini dusunup birazda ufurup disariya sizdirmistir hepsi bu.

Kafaniz rahat olsun. Islem gucu fazla bir ps4 ciksin ben bu konsol içini birakirim o kadar eminim böyle bir seyin olmayacagina.

çok doğru yazmışşsın zaten milletin kafasındaki olay sadece grafik başka hiç bişey önemli değil sadece grafik olsun ne olursa olsun tarzında düşünceler sinir ediyor beni ...

çok ince düşünülmüş ve ms nin hamlesinden sonra çıkan dedi kodu hem garip hemde düşündürücü yanlız aklıma gelmiyor değil ms nin bu işte parmağı var gibi pis kokular geliyor burnuma biz zaten one ı elimizden çıkardık sony de kuyuya atalım hesabı gibi !!!

bana görede kimse panik yapmasın korkmasın ps4 böyle yoluna devam eder ve edicek de .....

• Gecen sene cnbce de bir programda ps4 yapimcilarindan biri 4k suan icin ev kullanicilari icin gereksiz o yuzden yok ps4 de demisti bu sozleri yiceklerini sanmiyorum zaten oyle olsa vr icin yeni konsol cikarirlardi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kasatka

Bazi arkadaşlar sanki bu aciklama SOny den gelmiş gibi hoplamis ziplamis kizmis falan da bi durum arkadaşlar ortada bir sey yok ve OLMAYACAK da. Nedenine gelince.

1. kisa surede 40 milyon satmis ve satmayada devam eden bir cihazin onunu neden sony kesssin ki ??

2. Vr kaskini ps4 için uyumlu hale getirem ona uyumlu yapan o yüzden de cozunurlugu 1080p de tutan ve yakinda piyasaya cikaracak olan sony böyle bir seye kalkışmak istese neden vr yi simdi cikarsin ki ??

3. SOny ve cogu sirket donanimdan değil yazilimdan kazaniyor ve ps4 ilk ciktiginda bile sony donanimdan zarar ediyordu. Neden cok pahali bir cihaz yapip cihazin az satmasina neden olsun ki ? Bkz steam a 2k donanimlar yüzde 1-3 arasi. Cok yüksek bir donanima sahip cihaz eşittir cok pahali oda eşittir az satis demek. BU sony nin cihazi cok sat oyun satislarindan para kazan anlayisinin tam tersidir.

Tekrar ediyorum arkadaşlar, Vr için böyle bir model dusunulmus olabilir. Yani su an vr nin disinda bulunana işlem gucu unutesinin yeni ps4 lerde dahili yanini içine gomusu sekilde olan bir modeli yapilmis olabilir ve burda bahsedilen de odur. Ancak o zamanda eski ps4 lerin nasil vr cihazii calistiracagi sorunu dusunulup eskilerde işlem guc unutesi disarda yenilerde dahili gibni iki baslilik olacagi için son olarak cihazin disarda verilmesi kararlastirtilmistir. Bu kararlar kararlastirilirken de bir yapimci vs bunun yeni model olacagini dusunup birazda ufurup disariya sizdirmistir hepsi bu.

Kafaniz rahat olsun. Islem gucu fazla bir ps4 ciksin ben bu konsol içini birakirim o kadar eminim böyle bir seyin olmayacagina.

Zügürt tesellisine dönmüs.Senin yasin kücük bilmezsin kaynagin kim oldugunu.Kaynak Kotaku.Bu adamlarin bugüne kadar dedikleri hic birsey iskembeden sallamasyon olmamistir.Ne dedilerse cikmstir cünkü adamlarin iceriden direk baglantilari var firmalarda ama siz hayal kurmaya devam.NeoGAF da ki bir bilirkisi senE sonunu isaret edip fiyatinin 400€ civari olucagini söylüyor.Neyse size iyi hayaller

• BoltAction kullanıcısına yanıt
    İnsanlara zorla al diyen yok ki ne yani 4.5 çıkınca 4ün donanımımı zayıflayacak 1080p yine devam edecek.

• Kardes sen demek istedigimi anlamamissin ve hemen ciddoye almissin.
    Heryil konsol cikarsa sahsen almam zaten.
    Heryil ubisoft asassins creed cikariyor diye tepkili olarak yardim isteyin ubiden nede olsa onlarin reklam departmani muhtesem cop yapsalar bu departman o copude aldirir.
    Zaten spny boyle birseye kalkisirsa donanim guncellemesi yapacak microsoft xbox one da daha basarili olur.

• Sony şuan 4.5 atıyor

< Bu ileti BölümSonuCanavarı sitesinden atıldı >
  • Vay be insan simdi demezmi be (.........................................) terbiye ::D
    madem 4k verebiliyordun ne diye ps4 te full hd bile daha halen beceremeyip fps kayıpları yasatiyorsun.
    Aslina bakarsaniz say say bitmez (hemen gelip ps4 1080 60fps veriyor deyip ergenlik yapmayin)
    KINAMAYA davet ediyorum :D
  • resmi ağızdan duymadan inanmam, eğer doğruysa uncharted 4 ü oynar satarım konsolu, pc ile devam ederim.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: gassal89

her sene iphonun yenisi çıkıyor laf edilmiyorda her sene millet telefonunu satıp yeni iphone alıyor birşey olmuyorda bi ps yenilenmesinimi çok gördünüz telefon makinenin 2 katı fiyatı

böyle birşey olacaksada gayet normaldir
    biz ülke olarak teknolojiden geri gidiyoruz örnek olarak bizde 4k yayın veren kanal yayın kac tane var
    yurtdısında 4k yayın yapan kanallar ve diziler mevcut netfilixte bile var sonuc olarak şuanki durumu göz önüne aldığımız zaman bunların olması normal, teknoloji hızla gelişiyor ama biz yakalayamadıgımız için bize normal gelmiyor olablir kaç kişi 4k desteli bir tvde 4k yayın izledi trtnin 4k sı dışında yada oyun oynadı 4klı bir tvde
    oyun geliştiricileri daha nextgen daha gercekci şeyler sunmak istiyorlar sonuc olarak ps4 donınımı bunu kaldırmayabilir her sene yeni şeyler yeni teknolojiler çıkıyor en basit örnek ekran kartıları ve cpu lar bunları yakalamk için donanımda değişiklik şart
    daha önce gta5 4k resimleri paylaşımıştı pc için ne kadar gerçekciydi bi araştırın bakın
    dolayısıyla sony de geri kalmamak için değişikliğe gitmek zorunda oluyor

Kardeş sony ps 4.5 u çıkardı da alma diyen mi oldu? Bize ne iphone un yenisin den telefon sektörü zaten 6 ayda bir yenisini çıkartıyor burada bizi bağlayan bir olay yok alan alır almayan almaz. Biz konsol kullanıcısıyız telefon değil öyle her sene pc upgrade eder gibi konsol alamayız şu aleti çıkardık eldeki konsol çalıştırmıyor yenisini alın ayağına gelmeyiz. Üç gün öncesinde ilk konsolu kullanan insanlar değiliz ps1 den bu yana bir alışkanlık var. Birilerinin grafik tatmini için bizim konsollar neden çöpe gidiyor onu anlamıyoruz baştan söyleselerdi ayrıca yeni çıkacak oyunların eski konsolda adam gibi çalışacağına inanmıyorum. Burada oyunların özüne dair hiç bir gelişme yok tek gelişme grafik detay gölgelendirme ıvır zıvır ps1 ps2 zamanındaki efsane oyunlar yok remastered 4k remastered aynı oyunları ısıt ısıt sat adamlar oyunculuğu bitiriyor grafik uğruna. Benim için un4 grafiği yeterli. Yeterli değilse pc de istediğim donanımı kurarım o benim bileceğim iş. Konsolu telefon mantığına çevirirlerse bize de konsol oyınculuğuna elveda demek düşer.

• quote:

Orijinalden alıntı: snakefatih

quote:

Orijinalden alıntı: gassal89

her sene iphonun yenisi çıkıyor laf edilmiyorda her sene millet telefonunu satıp yeni iphone alıyor birşey olmuyorda bi ps yenilenmesinimi çok gördünüz telefon makinenin 2 katı fiyatı

böyle birşey olacaksada gayet normaldir
    biz ülke olarak teknolojiden geri gidiyoruz örnek olarak bizde 4k yayın veren kanal yayın kac tane var
    yurtdısında 4k yayın yapan kanallar ve diziler mevcut netfilixte bile var sonuc olarak şuanki durumu göz önüne aldığımız zaman bunların olması normal, teknoloji hızla gelişiyor ama biz yakalayamadıgımız için bize normal gelmiyor olablir kaç kişi 4k desteli bir tvde 4k yayın izledi trtnin 4k sı dışında yada oyun oynadı 4klı bir tvde
    oyun geliştiricileri daha nextgen daha gercekci şeyler sunmak istiyorlar sonuc olarak ps4 donınımı bunu kaldırmayabilir her sene yeni şeyler yeni teknolojiler çıkıyor en basit örnek ekran kartıları ve cpu lar bunları yakalamk için donanımda değişiklik şart
    daha önce gta5 4k resimleri paylaşımıştı pc için ne kadar gerçekciydi bi araştırın bakın
    dolayısıyla sony de geri kalmamak için değişikliğe gitmek zorunda oluyor

Kardeş sony ps 4.5 u çıkardı da alma diyen mi oldu? Bize ne iphone un yenisin den telefon sektörü zaten 6 ayda bir yenisini çıkartıyor burada bizi bağlayan bir olay yok alan alır almayan almaz. Biz konsol kullanıcısıyız telefon değil öyle her sene pc upgrade eder gibi konsol alamayız şu aleti çıkardık eldeki konsol çalıştırmıyor yenisini alın ayağına gelmeyiz. Üç gün öncesinde ilk konsolu kullanan insanlar değiliz ps1 den bu yana bir alışkanlık var. Birilerinin grafik tatmini için bizim konsollar neden çöpe gidiyor onu anlamıyoruz baştan söyleselerdi ayrıca yeni çıkacak oyunların eski konsolda adam gibi çalışacağına inanmıyorum. Burada oyunların özüne dair hiç bir gelişme yok tek gelişme grafik detay gölgelendirme ıvır zıvır ps1 ps2 zamanındaki efsane oyunlar yok remastered 4k remastered aynı oyunları ısıt ısıt sat adamlar oyunculuğu bitiriyor grafik uğruna. Benim için un4 grafiği yeterli. Yeterli değilse pc de istediğim donanımı kurarım o benim bileceğim iş. Konsolu telefon mantığına çevirirlerse bize de konsol oyınculuğuna elveda demek düşer.

doğru söze ne hacettt

• 4....4,5....4,75.....4,99....
    Bir alışırlarsa böyle gider bu iş. Ellerinden geldiğince soyacaklardır oyuncuları.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 5 senede bir 2000tl'den çıkarsa bizde tutar gene belki ama diğer türlü zaten oyunlarıda pahalıdan sürüyorlar ne albenisi olucak aleti aldırtıcak?
  • yazıklar olsun paragöz sony

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Şu kullanıcı profiline baktıkça, çıkartsınlar bu kullanıcılar buna müstehak diye düşünüyorum. İnanılmaz derecede reklam maruz kalmış ve durumu kabullenmiş insan tablosu çiziyorlar, Stockholm Sendromu dedikleri bu olsa gerek.

Teknolojinin hızla geliştiği falan yok, bunu söyleyenler algıya oynayan firmalar. Bakın 1998-2005 aralığına, ekran kartları, CPU'lar her bir yıllık dönemde hızlarını, performanslarını ikiye katlıyorlardı. Bir de 2008'den sonrasına bakın. Silikonla üretilen bu işlemcilerde teknoloji duvara toslamış durumda, hızları bir tarafa başarımları dahi 2 yılda anca %20 kadar artabiliyor. Yapılan daha düşük nanometrelerde, daha az güç tüketen işlemciler. Bu sayede aynı alana biraz daha fazla transistör sığdırabiliyorlar.

Günümüzde kullanılan teknolojiler hala 80'li yılların netburst teknolojisi, son 7-8 yıldır olan şey eldeki ürünleri gıdım gıdım geliştirip, bunu harika sunumlarla müşterilere yutturmak. Telefonunda da böyle, konsolunda da böyle, PC'sinde de böyle. 2.5 yıl önce aldığım Note 3'ümden oha oha ileride değil yeni çıkan cep telefonları ama Samsung ne yapıyor, kardeşim size Marsmallow yok, daha düşük işlemcili, daha az RAM'li sisteme verdiği güncellemeyi bana vermiyor, gidip yeni telefon almamı bekliyor. Her sene çıkan yeni güncellemelerle telefonumun eskidiği algısını yaratmaya çalışıyor.

Maalesef konsollarda bu yola girmek üzere, dileğimiz böyle olmaması yönünde ama gidişat bunu gösteriyor. PC platformuna bakın neredeyse 2 yıl önce çıkmış 970 hala piyasanın F/P ürünü ve yeni modelleri hala duyurulmuş değil, ilkbahar sonunda bekleniyor. Çıkına kadar ne kadar iyi oldukları yönünde hype haberleri okuyup gaza geleceğiz ama yeni kartlara parayı basınca aslında o kadar da fark olmadığını göreceğiz. Microsoft belki DX12 ile algılarımız üzerinde farklı bir şeyler yapmaya çalışabilir ama gerçekte önceki modelden 2 yıl sonra çıkan kartların aslında %20 daha iyi olduğundan farklı bir tablo çıkmayacak ortaya.

Çünkü tüm bunlar silikonla üretilen işlemcilerden yapılıyor ve teknoloji silikonda duvara toslamış durumda, daha ötesi pek mümkün görünmüyor.

Evet bugün Titan X, 980ti gibi GPU'larla kurulan SLI sistemlerde 4K medium/high ayarlar arasında 4K oyun oynamak mümkün ama hangi firma bu donanımların olduğu veya bunlara eşdeğer konsolları 500-600 dolara satabilir ki? İşte bir nesil önceki 600 dolarlık PS3'ün durumu ortada, fiyatlar düştükten, exc. oyunlar geldikten sonra toparlayabildiler. O hayalini kurduğunu GNC 1.3, 1.4 mimarili konsolları hiç bir firma 1500 dolardan aşağıya size satamaz, yok öyle bir dünya.

Ve her gün yanımızda gezdirdiğimiz ve artık statü sembolü haline gelmiş telefonlarla, TV ünitelerinin altında duran konsolları lütfen aynı kefeye koyup, "iyi ama her sene çıkan telefonların yeni modellerini alıyoruz, niye konsollarda da böyle olmasın?" demesin lütfen. Her sene değiştirdiğiniz telefonlarda ne değişiyor da teknoloji olarak, sizler her sene parayı basıp alıyorsunuz? Parmak izinizi daha hızlı tanıyan parmak izi okuyuculardan dolayı mı, yoksa elinizde artık kasıtlı olarak güncelleme verilmeyen telefonunuzdan psikolojik olarak bıktığınız için mi? Yoksa hepiniz 4 yıl önce çıkan amiral gemisi telefon ile, günümüzde çıkan amiral gemisi telefonun aslında marketteki her uygulamayı, oyunu güncelleme dayatması olmasa çatır çatır çalıştıracağını biliyorsunuz. Kısaca size sattıkları sadece oluşturdukları algıların beklentileri, eskidiğiniz düşündüğünüz cihazınızın aslında verilen/verilmeyen güncellemeler ile planlı olarak eskitildiği bir dünya. Ve siz o gerçekte sadece kırıntılarına sahip olduğunuz bilgilerinizle " O yeah teknoloji ne kadar da hızlı gelişiyor" diyebiliyorsunuz.

Değişen pek bir şeyyok aslında, bu algı operasyonlarına gelmeyin, zaten DLC, mikro ödeme, paralı online gibi yeni yolma tekniklerine bu sefer bir başkasını eklemek istiyorlar. MS veya Sony, hangisi olursa olsun bunu yapacak firma oyunculuğun yanında değil, aslında cebine daha fazla nasıl para girer olayının yanında.

Sony'nin henüz bu konu ile ilgili ne resmi bir açıklaması var, ne de resmi bir ağızdan yapılmış bir duyurusu. Umarım ki, şu aşamada ummaktan başka bir şey elimden gelmiyor, Sony'de MS gibi bu olaya girmez, bildiğimiz manadaki oyunculuğu içine etmez. Ederse de MS için öncesinde ne demişsek, aynısı Sony için de geçerlidir. Bakarız PC'de keyfimize, EA, Ubisoft, Activision gibi firmalar yerine her yıl çıkan 100'lerce bağımsız yapım arasında birer mücevher gibi parlayan 5-10 oyuna.

E3'te bu yönde açıklama gelirse, benim gibi bir çok oyuncu açısından konsol oyunculuğunun bittiği manasına gelir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi İdrak İstimlak -- 19 Mart 2016; 15:46:32 >

• Simdi: "Asla almayacagim, yoluma Pc de devam edecegim" diyenler; aslinda bu konsollari ilk alanlar olacaktir.

Madem yeni Ps4 gelirse Pc ye gecersiniz, simdi sizin tutan nedir? Hani rakip konsolun exclusive oyunlari Pc ye gelince konsolu almaya gerek kalmadi diyorsunuz ya, bu durumda Pc ye gecmeniz cok sacma olmayacak mi? Zira hicbir Ps4 exclusive i Pc ye gelmiyor

Geciniz bu isleri, biz konsolcuyuz. Yeni surum gelince pasa pasa alacagiz.. Soylentiler insAllah dogru cikar, benim tek istegim 1080p/Sabit 60fps ve AA. Bu istegimi karsilasin yeter. 4k da falan gozum yok..

• wNchstR W kullanıcısına yanıt
    Onu bir mesaj üstte diyen benim, alıntı yapsana, neyden çekiniyorsun Erhan?

Zaten elimizde PC var ve bir çok multiplatform oyunu hali hazırda PC'de oynuyoruz, bu nesil PC benim için nimet oldu. Yani olmayan bir şeyden, yapmadığımız uydurma düşüncelerden bahsetmiyoruz. Ve olur da böyle bir konsol çıkarsa, kesinlikle almam, bundan sonra böyle devam ederlerse, konsollarla işim biter. MS'a eleştiri getirdik diye Sony'yi savunacak değiliz ama sen MS'u savundun diye Sony için de çıkartsın süper olur diyebiliyorsun, sırf öncesinde söylediklerinle çelişkiye düşmemek için.
  • Ps4k'yı destekliyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Chiehsheshuai

İnsanlara zorla al diyen yok ki ne yani 4.5 çıkınca 4ün donanımımı zayıflayacak 1080p yine devam edecek.

Yeni cihaz çıkınca tabikide eskisi biraz gözardı edilecek ve yapımcılar yeni cihaza odaklanacak, belkide eski cihaza daha düşük grafikli versiyonlar verilecek. Saçma değilmi? Kaldı ki
    kimseye akıl fikir vermedim, kendi yapacağımı söyledim arkadaşım. Konsolun amacını bugüne kadar bize, uzun yıllar donanım güncellemesi yapmadan oyun oynamak olarak lanse eden, pc karşısında bunu avantaj olarak gösterenlerin şimdi çark etmeleri ve 3 sene de bir konsol yeniletmeleri bence saçmalıktan başka birşey değil. Aynı masrafı 3 senede bir pc me yaparım, steamdan da ucuz ucuz alırım oyunlarımı paşalar gibi oynarım. Sende sana nasıl uyuyorsa paran hangine yetiyorsa yapmakta serbestsin karışmaz kimse. Sende karışma...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BoltAction -- 19 Mart 2016; 16:40:26 >

• Cekinmek derken?

Bu isin MS veya Sony'si yok. Ms savunulmus, digeri de savunulacakmis vs vs.. Laf salatasi bunlar..Böyle bir konsol cikarsa kesinlikle almayacagini soyluyorsun, buna inanmiyorum. Hangimiz hakli zaman gosterir..

God of War, Last of Us, Uncharted gibi saglam seriler ve yeni ip ler duyurulunca alir misin almaz misin goruruz. Surda en ufak pikselin hesabini yapan oyuncular guclu Ps dururken, eski surumle mi oynayacak.. Geciniz...

GT oyunu mevcut Ps4 degilde, guncellenmis haline gelirse ne yapacaksin. Karara kizip Pc'ye gecebilirsin de GT ne olacak? Uğur nasil almadan dursun soyle bakalim bana..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wNchstR -- 19 Mart 2016; 16:39:35 >
  • Su mesajın ekran görüntüsünü alıyorum olurda böyle bir konsol çıkar sende gelecekte alirsan hatirlaticam. :)

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 1516171819
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.